Skocz do zawartości
endriuja

Problem Z Biosem Asus A7v8x-x

Rekomendowane odpowiedzi

Niewiem dlaczego ale od 3 dni włącza mi się bios po uruchmieniu ponownym komputera chce dodac ze bios sie raz włączy a raz nie. Jakieś 4dni temu kupiłem sobie nową karte graficzna Geforce 6600GT Gainward Power Pack Ultra 1960XP (GS) AGP a przesiadłem sie z radeon 9550XT gigacube. Proszę o w miarę możliwości o szybką odpowiedz z góry dziękuje.

Muj sprzęt to :

AMD ATHLONXP 2600+ grafa Geforce 6600GT Gainward Power Pack Ultra 1960XP (GS) AGP płyta ASUS A7V8x-x zasilacz zwykły 350W dysk 80GB seagate barracuda Twinmos 1.00 GB ram

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie propozycje sobie życzysz?

:lol:

 

Płytę znam (siedzi w kompie mojego dzieciaka, co prawda "pełna" wersja a nie x-x), zasilacz noname jest, grafika również.

Wkładam zasilacz Megabajt 350W (PMPO) i grafikę GF6600GT "noname" - przy starcie wchodzi BIOS z komunikatem "overclocking FAILED". Wymieniam zasilacz na FSP350GT - startuje bez problemu. Twojego kompa na oczy nie widziałem, ale pewnie przyczyna ta sama :D

Asus A7V8 ciągnie zasilanie procesora z linii +5V i z tej samej linii zasilane są karty GF6600GT (przeważnie, są różne wykonania) co w efekcie powoduje że prąd na tej linii przekracza 30A przy starcie.

 

GAINWARD PowerPack!Ultra/1960 XP Golden Sample

wymagania sprzętowe:

markowy zasilacz 360 W lub więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko ASUS i to na dodatek z dwoma x-x :/

Niestabilny Shit

1718145[/snapback]

Pieprzysz :D

po co używasz takiego "złoma"?

AMD 2500+ Barton

ASUS A7V8X-X

KINGSTON 1024 MB RAM 333 Mhz(2.0-2-3-7)

SPARKLE GF 6600 300/550@ [someTimes] 560/650

AEROCOOL AEROPOWER Black Line 450W

MAXTOR 10 160 8MB NCQ

SEAGATE BARRACUDA III 30 2MB

LITEON 52/32/52

Płyty ASUS pod AMD (te starsze) mają zasilanie procesora i grafiki robione z +5V, dlatego jak włożysz Bartona i "wypasioną" grafę zaczyna siadać zasilanie na procesorze. Są na to sposoby, chociaż przyznaję że zdarzyło mi sie usmażyć wtyczkę ATX ... ale kable można przylutować bezpośrednio do układu zasilania procesora ;)

Każda płyta ma jakieś ograniczenia, A7V8 przynajmniej nie zabija BIOS-a raz w miesiącu jak niektóre DFI :P

Chyba najlepsza z tej serii była A7V600 (tylko nie OEM dla F-S! to zupełnie inna płyta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moze mi ktoś napisać jak zaktualizować bios ASUS A7V8x-x

1723155[/snapback]

Jest program pod windows na płytce którą dostałeś z płytą - obsługa śmiesznie prosta. Wskazujesz nowy ściągnięty BIOS albo program sam zciąga sobie z net. i to wszystko. Podczas aktualizacji nie dotykaj komputera. Stosuj się do instrukcji readme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam tez Asusa A7V8X-X, jak chcesz biosa nowego i powiedziec Ci jak to zrobic to napisz do mnie na GG 3353837

 

Aha bios mam 1014 ale bete... chodzi bez problemu i nawet juz nie mam problemu z resetującym sie kompem...

Edytowane przez skinnerpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...