Skocz do zawartości
MaciekCi

Jaki masz aparat? plusy i minusy

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm aż się zdziwiłem ze nie ma tu takiego tematu :blink: . A więc ja go założę :) . Chciałbym się dowiedzieć czym fotografujecie i ewentualnie jaki macie osprzęt. No i oczywiście jakaś opinia na temat swoich "zabawek" - to co wam najbardziej w nich odpowiada, to czego wam brakuje i to co was wkurza ;)

 

Moje zabawki :

 

Canon 20D & Sigma EX 24-70/F2.8 - zakochany jestem w tym aparacie i nawet jakbym wygrał w totka to bym go nie zmienił :P ew. na Canona 5D (Full Frame) bo wygląda tak samo. To co w nim cenię to napewno ISO , szybkość działania , zresztą co ja będę pisywał .. wszystko to co w dSLR-ach kochane ;]. Solidność, bardzo dobry chwyt, ergonomia na wysokim poziomie - wiem gdzie, co i jak zmienić nie odrywając oka od wizjera.Żywotność bateri - na jednym akumulatorze (dedykowany 1400mAh) można zrobić około 1000 fotek a jej czas ładowania ? 30minut. Minusem tego zestawu jest .... waga 770g aparat + prawie 900g = ~ 1.7 kg :] może nie wydaje się ciężkie ale polatać z nim cały dzień to potem czuć w łapie. ( 27.02.05 - EDIT : teraz się nauczyłem, że duża waga to PLUS :P )

 

Canon PowerShot Pro1 - zostawiłem go sobie ze względu na makro ... z około 1 cm ostrzy. Jest mały i lekki (w stosunku do 20D) więc mogę go zawsze wszędzie zabierać. Ma obiektyw "pół-L" ;] bo co prawda nie działa jak rodziwa L-ka jednak zrobiłem nim ponad 4000zdjęć i ani razu nie widziałem aberracji , a starałem się z niego to wycisnąć. Minusem jest AF , zresztą to tak jak w każdej cyfrówce - długo (ok.1s) czasem nie precyzyjnie, ale trzeba się przyzwyczaić. Duży minus to też napewno ISO :/ na 100 widać już lekkie szumy a na 200 czy 400 fotki już się nie nadają ...

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia moich aparatów

Canon a60 - trzymał sie długo ale miał mały telewizorek

Canon a75 - świetny aparat nadal go mam i narazie nie zamierzam zmieniać

Hp m417 :angry: - zrezygnowałem po 2 dniach

sony (p200) :angry: -j/w

 

Canonem 20D miałem okazję sie pobawić i musze powiedzieć że jest to bardzo ciekawy sprzęcik ale nie na mój portfel :-|

Edytowane przez adamm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sony (p200)  :angry:  -j/w

 

1720155[/snapback]

a moim pierwszym aparatem cyfrowym był .. Sony P120 :] czyli poprostu 5 megapixelowa wersja P200 i jakoś wspominam go miło :) znaczy AF miał świetny :> szybki , przysłona do F 10 (Pro1 ma tylko 8.0 ) ... ale reszta posysała ;)

 

 

EDIT :

 

Smena Symbol - działa w każdych warunkach  :-P

1720100[/snapback]

 

mi się marzy jakiś oldschool'owiec ;] może jakiś Zenit z Heliosem czy coś w tym stylu na 35mm . Oczywiście foty only B+W no i własna ciemnia ;) niedługo do tego dojdę ...

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenit TTL i Minolta A1.

 

update: zapomniałem o + i -

 

Zenit TTL:

+ świetny aparat na początek - można się naprawdę wiele nauczyć

- najkrótszy czas naświetlania 1/500 - często był i tak za długi

 

Minolta A1:

+ stabilizacja obrazu, wiele zaawansowanych funkcji, brak przycisków do zmiany ogniskowej ;), IMO znacznie lepszy od A200

- brak ISO 50 (są 100-800)

Edytowane przez paulo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuji S5500 (przedtem kodaczki CX 6220, DX 6340 - cegiełki ale całkiem calkiem)

 

+ zoom, ogólnie jakość wykonania i fotek, dobra jakosc filmikow

 

- jak dla mnie jednak za wolny :D

 

Na przyszłość - FZ30 (ino jak te szumy dziebko podciągną)

Lustro fajna rzecz - ale ja lubie kadrować z LCD (najlepiej ruchomego), nie lubie dźwigać (obiektywy), lubie czasem jaki filmik cichaczem nakręci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuji Finepix s5500. Fotograf bardzo początkujący ze mnie, więc za dużo powiedzieć nie mogę. Jednak z aparatu jestem bardzo zadowolony. Jedyny minus, nie wiem, czy mój czy aparatu nie mogę sobie poradzić z niebieskim niebem, żeby je uzyskać.

Poza tym aparat bardzo poręczny i można drugą ręką przytrzymać go, a nie jak w tych płaskich. Jak dla mnie na początek to dużo ustawień. Cały czas się uczę.

Najbliższy zakup jak tylko spłacę aparat do końca to statyw oraz filtr połówkowy.

 

Aha no i ostatecznego wyboru tego aparatu dokonałem właśnie dzięki użytkownikom forum.purepc.pl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuji S7000 - bardzo kochany aparat, jakby ta firma miała jeszcze racjonalną politykę...

Myślę o zmianie na Sony F828 lub jakimś mniej pr0 lusterku.

1721203[/snapback]

Też mi sie wydaje że za taką kase to juz lepiej tańsze lustro niż hybryde jaką jest 828.

 

Wracając do tematu.

Bawiłem sie następującymi fotomakerami:

Canon PS-A510 (niedrogi ale raczej do prostych zdjęć)

Canon PS-A70 (jak młodszy brat)

Canon PS-G5 (najbardziej z tych wszystkich mi odpowiadał)

HP PS635

HP PS945 (jak na HP nawet nieźle focił)

Minolta Dimage S414

Minolta Z1 (tani i jak najbardziej wart pieniędzy jakie sie nań wydało)

Minolta X20 (zabawka nie nadająca sie do robienia zdjęć - nie polecam)

Olympus C-765 (duży zoom za niewielkie pieniądze, jednak wiele wad)

Olympus D-425 - no comment

Olympus C-350 dosłownie pare udanych zdjęć

Olympus C5050 (bardzo bogaty w funkcje i ustawienia, dobra jakość fotek, troszke trudny w obsłudze - z czasem mija)

Panasonic DMC-F! (najlepsze foty uzyskane z małego kompakcika,solidna konstrukcja)

Panasonic DMC-FZ2 (mimo 2 megowej matrycy naprawde bardzo ładne zdjęcia - to dzięki świetnemu obiektywowi (f 1.8))

Pentax Optio 33L (zabawka)

Sony DSC-P93

Sony DSC-W1 (oddanie barw w obu sonych troszke na wyrost - mocno koloryzują)

Edytowane przez Kobrowisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam A75:

+ zdjecia z ladnymi kolorami, w miare krotka ogniskowa

- bardzo przecietny AF, bardzo czesto sie gubi, kiepskie makro, obraz na lcd bardzo rozni sie od tego, ktory jest w rzeczywistosci

 

Znam bdbSoniaki z ostatnich 2-3 lat i najfajniesze to:

F717 - bardzo solidny aparat, mnostwo funkcji, bardzo udany IMO(oststanio widzialem w sklepie nowke za uwaga!!! 4500zl!!!)

V3 - swietny duzy kompakt, sam robi bardzo dobre fotki, w manualu jeszcze lepsze;)

 

Najmniej udane:

F828 - obiektyw fajny, aparat poreczny, ale szumy go zabily :( A szkoda....

 

Przymierzam sie do K-M 5D - jakby ktos mial cos wiecej z tym aparatem wspolnego to bardzo chetnie poslucham.

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez zwolennik CANONA :)

CANON S1 IS :) genialny apracik filmy robi rewelacyjne :) a ten dzwiek ehhh :) zoom optyczny 10x i bez rozycia :) stablizator obrazu :) zaplaciłem w usa ok.750 zł :D

Edytowane przez wadim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300d, kit 18-55, 50/1.8

 

wczesniej mialem a75 i chyba nie trzeba mowic, ze roznica jest widoczna... w miedzy czasie prez moje rece przewinal sie ""niesmiertelny"" zenit ttl... calkiem fajny (z 50/2), ale niesprawny swiatlomierz mnie zrazily do sprzetu (co prawda i tak sporo daje sie wyciagnac pozniej w ciemni z negatywu... ale nie o to w tym chodzi :) ). co mnie dobija w canonie? ostrosc kita :D mala rozpietosc tonalna matrycy (bolaczka dslr oprocz ff ;) ) troche wolny czasami, mala szybkostrzelnosc (strzelam w rawie, wiec d70 by mnie zbytnio ""nie poleczyl""). Nie podoba mi sie wielkosc wizjera i ciemnica jaka tam panuje. Podoba mi sie zas niskie zaszumienie obrazu przy niskim iso -> iso100 :D iso 1600 do przyjecia... 3200 zas do trudnych warunkow jak znalazl (ale szumy juz baaardzo duze). Fajne sa takie "drobiazgi" jak podswietlany lcd z tylu, wyskakujaca wysoko wbudowana lampa (i tak bardzo rzadko z niej korzystam)... moze troche boli brak drugiego kolka nastawczego... ale juz przywyklem do jego braku.

 

moje fotki na cyberfoto: http://cyberfoto.pl/viewtopic.php?t=14045

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canon IXUS 700...

mial byc maly, siedziec w kieszeni/na pasku i robic fotki...

zadanie spelnia idealnie, fotki spoko, czasami potrzeba malutki retusz w fotoszopie przy pstrykaniu widokow.

czasem brakuje zooma [optyk 3x] i reczej mozliwosci ustawienia mocy lampy...

ale to kompakt wkoncu... jak dla mnie OK, teog chcialem wlasnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenith XP - w połaczeniu z kilkoma obiektywami, które mam i b+w filmami oczywiście ;) i własna ciemnia też jest; to moja pasja ;)

HP 735 - do zabawy, niezła optyka reszta potrafi doprowadzić do szału, a akumulatory noszę w plecaku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm

ja aktualnie mam olympusa D-550 jak dlamnie starcza w zupełnosci

a moj poprzeni aparat to agfa CL50 bardzo ciekawe rozwiazana były zastosowane w tym aparacie np. LCD zasilane swiatłem słonecznym :] jakosć fotek juz troche gorzej ale nie nazekałem bo "darowanemu koniu się w zęby nie zagląda" :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canon A60, CF16MB, CF256MB, ładowarka GP, 4x2100mAh GP, 4x2500mAh Sanyo, statyw mini, statyw duży, czytnik kart 9in1 itp.

 

Może ktoś chce kupić 'Canon IXUS APS'? Fotka przedstawia ten egzemplarz. Sprawny, tylko lampa mu sie nie domyka - co widać. Umnie ten aparacik leży i płacze że go nikt nie używa - może ktoś chce?

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...