Skocz do zawartości

Aktualności

Artykuły

Może Cię zainteresować

Opera

Rozpoczęty przez SGJ, lis 13 2005 16:35

1803 odpowiedzi w tym temacie

SGJ
  • sgj
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 19432 postów

www.opera.com
  • 1

paulo
  • paulo
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2595 postów

Kawał dobrej roboty sgj. Nareszcie będzie jeden, porządny topic o Operce.
  • 0
[center'>::[/center'>

stranded
  • AAF
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2024 postów

Polecam jako dobry dodatek do Opery:

http://www.operaadfilter.com/

Bezpośrednio ściągamy stąd: http://www.operaadfi...aAdFilter15.zip

Potem uruchamiamy program. Następnie tak jak na rysunku (Klikamy "Get Our Ad Server List"). Dzięki temu wszystkie znane strony z reklamami automatycznie zapiszą się w Operze jako te, które należy blokować. Co jakiś czas powtarzamy tę funkcję, aby uaktualnić blokowane adresy.

Dołączona grafika

B)

Użytkownik AAF edytował ten post 13 listopad 2005 - 18:20

• 0

PC

Windows 10 x64 | Intel Core i7 2600k | ASRock P67 Pro 3 | Kingston 2x4GB 1600MHz DDR3 | GeForce GTX 960 4GB STRIX OC | SSD Sandisk Ultra Plus 128GB | WD Green Power 1TB | Thermaltake Smart SE Modular 530W SPS-530 | 2 X Benq XL 2420T

Notebook - Lenovo Edge 530

Windows 10 x64 | Core i5 3210M | 8GB RAM 1600MHz DDR3 | GeForce 630M | SSD Kingston SV300S37A 120GB

Dijkstra
  • Dijkstra
  • ก็็็็็็็็็็็็็ʕ•͡ᴥ•ʔ ก้้้้้้้้้้้
  • Moderator
  • 8545 postów

Po raz pierwszy od ~5 lat mam problem z operą. Kilka dni temu postanowiłem posprzątać jej katalog, ponieważ w ciągu lat używania zaliczył on kilkadziesiąt jej wersji, pozostawało pełno śmieci, nieużywanych wtyczek, a dane użytkownika wylądowały w trzech katalogach. Po przeanalizowaniu i edytowaniu wszystkich ini wszystko działało świetnie, więc wywaliłem stare katalogi shift+del. Z tym, że się walnąłem i wywaliłem nie te, wysyłając w kosmos dane min. menadżera haseł i zakładki. Na szczęście udało mi się je odzyskać, ale od tego czasu opera zachowuje się głupio w kwestii niektórych czcionek w interfejsie użytkownika.
Wygląda na to, że jej domyślną czcionką jest courier albo courier new, bo taką czcionkę ma u mnie zaraz po instalacji i taką ma jeżeli wywali się jej wszystkie wpisy o fontach z plików ini. Ponieważ od zawsze miałem w systemie i wszystkich aplikacjach MS sans serif, to taką od razu ustawiłem. I zonk - poskie czcionki wyglądają albo jak z innego zestawu, albo przynajmniej nie ten rozmiar. Ponadto w powiększeniu (np. nagłówek okna wyboru sesji przy otwieraniu opery) wyglądają jak po prostu hamsko powiększona bez antialiasingu czcionka 12. Dodam, że problem dotyczy tylko niektórych czcionek - na szczęście tahoma i verdana działają normalnie, jednak przez lata przyzwyczaiłem się do MS sans serif.

Ktoś ma pomysł, co to może być?
  • 0
Spoiler

narkoman
  • narkoman
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 294 postów

Polecam jako dobry dodatek do Opery:

Potem uruchamiamy program. Następnie tak jak na rysunku (Klikamy "Get Our Ad Server List"). Dzięki temu wszystkie znane strony z reklamami automatycznie zapiszą się w Operze jako te, które należy blokować. Co jakiś czas powtarzamy tę funkcję, aby uaktualnić blokowane adresy.

wystarczy zrobic sam plik filter.ini zgodnie z info w 1 poscie i efekt bedzie taki sam... mozna tez zamienic plik HOSTS w windzie z dopisanymi adresami takich stronek typu "reklamy.pl 127.0.0.1" i tez dziala super... kazdy adbloker prawie taki myk robi :P nie widze potrzeby dodawania osobego softu ;]
  • 0

SGJ
  • sgj
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 19432 postów

Dijkstra, nie wiem co to jest, ale raz mialem cos podobnego. Z czcionką nic nie moglem zrobić, bo jakiej bym nie wybrał, nie wygladała tak jak powinna. Pomogło dopiero usunięcie calej opery(z program files i documents and settings) i ponowne zainstalowanie.

A przy okazji. Jest już Opera 8.51.
  • 0

Dijkstra
  • Dijkstra
  • ก็็็็็็็็็็็็็ʕ•͡ᴥ•ʔ ก้้้้้้้้้้้
  • Moderator
  • 8545 postów

Dijkstra, nie wiem co to jest, ale raz mialem cos podobnego. Z czcionką nic nie moglem zrobić, bo jakiej bym nie wybrał, nie wygladała tak jak powinna. Pomogło dopiero usunięcie calej opery(z program files i documents and settings) i ponowne zainstalowanie.

Kurde, instalowałem i odinstalowywałem ją kilka razy, próbowałem kilka wersji...
Jak mi się zechce, to zapytam jeszcze na opera community - jak tam nikt nie wymyśli, to pewnie będę musiał czekać aż się samo naprawi.

A przy okazji. Jest już Opera 8.51.

Od dłuższego czasu testuję v9 i nieśmiało dochodzę do wniosku, że jest stabilna, oprócz tego że czasem cookies gubi.
  • 0
Spoiler

Buu
  • Buu
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2495 postów

Wiecie mzoe jak wylaczyc (czytaj gdzie) wbudowanego klienta torrenta w Operze 9 build 2 ?
  • 0
[font="Lucida Sans Unicode"'>[center'>E6750 | EVGA 8800GT | Asus Maximus Formula | Geil 4GB | Seagate 500GB + 320GB + 250GB | Tagan 700W | iiyama E2201W[/center'>[/font'>

SGJ
  • sgj
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 19432 postów

W pasku adresu> opera:config
powinien byc trzeci, przynajmniej u mnie jest.
  • 0

Buu
  • Buu
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2495 postów

W pasku adresu> opera:config
powinien byc trzeci, przynajmniej u mnie jest.

omfg :blink: siedze na operze od "numerka" 7,5 a nie zdawalem sobie sprawy z istnienia takiego "ficzera" :lol2:
Wielkie dzieki sgj, widac musze jeszcze niezle posiedziec nad opera :wink:
  • 0
[font="Lucida Sans Unicode"'>[center'>E6750 | EVGA 8800GT | Asus Maximus Formula | Geil 4GB | Seagate 500GB + 320GB + 250GB | Tagan 700W | iiyama E2201W[/center'>[/font'>

SGJ
  • sgj
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 19432 postów

To jest jedna z nowych funkcji w 9.
  • 0

Buu
  • Buu
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2495 postów

hmmm topik o Operze jest baardzo rzadko odwiedzany przez ludzi ;) swiadczy to zapewne o jej bezawaryjnosci ;)

Ale nie o to mi chodzilo.

Czy i wy macie czasami problemy z drukowanie w Operze 9? tzn. wysylam cos do druku wybieram druk 2- stronny i np 13 kopii, wszystko pieknie sie zaznacza niby wyslal wszystko ale jak ide do drukarki to okazuje sie ze wydrukowala sie tylko 1 strona :blink:

Z innych rzeczy, ktore zauwazylem to niestety, nie jest jeszcze tak stabilna jak opera 8,5, potrafi sie czasami "wylozyc " ale to sporadycznie (praca w duych bazach danych przez "www" [ 2-3 mb do sciagniecia na strone] )
  • 0

WormBoy

Mam pytanko-wiem ,że można zapisać wszystkie obrazki bez ich otwierania po kolei,ale nie pamiętam jak to leciało :? Pomoże ktoś?
  • 0
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

bartas39
  • bartas39
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 177 postów

Mam pytanko-wiem ,że można zapisać wszystkie obrazki bez ich otwierania po kolei,ale nie pamiętam jak to leciało :? Pomoże ktoś?

Nie wiem czy to pomoże ale szukając przycisku uruchamiającego IE znalazłem PRZYCISK "Zapisz jako + zapisz z obrazkami jako (strzałka)" może się przyda...

Polecam w ogóle stronkę:
-> http://nontroppo.org...iskiUzytkownika <- +godne uwagi narzędzie do tworzenia własnych przycisków: http://nontroppo.org...ls/buttonmaker/

Użytkownik bartas39 edytował ten post 22 luty 2006 - 14:11

• 0

abrahenio
  • abrahenio
  • Początkujący uczestnik
  • Użytkownik
  • 3 postów

Mam pytanko. Jak zmienic katalog w którym opera zapisuje takie informacje jak zakładki, zapisane okna itp. U mnie dane te są zapisane w folderze "C:\Documents and Settings\Przemek\Dane aplikacji\Opera\Opera", a chciałbym je przenieść na dysk "D:\" tam gdzie mam zainstalowaną opere.
Pozdro!
  • 0

SGJ
  • sgj
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 19432 postów

Podczas instalacji Opery odznaczasz korzystanie z profili i masz wszystko wtedy w folderze Opery.
  • 0

WARIATH
  • WARIATH
  • Początkujący uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 18 postów

Czy jest w Operze a dokładniej w jej poczcie taka funkcja jak w Outlooku żeby zarządać potwierdzenia otrzymania wiadomości? Żebym wiedział czy osoba odbierająca mojego maila przeczytała go. Wszędzie szukałem ale kurcze nigdzie nie widzę, na innych forach pytałem ale bez odpowiedzi.
  • 0

Gkar
  • Gkar
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 693 postów

jak ustawic strone startowa w Operze 8.53 i jak powylaczac dwieki np. jak wchodze na strone tweka to zaczyna leciec muzyka i co 2 sec slysze klikniecie :blink: .
  • 0

4670k+ Zalman 9900NT | Asus Gene VI | G.Skill Ripjaws 1866 CL9 | GB 7970 SOC+ Alpenföhn Peter 79XX Edition | SSD Plextor m5s 128GB | I-Trigue 3330 | Seasonic X-650W KM3  | Silverstone TJ08-E

Placio74
  • Placio74
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 252 postów

Czyżbyś wogóle nie zaglądał do zakładki "Narzędzia"?! :blink:
Dźwięki -- Narzędzia > Szybka konfiguracja > Odtwarzaj dźwięki na stronach WWW
Strona główna -- Narzędzia > Preferancje > Ogólne

Zajrzyj tu: "Jak Operę skonfigurować" :)

Użytkownik Placio74 edytował ten post 23 marzec 2006 - 20:36

• 0
Athlon64 Venice 3000+ || ASUS A8N-VM || Gigabyte GF7600GT SPII || 2x512MB (dual) Corsair CL 2.5 || ModeCom Feel-400-ATX || SB Live! (CT4670) || Seagate Barracuda 7200.7 Plus 120GB || ASUS DVD-E616P3 16x || ASUS DRW-1608P2S

Gkar
  • Gkar
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 693 postów

wielkie dzieki za pomoc
  • 0

4670k+ Zalman 9900NT | Asus Gene VI | G.Skill Ripjaws 1866 CL9 | GB 7970 SOC+ Alpenföhn Peter 79XX Edition | SSD Plextor m5s 128GB | I-Trigue 3330 | Seasonic X-650W KM3  | Silverstone TJ08-E

dem
  • dem
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 3295 postów

Ne działają od rana bezpieczne połączenia w Operce.

Pojawia się taki oto komunikat:

Bezpieczne połączenie: błąd krytyczny (810)Niedozwolony lub niemożliwy do potwierdzenia certyfikat.

Ktoś wie jak temu zaradzić?

Update.
Znalałem lakarstwo.
Może się komuś przyda.

Należy dodać do sekcji [Security Prefs] w pliku opera6.ini w profilu (lokalizacja: Pomoc->O Operze) wpis:

OCSP Validate Certificates=0

Użytkownik dem edytował ten post 31 marzec 2006 - 16:43

• 0

"you're perfect, yes it's true, but without me, you're only you"

i5 4690k | Asrock Z97 Extreme 4 | 2x8 DDR3 | HD4600

Buu
  • Buu
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2495 postów

Hmmm czy tez macie problem z obsluga flasha w operze 9 Beta build 8348 ? Tzn nie tyle w obsludze co zamykaniu reklam?! Na wyskakujacych flaschowych reklamach jest krzyzyk do zamkniecia, gdy na niego klikam nic sie nie dzieje. Co dziwniejsze na niektorych jest jeszcze przycisk minimalizacja i on dziala !

Wie ktos jak temu zaradzic?
  • 0

SGJ
  • sgj
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 19432 postów

Na 8348 to nie wiem, bo mam wyłączoną obsługę pluginów, ale na 8333 był ten sam problem.

Zanim wyłaczyłem pluginy robiłem kilka razy F5 az reklama zniknie :lol:
  • 0

m4r
  • MareCeK
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 4380 postów

Jest parę reklam, które się zamknąć w operze nie dadzą- nawet 8.5coś (mam tak na lapku). Na stacjonarnym mam 9.b8371 i powyłączane pluginy. Przed chwilą włączyłem pluginy i specjalnie powchodziłem na parę stron z reklamami- te nie dające się zamknąć okna są tylko w kilku reklamach- pewnie pr0 k0d3rzy piszą kiepskie skrypty we flashu (pod IE? retoryczne).

Myślałem że nowy flash pomoże (8.0.24.0), ale gdzie tam... jak shit był, tak jest.

Mój sposób na to jest następujący- klikasz ppm gdzieś na stronie i wybierasz "block content".
W tym momencie pojawia się u góry pasek z trzema przyciskami i instrukcją. Postępujesz w/g niej i klikasz na okienko flasha, czy czegokolwiek co chcesz zablokować.

Widzisz wtedy takie coś:
Dołączona grafika

Jak klikniesz "done", to szare pola z tymi czerwonymi paskami znikną i już ich więcej z tej domeny nie zobaczysz :lol:
  • 0

maziboss
  • maziboss
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 1482 postów

czy ktos wie dlaczego opera zrzera tyle procka ? siedze na laptopie i przez opere caly czas pracuje mi wiatrak. Opera w 50 procentach co jakies 2 sekundy wykorzystuje procek :|
  • 0
Apple MacBookPro Intel® C2D® 2.2 Ghz, 4 GB DDR2 667Mhz, GeForce 8600M GT 128MB VRAM, 320 GB WD Scorpio Sata IIFujitsu-Siemens Amilo A1667G AMD64® Turion® 2.0Ghz, 1GB DDR, ATI Mobility RADEON X700 128MB VRAM, 120 GB Seagate MomentusCanon EOS 40D + f/4.0-5.6 17-85mm IS + Sigma f/1.4 30mm, Apple iPod Video 30 Gb black+KOSS Porta Pro

Placio74
  • Placio74
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 252 postów

Może na tej stronie coś znajdziesz: Zwiększanie wydajności Opery

Użytkownik Placio74 edytował ten post 30 kwiecień 2006 - 13:09

• 0
Athlon64 Venice 3000+ || ASUS A8N-VM || Gigabyte GF7600GT SPII || 2x512MB (dual) Corsair CL 2.5 || ModeCom Feel-400-ATX || SB Live! (CT4670) || Seagate Barracuda 7200.7 Plus 120GB || ASUS DVD-E616P3 16x || ASUS DRW-1608P2S

SGJ
  • sgj
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 19432 postów

Pewnie przeglądasz strony z flashami.
  • 0

Sysak
  • Sysak13
  • Uczestnik
  • Moderator Działu
  • 5209 postów

Ostatnio mam problem z operą. Czasem, gdy wejdę na jakąś stronę (obojętnie jaką) opera zawiesza się. Przed chwilą wywaliło komunikato o błędzie przy wyłączaniu. Dzieje się tak od wersji chyba 8.50 na win xp sp 1. Na sp2 mam to samo. Teraz mam Operę 8.54. Ma ktoś jakieś rady?

Edit:
Mam java runtime environment 5.0 U6

Użytkownik Sysak13 edytował ten post 04 maj 2006 - 15:49

• 0

bellum
  • Zawadaki
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2996 postów

Ostatnio mam problem z operą. Czasem, gdy wejdę na jakąś stronę (obojętnie jaką) opera zawiesza się.

wyrejestruj wszystkie pliku użytkownika .js i .css i sprawdź czy problem ustąpi

używasz przypadkiem skryptu: hide-objects.js ?

Użytkownik Zawadaki edytował ten post 04 maj 2006 - 17:33

• 0

bartas39
  • bartas39
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 177 postów

Ja mam inny problem, opera jakoś dziwnie odtwarza (online oczywiście :wink: ) filmiki w formacie WMP, tzn kolory sa... jakby to ujać takie jak w paincie odwroci sie kolory strasznie pstrokate, do tego stopnia, że trzeba się domyślać co jest wyświetlane... Jakieś pomysły? Może jakiegoś kodeka brakuje ale zaznaczam że dzieje się tak tylko, w WMP. Mam zainstalowany Combined Community Codec Pack.
  • 0

Dodaj odpowiedź