Skocz do zawartości
Cloperflake

Hałasujący (zacierający Się) Wentylator

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie karta ma dwa miesiące , od kilku dni podczas włączania komputera bardzo głośno hałasuję, nie jest to świst tylko takie "chrobotanie" (brakuje mi określenia jak nazwać ten dźwięk :) )

 

Po około minucie wszystko się uspokaja - działa dalej normalnie

Grafikę dokładnie wyczyściłem, mógłbym naoliwić na nowo went - ale z doswiadczenia wiem że na długo to nie pomoże. W obecnej sytuacji mógłbym mieć problemy ze sprzedaża owej karty dlatego się pytam może ktoś wie miał taki przypadek ?

 

Pytanie czy może być to powód do reklamacji, wadliwy wentylator i w perspektywie np jego awaria i przegrzanie i spalenie karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Looknij czy w karcie gwarancyjnej nie ma czegoś w tym stylu:

"Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń części mechanicznych karty lub ich "naturalnego" (nie wiem jak to określić) zużywania się".

Jeśli nie- możesz próbować reklamować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście,że to można reklamować i na 100% uznają reklamację.

Ja tak miałem w swoim Gecube 9550 XT,po około 6 miesiącach zaczął również hałasować wentyl

na starcie,po 2 min. uspokajał się i było ok.Po kolejnych 4 miesiącach zaniosłem do sklepu (Media Markt-Szczecin) i już po miesiącu :-(( miałem całkiem nową kartę.

Tak gwoli przypomnienia jeżeli coś reklamujemy to sprzedawca ma 14 dni na USTOSUNKOWANIE SIĘ,a później (w razie pozytywnego rozpatrzenia reklamacji) musi niezwłocznie naprawić lub wymienić sprzęt.Na moje pytanie co to znaczy niezwłocznie pan odpowiedział,że do 21 dni :-((

 

Domyślam się,że reklamacja będzie na podstawie zgodności z umową (dawna rękojmia).Chciałbym przypomnieć,że reklamować towar można nie później niż dwa miesiące od wykrycia wady,inaczej mówiąc,na pytanie sprzedawcy,kiedy zauwazyliśmy,że coś jest nie tak,odpowiadamy,że np. 1 miesiąc temu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem taki przypadek. Wentylator halasowal wyslalem meila do serwisu, dostalem numer zgloszenia. Kurier przyszedl zabral karte i po 3 dniach dostarczyl ta sama karte z calkowice nowym systemem chlodzenia.

Edytowane przez misda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem taki przypadek. Wentylator halasowal wyslalem meila do serwisu, dostalem numer zgloszenia. Kurier przyszedl zabral karte i po 3 dniach dostarczyl ta sama karte z calkowice nowym systemem chlodzenia.

czyżby Gainward GF3 Ti/450 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli problem dotyczy wentylatora slizgowego, to po prostu go rozbierasz, wycierasz dokladnie rdzen (czy tez bolec, jak zwal tak zwal) z kurzu i innego syfu, nastepnie dajesz jedna-dwie krople oleju roslinnego kujawski, skladasz wszystko do kupy i powinien byc git. jezeli nie, to mozliwe ze ten rdzen sie deliktanie wygial i trzeba by go naprostowac, ale jest to prawie niemozliwe, by wrocil do idealnego stanu.

 

sam tak wielokrotnie robilem z roznymi wiatrakami i bylo ok w 99%, a olej kujawski jest w tym o wiele lepszy niz oliwa czy tez smar ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...