Skocz do zawartości

Aktualności

Artykuły

Może Cię zainteresować

Firefox vs Opera

Rozpoczęty przez fredus , lis 25 2005 14:32

257 odpowiedzi w tym temacie

fredus
  • fredus
  • Uczestnik
  • Banned
  • 2690 postów

Ostatnio dosc duzo naczytałem sie skarg na IE 6 i wszyscy muwią żeby z niego nie korzystac, jedni polecają Opere drudzy firefoxa i teraz pytanie który lepszy?

p.s byc morze ten temat juz był ale nie znalazłem dlatego prosze moderatorów zeby nie usuwali tematu i nie dawali procentów :D

Użytkownik fredus edytował ten post 25 listopad 2005 - 14:34

• 0
Asrock 939Dual-SATA2 bios P2.10 Athlon64 3000+ Venice 1800mhz@2,52ghz 1,45v cooled by BOX :) - max 2,64ghz 1,45vCorsairXMS 3200 2x256 mb DDR 400mhz CL 2ATI Radeon 9700Pro 128mb/256 bit cooled by Pentagram XC-80AlCuSamsung SV8004H 80GBSound Blaster 4.1 DigitalCreative T3030Samsung 755DFModeCom 350GTF cooled by Revoltec DarkRed

inesian
  • inesian
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 614 postów

to czego bedziesz uzywac to chyba twoj wybor jest
jedni wola ff inni opere a ja np. wcale nie narzekam na ie

pobaw sie kazda po trochu i zobacz co ci podejdzie
bo za chwile i tak dostaniesz odpowiedzi, ze jedni to uzywaja tego a inni tamtego :]
  • 0

ralph03
  • ralph03
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 440 postów

fredus zacznij uzywac slownika ortograficznego, bo oczy bola od Twoich bledow.

Wracajac do tematu ja uzywam nakladni na IE Maxthona, ale mam zainstalowana Opere i FF.
Faworyta nie mam, uzywam Maxthona, bo sie przyzwyczailem i jest dla mnie wygodniejszy w codziennej obsludze niz te alternatywne przegladarki :)
Jednak jesli mialbym wybrac jedna, to obstawilbym Opere tylko dlatego, ze lepiej dzialaja w niej zakladki. Mam pewnosci, ze kazde okienko otworzy mi sie jako zakladka a nie tak jak jest w FF, ze otwiera mi sie druga przegladarka i zasmieca mi pasek programow.

Użytkownik ralph03 edytował ten post 25 listopad 2005 - 15:20

• 0
| MOBO Asus P5Q-E | CPU Intel Xeon E3110 3 GHz @ 4 GHz, ThermalRight Ultra-120A, Scythe S-FLEX 1200 rpm || RAM A-Data 4GB (2x2GB) PC1066 CL5 Extreme Edition || HDD Raid0 2x Samsung SpinPoint F3 500GB (HD502HJ)| DVD-R Asus DRW-24B1LT || GPU Sapphire HD 4870 512MB GDDR5 | PSU be quiet! Dark Power P7-Pro 550W | CASE Cooler Master CM 690 Dominator || SOUND ASUS Xonar DX PCI Express 7.1, Logitech X-540, KOSS UR40|| KEYBOARD Logitech Wave Keyboard | MOUSE Logitech G5 + Steelpad QcK Mini Pro Gaming || MONITOR LG L227WT-PF LCD Wide 22'' (1680x1050@100Hz) |

Grobel
  • leborg
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 11720 postów

Jednak jesli mialbym wybrac jedna, to obstawilbym Opere tylko dlatego, ze lepiej dzialaja w niej zakladki. Mam pewnosci, ze kazde okienko otworzy mi sie jako zakladka a nie tak jak jest w FF, ze otwiera mi sie druga przegladarka i zasmieca mi pasek programow.

w FF są takie rzeczy jak plug-iny , przez ktore mozna sobie skonfigurowac przegladarke pod siebie...i nie ma problemow z otwieraniem linkow w nowym panelu...
a co do wyboru pomiedzy tymi dwoma przegladarkami to zainstaluj obie i sprawdz ktora bedzie dla ciebie wygodniejsza...obie i tak sa o niebo lepsze od IE
  • 0

msi b75a-g43 # i52320# Crucial mx200 250GB # msi rx 470 ddr5 # 16GB 1600 ddr3 # Xonar dg # Seasonic SS-401HT

Shuttle av45gt // P4 2Ghz // seagate 40GB // Geforce 2mx // 1o24MB ddr1 // Genius Value 4.1 // Delta 350

nintendo Wii & Playstation Vita

2 meters tall. Ex-basketball player. Beautiful kid. And on top of it, a gay alien.

fredus
  • fredus
  • Uczestnik
  • Banned
  • 2690 postów

dzieki leborg
@ralph03 chyba miałes zły dzien bo cos nerwowy jestes, boże jakbyśmy pisali dokładnie słowo w słowo zgodnie z polską ortografią to bym musiał tego posta chyba godzine pisać :D

Użytkownik fredus edytował ten post 25 listopad 2005 - 15:47

• 0
Asrock 939Dual-SATA2 bios P2.10 Athlon64 3000+ Venice 1800mhz@2,52ghz 1,45v cooled by BOX :) - max 2,64ghz 1,45vCorsairXMS 3200 2x256 mb DDR 400mhz CL 2ATI Radeon 9700Pro 128mb/256 bit cooled by Pentagram XC-80AlCuSamsung SV8004H 80GBSound Blaster 4.1 DigitalCreative T3030Samsung 755DFModeCom 350GTF cooled by Revoltec DarkRed

ULLISSES

http://forum.purepc....howtopic=166613
  • 0

_Hideki_
  • _Hideki_
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 60 postów

IE - używam od zawsze i nie narzekam.
FF - mam od jakiegoś czasu i przegrywa z IE pod względem interpretacji HTML (tworze strony najczęściej w czystym HTML i porównuję interpretację kodu w obu przeglądarkach), lecz ma bogatszą funkcjonalność.
Opera - nie używam. Kiedyś miałem, zadna rewelacja. Do tego kumplowi zwaliła system, więc nie stawiam jej powyżej IE.
  • 0

Th0m4S
  • Th0m4S
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 639 postów

to chyba IE zle interpretuje html ?
bo jak stonka jest dobrze napisana to na kazdej bedzie wygladac tak samo a jak zle to bedzie wygladac dobrze tylko na ie :)
  • 0

SGJ
  • sgj
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 19432 postów

IE - używam od zawsze i nie narzekam.
FF - mam od jakiegoś czasu i przegrywa z IE pod względem interpretacji HTML (tworze strony najczęściej w czystym HTML i porównuję interpretację kodu w obu przeglądarkach), lecz ma bogatszą funkcjonalność.
Opera - nie używam. Kiedyś miałem, zadna rewelacja. Do tego kumplowi zwaliła system, więc nie stawiam jej powyżej IE.

:lol:

Moze lepiej naucz się strony robić. A może piszesz je w (MS)HTML'u?

I jak to niby Opera "zwaliła system"? Ta przeglądarka wykorzystuje tylko 2 foldery na dysku, które są specjalnie tworzone(program i profil) i nie ma wpływu na nic w systemie.
  • 0

ralph03
  • ralph03
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 440 postów

@ralph03 chyba miałes zły dzien bo cos nerwowy jestes

Dokladnie mam czwarty zly dzien. Jestem wiecej niz wnerwiony. Rozmowy z BOKiem wychodza mi juz bokiem. Chodzi o Biuro Obslugi Klienta Orange. Od 4 dni nie moge wysylac smsow, bo cos im nie dziala i nie za bardza chca mi pomoc :mad: Jestem po 3 rozmowach z konsultantkami :mur: i wielkie g... zdzialalem
Przepraszam za ten atak :) popraw moze, to "morze" i reszte bugow :)

w FF są takie rzeczy jak plug-iny , przez ktore mozna sobie skonfigurowac przegladarke pod siebie...i nie ma problemow z otwieraniem linkow w nowym panelu...

Sprawdzalem kilka pluginow zakladkowych. Nie zawsze chcial otwierac w nowym panelu. Najczesciej FF otwieral nowego FF. Pomagalo klikanie srodkowym przyciskiem myszki, co stawalo sie uciazliwe :)

FF mam tylko dlatego, ze jak zrobie jakas strone, to sprawdzal jak to wyglada pod foxem. Wiadomo od dawna, ze IE to inne standardy... czyli zadne standardy :)
Opere uzywam najczesciej do przegladania stron wap :)

Użytkownik ralph03 edytował ten post 25 listopad 2005 - 19:45

• 0
| MOBO Asus P5Q-E | CPU Intel Xeon E3110 3 GHz @ 4 GHz, ThermalRight Ultra-120A, Scythe S-FLEX 1200 rpm || RAM A-Data 4GB (2x2GB) PC1066 CL5 Extreme Edition || HDD Raid0 2x Samsung SpinPoint F3 500GB (HD502HJ)| DVD-R Asus DRW-24B1LT || GPU Sapphire HD 4870 512MB GDDR5 | PSU be quiet! Dark Power P7-Pro 550W | CASE Cooler Master CM 690 Dominator || SOUND ASUS Xonar DX PCI Express 7.1, Logitech X-540, KOSS UR40|| KEYBOARD Logitech Wave Keyboard | MOUSE Logitech G5 + Steelpad QcK Mini Pro Gaming || MONITOR LG L227WT-PF LCD Wide 22'' (1680x1050@100Hz) |

maczeta10

Ja mam IE i FF ostatnio używam tylko FF bo się tak przyzwyczaiłem!
  • 0
I. P4 2,4@2,98 533; Asus P4PE Gold i 845PE; 2x512 Hynix 333; Sapphire 9600 pro; 80Gb/8Mb WD....................NeoTec x3800II. PII 350, 128/100, 30GB Maxtor + 3,2GB Samsung ........... CWT 200WatIII. Asus F2HF

paulo
  • paulo
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2595 postów

Sprawdzalem kilka pluginow zakladkowych. Nie zawsze chcial otwierac w nowym panelu. Najczesciej FF otwieral nowego FF. Pomagalo klikanie srodkowym przyciskiem myszki, co stawalo sie uciazliwe :)

Oprócz instalacji samego rozszerzenia, wypadało by jeszcze w opcje wejść ...
Trzeciego (środkowego) przycisku myszy nie używam w ogóle. U mnie Tab Mix Plus spisuje się znakomicie.
  • 0
[center'>::[/center'>

ralph03
  • ralph03
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 440 postów

Oprócz instalacji samego rozszerzenia, wypadało by jeszcze w opcje wejść ...
Trzeciego (środkowego) przycisku myszy nie używam w ogóle. U mnie Tab Mix Plus spisuje się znakomicie.

To nie to... w opcje wchodzilem, zaznaczalem co trzeba. Nie pomagalo. Czesc okienek otwieral jako zakladke, czesc niestety nie...
  • 0

Cebix
  • Cebix
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 500 postów

To nie to... w opcje wchodzilem, zaznaczalem co trzeba. Nie pomagalo. Czesc okienek otwieral jako zakladke, czesc niestety nie...

Narzędzia>Opcje Tab Mix Plus>Główne>Zaawansowane>Włącz tryb pojedyńczego okna -Single Window Mode

Nigdy nie otworzyła mi żadna stronka dodatkowego okna bez pozwolenia ;).

Pozdrawiam.
  • 0
AMD Athlon 64 939 3000+@1800MHz Winchester | 2x256 MB Goodram | Gigabyte GA-K8U-939 | FSP350-60MDN® | Sapphire Radeon 9800PRO 128MB/256-bit | WD 160GB | LCD L1710B

paulo
  • paulo
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2595 postów

Nie wiem, jakie rozszerzenie instalowałeś i kiedy otwierał Ci osobne okna.
Ja używałem Tabbrowser Extensions, Tab Mix, Tab Mix Plus i każde z nich dało się tak skonfigurować, żeby linki/zakładki/linki z innych programów/to co wpiszesz w pasku adresu i pasku wyszukiwarek (coś pominąłem ? ;)) otwierały się w nowym/tym samym, aktywnym/nieaktywnym panelu.
  • 0

costi
  • costi
  • Redakcja
  • Moderator
  • 21561 postów

Nie chce zaczynac wojny, ale to co uzytkownicy Firefoxa musza robic za pomoca pluginow (ktore jak widac tez potrafia miec humory, tudziez wymagaja grzebania w opcjach), Opera ma w standardzie. ;)

To samo jest zreszta z wieloma innymi rzeczami... po prostu "goly" FF jest niesamowicie ubogi i trzeba go na wlasna reke uzbrajac w extensions.
Opera jest w pelni funkcjonalna, ze tak powiem, out of the box. Konfiguracja po instalacji sprowadza sie do wyboru skina i ulozenia przyciskow.
Co nie znaczy oczywiscie, ze nie mozna jej w zaden sposob rozbudowac - ale o tym chyba najlepiej niech sie sgj wypowie, wie na ten temat o wiele wiecej ode mnie.
  • 0

i5 2500K || Biostar TZ77XE4 || 4x4GB Kingston HyperX Genesis

MSI GTX750Ti Gaming 2GB || Lenovo L220x LCD

integra || Creative T20

Kingston HyperX 120GB + Samsung F1 320GB || Sony AD-7240S

Fractal Define R2 || be quiet! Purepower L7 530W

HTPC: 

Xbox360 Gamertag: costiPL

Regulamin | Indeks Gier | Szukajka

paulo
  • paulo
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2595 postów

costi - jest dokładnie tak jak napisałeś - FF to "spód do pizzy", który wg własnego uznania wzbogacasz rozszerzeniami, Opera - "gotowa pizza".
Jeden woli pierwsze rozwiązanie, inny drugie i tyle.
  • 0

narkoman
  • narkoman
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 294 postów

jak dla mnie... tylko Opera... probowalem uzdanic FF do wspolpracy ale sie nie dalo.... a natrzaskalem w diabla ex'ow ;] dokladnie j/w FF to spod od pizzy... takie cos co nie wymaga duzo od usera... ustawic Opere zaawansowanie to juz troche wiecej zabawy niz prosty klik w FF zeby sassac ex'a ktory i tak nie daje rady z reguly ;]

jedyne co jest lepsze w FF to adblok... wiecej + nie widze... ale zawsze i to lepsze od tej pomylki IE ;]

Użytkownik narkoman edytował ten post 26 listopad 2005 - 18:01

• 0

costi
  • costi
  • Redakcja
  • Moderator
  • 21561 postów

O przepraszam, w Operze tez jest Adblock, calkiem prosty w instalacji.
Polecam zajrzenie na forum Opery pod haslem Opera Tools.
  • 0

integra || Creative T20

HTPC: 

SGJ
  • sgj
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 19432 postów

Nie trzeba az szukac na forum opery. Na forum tweaka tez mozna znalezc :)
  • 0

paulo
  • paulo
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2595 postów

ustawic Opere zaawansowanie to juz troche wiecej zabawy niz prosty klik w FF zeby sassac ex'a ktory i tak nie daje rady z regoly

O jakieś konkretne rozszerzenie Ci chodzi, czy tak tylko piszesz ?
BTW większość ludzi twierdzi, że konfiguracja FF jest skomplikowana, a Ty - przeciwnie. I jak tu ludziom dogodzić ? :lol:
  • 0

ULLISSES

Ale po co jakieś wtyczki do FF, aby mieć zakładki? Klikasz na link środkowym klawiszem myszy i jesteś w domu! Od pół roku tak robiłem i teraz w Operze nie mogę się przyzwyczaić do lewego klawisza.

Edit:
LOL. Coś się zakręciłem. W Operze też jest środkowy. Czasem otwiera mi przez lewy, ale nie wiem od czego to zależy. A może ja już nie zwracam uwagi, co klikam?

Użytkownik ULLISSES edytował ten post 25 listopad 2005 - 23:01

• 0

paulo
  • paulo
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2595 postów

Dla mnie FF bez rozszerzeń jest nie wygodny. Przeglądarka bez gestów i porządnie skonfigurowanych tabów (to jest minimum) - to dla mnie nie przeglądarka.
  • 0

costi
  • costi
  • Redakcja
  • Moderator
  • 21561 postów

Ale po co jakieś wtyczki do FF, aby mieć zakładki? Klikasz na link środkowym klawiszem myszy i jesteś w domu! Od pół roku tak robiłem i teraz w Operze nie mogę się przyzwyczaić do lewego klawisza.

Edit:
LOL. Coś się zakręciłem. W Operze też jest środkowy. Czasem otwiera mi przez lewy, ale nie wiem od czego to zależy. A może ja już nie zwracam uwagi, co klikam?

W Operze mozna srodkowym, ale w standardowym konfigu jest otwieranie linkow na nowej karcie, zamiast w nowym oknie.
  • 0

integra || Creative T20

HTPC: 

greg505
  • greg505
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 3435 postów

w ff sa gesty myszy?
ja sie do tego tak przywyczailem ze w eksplorerze mi tego brakuje ;)
  • 0
Acer Aspire 5720ZG Dual Core T2310 2GB 320GB+120 8400GS +37"[; 20 megabit/s '> [center'>[font="Lucida Sans Unicode"'>3dfx is gone, but never forgotten[/font'>[/center'>

paulo
  • paulo
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2595 postów

w ff sa gesty myszy?

Np. All-in-One Gestures.

ja sie do tego tak przywyczailem ze w eksplorerze mi tego brakuje ;)

StrokeIt

Użytkownik paulo edytował ten post 25 listopad 2005 - 23:48

• 0

Joker_king

Mam opere ale denerwuje mnie instalowanie wtyczek za nic nie chcą działać.
  • 0

paulo
  • paulo
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2595 postów

Jakie pluginy nie chcą Ci działać w Operze ? Flash, Java ?
U mnie wszystko działa bez problemu.
  • 0

hydro2
  • hydro2
  • Uczestnik
  • Banned
  • 3737 postów

A ja nadal uwazam,ze maxthon jest najlepszy :)
  • 0
[font="Georgia"'>MOBO - epox 9nda3i PROC - amd64 venice3000@2700mhz MEMORY - 1536mb HDD - 80GB wd caviar jb SOUND - soundstorm+creative inspire t6060[/font'>GPU - aiw radeon x800xt@pe (520/1150)ALL POWERED BY MODECOM 400W 2.0 PFC[i'>[font="Courier New"'>3DMark06 - 2209 pkt.[/font'>[/i'>KOCHAM CRAFTY CRASH CRACK

s0n1c
  • S0n1c
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2040 postów

Jak dla mnie tylko Opera.
Mniejszy istalator a juz posiada w sobie wszystko co niezbede do wygodnej pracy.

Ps. Na komorce oczywiscie Opera Mini :wink:
  • 0

Dodaj odpowiedź