Skocz do zawartości
maziboss

Agp Vs Pci-e

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie fakt czy warto inwestowac jeszcze kase w bardzo dobra karte na agp (tak do okolo 1400 zl) czy tez moze zmienic plyte i przesiąść sie na pci-e zmieniajac grafe. Z tego co widze juz sa problemy z kupnem dobrej grafy na agp w cenie nie przekraczajacej 1500 zl. Wszystko produkowane na pci-e czy co ?

Grafike mam zamiar zmienic w srodku stycznia i nie wiem czy pakowac sie w agp czy bede zmuszony zmienic plyte główną ze slotem pci-e :?

Co Wy o tym myslicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zmienisz płytę, to zastanów się, gdzie wsadzisz SB Live? Procek też by nie mógł zostać. Ja bym kupił coś porządnego na AGP jednak, a za powiedzmy rok lub dwa (gdy grafika wymięknie), przesiadł się na s939 za tanią kasę (o ile nie wyjdzie coś znacznie lepszego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Overclocked

O co ci chodzi ULLISSES z tym, że nie wsadzi SB Live i procka? Jestem za zmianą na PCI-E, bo za 1400 zł to już coś ciekawszego się dostanie na PCI-E.

pewnie chodzi mu to o ze plytki z pci-e maja malo miejsca na karty pci

 

za pci-e przemawia tylko to ze karty sa tansze bo wydajnosc jest podobna do agp 8x;)

Edytowane przez Overclocked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba tak zrobie przesiade sie na jakiegos radka x800 lub x850 xt mysle ze styknie mi to na jakis rok pozniej zmienie plyte i karte graficzna. Chociaz dalej mam male watpliwosci....

nie rob tego będziesz żałował..ja w zeszłym roku przesiadłem sie na NF3 + 6800 (tzn musialem w sumie bo miałem juz grafe na NF7, i naszło mnie aby kupic 64bit)..i co z tego wyszło?? jak widzisz wymieniam na PCIE...lepiej imho

 

popatrz..sprzedaz swojego 9600..dostaniesz pewnie z 200zł..do tego plytka powiedzmy za 200..i masz juz TEORETYCZNIE 1700zł (bo chciales kupic grafe za 1500-twoja stara grafa to daje tyle samo co sprzedanie grafy+plyty + kaska)..za 1700zł kupujesz plytke (jakis abit, asus, msi) za ok. 500zł..zostaje ci 1200..a za to spokojnie kupisz 6800GT na PCIE (albo dolozysz 140 zeta i kupisz od razu 7800GT w necie)..czyż nie lepsze rozwiązanie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh.. myślałem, że masz s754. Domyślałem się, iż Venice jest na s939, ale zmyliła mnie płyta na nForce3 - zapomniałem, iż jest s939 na nF3 (ogólnie zauważyć można, iż: sA=nF2, s754=nF3, s939=nF4)

 

W sumie racja - wymiana płyty załatwia sprawę. Jeśli więc rzeczywiście nie widzisz nic sensownego dla siebie na AGP, to przesiadka na PCI-E jest uzasadniona. Płyta jest w miarę nowa, po sprzedaniu jej nie trzeba będzie wiele dorzucać. Sama sprzedaż też nie powinna być problemem, bo taka płyta z drugiej ręki (czyli w niższej cenie) to ciekawy kąsek.

 

Kwestia urządzeń PCI. SB Live + ewentualny WLAN (zależy, jakie masz łącze z Netem) i masz 2 sloty zajęte. W najlepszym wypadku zostaje Ci 1 wolny slot PCI np na tuner. Reszta urządzeń będzie już musiałabyć na PCI-E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na twom miejscu(rozwiązanie kosztowne ale nowoczesne) wziął bym tą płytę z SLI Tą płytę na s.939na socket(939 lub LGA775)(wziął bym i prockiem Intela) i dał tego 7800GT. Nie wiem ile by cię to wyniosło ale... policz sobie. Myslę że w przyszłości był byś zadowolny. POZDRO

P.S: Komp w sam razik do grania.

Edytowane przez P@weł m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co ma sie pakowac w intela to nierozumiem....

 

a tego http://www.apollo.pl/do_cmd_win.php?menu=s...detail&id=19703 bym nie polecał bo po co ci sli ;) chyba ze koniecznie chcesz ale za mały grosz mozesz di dostac, ale bez sli.

 

przesiadka jak najbardziej korzystna, ewentualnie mozesz wziac sobie radka x800gto modowalnego od connect 3d za te 800 zł i bedzie ładnie wydanie i tanio ;)

 

pozdrawiam

 

kszonek

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie, tylko taka mała sugestia, że w okolicach stycznia/lutego będzie już blisko do nowych podstawek AMD... ja sam jestem w podobnej sytuacji. Na razie zdecydowałem, że czekam do 2006, aż będzie coś słychać o nowych socketach właśnie.

 

A do tego jeszcze zapowiadane na początek 2006 nowe procesy technologiczne GPU czy nowe grafy ATI. W międzyczasie wyjdą jeszcze X1600, poprawią może te nędzne stery...

 

A samo to, że PCI-E, to proste że jasne :D.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Garreat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ma wsadzac sblive i po co. ma srednio dodatkowe 3 sloty pci Kupi dobra plyte i dzwiek ma w standardzie HD przy tym sblive to kaszle a nie gra. Ale wiekszosc z was pisze nie wiedzac o czm, mam 2 zestawy w jednym agp w 2 pci-e te same grafy z tej samej firmy gigabyte 6600gt ta na pci jest szybsza srednio o 10% i tansza o 50zl i bierz z sli to tak jak w procu ht wiekszosc nawet nie wie jak to dziala a czekanie na nowz sprzet mija sie z celem bo co chwile jest nowosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ja mam powiedzieć na platformę?

 

opcja1) Sempron3100 i plyta na NF3 + GF6600GT Galaxy(500/1000) AGP

 

opcja2) Athlon64 3000 i płyta na NF4 + GF6600 TurboForce PCI-E

 

Którą opcję wartoby wybrać? Mam to co wyżej bez grafiki ktora mysle kupic. Tylko czy nie wartoby bylo zmienic od razu wszystkiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ja mam powiedzieć na platformę?

 

opcja1) Sempron3100 i plyta na NF3 + GF6600GT Galaxy(500/1000) AGP

 

opcja2) Athlon64 3000 i płyta na NF4 + GF6600 TurboForce PCI-E

 

Którą opcję wartoby wybrać? Mam to co wyżej bez grafiki ktora mysle kupic. Tylko czy nie wartoby bylo zmienic od razu wszystkiego?

opcja nr 2

ja na pewno zmieniam na nf4 tylko nie wiem czy brac plytke z sli czy bez... jak patrze na te wypasione plyty za 700 zl to zastanawia mnie czym roznia sie od plyt za 450 zl ? wyposazeniem bo chyba nie wydajnoscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktory zestaw moich opcji bedzie szybszy?

wiesz TEORETYCZNIE wydajniejszy bylby zestaw na AGP (czyli pierwszy)..tylko pomysl czy jest sens pakowac sie w strae rozwiazania dla 5-10 fpsów wiecej

 

kup zestaw drugi..plyte bedziesz mial ok, procka tez..za jakis czas jak bedziesz mial kase zmienisz grafe i bedzie smigało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Ja bym polecał brać płytę główną z dwoma gniazdami PCIe gdyż "lepiej nosić niż się potem prosić" jak to mówi stare przysłowie. Nigdy nie wiadomo czy Ci się nie przyda druga karta graficzna ;) Ja wprawdzie nie planuje wymiany kompa jednak jakbym miał to zrobić to wybrał bym tylko i wyłącznie DFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

RONIN ale ja pisze o Gigabyte TurboForce czyli 450/500 a nie 300/500 ;)

A kto powiedział że odpowiadam na twój post :lol:

Autor postu pytał się czy brać mobo z jednym czy dwoma portami PCIe więc mu odpisałem ;)

 

PS. Sorry że nie zacytowałem jego słów ale jakoś zagapiłem się...

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WDK ale ja pisze o Gigabyte TurboForce czyli 450/500 a nie 300/500 ;)

Ale zwróć uwagę, że w tym teście 6600 jest podkręcona i w dodatku jest tak samo podkręcona, jak przeciętnie da się ustawić 6600 turboforce. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie fakt czy warto inwestowac jeszcze kase w bardzo dobra karte na agp (tak do okolo 1400 zl) czy tez moze zmienic plyte i przesiąść sie na pci-e zmieniajac grafe. Z tego co widze juz sa problemy z kupnem dobrej grafy na agp w cenie nie przekraczajacej 1500 zl. Wszystko produkowane na pci-e czy co ?

Grafike mam zamiar zmienic w srodku stycznia i nie wiem czy pakowac sie w agp czy bede zmuszony zmienic plyte główną ze slotem pci-e :?

Co Wy o tym myslicie ?

tylko zmiana z agp na pci-e. trzeba isc z duchem czasu. a kartę to np. TĄ OKAZJĘ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...