Skocz do zawartości
Gość Pioorek

Poczta Polska - priorytety, polecone etc

Rekomendowane odpowiedzi

taki ot: wyslalem juz z 2 roznych poczt 2 paczki, pod dobry adres, zadna nie dotarla a nademna gromy sie rozchodza, co z tym fantem zrobic ? Problemem jest to ze przesylka jest kawalek durnej tasmy wiec to nie ma zadnej wartosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki ot: wyslalem juz z 2 roznych poczt 2 paczki, pod dobry adres, zadna nie dotarla a nademna gromy sie rozchodza, co z tym fantem zrobic ? Problemem jest to ze przesylka jest kawalek durnej tasmy wiec to nie ma zadnej wartosci

Jeżeli przesyłka zgodnie z prawem pocztowym jest paczką (ważny jest status a nie wygląd, ale o tym byłoby długo opowiadać) to reklamacje możesz składać dopiero 14 dni od nadania.

Oczywiście bierzesz ze sobą dowód nadania.

Max, wartość do odzyskania to chyba 50 zł i na tyle deklaruj wartośc przesyłki.

Nie wiem ile trwa uzyskiwanie odszkodowania, ale jak będziesz wiedział, że je dostaniesz możesz jako zadośćuczynienie wysłać tej taśmy wiele więcej.

Wcześniej chyba ciężko coś zdziałać, można spróbować zapytac o przesyłkę z dowodem nadania, ale nie wiem czy pocztowcy mają wiedzę o etapie jej doręczania. Może Zulus nam powie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buehehe :lol2: no way, mate :D

 

po pierwsze - robię na listowym, paczkowy jest dalej, więc nie wiem co się tam dzieje (tzn. widuję tylko latające paczki :wink:)

 

a po drugie - ... nie mam zielonego pojęcia jak wyglądają procedury z paczkami :unsure:

 

ale naprawdę Wam wszystkim współczuję tych przykrych doświadczeń, ja póki co jeszcze nie miałem żadnego problemu z przesyłkami wysłanymi przez Pocztę... B)

 

raz tylko wpłatę pieniężną robiłem i pani pominęła ostatnią cyfrę konta bankowego... i reklamację załatwiałem prawie 2 miesiące B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EH. no i paczka nie przyszla. czyli po swietach. moze.

 

WA MAC.

 

nigdy wiecej pp.

kurier jest tylko kilka złotych drozszy.

 

Witaj w klubie

 

Do mnie paczka z allegro została wysłana 20 grudnia i do dzisaj nie przyszła - mimo że priorytet, byłem nawet na poczcie się dowiedzieć. Niestety nic nie załatwiłem. Jeszcze jutro o 12.30 ide na poczte się dowiedzieć. Paczka idzie z Krakowa.

Narazie przez 2.5 roku działalności na allegro - DUŻA większosć paczek była wysyłana po 17, 18 (szkoła) i dochodziła następnego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przeciez jutro tez poczta dziala :) ja zamowilem wczoraj na allegro telefonik i na sobote ma byc...oczywiscie jesli wszytsko pojdzie dobrze :)

no bylem na poczcie wlasnie i goscówa powiedziala mi ze jeszcze jutro rozwoza do 15... 'a nie doszło bo sa opoznienia bo swięta, wie pan...' - WA BANA MAC. pierwszy raz sa swieta...? czy moze co roku...? jak z drogowcami, co roku ich zima zaskakuje. jakby nie wiedzieli ze przyjdzie i ze trzeba sie przygotować.

 

moge cie zapewnic ze dostaniesz telefon po swietach, najpewniej przed nowym rokiem. albo tuż po. nie tylko zapewnic ale i założyc się.

 

Witaj w klubie

 

Do mnie paczka z allegro została wysłana 20 grudnia i do dzisaj nie przyszła - mimo że priorytet, byłem nawet na poczcie się dowiedzieć. Niestety nic nie załatwiłem. Jeszcze jutro o 12.30 ide na poczte się dowiedzieć. Paczka idzie z Krakowa.

Narazie przez 2.5 roku działalności na allegro - DUŻA większosć paczek była wysyłana po 17, 18 (szkoła) i dochodziła następnego dnia.

jestes w podobnej sytuacji jak ja... tle ze mi nigdy nie dostarczyli w umownym terminie... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta nasz poczta mnie zabija od czasu do czasu! :evil:

w zeszłym tygodniu przysłali mi NIP z urzędu skarbowego - swoją drogą oddalony od mojego miejsca zamieszkania jakieś 5 min drogi autem. List poleconym z tymże NIPem otrzynałem listem poleconym po tygodniu od dnia wysłania :mur:

Dodatkowo:

ide dzisiaj zaplacic rachunek Tepsy jak wiadomo święta dużo ludzi wysyła paczki, kartki świąteczne itp itd - wchodze do środka i co widze? jedno okienko czynne - kolejka jak za PRL-u

szok!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ide dzisiaj zaplacic rachunek Tepsy jak wiadomo święta dużo ludzi wysyła paczki, kartki świąteczne itp itd - wchodze do środka i co widze? jedno okienko czynne - kolejka jak za PRL-u

szok!

Odchodząć nieco od tematu. Poczta nie jest wyjątkiem jeśli chodzi o kolejki - w Olsztynie miałem okazje pare razy korzystać z PKO (bodajże Piłsudskiego). Czas wypłat, godzina 14, kolejka przy samych dzwiach - dwa okienka a tylko jedno czynne - aby wykonać prostą wpłate na konto musiałem czekać grubo ponad 30 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam nigdy nie mialem problemow z przesyłkami priorytetowymi..dochodza w 99% na drugi dzien (no chyba ze wysyłam w sobote to wtedy jest na wtorek)..i tak samo do mnie..zawsze przychodza na czas :)

Potwierdzam. Do mnie także paczka z siriusa w okresie przedświątecznej gorączki (ten czwartek) dotarła na następny dzień, także mimo nawału pracy oraz złych warunków pogodowych, kurierzy wywiązują się z obowiązków (inna sprawa, że nastawiłem się na odbiór paczki do 11 rano, a była o 16, ale trzeba być wyrozumiałym ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zeszły piątek qpiłem na Allegro płytę główną, zapłaciłem chwilę później... przesyłka nadana paczką priorytetową w sobotę (czyli Wigilia) i we wtorek była u mnie (pierwszy dzień po Świętach)

 

w ten sam piątek qpiłem procka, także wpłacone od ręki... przesyłka wysłana priorytetem we wtorek po Świętach dotarła w środę po południu...

 

dlaczego miałbym mieć jakieś ALE do działania Poczty Polskiej... ? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamowilem na allegro 4bandany z kanady

 

1 list nie doszedl

2 doszedl (wyslane na raty tylko 2 sztuki wiec szczesliwy czekam na ostatni list)

3 doszedl list otwarty wrzucona do srodka jakas pacztowka zagraniczna i wszystko zafoliowane

 

 

KLIK

 

bez komentarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Ja wlasnie zamowilem 512 mb ramu... bo z moimi 2x256 i 1x 512 sa problmy, tzn musze te 2x256 wywalic ;]

Koles mowil ze dzisiaj wysle (w ogole poczta cztynna bedzie?) i zapewnia mnie ze w poniedzialek bedzie. Hmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 22 grudnia 2005 czekam na paczkę...

listonosz mówi, że on się zajmuje listami, a nie paczkami...

co ciekawe smycz cooling.pl (wysłana listem priorytetowym) doszła w środę po świętach (czyli jeżeli została wysłana we wtorek to szybko szła)

Czyli chociaż z listami problemów nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz dostarczają zaraz, a raz się czeka, kiedyś zamówiłem na allegro jakąś plombownice, to doszła po 2tyg. a ostatnio Feeezera 64 Pro, zrobiłem przelew o 16.00 we wotrek, a o 13.00 w srode już go miałem, przesyłka szła z Warszawy do Lubaczowa(podkarpacie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh tak sie zastanawiam :P Jak myślicie ile idzie paczka z Warszawy do Warszawy. Bo moge odebrać osobiście. Ale przesyłka 6 zl priorytet. Więc w taka pogode nie chce mi sie 4 liter ruszać na miasto.

Z Warszawy do Warszawy i to Priorytetem to powinno się w 7 dniach roboczych zmieścić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze kupiłem proca od kolesia z allegro. Ogólnie kolo nie zbyt sympatyczny. Powiedział że wysłał proca w piątek. Paczka priorytetowa. Powinna być dziś. A jej nie ma. Nie wiem czy nie potrzebnie panikuje. Ale na zabój mi potrzebny proc jest. A teraz jeszcze patrze kolesiowi zawiesili konto na allegro ;/ Dzwonie pytam co z procem i zapytałem czemu konto zawieszone on powiedział że nie zapłacił prowizji. No to co jak z ta przesyłką ? Myślicie ze moze mają [ciach!]lnik po sylwestrze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

mniej uz tap oczta zaczyna wkurzać nie dosc ze zapłąciłem 16zł za wysyłke (po wpłącie na konto) gryfu to listonosz przyszedł do domu z i dał babci awizo, że trzeba odebracp aczke na poczcie :D

ja orzumie, ze zima i na rowerze 8kg i 150cm gryf jest ciezkow wiesc, no ale to jzu chyban ie mój problem, co nie?

a u mnie ja jak cos sprzedaje na allegro to psize poprostu, ze priorytet idzie 2 dni opd nadania, bo żadko mi sie zdarza, a wysłam przewaznie przed 12, ze częśc jest u nabywcy na drugi dzień, no niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie czekałem na przesyłkę. Po 2 tygodniach nadawca zareklamował bo to był priorytet. Dzisiaj przyszła odpowiedź z poczty że listonosz nie dostarczył przesyłki ponieważ było zamknięte!!! Tylko że to jest adres akademika!! Akademik zamknięty?!?!? Teraz muszę znów wpłacić koszty przesyłki. Oj niedobry Pan liostonosz chyba jednak nie przyszedł wogóle z przesyłką do akademika.

Edytowane przez Excray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...