Skocz do zawartości
wajha

6600gt Vs. X800gt

Rekomendowane odpowiedzi

Skladam nowy komp i nie wiem jaka z tych kart kupic. Slyszalem ze x800 ma jakies problemy z opengl i ze te dodatkowe potoki mozna w prosty sposob odblokowac czy to prawda?? moj przyszly sprzet to venice 3000, asrock dual, 1gb ramu, karta grafiki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy te x 800 128mb czy 256mb?? jak sprawa wyglada 6600gt vs x 800 128mb?

x800 raczej bez wiekszych problemów zleje 6600gt

chyba że pytasz o x800gt wiec tak x800gt 128mb ma wydajnosc bardzo zblizona do 6600GT natomisat X800GT 256mb nie pozostawia Geforcowi już zadnych szans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock ponoc pod 939 który ma AGp i PCIE ma OC zblizone do DFI a wydajnosc PCI-E tez jest ponoc duza

A słyszałeś o coldbootach? Po za tym wielkim mankamentem płyta jest super,.... gdyby jednak nie to ze sie kompa wlancza pol godziny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x800 raczej bez wiekszych problemów zleje 6600gt

chyba że pytasz o x800gt wiec tak x800gt 128mb ma wydajnosc bardzo zblizona do 6600GT natomisat X800GT 256mb nie pozostawia Geforcowi już zadnych szans

No wersja 128MB jednak ustępuje 6600GT, ale wersja 256 jest rzeczywiscie szybsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy warto doplacac +/- 150 zl do x800gt (chodzi o agp), czy kupic juz wspomianego wyzej gf 6600gt ? Wiem, ze za radkiem przemawia szyna i ram, a za gf nowsza technologia. W topicu o x800gt w dalszym ciagu czekam na testy od jednego usera z podobnymi bebechami do moich. Jesli roznica bedzie znaczna w rozdzielczosci 1024x768 i 1280x1024 to pewnie skusze sie na radka... ale nie jestem pewny, ze ta przewaga bedzie taka duza, aby doplacic 150 zl.

 

Jesli ktos by mogl doradzic w wyborze to bede wdzieczny. Moim zdaniem jest to naprawde bardzo trudny wybor... niestety ceny na agp sa takie jakie sa i nic tego nie zmieni. Za cene 750/800 zl mozna miec x800gt na agp, a na pcie za 599 zl mozna juz dostac takowego od hisa ;/ Gdyby ceny tych radnow byly nizsze np. 650 zl to bym sie nie zastanawial.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie zescie wyczytali ze wersja 128MB jest gorsza od 6600gt? oba x800gt sa szybsze od geforce, roznica pomiedzy 128 (DDR) a 256MB (GDDR3) wynosi raptem max 3% a geforce jest w tyle o jakies 10% (pomijajac doom3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj jakie 750-800 za x800gt pod agp. Sam kupilem niedawno i zaplacilem 690, a gdybym sie tak nie spieszyl to bym mial za 669zika. Jesli chodzi o 6600gt to nie ma sensu kupowac tego bo 128 ramu na karcie to o kant [gluteus maximus] rozbic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał na twoim miejscu X800GT, zmodowany na 12 potoków zje GF 6600GT. Jesli chodzi o technologię to owszem gf ma ps 3.0. Lecz kiedy wejdą gry w pełni obsługujące ps 3.0 to na 6600GT będzie slide show.

Widze że kolejna osoba żegna się z GF 5900XT :D Dodam jeszcze od siebie że jestem bardzo zadowolony z swego zakupu. Co prawda X800GT to nie X800XT. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze ps 3.0 to mozna o kant d... rozwalic. Co do radka to na dzien dzisiejszy sie nie moduja (o agp mowa). Nie wiem musze przemyslec to wszystko... Jesli radka za ~700 zl wyczaje to pewnie kupie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem sie nad 6800 i doszedlem do wniosku, ze jak juz cos na 12 potokach to tylko 6800gs lub x800gto czemu ? Poniewaz, czytajac duzo recek zauwazylem, ze 12 potokowy gf 6800 (stock) moze byc slabszy od 6600gt (nie chodzi o wysokie rozdzialki). Z racji, ze moj komp do nowch nie nalezy to taki gf 6800 w tym wypadku moglby sie okazac nawet slabszy od 8 potokowca, poniewaz nie rozwinie swojej mocy w niskich rozdzialkach (np. 1024x768), a wy wyzszych bedzie go blokowal proc ;/ A czemu jak juz to x800 gto/6800 gs ? Proste bo to karty graficzne nowsze, lepsze od 6800 (w przypadku x800gt moze dojdzie odblokowanie potokow, a 6800gs po wykreceniu ma wydajnosc 6800 ultra i co najwazniejsze obie karty graficzne maja 256 MB co np. w fear'ze sie przyda :P). Nastepnie nie bedzie problemu z ich sprzedaniem bo na agp do 1000 zl nic lepszego sie nie znajdzie (jesli chodzi o cene i jakosc).

 

Podrawiam.

 

EDIT

 

na pclabie ma sie pojawic niedlugo test 60 grafik na agp i moze wlasnie on przesadzi o moim wyborze

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej kup gf 6800 lub 6800LE@12p bo 12 potoków to nie 8 :D

hahaha :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

 

jakby to powiedziec, myslisz ze im wiecej tym lepiej? buahahahahaha

moze powiem to tak, jaki silnik bys wybral?

1. 1.2l V6 24V 80KM

2. 1.8 V4 16V 140KM

szostka jest przeciez o wiele lepsza

Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem sie nad 6800 i doszedlem do wniosku, ze jak juz cos na 12 potokach to tylko 6800gs lub x800gto czemu ? Poniewaz, czytajac duzo recek zauwazylem, ze 12 potokowy gf 6800 (stock) moze byc slabszy od 6600gt (nie chodzi o wysokie rozdzialki). Z racji, ze moj komp do nowch nie nalezy to taki gf 6800 w tym wypadku moglby sie okazac nawet slabszy od 8 potokowca, poniewaz nie rozwinie swojej mocy w niskich rozdzialkach (np. 1024x768), a wy wyzszych bedzie go blokowal proc ;/ A czemu jak juz to x800 gto/6800 gs ? Proste bo to karty graficzne nowsze, lepsze od 6800 (w przypadku x800gt moze dojdzie odblokowanie potokow, a 6800gs po wykreceniu ma wydajnosc 6800 ultra i co najwazniejsze obie karty graficzne maja 256 MB co np. w fear'ze sie przyda :P). Nastepnie nie bedzie problemu z ich sprzedaniem bo na agp do 1000 zl nic lepszego sie nie znajdzie (jesli chodzi o cene i jakosc).

 

Podrawiam.

 

EDIT

 

na pclabie ma sie pojawic niedlugo test 60 grafik na agp i moze wlasnie on przesadzi o moim wyborze

Niedługo wychodzi X800GTO na AGP. Poczekaj trochę. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem, ze juz w siriusie sa x800gto na agp... cena tylko troszeczke odstrasza ;/ Dokladnie wynosi ona 950 zl i pewnie jeszcze wzrosnie bo juz swieta za rogiem :D Teraz tylko ten biosik od gto na agp trzeba zalatwic i moze odblokowanie x800gt stanie sie mozliwe :D

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Eh Asrock ma OC przybliżone do DFI :D:D HAHAHAHA nieźle się uśmiałem :D A nawiązując do tematu to kup albo 6800LE lub X800GTO(np.FB), zależy czy wolisz kręcić potokami czy taktowaniami. Jak potokami to oczywiście 6800LE albo X800GTO 3Dconnect, a jak taktowaniami to X800GTO FireBlade;] Pozdrofka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh Asrock ma OC przybliżone do DFI icon_biggrin3.gif:D HAHAHAHA nieźle się uśmiałem icon_biggrin3.gif A nawiązując do tematu to kup albo 6800LE lub X800GTO(np.FB), zależy czy wolisz kręcić potokami czy taktowaniami. Jak potokami to oczywiście 6800LE albo X800GTO 3Dconnect, a jak taktowaniami to X800GTO FireBlade;] Pozdrofka

N/C znawco , człowieku pochodź po necie i obczai że ten asrock pod 939 to dobry wybór cena / wydajnosc jest dobry do O/C i w miare stabilny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...