Skocz do zawartości
grzesi0

Program Którym Zrobili Shreka :p

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie, czy ktoś wie jakim programem robili takie filmy jak Shrek , Epoka Lodowcowa itp. ? Czyy ktoś zna nazwe tego programu ? I czy istnieją jakieś darmowe Triale które można ściągnąć ? Na google szukałem, brak wyników. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, odkopie temat:>, w DreamWorks używają 3ds max i MAYA, wkoncu pracuje tam paru polaków to są przecieki :>

Efekty do Władcy Pierścieni robili nawet chyba w maxie.

 

@grzesi0

Do tych programów są jeszcze tworzone pluginy, które kosztują drugie tyle co program, a nawet i więcej :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, odkopie temat:>, w DreamWorks używają 3ds max i MAYA, wkoncu pracuje tam paru polaków to są przecieki :>

Efekty do Władcy Pierścieni robili nawet chyba w maxie.

 

@grzesi0

Do tych programów są jeszcze tworzone pluginy, które kosztują drugie tyle co program, a nawet i więcej :>

a ile kosztuje :D komputer który byłby w stanie to renderować ;] przyzwoicie:D? hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że cena miałaby 4 zera;). Sama karta grafiki jest droga(chodzi o rodzine Quadro lub FireGL), do tego 4GB pamięci RAM(teraz to chyba nawet 8GB można ładować ??), dobry monitor:>, duża elektrownia, no i procesor jakiś dwujajowy od AMD(niby najszybszy teraz w 3ds max :>)

BTW. Niewiem czy w Disney'u czy w DreamWorks, ale tam stoi ściana z kompami(coś w stylu klastrów zrobili chyba) - był kiedyś dokument o jednej z tych firm w TVP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim wyrenderujesz 1 klatkę takeigo szreka to silicony zrobią juz dużo wiecej... :) ile to nawet nie chce strzelać... Ale kumpel renderował kiedys obrazek w 3dstudio jakieś 3h... bez jaj.. no ale fakt że kompy wtedy były znacznie ponizej 1GHz :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisali poprzednicy Shrek czy Epoka nie były robione na budżetowym sprzęcię. Przy czym na 100% jest zestaw dodatków do 3d Studio Max dzięki któremu możemy uzyskać zbliżony efekt w domowym zaciszu. Nie pamiętam dokładnie jak to się nazwywało ale poszukam i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem to sa przygotowywane cale stacje graficzne, polaczone komputery w siecie (tak naprzyklad Jurasic Park mial). Slyszalem tez, ze owe (niektóre) stacje posiadaja specjalne systemy operacyjne. Są one wyspecjalizowane w konkretnej dziedzinie tzn. grafice....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, czy ktoś wie jakim programem robili takie filmy jak Shrek , Epoka Lodowcowa itp. ? Czyy ktoś zna nazwe tego programu ? I czy istnieją jakieś darmowe Triale które można ściągnąć ? Na google szukałem, brak wyników.  <_<

 

 

Maya od autoDesk... Ale licencja tego oprogramowania na jeden komputer kosztuje około 30000 tysięcy złotych ;P

Mam takie pytanie, czy ktoś wie jakim programem robili takie filmy jak Shrek , Epoka Lodowcowa itp. ? Czyy ktoś zna nazwe tego programu ? I czy istnieją jakieś darmowe Triale które można ściągnąć ? Na google szukałem, brak wyników.  <_<

 

...ale zawsze jest Blender, który według profesjonalistów ma zbliżone możliwości, a jest darmowy ;)

Mam takie pytanie, czy ktoś wie jakim programem robili takie filmy jak Shrek , Epoka Lodowcowa itp. ? Czyy ktoś zna nazwe tego programu ? I czy istnieją jakieś darmowe Triale które można ściągnąć ? Na google szukałem, brak wyników. <_<

 

tytaj link do pobrania legalnej, pełnej wersji, z oficjalnej strony http://www.blender.org/download/

Edytowane przez Velverdox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do takich apek jak MAYA czy 3DsMAX to Autodesk udostępnia 2letnie darmowe licencje studenckie/naukowe i można na tym już coś działać ;)

Ewentualnie można podziałać z Blenderem. Jest darmowy i coraz lepiej się sprawdza. Niektóre studia go używają bo jest darmowy.

 

Co do samego renderowania to często jest tak że scene przygotowuje się na 1-2 ch kompach a dana firma.studio ma renderfarmę czyli specjalny pokoik z komputerami które są od tego aby ładnie wygenerować obrazki ;) 

 

Co do pluginów to róznie, jest sporo darmowych ale są i takie któe kosztują sporo (np VRAY do renderingu)

Sam Autodesk daje plugin renderujący Mental Ray ktory jest przyzwoity. Do tego w Potworach używali jakiegoś wyczesanego plugina/silnika do renderowania w czasie rzeczywistym futra na "niebieskim" ;)

 

Ale to dopiero kawałek roboty. Do tego trzeba przygotować dźwięk itp (o pomyśle storybordach i całej robocie PRZED stworzeniem animacji nawet nie wspomne).

 

Dodatkowo może się pojawić np opcja pt 3D połączone z nagraniem wideo... wtedy trzeba dodatkowo zrobić camera tracking (np takim wynalazkiem jak NukeX) żeby potem mieć odnośnik do rendeorwania i spięcia w całość.

 

Ewentualnie można sobie generować teren przy użyciu specjalnego softu który nam to zrobi z automatu zamiast ślęczeć godzinami.

 

A na koniec trzeba to jeszcze złożyć. Np w After Effect. czy Premiere. I jak to wszystko wyżej się uda ogarnąć i złożyć żeby miało ręce i nogi to postaje taki Shrek czy podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...