Skocz do zawartości

Aktualności

Artykuły

Może Cię zainteresować

Amstrad Schneider Cpc 464 - Pomocy

Rozpoczęty przez jarcool, gru 22 2005 17:12

10 odpowiedzi w tym temacie

jarcool
  • jarcool
  • Początkujący uczestnik
  • Użytkownik
  • 1 postów

Nie znam komend jakich mam użyć aby play w magnetofonie się uruchomil. Chciałbym wczytać grę z kasety - proszę o pomoc, może ktoś bawi się jeszcze tym sprzęcikiem.
  • 0

Kemot
  • Kemot
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 81 postów

Nie znam komend jakich mam użyć aby play w magnetofonie się uruchomil. Chciałbym wczytać grę z kasety - proszę o pomoc, może ktoś bawi się jeszcze tym sprzęcikiem.

Chcąc załadować pierwszą z brzegu grę z taśmy, musisz wpisać: LOAD"
Widząc jak się nazywa dany program (np. fred) na taśmie, ale nie wiedząc gdzie jest, wpisujesz: LOAD"FRED - wówczas przeleci wszystkie programy nie ładując ich, a załąduje tylko taki który nazywa się FRED.

Użytkownik Kemot edytował ten post 25 grudzień 2005 - 19:05

• 0

Martinezo
  • Martinezo
  • Początkujący uczestnik
  • Użytkownik
  • 1 postów

Też mam tego Schneider'a pamiętam że jak miałem chyba 5-6 lat to sobie na tym pisałem ale teraz interesuje mnie jak coś odpalić :) .
Gdy wpisuję "load" wyskakuje komunikat "operand missing" a gdy wpiszę "start"presentation" (kaseta była chyba razem z komputerem) to wyskakuje "Press PLAY then any key" nie chciało mi coś przedtem zaskoczyć jak nacisnełem enter i gdy chciałem ponownie wcisnąć play to kaseta nie chciała iść, a dźwięk był jak w aucie które nie chce odpalić :D (podobne) teraz zrobiłem to samo tylko że nacisnełem "P" i teraz znalazło mi 3 pliczki
Welcome 1 block 11
HR Demo block 2
Schneider block 2

i nie wiem co dalej :huh: jak odpalić jakiś program?

Aha i mam jeszcze jedno pytanie... Czy bez kasety też da się coś zrobić?? (oprócz pisania)
  • 0

gabriel0
  • gabriel0
  • Początkujący uczestnik
  • Użytkownik
  • 1 postów

a nie chciał by ktoś pozbyć 464???
  • 0

Arroyo
  • Arroyo
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 187 postów

a nie chciał by ktoś pozbyć 464???

Masz wiadomość na PM, jak mam Amstrada 464 i chcę się go pozbyć.
  • 0
[SIZE="1"'>AMD 1055T @ [COLOR="Red"'>[B'>3600MHz[/B'>[/COLOR'> cooled by Thermalright 120 Xtreme (lapped) / Asrock 880G@890GX / A-Data + 1600 DDR3 / Seasonic M12D 850W / Asus HD6950 / [B'>[COLOR="Red"'>2 button ball mouse[/COLOR'>[/B'> :rockout: / Benchmark: 2.1 promile of alcohol in my blood and still standing[/SIZE'>

ZbyniuR
  • ZbyniuR
  • Początkujący uczestnik
  • Użytkownik
  • 3 postów

LOAD" się używa jak chcesz wczytać program w Basicu i pogrzebać w nim przed uruchomieniem. A jeśli loader będzie binarny to go w ten sposób nie włączysz.
Żeby coś uruchomić w CPC 464 z taśmy wystarczy przytrzymać CTRL z prawej strony spacji i wcisnąć mały ENTER w bloku klawiszy numerycznych i włączyć magnetofon.
Zwykle nie ma potrzeby ustawiać głowicy w magnetofonie do CPC, bo jeśli taśma jest w porządku to się wczyta, a jak jest zmiętolona lub lata leżenia ją rozmagnesowały to i tak nie wczytasz. Jednak jakby co to by ją ustawić, co trwa chwilkę (nieważne we wbudowanym czy jakikolwiek zewnętrzny), najprościej jest włożyć kasetę z jakąś muzyką i pokręcić śrubką troszkę w jedną i drugą stronę i zostawić w położeniu w którym wysokie tony są najgłośniejsze. Jak masz oryginalną kasetę możesz skopiować na jamniku, jeśli obie taśmy są dobre powinno wystarczyć.
A skąd wziąć "piski" jak nie masz? - W necie jest parę obszernych archiwów ze softem do CPC w pliczkach .dsk udających dyskietki. Mój emulator CPC gdy ma udawać magnetofon domaga się plików .cdt lub .voc a około 80% gierek ma też wersję na kasecie. Można takie pliczki wyemitować w postaci pisku który nagrasz na kasetę z programu kopiującego uruchomionego pod emulatorem CPC na PeCecie.
A jeśli w magnetofonie nie przewija kasety to znaczy że trzeba w nim wymienić gumowy pasek w środku. Po 20 latach od ich wyprodukowania w mało którym nie trzeba tej gumki wymienić. Miłej zabawy. :)
  • 0

PrezesOi
  • PrezesOi
  • Początkujący uczestnik
  • Użytkownik
  • 15 postów

Żeby coś uruchomić w CPC 464 z taśmy wystarczy przytrzymać CTRL z prawej strony spacji i wcisnąć mały ENTER w bloku klawiszy numerycznych i włączyć magnetofon.

Racja. Z tego co pamiętam to skrót klawiaturowy polecenia które możan też wpisać - RUN"

Miałem 486 a później 6128. Zagadka-co przedstawia mój avatar...
  • 0
CPU: Pentium 100MHz. MB: Atrend ATC-1000 (i430fx). RAM: 16MB EDO. GPU: Diamond Riva128 4MB. SFX: GUS Classic 256. PSU: 200W. HDD: 3.2GB Fujitsu. OS: MS-DOS 7.10

Caleb
  • Caleb
  • Sekretarz Redakcji
  • Redaktor
  • 10401 postów

Miałem 486 a później 6128. Zagadka-co przedstawia mój avatar...

Knight Lore :>

• 0

# Intel Core i7-3770K 4600 MHz # ASUS Maximus V Formula # 8GB G.Skill TridentX 2400 MHz CL10 # MSI GTX 980 Gaming 1350/7800 MHz

# ASUS ROG Xonar Phoebus # 6x Corsair Air Series AF140 Quiet Edition # Be Quiet! Dark Power Pro P10 850W # Be Quiet! Dark Rock Pro 2 

# Samsung SSD 830 128 GB # 3TB Seagate Constellation ES.2 # Fractal Design Define XL R2 Black Pearl # Zalman ZM-M220W Trimon 3D

# SteelSeries h Wireless # Corsair K70 Vengeance Black # SteelSeries Xai Laser  # Razer Goliathus Control

#Test Dysków SSD 120 GB # Polecane zestawy komputerowe # Ewolucja grafiki w grach # Recenzje najnowszych gier # Historia 3Dfx VooDoo

# Testy procesorów # Testy kart graficznych # Test dysków twardych 1TB i 2TB # Jaka karta graficzna do Crysis 3 # Testy dysków SSD

adamlop
  • adamlop
  • Uczestnik
  • Stały użytkownik
  • 2546 postów

W wersji z ZX Spectrum oczywiście Dołączona grafika

• 0

SPECCY_PL - We are still ALIVE!

Kozak: ZX Spectrum 128k +2 (grey) :.: DivIDE+ :.: CF 4GB Sandisk ULTRA

Szrot: i5 3570k@4.5 :.: CM Hyper 412s :.: Msi Z77A-G43 :.: 2x4gb Goodram1333Sapphire 7950 Vapor-X@1100/1575 :.: SSD Samsung830 128gbOCZ ModXStream 500w :.: HAF 912+ :.: Benq T2210hd

PrezesOi
  • PrezesOi
  • Początkujący uczestnik
  • Użytkownik
  • 15 postów

W wersji z ZX Spectrum oczywiście Dołączona grafika

To prawda, bo na Spectrumie grałem w KL, Amstrad przyszedł później i w KL już na nim nie grałem.

Tak czy siak, jedna z pierwszych moich gier i pierwsza która mi się się śniła (!) - efekt gry do 4 nad ranem...

• 0
CPU: Pentium 100MHz. MB: Atrend ATC-1000 (i430fx). RAM: 16MB EDO. GPU: Diamond Riva128 4MB. SFX: GUS Classic 256. PSU: 200W. HDD: 3.2GB Fujitsu. OS: MS-DOS 7.10

Caleb
  • Caleb
  • Sekretarz Redakcji
  • Redaktor
  • 10401 postów

To prawda, bo na Spectrumie grałem w KL, Amstrad przyszedł później i w KL już na nim nie grałem.

Tak czy siak, jedna z pierwszych moich gier i pierwsza która mi się się śniła (!) - efekt gry do 4 nad ranem...

Żeby to jedną noc :> A dzisiaj jakby Ci się przyśniło nowe Call of Duty, to zdążyłbyś do rana skończyć kampanię :D

• 1

# Intel Core i7-3770K 4600 MHz # ASUS Maximus V Formula # 8GB G.Skill TridentX 2400 MHz CL10 # MSI GTX 980 Gaming 1350/7800 MHz

# ASUS ROG Xonar Phoebus # 6x Corsair Air Series AF140 Quiet Edition # Be Quiet! Dark Power Pro P10 850W # Be Quiet! Dark Rock Pro 2 

# Samsung SSD 830 128 GB # 3TB Seagate Constellation ES.2 # Fractal Design Define XL R2 Black Pearl # Zalman ZM-M220W Trimon 3D

# SteelSeries h Wireless # Corsair K70 Vengeance Black # SteelSeries Xai Laser  # Razer Goliathus Control

#Test Dysków SSD 120 GB # Polecane zestawy komputerowe # Ewolucja grafiki w grach # Recenzje najnowszych gier # Historia 3Dfx VooDoo

# Testy procesorów # Testy kart graficznych # Test dysków twardych 1TB i 2TB # Jaka karta graficzna do Crysis 3 # Testy dysków SSD

Dodaj odpowiedź