Skocz do zawartości
piohal

Wybór Karty Graficznej A Rodzaj Procesora I Płyty Głównej

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu powiem że nie jest to wątek z cyklu Czy brać to czy tamto. Zastanawiam się ogólnie, w jakim stopniu (oczywiście poza posiadanym AGP lub PCIE) posiadany procesor i płyta główna z okreśłonym chipsetem wpływa na wybór karty graficznej? Czy karty z wyższej półki przy słabszych prockach bedą się bardzo dusić? Planuję zakup Geforce 6600 GT Galaxy do posiadanego sprzętu jak w podpisie.

Edytowane przez piohal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat wątpię czy w twoim przypadku procesor będzie aż tak bardzo ograniczał kartę (w końcu jest troche podkręcony a 6600gt nie jest jakąś kartą z najwyższej półki). Płyta główna ma mniejsze znaczenie od procka (chyba że lubisz OC).

Edytowane przez kalin.bossu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widac jest chlodzony freezerem 7 wiec jest pod socket 775, a pod ta podstawke jest tylko cel d :huh: Ma on oczywiscie 256KB cache L2. Mnoznik to chyba 20 (tak mi sie zdaje), a FSB 133 ( 180 po OC tak? :)) Co do 64bit to nie wiem, tu musi sie juz piohal wypowiedziec. I ten 6600GT tu raczej podpasi, ale jak by ci sie udalo FSB 190 wyciagnac, to juz by bylo elegancko. Aha a "vcore auto" to na jakich V smiga? Wiesz moze? Daj mu 1,5V odrazu, bo chlodzenie jest ok i da rade.

Edytowane przez dj.skorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widac jest chlodzony freezerem 7 wiec jest pod socket 775, a pod ta podstawke jest tylko cel d :huh: Ma on oczywiscie 256KB cache L2. Mnoznik to chyba 20 (tak mi sie zdaje), a FSB 133 ( 180 po OC tak? :)) Co do 64bit to nie wiem, tu musi sie juz piohal wypowiedziec. I ten 6600GT tu raczej podpasi, ale jak by ci sie udalo FSB 190 wyciagnac, to juz by bylo elegancko. Aha a "vcore auto" to na jakich V smiga? Wiesz moze? Daj mu 1,5V odrazu, bo chlodzenie jest ok i da rade.

Wiesz, że wszystkie programy podają mi inne napięcie. Chyba jest 1,4 V. Jeszcze nie podnosiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...