Skocz do zawartości
ietas>>

Powiedzciue Co Wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

ATI 9800XT 256MB 256BIT http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79963654 czy to GALAXY GEFORCE 6600 GT 128MB DDR3 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79091817 Pomozcie mi bo naprawde nie wiem co mam zrobic: http://nie-spamuj.eu/ochrona.html !!!

Edytowane przez mietas>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch kart wybrałbym radeona 9800XT ponieważ ma 256mb pamięci a to jest istotne, gf6600GT jest nieco szybszy ale ma za mało pamięci według mnie. Jeśli możesz dołożyć 50zł to radeon x800GT 256mb będzie super. Przedewszystkim napisz ile masz kasy.

 

 

 

 

 

:twisted: Crash_Wizard :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam około 600 zł za taka kase co moge kupic podam jeszcze moja Konfig:

Mobo: ASUS a7n8x

Proc: Athlon 2800 Xp+

Pamięć: elixir 512 + 256 Dual

Schiftec 350W

Jeśli chodzi o karte do 600zł to najlepszy wybór to radeon x800GT 256mb.

 

 

 

 

:twisted: Crash_Wizard :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o karte do 600zł to najlepszy wybór to radeon x800GT 256mb.

:twisted: Crash_Wizard :twisted:

a mozesz podać lionka do takiej karty a mam jeszcze jedno pytanko a ten radeon 9800xt jest dobry??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o karte do 600zł to najlepszy wybór to radeon x800GT 256mb.

:twisted: Crash_Wizard :twisted:

Ciekaw gdzie sa X800GT pod AGP za 600zl :blink: .

 

 

@barylatko

GF6600GT bedzie troche wydajniejsza karta od 9800XT. Oczywiscie nie we wszystkich tytulach lecz statystycznie bedzie to szybsza karta. Dosc dobry stosunek wydajnosci sa w kartach 6600GE. Podkrecaja sie spokojnie do wartosci 6600GT, a cena jest w granicach 540-550zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw gdzie sa X800GT pod AGP za 600zl :blink: .

 

 

@barylatko

GF6600GT bedzie troche wydajniejsza karta od 9800XT. Oczywiscie nie we wszystkich tytulach lecz statystycznie bedzie to szybsza karta. Dosc dobry stosunek wydajnosci sa w kartach 6600GE. Podkrecaja sie spokojnie do wartosci 6600GT, a cena jest w granicach 540-550zl.

 

 

To w końcu juz sam nie wiem co byscie polecali co jest dobre za taka cene oczywiście??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw gdzie sa X800GT pod AGP za 600zl :blink: .

 

 

@barylatko

GF6600GT bedzie troche wydajniejsza karta od 9800XT. Oczywiscie nie we wszystkich tytulach lecz statystycznie bedzie to szybsza karta. Dosc dobry stosunek wydajnosci sa w kartach 6600GE. Podkrecaja sie spokojnie do wartosci 6600GT, a cena jest w granicach 540-550zl.

Nowej karty x800GT w tej cenie sie nie kupi, ale lekko używaną na allegro można z gwarancją spokojnie w tej cenie dostać. 2 tygodnie temu taką kupiłem dla znajomego za dokładnie 612zł z gwarancją na rok jeszcze. Ale jeśli nie znajdziesz to radze abyś brał radeona 9800XT 256mb.

 

 

 

 

:twisted: Crash_Wizard :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek 9800XT tez bedzie dobrym wyborem, ale ten Galaxy podany przez Stanko bedzie jeszcze lepszym. Na zdjeciu widoczna jest wersja z zalmanem. Najlepiej wyslac maila do ECS i zapytac sie czy na tej karcie zamontowany jest zalman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie opłaca sie kupowac Radeona9800xt, jesli juz to tanszego sporo od niego 9800Pro,ktorego spokojnie podkrecisz do wartosci 9800xt.

Radeona 9800XT polecam dlatego że ma 256mb pamięci, trudno znaleść radka9800PRO z taką ilością pamięci.

 

 

 

 

:twisted: Crash_Wizard :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek 9800XT tez bedzie dobrym wyborem, ale ten Galaxy podany przez Stanko bedzie jeszcze lepszym. Na zdjeciu widoczna jest wersja z zalmanem. Najlepiej wyslac maila do ECS i zapytac sie czy na tej karcie zamontowany jest zalman.

Kupowalem ta karte i nie jest to wersja z zalmanem :-| no chyba ze jak sie trafi ale watpie :?

Ogolnie karta dobra a fabryczne chlodzenie tej karty jest spoko (porzadny kawal miedzi :D ).

Radek moglby byc szybszy rok temu ,gdy dalo rade uruchomic jakies AA w wyzszej rozdzialce ,a teraz o AA na takiej karcie mozna zapomniec i gre ograniczyc do 1024x768 plus detale medium/high i do tego ten GT nadaje sie znakomicie :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak Galaxy,ktorego podałem jest najlepszym wyborem;-)

Gf6600GT to jakość tekstur medium w grach conajwyżej dzięki 128MB pamięci a to jest minus i powiem że spory. Co do porównania szybkości obu kart to różnica jest praktycznie nie do zauważenia, gdyż rok temu przesiadłem się z radeona 9800PRO na asusa 6800 128mb i nie dostrzegłem różnicy w działaniu (gf6800 jest nieco szybszy niz 6600gt) wiec jednak wybrałbym radeona 9800XT

 

 

 

 

:twisted: Crash_Wizard :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gf6600GT to jakość tekstur medium w grach conajwyżej dzięki 128MB pamięci a to jest minus i powiem że spory. Co do porównania szybkości obu kart to różnica jest praktycznie nie do zauważenia, gdyż rok temu przesiadłem się z radeona 9800PRO na asusa 6800 128mb i nie dostrzegłem różnicy w działaniu (gf6800 jest nieco szybszy niz 6600gt) wiec jednak wybrałbym radeona 9800XT

:twisted: Crash_Wizard :twisted:

Więc mowisz ze radek jest wystarczajaca karta nie chce duzo kasy wywalac bo niedlugo zamierzam wymienic sprzet i przesiąść sie na pci-e i na 64 bitowca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeona 9800XT polecam dlatego że ma 256mb pamięci, trudno znaleść radka9800PRO z taką ilością pamięci.

:twisted: Crash_Wizard :twisted:

Tutaj akurat sie mylisz. Najistotniejsza roznica miedzy tymi kartami jest taka, ze 9800XT ma rdzen R360 standardowo taktowany 412MHz, pamieci 2,5ns (730MHz) i PCB z czujnikiem temperatury.

W radeonach 9800PRO przewaznie jest R350 standardowo taktowany 380MHz i pamieci 2,8ns (680Mhz).

Oczywiscie mozna trafic 9800PRO z R360 i PCB od XT (po wgraniu biosu od XT mamy wtedy mozliwosc odczytu temperatury chipsetu) lub R360 i PCB od PRO.

Coraz trudniej jednak kupic R9800PRO z rdzeniem R360.

Ilosc pamieci zastosowanej na karcie nie ma praktycznie zadnego wplywu na jej wydajnosc.

9800XT vs. 9800PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj akurat sie mylisz. Najistotniejsza roznica miedzy tymi kartami jest taka, ze 9800XT ma rdzen R360 standardowo taktowany 412MHz, pamieci 2,5ns (730MHz) i PCB z czujnikiem temperatury.

W radeonach 9800PRO przewaznie jest R350 standardowo taktowany 380MHz i pamieci 2,8ns (680Mhz).

Oczywiscie mozna trafic 9800PRO z R360 i PCB od XT (po wgraniu biosu od XT mamy wtedy mozliwosc odczytu temperatury chipsetu) lub R360 i PCB od PRO.

Coraz trudniej jednak kupic R9800PRO z rdzeniem R360.

Ilosc pamieci zastosowanej na karcie nie ma praktycznie zadnego wplywu na jej wydajnosc.

9800XT vs. 9800PRO

Nie myle sie, oczywiste jak dla mnie jest to że karty sie różnią rdzeniem. Co do pamieci w r9800PRO to każdy producent umieszczał układy o czasie dostępnym jaki mu pasował, generalnie każdą karte z r9800PRO można podkręcić do wartości XT a oryginalnej karty XT już wiele sie nie podkręci. Co do tego że pamięć nie ma wpływu to sie nie zgadzam z Tobą, dlatego że pamięć nie ma dawać szybkości a ma dawać większą jakość tekstur że nie pływają na ścianach a są stałe to jest główna różnica.

 

 

 

 

:twisted: Crash_Wizard :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowalem ta karte i nie jest to wersja z zalmanem :-| no chyba ze jak sie trafi ale watpie :?

Ogolnie karta dobra a fabryczne chlodzenie tej karty jest spoko (porzadny kawal miedzi :D ).

Radek moglby byc szybszy rok temu ,gdy dalo rade uruchomic jakies AA w wyzszej rozdzialce ,a teraz o AA na takiej karcie mozna zapomniec i gre ograniczyc do 1024x768 plus detale medium/high i do tego ten GT nadaje sie znakomicie :wink: pozdrawiam

Nie rozumie tego co napisałeś chcodzi ci o to ze ta karta nie musi miec włączonego AA??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...