Skocz do zawartości

Aktualności

Artykuły

Reklama

Zdjęcie

Jak odblokować pin nie mając ani pina ani puka?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 Puffy

Puffy

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 304 postów

Napisano 27 grudzień 2002 - 18:47

Mam telefon ale nie pamietam ani pina ani puka są jakieś uniwrsalne puki?
Jakieś kombinacje do odblokowania karty sim.Telefon to motorola 3888
  • 0
[font="Fixedsys"'>********************************************************1)Celeron 420 1.6ghz , 2GB DDR2 533mhz , ASROCK 775XFire-eSata2 ,Geforce 7800gt ,Forton 350W,WD 120GB2)PENTIUM 4 2.2@3.4Ghz,I845G,768 DDR,40GB********************************************************[/font'>3 Pentium 166mmx,48mb,3.2gb jako router na SUSE4 K5 133, Pentium 133 , Pentium 100, Pentium 75 , i Intel 8080 z 79 roku

#2 Mateoosh

Mateoosh

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 2812 postów

Napisano 27 grudzień 2002 - 18:50

Może i są, ale komuś kogo nie znam osobiście i tak bym nie dał...
  • 0

#3 wilczek

wilczek

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 1526 postów

Napisano 27 grudzień 2002 - 19:05

w siemensie C35i jest takie zabezpieczenie jak PIN 2
i nie ma jak tego zmienic. potrzebne jest do wpisywania cen polazen i innych bajerkow ale podobno POP nie obsluguje tego i nie da rady nic zrobic :(
za kazdy razem pisze ze bledne a nie bylo nigdy wpisywane. zostala mi jush tylko 1 proba wiec moze znacie jakies unwersalne co dziala jak inne nigdy nie bylo zmieniane
  • 0
Celeron 1200@1440, Asus TUSL2-C, 512 Mb Ram Celeron 533A@840, Abit BE6 II, 64 MB Ram, Debian

#4 Czyzyk

Czyzyk

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 376 postów

Napisano 28 grudzień 2002 - 03:56

Kup kabel , podlacz do kompa..i z odpowiednim softem uzyskasz wszystkie informacje ....IMEI , PUK , PIN i reszte numerow.Albo zadzwon do Biora Obslugi Klienta ...No chyba ze karta jest ''zdobyczna'' :D
  • 0

#5 spavatch

spavatch

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 1378 postów

Napisano 28 grudzień 2002 - 06:38

Pytanie mniej wiecej takie jak "jak zdjac SIM-lock'a bez kabla i portu IR" ;). Teoretycznie jest to mozliwe (polecenie z klawiatury - przynajmniej w Nokii) ale w praktyce nikt nie wie jak to zrobic ;).

Pozdr...
  • 0

Spavatch

--------------------------------------------------------------

SLAY Radio - 8-bit, no $#!+.

--------------------------------------------------------------

-> Powered by cała masa Komodorków i Amig oraz jakiś tam taki sobie piec

-> Driven by "tyre-smoking turbocharged troublemaker" (szukaj w GT2 na PSX)

-> (this space intentionally left blank)

#6 reed

reed

Tańczący z bikami

• Stały użytkownik
  • 9658 postów

Napisano 28 grudzień 2002 - 07:52

Pytanie mniej wiecej takie jak "jak zdjac SIM-lock'a bez kabla i portu IR" ;). Teoretycznie jest to mozliwe (polecenie z klawiatury - przynajmniej w Nokii) ale w praktyce nikt nie wie jak to zrobic ;).

Pozdr...

To nie tak.
W NOKIAch mozna bylo tak sciagac smoka, ale we wczesniejszych modelach.
Ostatni raz udal mi sie taki numer z N 5110 , w 3210 juz doopa.
Do Puffy
PUKa malo kto pamieta, za dlugi.
Jezeli jednak masz legalnie ten phon, to numer ten widnieje w dokumentach.
Jezeli masz jumany, to lepiej nie pytaj tutaj o takie rzeczy :evil: :evil: :evil:
  • 0
[i'>[size="1"'>[font="Optima"'>... każdy jest kowalem własnego kowadełka...[/font'>[/i'>[font="Optima"'>[i'>Lejąc z wiatrem, idziesz na łatwiznę.[/i'>[/font'>--------------------

#7 SpiderMAN

SpiderMAN

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 7041 postów

Napisano 28 grudzień 2002 - 08:25

Tego ie NI DA zrobic ;)
  • 0

[font="tahoma, geneva, sans-serif;"'>PC | Phenom II X4 965 BE Deneb @ 4099 MHz 1.5675V Thermalright Macho HR-02 120 || Gigabyte GA-M720-US3 F7n BIOS | RAM 4GB Dual DDR2 @ 800 MHz 2.1V Patriot 6400LLK || GAINWARD GeForce GTX260 Golden Sample 896MB GDDR3 @ 675MHz/1600MHz/2400MHz | 22" LG W2234S WSXGA+ || SSD Intel 330 120GB | HDD total space  ~2.6TB | DVD-RW1: GSA-H55N | DVD-RW2: GSA-H55L | BT | MODECOM MC-MHF60 || CASE: Corsair Carbide 500R White | PSU: Corsair TX650W | FAN Controller: Scythe Kaze Master | TRUST MaxTrack Wireless Deskset |[font="tahoma, geneva, sans-serif;"'>HTPC | Dell Optiplex GX520 | Pentium D 820 2.8GHz | RAM 3GB Dual DDR2 | HDD Hitachi 320GB 5400rpm | SB Audigy2 | Pionner VSX-520 | Jamo S426 | ORION TV32FX500D |[font="tahoma, geneva, sans-serif;"'>LAPTOP[/font'> | Lenovo ThinkPad L520 | Core i5 2.6 GHz | RAM 8GB Dual DDR3 | HDD 500GB 7200rpm |Mobile Mobile | Samsung Galaxy S3 16GB | 32GB microSD Kingston | Nokia BH-102 | Paranoid Android v3.99 |[/font'>[/font'>

#8 Michał1

Michał1

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 1150 postów

Napisano 28 grudzień 2002 - 15:33

Tego ie NI DA zrobic ;)

mi tez sie tak wydaje. ratunkiem dla zgubieniea pinu jest puk, a dla puka to chyba nie ma juz ratunku ..:|
  • 0

#9 reed

reed

Tańczący z bikami

• Stały użytkownik
  • 9658 postów

Napisano 28 grudzień 2002 - 15:43

Tego ie NI DA zrobic ;)

mi tez sie tak wydaje. ratunkiem dla zgubieniea pinu jest puk, a dla puka to chyba nie ma juz ratunku ..:|

Nie macie racji, da sie, ale jezeli nie ma ani PINa ani PUKa , to wyglada to na nielegalne :evil:
  • 0
[i'>[size="1"'>[font="Optima"'>... każdy jest kowalem własnego kowadełka...[/font'>[/i'>[font="Optima"'>[i'>Lejąc z wiatrem, idziesz na łatwiznę.[/i'>[/font'>--------------------

#10 abramakabra

abramakabra

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 481 postów

Napisano 28 grudzień 2002 - 16:22

przez kompa i kabelek niepoznasz pina ani puka.
  • 0

#11 bortas

bortas

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 673 postów

Napisano 28 grudzień 2002 - 16:40

wpisujesz pin 3 razy blednie karta sie blokuje i wymaga wpisanie puka (sa chyba tez 3 proby) jesli puk zle wpiszesz to pozostaje jedynie usluga u operatora a to kosztuje ok 500zl o ile sie nie myle, przez kompa pin'u i puk'u nie odstaniesz (przez kompa masz dostep do komorki a nie do karty)
no ale ja sie nieznam :D
  • 0

#12 reed

reed

Tańczący z bikami

• Stały użytkownik
  • 9658 postów

Napisano 28 grudzień 2002 - 21:08

wpisujesz pin 3 razy blednie karta sie blokuje i wymaga wpisanie puka (sa chyba tez 3 proby) jesli puk zle wpiszesz to pozostaje jedynie usluga u operatora a to kosztuje ok 500zl o ile sie nie myle, przez kompa pin'u i puk'u nie odstaniesz (przez kompa masz dostep do komorki a nie do karty)
no ale ja sie nieznam :D

Po 10krotnym (albo 8) wpisaniu zle PUKa karta ulega fizycznemu uszkodzeniu, jest juz niedouratowania, pozostaje wymiana na nowa, w IDEI kosztuje to 50 zl + VAT
  • 0

#13 bortas

bortas

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 673 postów

Napisano 28 grudzień 2002 - 23:04

czekaj czekaj.. uszkodzona znaczy wymienamy na nowa a nowa 50zl (odblokowanie konta to te 500zl o ktorych mowilem) w sumie mi ostatnio padla karta sim wymienili mi bez problemu (nie placilem) no ale to moja kom i pierwsza taka awaria
  • 0

#14 marco

marco

Władca bitów

• Admin
  • 4752 postów

Napisano 29 grudzień 2002 - 01:04

Po 10krotnym (albo 8) wpisaniu zle PUKa karta ulega fizycznemu uszkodzeniu, jest juz niedouratowania, pozostaje wymiana na nowa, w IDEI kosztuje to 50 zl + VAT

Fizycznemu to raczej nie ;)
Moja zdolna rodzicielka zablokowala kiedys swoj telefon (epoka GSM lupanego Motka Flare rok 95 ;) Oczywiscie nie popatrzyla ze pisze wprowadz PUK i ciagle wpisywala PIN - akurat nie mogla patrzalek odnalezc ;)
U operatora (niezapomniany i nieodzalowany LuxGSM ;)) odblokowali ta karte w 10 minut mimo zablokowania PUKu. Nie wiem jak teraz pewnie tylko mozna taka karte wymic. Calosc byla baaaaaaaardzo dawno w epoce ladnych duzych kart SIM GSM Phase 1 i szczytowym osiagnieciu techniki pt rzeczona Motorola Flare i cudowny zasieg pokrywajacy jakies 15 % terytorium Wielkiego Ksiestwa (dla niewtajemniczonych Luksemburg - cos wielkosci ex. woj. Szczecińskiego ;)
  • 0

UWAGA: Kontaktując się ze mną za pośrednictwem GG / innego IM proszę przedstawić się i przejść od razu do rzeczy a nie zadawać pytań typu "jesteś?".Nie odpowiadam na pytania na IM/PW dotyczące funkcjonowania forum - proszę wszystkie zgłaszać w dziale O serwisie i forum

#15 Azzazel

Azzazel

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 24 postów

Napisano 29 grudzień 2002 - 02:13

Jak sie nie ma ani pin ani puka to nie mozesz go odzyskac
zostaje tylko mozliwosc wymiany karty u opertora z programikami to mozna zmienic soft w komie a pin i puk jest na karcie SIM
Pozdrawiam
Azzazel
  • 0

#16 ndx

ndx

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 1138 postów

Napisano 29 grudzień 2002 - 02:34

hmmm flesher albo kabel hmm albo czytnik kart sim ostatecznie cale rozwiaznai w granicach 50zł !
  • 0
adres usuniety / Lisek [size=12'> To nas Kreci

#17 ndx

ndx

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 1138 postów

Napisano 29 grudzień 2002 - 02:35

Jak sie nie ma ani pin ani puka to nie mozesz go odzyskac 
zostaje tylko mozliwosc wymiany karty u opertora z programikami to mozna zmienic soft w komie a pin i puk jest na karcie SIM
Pozdrawiam
Azzazel

ciekawe co piszesz ale mozna wylaczyc zadanie pin i tel ominie ten etap,,,,,,,,,,
  • 0

#18 Masło

Masło

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 143 postów

Napisano 29 grudzień 2002 - 03:45

Z tego co wiem to oprocz kodow pin , pin 2 , puk, jest jeszcze kod puk 2 udostepniany u operatora przynajmniej tak bylo w ideii . ten kod dziala tak jak puk z tym ze mozna go wpisac tylko raz i to bez bledu (tak slyszalem na gieldzie RTV Balicka Kraków :lol: ) Zalezy jaka masz karte czy pre paid czy abonament bo jak pre paid to beda raczej problemy a jezeli nie to napewno ci jakos pomoga w biurze obslugi klijenta . Najprawdopodobniej na w/w gieldzie daliby rady odblokowac to jak sam na wlasne oczy widzialem jak kolega mi pokazal moj pin, jak wrzucilem mu sim-a do takiego czytnika (dosyc dziwnie wygladal ) i przegralem 2 piwa :( bo myslalem ze mu sie nie uda . Wszystko jest mozliwe probuj wszedzie jezeli to dla ciebie wazne .Pozdrawiam
  • 0

#19 ndx

ndx

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 1138 postów

Napisano 29 grudzień 2002 - 04:48

Z tego co wiem to oprocz kodow pin , pin 2 , puk, jest jeszcze kod puk 2 udostepniany u operatora przynajmniej tak bylo w ideii . ten kod dziala tak jak puk z tym ze mozna go wpisac tylko raz i to bez bledu (tak slyszalem na gieldzie RTV Balicka Kraków :lol: ) Zalezy jaka masz karte czy pre paid czy abonament bo jak pre paid to beda raczej problemy a jezeli nie to napewno ci jakos pomoga w biurze obslugi klijenta . Najprawdopodobniej na w/w gieldzie daliby rady odblokowac to jak sam na wlasne oczy widzialem jak  kolega mi pokazal moj pin, jak wrzucilem mu sim-a  do takiego czytnika (dosyc dziwnie wygladal ) i przegralem 2 piwa  :(  bo myslalem ze mu sie nie uda . Wszystko jest mozliwe probuj wszedzie jezeli to dla ciebie wazne .Pozdrawiam

tak jak mowilem wystarczy czytnik karty jak jestes z wroclawia dam ci namiar koles poda ci pin za free :-)
  • 0

#20 Masło

Masło

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 143 postów

Napisano 29 grudzień 2002 - 05:53

I wszystko jasne :P Trzeba tylko dorwac specjaliste a nie jakiegos zgreda w krawaciku z biura obslugi klijenta :lol: Pozdrawiam
  • 0

#21 ndx

ndx

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 1138 postów

Napisano 29 grudzień 2002 - 07:29

I wszystko jasne  :P  Trzeba tylko dorwac specjaliste a nie jakiegos zgreda w krawaciku z biura obslugi klijenta  :lol:  Pozdrawiam

hmm ale ci w krawatach tez sie czasami przydaja :P/
  • 0

#22 Masło

Masło

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 143 postów

Napisano 29 grudzień 2002 - 08:06

I wszystko jasne  :P  Trzeba tylko dorwac specjaliste a nie jakiegos zgreda w krawaciku z biura obslugi klijenta  :lol:  Pozdrawiam

Zgodze sie z kolega czasami tak ale biuro obslugi klijenta mi sie kojarzy z taka gadka :
M: Jak aktywowac roaming
bok: moge to zrobic na miejscu potrwa to tylko 15 minut , a moze by pan sie zapoznal z nowymi planami taryfowymi promocjami (<span style="color:red;">[ciach!]</span>l <span style="color:red;">[ciach!]</span>l)
M: Jakie sieci maja podpisane z panstwem kontrakty na Cyprze ???????
BOk : cypr a gdzie to jest :lol: , pewnie daleko ,zaraz sie dowiem, skoro jestesmy przy wakacjach moze sie pan zapozna z rabatami dla uczesnikow idea profit :roll: w wybranych biurach podróży
M: to ja juz lepiej zalatwie to z telefonu :twisted:
BOK: dowidzenia :oops:
M: nara 8)

Tak wygladala moja rozmowa w autoryzowanym punkcie sprzedazy w Krakowie na ulicy Starowiślnej :P przed poprzednimi wakacjami :twisted:
  • 0

#23 ndx

ndx

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 1138 postów

Napisano 29 grudzień 2002 - 08:28

Zgodze sie z kolega czasami tak ale biuro obslugi klijenta mi sie kojarzy z taka gadka :
M: Jak aktywowac roaming
bok: moge to zrobic na miejscu potrwa to tylko 15 minut , a moze by pan sie zapoznal z nowymi planami taryfowymi promocjami (<span style="color:red;">[ciach!]</span>l <span style="color:red;">[ciach!]</span>l)
M: Jakie sieci maja podpisane z panstwem kontrakty na Cyprze ???????
BOk : cypr a gdzie to jest :lol: , pewnie daleko ,zaraz sie dowiem, skoro jestesmy przy wakacjach moze sie pan zapozna z rabatami dla uczesnikow idea profit :roll: w wybranych biurach podróży
M: to ja juz lepiej zalatwie to z telefonu :twisted:
BOK: dowidzenia :oops:
M: nara 8)

Tak wygladala moja rozmowa w autoryzowanym punkcie sprzedazy w Krakowie na ulicy Starowiślnej :P przed poprzednimi wakacjami :twisted:

zalezy od operatora i powiem ze od taryfy mam biznes 220 jak jestem w polsce z ery i dzownie do biura on w czym moge pomuc ja roaming na kanade prosze dobrze nie ma prbleu w czym jecsze moge pomuc ja dziekuej do widzenia on dziekuje do uslyszenia :) tak jest wprzypadku ery dzwoniel z 100 raz i jest git zadna inaa firma nei zaoferowala mi konsultanta w jezyku angielskim tylko ERA the best idea i plus suxxx
  • 0

#24 marco

marco

Władca bitów

• Admin
  • 4752 postów

Napisano 29 grudzień 2002 - 10:31

Z tego co wiem to oprocz kodow pin , pin 2 , puk, jest jeszcze kod puk 2 udostepniany u operatora przynajmniej tak bylo w ideii .

PUK2 jest odpowiednikiem PUk dla PIN2 czyli jak zablokujesz PIN2 mozesz odblokowac przez PUK2
  • 0

UWAGA: Kontaktując się ze mną za pośrednictwem GG / innego IM proszę przedstawić się i przejść od razu do rzeczy a nie zadawać pytań typu "jesteś?".Nie odpowiadam na pytania na IM/PW dotyczące funkcjonowania forum - proszę wszystkie zgłaszać w dziale O serwisie i forum

#25 marco

marco

Władca bitów

• Admin
  • 4752 postów

Napisano 29 grudzień 2002 - 10:32

hmmm flesher albo kabel  hmm albo czytnik kart sim ostatecznie cale rozwiaznai w granicach 50zł !

Nic Ci nie da jak juz zablokowales sobie karte
  • 0

#26 ndx

ndx

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 1138 postów

Napisano 29 grudzień 2002 - 17:32

hmmm flesher albo kabel  hmm albo czytnik kart sim ostatecznie cale rozwiaznai w granicach 50zł !

Nic Ci nie da jak juz zablokowales sobie karte

jak nic nie da wszystkie informacje zapisane sa na karcie i mozna je odczytac co ponadto na kartach typu prepaid kod puk byl apisywany na odwrocie nie wiem czy tak jest i nie pamietam w jakiej kolejnosci trzebba bylo czytac ale swojego czasu w tak taku tak bylo !
  • 0

#27 KWS89

KWS89

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 2061 postów

Napisano 29 grudzień 2002 - 18:12

Moja mama&tatq nigdy niezablokowali swojich komów mio tesh się nie udalo..ale mój kochany koozynq zablokował po 3 dniach użytkowania!!!
  • 0

iP5S 16GB | PS3 | 7D | Hero 3 Silver | MBP i5 13

#28 ndx

ndx

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 1138 postów

Napisano 29 grudzień 2002 - 18:43

Moja mama&tatq nigdy niezablokowali swojich komów mio tesh się nie udalo..ale mój kochany koozynq zablokował po 3 dniach użytkowania!!!

heh ladnie natseonym razme niech wylaczy pin albo ustawi se 1234 :P lol :lol:
  • 0

#29 wilczek

wilczek

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 1526 postów

Napisano 29 grudzień 2002 - 19:59

oki kto mi powie jak zmienic pin2 w semensie C35i w POPie ??
i najlepiej jeszcze jaki jest standardowo wpisany ??
nigdzie w papierach nie moge tego znalezc a w serwisie mowia mi ze POP nie obsluguje tej funkcji ?? wiec jak sie dostac do funkcji zabezpieczonych tym kodem ??
  • 0
Celeron 1200@1440, Asus TUSL2-C, 512 Mb Ram Celeron 533A@840, Abit BE6 II, 64 MB Ram, Debian

#30 ndx

ndx

Uczestnik

• Stały użytkownik
  • 1138 postów

Napisano 29 grudzień 2002 - 20:27

oki kto mi powie jak zmienic pin2 w semensie C35i w POPie ??
i najlepiej jeszcze jaki jest standardowo wpisany ??
nigdzie w papierach nie moge tego znalezc a w serwisie mowia mi ze POP nie obsluguje tej funkcji ?? wiec jak sie dostac do funkcji zabezpieczonych tym kodem ??

oni maja racje tam nie ma pIN2
  • 0