Skocz do zawartości
Guzus

Gefroce Ti 4600 Vs 9550

Rekomendowane odpowiedzi

gościu sobie wydedykował że jak doda shadery w wersji 2 do gf44200-4800 to karta pofrunie w smarku nad 9550 proste ?:mrgreen: u mnie 3600smarkuff

 

aha :) to jakby dodac do geforce 2 Ultra obsluge dx8 i dx9 to by tez zjadl R9550 ? ;]

 

takich bajek nie mozna opowiadac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze wezmiemy pod uwage obsluge DX8.1 ktorego ti4200 nie ma (brak PS 1.4)??

porównująć ti do 9550 to raczej brak ps 2.0 titaniumowi:P

titanium ma ps 1.3 który niczym sie od 1.4 nie rózni, bynajmniej ja przez 2 lata uzytkowania nie znalazlem roznicy.

Osobiscie bralbym ti4200 bo w grach 8.1 skopie radka 9550!

A ze brak mu dx9.0:

autor mowil ze gra w MOH

9550 i tak nie jest wystarczajaca karta na dzisiejsze tytuly pod dx9.0 co z tego że obsluguje jak i tak czeba wyłączyć: część:P

i niech mi tutaj obrońcy 9550 nie pisza że graja w najnowsze tytuły ble ble...moja karta z siga jest słaba a co dopiero 9550:)

z dugiej strony 9550 można dorwać nówke ze sklepu itd, z gwarancja, a ti4xxx to tylko używki, pewnie ostro kręcone:D ledwo żyjące:D

wybór trudny pozostawiam autorowi

karty dla mnie porównywalne z lekką przewagą titaniuma ( sam temat autora wskazuje na gry dx 8.1)

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8872257

w tym benchu miałem na mojej poczciwej ti4200 prawie 13500 i w mother nature prawie 2x wiecej fps!

:P ehh łza sie kręci w oku:)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No roznicy nie bylo widac miedzy PS 1.3 a 1.4 bo zadko ktora gra wykorzystywala w pelni dx8.1

Niestety sa juz tytuly ktore wymagaja PS 1.4

 

Wiec tak prawde powiedziawszy TI4200 obslugiwal DX8.0 a 8.1 radki od 8500 (chyba od tego modelu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu moj ma 4000pkt

A popatrz jaki ty masz sprzęt, muwie o wyniku na średnich komputerach i na ustaiweniach 400/500 lub cos w tych granicach a ty masz duzo wiecej podkreconego radzia

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF4Ti4xx0 zgodny jest z PS1,3 co np. juz dzisiaj uniemozliwia wlczaenia na nim BF chyba ze ktos lubi zrbana grafike to moze zainstalowac PATCHa ;)

Do tego pytanie z jaka szybksocia bedzie dzial medal na GF i na radku. jesli np. na GF'ie bedzie chodzil 200fps a na radku 100fps to czy gra na obu kartach nie bedzie plynna?

Do tego dochodzi ta nieszczesna gwarancja. Radek za 200zl. ma min. 2 lata wgarancji a GF rozruchowa. Na radku bedzie mozna najprawdopodobnie uruchomic wiekszoc nowych gier a na GF'ie wyskocz kominukat "need card with PS1,4" or "work only on PS1,4 and high" ;)

 

Ale do tej jednej gry jak pisalem GF bedzie szybszy.

 

EDIT:

FX'y to takie GF4Ti z obsluga shaderow 2.0 a ile warte sa te karty wiadomo ;)

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9550 i tak nie jest wystarczajaca karta na dzisiejsze tytuly pod dx9.0 co z tego że obsluguje jak i tak czeba wyłączyć: część:P

fear pociągnął na 800*600 + 2*AA średnio 41 fps min 21(jakieś 7%testu) i dx9 właśnie którego włączenie wyłączenie nie robi różnicy reszta na low albo średnie proc komp wiadomo high więc nie mów że się nie nadaje bo się nadaje dla minimalistów owszem ale na razie daje rade

 

oczywiście nie mówimy o CoD 2 bo to jakaś porażka tam prz 9800pro masz coś koło 20 fps z dx9 natomiast na dx7 na 9550@ tak 80-120 fps..... [ abstraczując od faktu iż to zupełnie niegrywalny gniot jest 8\ ]

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No roznicy nie bylo widac miedzy PS 1.3 a 1.4 bo zadko ktora gra wykorzystywala w pelni dx8.1

Niestety sa juz tytuly ktore wymagaja PS 1.4

 

Wiec tak prawde powiedziawszy TI4200 obslugiwal DX8.0 a 8.1 radki od 8500 (chyba od tego modelu)

mylisz się :

3ti dx8.0 ps 1.1

4ti dx8.1 ps 1.3

ati dx8.1 ps 1.4

ja osobiście między 1.1 a 1.4 nie widziałem różnicy, poza demami technologicznymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem niegdyś w starego medala na lanie na radku 9550 i karta momentami nie dawała rady przy wyższych detalach, a na Omaha Beach to nawet ustawiałem 640x480, bo w 800x600 już cięło. Gra jest poza tym mocno uzależniona od procesora, wtedy miałem durona 1600, może to on nie wyrabiał jak się dużo działo, chociaż w jednej zimowej mapie z Spearhead nawet jak było pusto to karta musiała wówczas być za słaba.

 

9550 nie jest dobrą kartą do starego medala podsumowując.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke niepotrzebnie mieszacie.

Kolega pytal jaka jest najlepsza karta do MOH i jaka mu do tej gry polecimy z dwoch czyli Ti4600 czy R9550

A tu odpowiedzi "najlepsza z tych dwoch do MOH jest R9550 bo na NV nie odpalisz BF2" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke niepotrzebnie mieszacie.

Kolega pytal jaka jest najlepsza karta do MOH i jaka mu do tej gry polecimy z dwoch czyli Ti4600 czy R9550

A tu odpowiedzi "najlepsza z tych dwoch do MOH jest R9550 bo na NV nie odpalisz BF2" :D

Dokładnie.

Poza tym nie rozumiem, czemu w temacie jest 4TI vs 9550 dx8.1, skoro MOH nie korzysta z efektów dx8.1, nawet nie wymaga T&L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie podsumowując wszystkie wypowiedzi, wychodzi na to że do MoH to tylko GF 4 Ti4200/4600 i nic innego w tej cenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Poza tym nie rozumiem, czemu w temacie jest 4TI vs 9550 dx8.1, skoro MOH nie korzysta z efektów dx8.1, nawet nie wymaga T&L.

mylisz się^^

WSPOMAGA T&L

wszak to Open GL ,i engine q3

btw. juz q2 wspieral t&l pod open GL;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie podsumowując wszystkie wypowiedzi, wychodzi na to że do MoH to tylko GF 4 Ti4200/4600 i nic innego w tej cenie :D

a niby dlaczego dowodziki poprosze 8]

Grałem niegdyś w starego medala na lanie na radku 9550 i karta momentami nie dawała rady przy wyższych detalach, a na Omaha Beach to nawet ustawiałem 640x480, bo w 800x600 już cięło. Gra jest poza tym mocno uzależniona od procesora, wtedy miałem durona 1600, może to on nie wyrabiał jak się dużo działo, chociaż w jednej zimowej mapie z Spearhead nawet jak było pusto to karta musiała wówczas być za słaba.

9550 nie jest dobrą kartą do starego medala podsumowując.

a z tego co ty piszesz wynika że ci cięło na radku i tyle :blink: bo nie masz porównania z żadnym gf4ti na tym samym sprzęcie (apropos ile tamten potwór miał ramu?) i co najważniejsze nie piszesz czy to byl radek nie podkręcony czy podkręcony ===---> jest taka gra nazywa sie ET a w tej grze jest taka mapa jak radar jaK sobie się kładę w trawce na default 250/400 to fps spada do ok 28 ( w sieci jest gorzej ) daje karte na 400/510 i mam 50% skok w góre w tym samym mijscu nie ruszam myszą wszystko mam na hotkey(dzięki temu z warpów do płynności powyżej 40 fps przechodzimy) gra nie korzysta z dx9 więc skok w medalu czy MOH czy CoD jak i w ET będzie podobny bo wszystkie te gry jadą na bardziej lub mniej zmodyfikowanym silniku Q3 a do czego zmierzam?

 

LUDKI NIE SIEJCIE CIEMNOTY :!:

 

edit

prawde powiedziawszy pojecia nie mam jak szybki jest w mohu gf4ti4600 po prostuwierzyć mi się nie chce że szybszy od radka :D no i dalej piszesz iż to co wyżej -=> faktem jest że ci cięło fajnie że uściśliłeś co miałeś poza duronem i wyjeżdżasz z open GL wiesz nawet szukałem jakiegoś porównania ale nie znalazłem :/ trzeba by kogoś wiarygodnego kto miał obie karty bo z generalnych opinii niewiele wynika równie dobrze mógłbyś powiedzieć że 9700 pro też bedzie w mohu kuleć bo to ati i nie lubi open Gl ale to juuż byłby chyba widoczny gołym okiem bzdet ...

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z tego co ty piszesz wynika że ci cięło na radku i tyle :blink: bo nie masz porównania z żadnym gf4ti na tym samym sprzęcie (apropos ile tamten potwór miał ramu?) i co najważniejsze nie piszesz czy to byl radek nie podkręcony czy podkręcony ..............

LUDKI NIE SIEJCIE CIEMNOTY :!:

768MB ramu, radek podkręcony 410/520. Porównania z 4TI nie mam. Jeszcze wcześniej miałem MX440 i po zmianie na 9550 taki COD działał wyraźnie lepiej, czego o MOH nie mogę powiedzieć.

Takie są fakty, po co miałbym siać ciemnotę. Nie od dziś wiadomo, że ati słabo sobie radzi w open gl, podobno nowe sterowniki wiele poprawiają, nie zdążyłem tego sprawdzić przed zmianą karty.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez sobie kup 8 potokowego 9500 pro, przy ktorej 9550 i gf4ti xxxx wysiadaja!

sensej, dzizas chopie co ty godosz??

mialem 9550 i bil na glowe 9500pro na 128bitowej szynie pamieci! (9500pro tez mialem, tak na marginesie:)

 

 

wazna sprawa, nie generalizujmy! radek9550 nie rowny radkowi 9550 :)

Edytowane przez Mazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.frazpc.pl/b/83562

z innej listy dyskusyjnej:

" wpadł mi w łapki R9550 od sapphire'a. Pamiątki 4ns. poszedł max na 400/500. 3DMark2001 - 11455, 3DMark03 - 3032. Powyżej 400/500 pojawiły się artefakty. DIII wyraźnie lepiej chodzi na R9550, Medal of Honor Pacific Assault - lepiej chodził GF4TI4200. Jakość obrazu w DIII wyraźnie lepsza na R9550, w medalu nie widać różnicy. Myślę że możesz śmiało zmienić kartę, szczególnie że tamta powinna jeszcze lepiej się podkręcić. "

http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t9564.html

kilka forów, ci stąpający po ziemi, do starszych tytułów radzą ti4200 i tyle..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sensej, dzizas chopie co ty godosz??

mialem 9550 i bil na glowe 9500pro na 128bitowej szynie pamieci! (9500pro tez mialem, tak na marginesie:)

wazna sprawa, nie generalizujmy! radek9550 nie rowny radkowi 9550 :)

Jasne :lol: Wydajnościowo 9500pro jest porównywalne z 9600XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sensej, dzizas chopie co ty godosz??

mialem 9550 i bil na glowe 9500pro na 128bitowej szynie pamieci! (9500pro tez mialem, tak na marginesie:)

 

 

wazna sprawa, nie generalizujmy! radek9550 nie rowny radkowi 9550 :)

Swinie lataja razem z wielbladami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t9564.html

kilka forów, ci stąpający po ziemi, do starszych tytułów radzą ti4200 i tyle..

jeden z postów który w ogóle coiś znaczy reszta to ideologiczny bełkot:

 

http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=95...indpost&p=91788

 

i czegoś takiego szukałem praktyka jest najważniejsza a gf maniacy to gupki = ludki siejące ciemnote...

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja bym brał Radka i go zmodował na 9600 XT, widze że nadal wieżycie w 3dmarki, jak dla mnie nie są wiarygodnym żródłem, oto kilka powodów: nie ma ruchu postacji tak jak w grach typu MOH czy innych czyli nie ma poruszania się w w dowolny kierunek podczas testu, test jest poprostu nastawiony na konkretne przejście, a w grze można sie obracać i to musi być uwzględnione w 3dmarku nie ma czegoś takiego poprostu grafika generuje to co jej dostarcza progrm, natomiast w grze wystarczy sie obrócić i już musi zostać wygenerowany nowy obraz i na dodatek większośc ujęć jest inna nie wspominając o całej reszcie...., w przypadku gier jest generowana scena a procesor zaimuje sie resztą czyli dźwiękiem, realnością gry (fizyka itp), mało kto piszę że karta muzyczna ma znaczenie, 3dmark testuje tylko grafikę, w grze jest jeszcze dźwięk, jesli jest on na płycie jakiś wynalazek Realtek VIA) to efekty typu EAX są obliczane przez procesor a to spowalnia wszystko (potrzeba dodatkoweto transferu do przesyłania i obrókki dźwięku) a przecież magistrala systemowa ma ograniczone możliwości. wstaw sobie jakiegoś SB może być Augidy 1 a zobaczysz kilka klatek wiećej w grze.

Prawda jest taka że jeśli bedzie w grze generwanych minimum 30kl/s to wystarczy po co ci 100kl/s jeśli i tak nie zobaczysz różnicy grając z powiedzmy 30kl/s ważne jest żeby nie spadło podczas ful efektów poniżej 30kl/s to bedzie dobrze, jeśli chcesz kartę na kilka lat to tylko Radka bo ma obsługe D9.0 nawet jakby miała wyswietlać 3kl mniej niż GF

Przesiadłem sie z procka Athlon 1700XP (soket A) na Semprom 2800 (64Bity) (reszta podzespołów taka sama)i w samym 3Dmarku było o wiele więcej punktów a to oznacza że korzysta w CPU do obliczeń na swoje potrzeby żeby było kilka FPS więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sensej, dzizas chopie co ty godosz??

mialem 9550 i bil na glowe 9500pro na 128bitowej szynie pamieci! (9500pro tez mialem, tak na marginesie:)

wazna sprawa, nie generalizujmy! radek9550 nie rowny radkowi 9550 :)

rotfl....co z tego ze potokow wiecej :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja bym brał Radka i go zmodował na 9600 XT, widze że na ....

bardzo ciężko jest modować 9550 radka na xt i większość podejrzewam nie dochodzi do tych właściwości wymaga to zmian w chłodzeniu i dovoltowaniu karty bełkot nr 1 3 d mark nie puszcza ci filmiku tylko generuje obraz gry generuje tzn że to jest rzeczywiście obliczane więc nie ma znaczenia czy grałbyś w battle of proxicon czy puścił smarka albo jest ono niewielkie poza tym to dwie różne rzeczy mark i gra piszesz że przybyło ci smarków ale wydajności nie po zmianie proca otóż gra testuje wszystko na raz smark nalicza punkty rozkładając system na części pierwsze tj. osobno proc ram osobno grafa więc jest to normalne gdyż zapewne wąskim gardłem w grach jest u ciebie grafa a nie proc czytaj wygłupiłeś się zmieniając proca kiedy należało zmienić grafę więc to co mówisz na ww. temat to z twojej strony bełkot nr 2 co do karty dźwiękowej ekstra- nie znam się, co do 30 fps ty się nie znasz płynność zaczyna się od 40 fps a 40 fps to znaczyt że mi nie spada ale to w żadnej sytuacji poniżej 40 ilość klatek na sekunde i wtedy możesz sobie max fps na 40 ustawić żeby nie pływało i masz płynność dlatego istotna jest mozliwie wysoka ilość fps to był twój bełkot nr 3 9550 kartą na kilka lat i mamy bełkot nr 4 <--== nie ma na to żadnych szans chyba że gościu nie zagra w żadną z nowych gier i będzie katować tylko tego nieszczęsnego Moh'a

 

pozdro 8)

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie to nie ma roznicy czy gra bedzie szla na 4200 ti czy na 9550 ;P w obu przypadkach fps bedzie tak wysoki ze grac sie bedzie bardzo dobrze :D

 

czytajac topic odnioslem nieodparte wrazenei ze sam zainteresowany sie napalil na geforca i tylko szukal potwierdzenia swojeje decyzji ;P

 

i tym spsosobem kupil sobie karte szybsza w dx8 ktory juz poszedl do lamusa ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie to nie ma roznicy czy gra bedzie szla na 4200 ti czy na 9550 ;P w obu przypadkach fps bedzie tak wysoki ze grac sie bedzie bardzo dobrze :D

 

czytajac topic odnioslem nieodparte wrazenei ze sam zainteresowany sie napalil na geforca i tylko szukal potwierdzenia swojeje decyzji ;P

 

i tym spsosobem kupil sobie karte szybsza w dx8 ktory juz poszedl do lamusa ;P

i ktora do MOHa będzie lepsza EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...