Skocz do zawartości
ZIBI_PL

Medieval: Total War 2

Rekomendowane odpowiedzi

Nie okłamywałbym was, gdyby rzeczywiście tak było. Nic bym nie zyskał.

 

SCREENY

 

Na żadnym ze screenów nie ma nic pod klawiszem alt, a właśnie tego klawisza używam do walki w zwarciu konnicą strzelecką.

post-218083-0-76759700-1467541674_thumb.jpg

post-218083-0-30798000-1467541681_thumb.jpg

post-218083-0-41855800-1467541687_thumb.jpg

post-218083-0-64249500-1467541693_thumb.jpg

post-218083-0-04149800-1467541700_thumb.jpg

post-218083-0-94452000-1467541707_thumb.jpg

post-218083-0-98029800-1467541714_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę was zapewnić, że tam nie ma tej funkcji, ponieważ już dawno to sprawdziłem. Owszem, włączyłem z ciekawości bitwę w Empire Total War (sam już zapomniałem jak tam wyglądał interfejs) i była specjalna opcja (skrzyżowane miecze), która odpowiadała za walkę w zwarciu. Natomiast w Medieval TW takiego przycisku nie ma. U mnie trzeba przytrzymać alt i wtedy ikonka oszczepu zmienia się w miecz.

 

https://www.youtube.com/watch?v=pS45yE4Fn6w&index=19&list=PL2tMIOGrDZ0Q_CLT0fWAg7B8R1Rr7ga4v

 

(24:12-24-20)

 

Spójrz na filmik i zobaczysz o co mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj już nawet nie chodzi o to, kto ma rację. :) Zdenerwowało mnie to, że np. w samouczku bitewnym nie ma wzmianki o tym jak szarżować konnicą strzelecką. W ustawieniach sterowania podobnie... Chyba, że coś przeoczyłem, ale szczerze wątpię. Ważne, że już wiem jak się posługiwać jednostkami tego typu.

PS: Kiedyś nie miałem tego problemu, gdyż grałem Anglią. :banana:


Odchodząc od tamtego tematu... Grał ktoś z was może Polską na bardzo wysokim poziomie trudności? Ja już próbowałem 2 razy i coś koło 70 tury w obu grach zrezygnowałem, bo brakowało mi pieniędzy, a toczyłem wojny z 3 państwami. Nie wiem jaką taktykę obrać. Grając drugi raz podpisałem sojusz z Niemcami, Węgrami i kilkoma państwami na południu. Co z tego, jak obie frakcje mnie zdradziły (Niemcy pierwsze). Tym razem postawiłem na większą ilość miast, w celu generowania większego przychodu, a i tak nie było większych szans. Trzecim państwem, z którym toczyłem wojnę byli Rosjanie (sojusznicy Niemców). Ogólnie front był z każdej strony (oprócz M. Bałtyckiego).

 

Macie jakieś taktyki na grę Polską frakcją?

PS: Teraz stwierdziłem, że zagram na średnio-dużym poziomie trudności (bitwy duża trudność).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja probowalem, ale tez padalem po ilus tam turach ;) Nawet udalo mi sie rozbic armie niemcow i zajac kilka ich prowincji, ale... ruscy nie beda czekac ;) A co do samych paktow itp to ten system jest skopany, bo czasami miem akcje, ze podpisalem sojusz, po turze zostal zerwany, ale znow sie udalo podpisac xD

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że dałoby się wygrać kampanię na bardzo wysokim poziomie trudności, ale trzeba byłoby grać państwem, które ma wrogów na jednym froncie, jak np. Maurowie. Swoją drogą, niewykluczone, że nie przypłynęli by do nich np. Anglicy, bo i takie rzeczy się zdarzają w tej gierce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to pamietam jak kiedys pozyczylem od znajomego europe universalis 2 i patrze na kampanie i najlatwiejsza wydala sie "3 male swinki"... a tu jep, kampania polska zaraz po pierwszych rozbiorach, nawet na latwym nie szlo ugrac czegos ;) (swoja droga seria ue ma skopane bitwy i tylko liczebnosc sie liczy).

 

Co do medka, szkoda ze nie pokusili sie o multi na mapie globalnej dla 4+ graczy i z pelna dyplomacja itd. Tak wiem, dlugie rozgrywki, ale nie kazdemu to przeszkadza, jakby mozna np. przejac kontrole nad npc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...