Skocz do zawartości
Melkorh

Płyta 478 Pod Pci-e

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Chcę w niedługim czasie kupić kartę graficzną GF 7800 GT, lecz ta karta wymaga oczywiście pci-e i tu pojawia się problem. Mam całkiem porządny procek pod socket 478 (Pentium 4 3.0 GHz Prescott), a wybór w segmencie socket 478 z pci-e jest przynajmniej w mojej opini dość szczupły :-| . Jedyne co udało mi się znaleść to płyta Asusa KLIK .

a) Czy to coś wogóle się nadaje?

B) Czy są inne płyty 478 pod pci-e?

 

Pozdrawiam Melkorh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to powszechnie dostepny jest tylko ten zlinkowany przez Ciebie Asus, plytka ta jest na 915, wiec szczegolnie dobrej wydajnosci, ani wielkiego OC bym nie oczekiwal. Sporo o niej mozesz sie dowiedziec z topika topika Yotoma. Plytka raczej ujdzie jako chwilowa do przeczekania i przejscia na 945/955/975.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale 'czy' i 'kiedy' można się spodziewać wyjścia nowych chipsetów na 478?

Raczej nie można. Ten Asus na i915 co podałeś to jedna chyba z 3 trzech płyt z 478 i PCI-E. Do normalnego użytkowania ok, ale jeśli chodzi o o/c to odpada raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nizbyt świetlana przyszłość pozostawać na martwej platwormie 478 B) Orientujecie się może za ile można sprzedać Pentiuma 4 prescott 3.00 HT L2 cache 1Mb?

Edytowane przez Melkorh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nizbyt świetlana przyszłość pozostawać na martwej platwormie 478 B) Orientujecie się może za ile można sprzedać Pentiuma 4 prescott 3.00 HT L2 cache 1Mb?

nie wiele dostaniesz, może 400zł

właśnie próbuje się pozbyć takiego procka, jak na razie bez efektu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe chipsety zwykle nie wprowadzają rewolucji w wydajności bo skąd, a jedynie kompatybilność z nowymi procesorami, 915PE jest szybszy od 865PE i 875P i to wystarczy

 

wynik P4E 3GHz na płycie z chipsetem 865PE, wątpię żeby nowe pamięci i chpset dały jakiś wzrost

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowywując 'warto' czy 'nie warto' przechodzić na 945 i na lga 775? Zaznaczam że z tym sprzętem nie będę się szybko rozstawał, przynajmniej 2 lata. Nie jestem zwolennikiem hardkorowego o/c, ale dwa lata do dość długo i może się to przydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie ze ten ASUS to jedyna plyta z PCI-E, glosno bylo kiedys o ASROCK'ach ktore maja jednoczesnie PCI-E i AGP ale to nie sprzet dla OC-maniaka. Testowalem ASROCK P4dual 915GL i w biosie nie bylo doslownie prawie nic... nie znalazlem np. mozliwosci zmiany napiecia vcore ani vddr, pozatym dostajesz bezuzyteczna zintegrowana grafike...co prawda byl niezly 6-scio kanalowy dzwiek SATA i inne bajery ale to i tak bez porownania z ASUS'em jednak i cena jest bez porownania nizsza.

 

 

Co do zmiany platformy to ja tez nie polecam pakowania pieniedzy w odchodzącą juz podstawke...

Co innego oczywiscie jesli chodzi o mozliwosci s478( a wlasciwie 479) z procesorami mobile(rdzen dothan oznaczenia pentium M, Celeron M) ale to juz calkiem inna historia.

Edytowane przez mickey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie ze ten ASUS to jedyna plyta z PCI-E, glosno bylo kiedys o ASROCK'ach ktore maja jednoczesnie PCI-E i AGP ale to nie sprzet dla OC-maniaka. Testowalem ASROCK P4dual 915GL i w biosie nie bylo doslownie prawie nic... nie znalazlem np. mozliwosci zmiany napiecia vcore ani vddr, pozatym dostajesz bezuzyteczna zintegrowana grafike...co prawda byl niezly 6-scio kanalowy dzwiek SATA i inne bajery ale to i tak bez porownania z ASUS'em jednak i cena jest bez porownania nizsza.

czego by o ASROCK nie powiedzieć, ale płyt głównych to oni robić nie potrafią

 

Co do zmiany platformy to ja tez nie polecam pakowania pieniedzy w odchodzącą juz podstawke...

Co innego oczywiscie jesli chodzi o mozliwosci s478( a wlasciwie 479) z procesorami mobile(rdzen dothan oznaczenia pentium M, Celeron M) ale to juz calkiem inna historia.

tylko za jadnego Pentium M można sobie kupić płytę z P4 i może jeszcze pamięć :lol2:

a wydajność Celerona M nie dorównuje P4 3GHz na s478 a o cenie wymiany juz nie wspomnę

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czego by o ASROCK nie powiedzieć, ale płyt głównych to oni robić nie potrafią

Tu sie nie zgodze... Plyty ASROCK to stabilne produkty dla malo wymagajacego uzytkownika lub biura za male pieniadze. Maja byc po prostu w miare funkcojnalne i stabilne, a nie wydajne.

 

Ale to tylko moje zdanie... ASUS, ABIT, DFI, GB drozsze plyty dla wymagajacych, ASROCK, ECS solidne malo wydajne produkty... no i rozne egzotyczne szmelce typu np. Biostar nie nadajace sie nigdzie...

Edytowane przez mickey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu sie nie zgodze... Plyty ASROCK to stabilne produkty dla malo wymagajacego uzytkownika lub biura za male pieniadze. Maja byc po prostu w miare funkcojnalne i stabilne, a nie wydajne.

 

Ale to tylko moje zdanie... ASUS, ABIT, DFI, GB drozsze plyty dla wymagajacych, ASROCK, ECS solidne malo wydajne produkty... no i rozne egzotyczne szmelce typu np. Biostar nie nadajace sie nigdzie...

no zapomniałeś o MSI, robią wydajnie a czasem nawet naj wydajniejsze płytki za rozsądna cene, no czasem może trochę mniej rozsądną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sie co dziwić ja mam płyte pod 478 od roku 1999 wiec to już 7 lat a sama platworma pewnie ma wiecej

Wow! Gdzie masz takie chody ze plyte s478 miales juz w 1999r?

P4 zadebiutowal na rynku 20 listopada 2000 w wersji s423. 478 pojawilo sie w 2001r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...