Skocz do zawartości
maziboss

Test Ipoda 5g (video) - Wersja 30 Gb

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się ! Mam nareszcie swój wymarzony odtwarzacz mp3. Jest nim najnowsze dziecko ze stajni Apple - iPod piątej generacji z obsługą video potocznie zwany iPod Video (5G). Chciałbym tutaj przedstawić wady i zalety tego produktu by ułatwić zakup osobom, które wahają się jaki odtwarzacz wybrać. IPoda zamówiłem na allegro. Tak, tak nie było innego wyjścia, ponieważ cena tego urządzenia w Polsce jest ….. przemilcze to ;) Ipod dotarł do mnie w bardzo malutkim opakowaniu, które przedstawiam na zdjęciu poniżej:
Dołączona grafika
Profil boczny:
Dołączona grafika
I po otwarciu, ale bez ipoda:
Dołączona grafika

Zdziwiłem się trochę i przestraszyłem ale moje wątpliwości rozwiały się po otwarciu pudełeczka w którym czekał na mnie nowiutki iPodzik, biały futerał, słuchawki, płyta z oprogramowaniem, instrukcja obsługi i specjalny kabel USB 2.0 . Czym prędzej chwyciłem iPoda w swoje dłonie i zamarłem. „Ale on jest piękny” pora go odpalić. Wcisnąłem środkowy guziczek i moim oczom ukazała się plansza startowa która wyglądała mniej więcej tak:
Dołączona grafika

Jest to 2,5 calowy podświetlany wyświetlacz LCD o rozdzielczości 320x240 pikseli.
Przed zakupem przeczytałem mnóstwo recenzji i wynikało z nich jedno: powłoka nowego iPoda bardzo szybko się rysuje, dlatego też postanowiłem zakupić od razu folie ochronną firmy Brando tzw. Ultra Clear. Folia spisuje się znakomicie i szczerze namawiam do zakupu. Chciałbym teraz po krótce opisać możliwości nowego iPoda. Jest to tzw. minikombajn.
Odtwarza pliki audio:
AAC (16 - 320 K bps), Protected AAC (z iTunes Music Store), MP3 (16 - 320 Kbps), MP3 VBR, Audible (formaty 2, 3 i 4), Apple Lossless, WAV, AIF
Podczas odtwarzania utworu ekran wygląda tak:
Dołączona grafika
Po naciśnięciu środkowego guzika ukazuje nam się okładka albumu i możliwość oceny danego utworu:
Dołączona grafika

Podczas odtwarzania swoich ulubionych przebojów przesuwając delikatnie palcem po kółeczku zwanym Apple Click Wheel regulujemy głośność naszego utworu. Kółeczko wygląda tak:
Dołączona grafika
Jednym słowem obsługa jest banalna i baaardzo wygodna.
Utwory są segregowane według tagów. Czyli są dzielone na autora, tytuł, album i gatunek muzyki.
Jakoś odtwarzanych plików stoi na bardzo wysokim poziomie pod warunkiem, że zmienimy oryginalne słuchawki na coś lepszego np. Sennheisery mx400 ;) Wówczas dzwięk wydobywający się z tego malutkiego urządzenia zadowoli prawie każdego maniaka mp3. Dźwięk można polepszyć włączając jeden z zaprogramowanych profili dźwiękowych. Do wyboru mamy: deep, głośność, hip hop, jazz, lounge, małe głośniki, muzyka akustyczna, klasyczna, latynoska, taneczna, piano, pop, r&b, redukcja basów, redukcja sopranu, rock, słowo mówione, wzmocnienie basów, wzmocnienie sopranu i wzmocnienie wokalu. A więc spora kolekcja, brakuje jednak możliwości swoich ustawień. Ipod gra w moim odczuciu bardzo głośno. Warto wspomnieć, że posiadam wersje amerykańską w której nie ma nałożonego ograniczenia, a które znajdziemy w wersjach europejskich. Takie są przepisy UE…

Nowością jest obsługa plików video takich jak:
H.264: do 768 Kb/s, 320 x 240, 30 klatek na sekundę, Baseline Profile do Level 1.3 z AAC-LC do 160 Kb/s, 48 KHz, stereo audio w formatach .m4v, .mp4 i .mov
MPEG-4: do 2,5 mb/s, 480 x 480, 30 klatek na sekundę, Simple Profile z AAC-LC do 160 Kb/s, 48 KHz, stereo audio w formatach .m4v, .mp4 i .mov
Zamieszczam pare filmików podczas otwarzania teledysku na iPodzie 5G.
Filmik 1
Filmik 2

Ipod umożliwia nam również przeglądanie zdjęć (w formatach JPEG, BMP, GIF, TIFF, PSD (tylko Mac) i PNG). Wygląda to tak:
Dołączona grafika
I tak:
Dołączona grafika
Ładna prawda ? :]
A tutaj krótki filmik - slideshow część 1 i część 2 na iPodzie ;)
Ipoda można podłączyć do telewizora i do najnowszego Xboxa 360.
Urządzenie ma w dodatkach takie opcje jak:
GRY
Są to cztery gry z czego jedną można porównać do znanego teleturnieju „Jaka to melodia”. IPod wybiera 5 utworów z naszej kolekcji, wyświetla je na ekranie i odtwarza jeden z nich. Naszym zadaniem jest wskazanie odtwarzanego utworu w jak najkrótszym czasie. Za poprawnie wskazany utwór otrzymujemy punkty. Pozostałych gier nie będę opisywał przedstawię tylko screeny. Mam nadzieję, że będzie wiadomo o co w nich chodzi 
Gra nr 2:
Dołączona grafika
Gra nr 3:
Dołączona grafika
Gra nr 4:
Dołączona grafika
Oprócz gier w „Dodatkach” znajdziemy również kontakty(synchronizacja z MS Outlook, The Bat!),
Notatki :
Dołączona grafika
Stoper:
Dołączona grafika
Blokadę ekranu:
Dołączona grafika
Kalendarz:
Dołączona grafika

Do każdego dnia możemy przyporządkować notatkę.

Nasz iPod potrafi również czytać książki (w specjalnym formacie) i odtwarza tzw. podcasty.
Urządzenie można zaprogramować aby samo wyłączyło się po pewnym czasie.


Co brakuje w najnowszym iPodzie ?
Radia i dyktafonu. Oczywiście można dokupić odpowiednie urządzenie, które podłącza się do gniazda iPoda. Wiąże się to natomiast z dodatkowymi kosztami, mimo tego po zakupie takiego radyjka dostaniemy coś czego nie uświadczymy w innych odtwarzaczach mp3 - obsługę RDS, tak tak RDS w iPodzie .
Dyktafon w moim osobistym odczuciu jest po prostu zbędny, ale dla wymagających nie ma problemu z zakupem.

Oprogramowanie:
Instalacja iPoda w Windowsie XP z sp2 (wymagany!) przebiegła bez najmniejszych problemów. iPod rozpoznawany jest jako dysk wymienny. Bez problemu można przenosić na nim różne dane. Należy jednak pamiętać, że nie ma możliwości zobaczenia jak i skopiowania naszych mp3. Każdy zna takie hasło jak: „Don’t steal music” czyli po prostu nie kradnij muzyki, a to hasło przewodnie Apple. Do „wrzucania” naszych plików muzycznych służy nam z pomocą iTunes (znajduje się na dołączonej płytce). Obsługa tego programu jest bardzo prosta i intuicyjna. Aby nasze mp3 szybko znalazły się na iPodzie należy pamiętać by nasz PC lub MAC był wyposażony w USB 2.0 !

Bateria:
Ipod ładuje się do pełna w ciągu 3-3,5 godzin (mój egzemplarz). Bateria wystarcza na około 11 godzin ciągłego słuchania muzyki i około 2,5 godziny odtwarzania plików video. Mogło być ciut lepiej ale i tak jest dobrze. Bateria jest wbudowana, a ładowanie odbywa się poprzez port USB.

Dodatkowe dane techniczne:
Dołączona grafika




To by było na tyle w temacie nowego iPoda. Podsumowując:
ZALETY:
-bardzo duża pojemność przy niewielkich wymiarach
-bardzo łatwa i wygodna obsługa
-czytelny i duży jak na tego typu urządzenia ekran LCD
-obsługa plików video
-bardzo dobra jakość odtwarzanych plików muzycznych i plików video
-obsługa plików txt
-obsługa plików graficznych (*.jpg, *.png itd.)
-gry
-duża liczba akcesorii

WADY

-brak radia i dyktafonu
-przeciętna bateria
-by naładować iPoda musimy posiadać komputer lub ładowarkę USB
-szybko rysująca się błyszcząca powłoka
-słabe słuchawki (moja opinia)
A tu na zakończenie kilka zdjęć iPoda w całej okazałości:
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zapamiętajcie ;)

Dołączona grafika


P.S.
Ma ktoś numer telefonu do tej pani w czerwonej bluzeczce występującej w prezentowanym teledysku ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie na zdjęciach wygląda bardzo ciekawie ;) w rzeczywistoci pewnie jeszcze piekniejszy .... ale cena te pikna :?

jakbym miał przeznaczyc podobną kase na iPod'a to zastnawoilbym cie i kupił jakiegoś palmtopa, ale to osobiscie moje zdanie

 

jest to bardzo ciekawa propozycja ;) aż sie zastanawiam nad zakupem, tak mi sie spodobał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra recka, dużo zdjęć podsumowanie o to w tym chodzi :)

 

sam mam mini i sluchawki przyznam że dobre ale mi się już popsuły :mur: planuje zakup koss spark plug... jeszcze do wad byś dorzucił brak zasilacza i kabla firewire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra recka, dużo zdjęć podsumowanie o to w tym chodzi :)

 

sam mam mini i sluchawki przyznam że dobre ale mi się już popsuły :mur: planuje zakup koss spark plug... jeszcze do wad byś dorzucił brak zasilacza i kabla firewire

hmm kabel fireware jest w moim odczuciu zbędny. USB 2.0 w zupełności wystarcza. Wrzucenie calego albumu trwa około 15 sekund. Edytowane przez maziboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne ładne. Może dlatego że sam mam iPoda :)

Tylko że białego (uważam że to taki kultowy kolorek dla ipoda) i 60GB.

 

Zmartwie Cię maziboss. Tylnia polerka baaaardzo szybko się rysuje. Po paru miesiącach mam takie coś...

 

Dołączona grafika

 

Gdzie kupiłeś folie ochroną na ekranik? Ja nakleiłem sobie taśme klejaca :) Ale byly problemy ze zdrapaniem kleju po niej :D

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Ale na czarnym zostaja slady po paluchach (nie mowie, ze na bialym nie).

Ogolnie fajna zabawka - zeby byla tansza... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupiłeś folie ochroną na ekranik?

Na allegro, specialne dedykowana do ipoda 5G. Mieli jedna sztukę.

:P Folia ta nie jest na żadnym kleju etc. Można ją myć i zdjemować. Jednym słowem: futeral plus folia = wystarczająca ochrona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobną kase na iPod'a to zastnawoilbym cie i kupił jakiegoś palmtopa, ale to osobiscie moje zdanie

Ja mam ipoda, przed ipodem był palmtop, potem drugi palmtop, kupiłem go ponieważ myslełem że to będzie dobry wybór....myliłem się, palmy mają niską jakosc dziwięku.... NIEPOLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy piąta generacja zmienia coś jak chodzi o brzmienie muzyki, czy przybliża brzmienie iPoda do wiodących prym - iRiver i iAudio ?

 

EDIT (odpowiedź na posta poniżej):

Nie mam zamiaru z porządnej recenzji robić dyskusji na temat wyższości A nad B. matdys - poczytaj trochę recenzji, opinii użytkowników ...

Edytowane przez paulo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iRiver i iAudio wiodą Twoim zdaniem prym....mylisz się, przym wiedzie IPOD :D

IPOD wiedzie prym bo ludzie kupują go dla szpanu :mur:

reklame ma dobrą i dlatego im schodzi :lol:

 

a jak nie słyszeliście iRivera albo iAudio to się ku*wa za*knijcie // do tych co pier*olą bzdury //

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IPOD wiedzie prym bo ludzie kupują go dla szpanu :mur:

reklame ma dobrą i dlatego im schodzi :lol:

 

a jak nie słyszeliście iRivera albo iAudio to się ku*wa za*knijcie // do tych co pier*olą bzdury //

 

POzdr.

Tak, kupiliśmy iPoda dla szpanu.

 

Nikt tu złego słowa nie powiedział o iRivierze i iAudio więc j@p@ k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wlascicieli tych iPoo.

Na zdjeciu w trakcie odtwarzania utworku jest zdjecie okladki ?plyty?

Czemu nie informacji z jaki birate ma dany utwor? Ile czasu juz "leci", ile zostalo do konca utworu.

 

I jeszcze kwestia funkcjonalnosci. Playerek wygrywany jest jako dysk zewnetrzny.

Ale nie ma zadnej mozliwosci skopiowania z tego dysku tych utworow, ktore wgralismy przez to cale itunes?

Czy jak wrzuce na playera piosenki przez np. Total Commandera, to bedzie mozliwosc odtworzenia ich.

Czy wszystko trzeba robic w tym caly itunes.

 

Negatywne uwagi dla ktorych nigdy nie kupie tego iPoo:

- brak radia i brak dyktafonu... taaa mozna sobie dokupic jedno i drugie, zreszta nawet wibrator jest do kupienia i stringi, ale nie po to czlowiek wydaje kupe kasy, zeby jeszcze musial dokupowac kolejne urzadzenia, bo player jest niefunkcjonalny. Dyktafon i radio, to powinien byc standard.

- gowniany plastik. Z wyczytanych opinii wiem, ze juz po kilku dniach uzytkowania wyglada jak lodowisko, po zimowej olimpiadzie. Zapewne jest to spowodowane tym, zeby uzytkownik nie poprzestal na kupnie playera, tylko zamowil sobie do niego pokrowiec. Spodenki z Levisa czy stringi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wlascicieli tych iPoo.

Na zdjeciu w trakcie odtwarzania utworku jest zdjecie okladki ?plyty?

Czemu nie informacji z jaki birate ma dany utwor? Ile czasu juz "leci", ile zostalo do konca utworu.

 

I jeszcze kwestia funkcjonalnosci. Playerek wygrywany jest jako dysk zewnetrzny.

Ale nie ma zadnej mozliwosci skopiowania z tego dysku tych utworow, ktore wgralismy przez to cale itunes?

Czy jak wrzuce na playera piosenki przez np. Total Commandera, to bedzie mozliwosc odtworzenia ich.

Czy wszystko trzeba robic w tym caly itunes.

 

Negatywne uwagi dla ktorych nigdy nie kupie tego iPoo:

- brak radia i brak dyktafonu... taaa mozna sobie dokupic jedno i drugie, zreszta nawet wibrator jest do kupienia i stringi, ale nie po to czlowiek wydaje kupe kasy, zeby jeszcze musial dokupowac kolejne urzadzenia, bo player jest niefunkcjonalny. Dyktafon i radio, to powinien byc standard.

- gowniany plastik. Z wyczytanych opinii wiem, ze juz po kilku dniach uzytkowania wyglada jak lodowisko, po zimowej olimpiadzie. Zapewne jest to spowodowane tym, zeby uzytkownik nie poprzestal na kupnie playera, tylko zamowil sobie do niego pokrowiec. Spodenki z Levisa czy stringi...

oczywiscie ze jest czas ktory pozostal do konca utworu i czas trawania danego pliku. Nie ma informacji o bitrate bo po co ?

 

podobno istnieja takie programy, ktore widza wszystko na ipodzie (Anapod, Ipod agent) ale wyobraz sobie, ze po to jest to zrobione zeby zmniejszyc skale piractwa. Usa, Uk czy inne kraje to nie Polska, gdzie kazdy sciaga mp3 z p2p. Odtwarzanie z iPoda mozliwe jest tylko z poziomu iTunes.

 

Dla mnie brak radia i dyktafonu to nie wada. Po co mi radio jak mam 5 tys. plikow muzycznych ? (moje zdanie) To samo dotyczy dyktafonu. Z reszta nie wiem czy doczytales cala recenzje, pokaz mi odtwarzac mp3 z radiem i RDS...

 

Co do plastkiu to racja rysuje sie. Ja zakupilem folie za 45 zl i mam spokoj. W komplecie jest futeral wiec nie ma problemu z ochrona.

Dlaczego w twojej wypowiedzi tyle zlosci ? Zazdrosny czy co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdrosny, ze nie mam tyle kasy, wtedy kupilbym iRivera H-3xx :P

 

Ja radia czesto uzywam, to nie chodzi o sam fakt, ze posiada sie iles tam tysiecy utworow. Czesto jest tak, ze cos waznego dzieje sie, Ty znajdujesz sie na jakims zadupiu bez radia, bez telewizji tylko ze swoim iPodem. Nie masz mozliwosci dowiedzenia sie co sie dzieje w swiecie. Jacys turysci wspominaja, ze cos tam slyszeli... chcesz wiedziec wiecej odpal radio... ups przeciez iPod nie ma radia...

 

Nie pokaze Ci odtwarzadza z mp3 i radiem + RDS, bo nawet iPod tego nie ma. Fakt, po dokupieniu za kilkaset dolarow dodatkowego urzadzenia, to moze miec nawet lodz podwodną. Ale nie chodzi o to. Chodzi o to, ze nie zdolali upchnac w tym pudelko radia i dyktafonu. To przeciez nie jest az tak trudne.

Oczywiscie trudne nie jest ale Apple ma specow od marketingu. Po co maja sprzedawac Ipoo z radiem czy dyktafonem, jak mozna jeszcze na tym doskonale zarobic... wypusci sie dodatkowe moduly przypinane do ipoda.

Chcac miec radio i dyktafon musisz wciskac dodatkowe urzadzenia do odtwarzacz. Pewnie nie da sie miec dyktafonu i radia jednoczesnie, wiec marketingowcy wymyslaja plecaczki do ipoda. Tak aby kazdy gadzet mozna bylo nosic przy sobie.

Chcesz zeby player chodzi dluzej... nie ma sprawy dokup jeszcze moduł z dodatkowa bateria/akumulatorem/elektrownia jadrowa. Wszystko pakujesz do plecaka z malego playerka robic sie wielka torba podrozna. Ale co tam, czlowiek sie nie martwi ma przeciez doskonalego playera. Ze wszystkimi dodatkami. Gratis ma pusty portfel oraz wyczyszczone konto bankowe.

 

Jak sam widzisz jest, to troche naciaganie klienta. Nie mowie tu akurat o Tobie, ale na pewno sa tacy, ktorzy wymagaja od przenosnego sprzetu chocby radia i dyktafonu. Sluchanie wiadomosci, nagrywanie wywiadow czy tez wykladow...

Kazdy ma rozne potrzeby, Tobie akurat to wystarcza choc musialem dokupic folie za 45zl, bo panowie z apple nie zatroszczyli sie o to.

 

 

Wkurzaja mnie rowniez te wszystkie gadzety, wibratory, jakies szmatki za 45$, czasem sie zastanawiam czy ktos, to kupuje. Ale jak powstaja coraz to nowsze pierdółki, to jednak popyt jest na to.

 

Kwestia piracta, czasem idzie sie do znajomego i chcialoby sie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> od niego kilka utworkow.

Czasem ma sie znajomych, ktorzy sami robia muzyke. Nie lubie byc ograniczany w taki czy innyc sposob.

Dlatego dodatkowo jestem wkurzony na firme iRiver za wpuszczenie na rynek playerow opartych o MTP. Chcesz korzystac playera musisz miec Windowsa XP z SP2 i WMP10, choc czesto jest tak ze nawet to nie pomaga i player nie jest wykrywany jako dodatkowe urzadzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, po dokupieniu za kilkaset dolarow dodatkowego urzadzenia, to moze miec nawet lodz podwodną. Ale nie chodzi o to. Chodzi o to, ze nie zdolali upchnac w tym pudelko radia i dyktafonu. To przeciez nie jest az tak trudne.

Oczywiscie trudne nie jest ale Apple ma specow od marketingu.

 

Kwestia piracta, czasem idzie sie do znajomego i chcialoby sie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> od niego kilka utworkow.

takie radio nie kosztuje kilkaset $. Od dawien dawna apple nie umieszczalo w swoich iPodach radia i dyktafonu. Masz racje dobry marketing ale dzieki temu masz w czym wybierac. Jest kilka modulow radiowych wybierasz ten ktory c najbardziej odpowiada. Tak samo jest z innymi gadzetami ;)

 

chcialoby sie wziac pare utworkow = piractwo.

Pozdrawiam :P

P.S.

Ja nie lubie dzielic sie swoimi mp3. Bo segregowanie, uzupelnianie tagow to kupa czasu ! I nie pozwole na to zeby moj kumpel przyszedl zrobil dwa klikniecia i mial moje mp3 ladnie pokatalogowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ipody maja swój urok, dlatego są kupowane...każdy kto ma ipoda doswiadczył tego czegos... perfekcyjne wykonanie, wygląd, jakosc dzwięku, itunes (iriver i iaudio tego nie mają).... mając ipoda zakochasz się w nim, bo to.....IPOD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak się odbywa kopiowanie plików przez iTunes?? Kopiuje z płyty? Jeśli tak, to niezła lipa jak dla mnie, bo jeszczcze nie wydziałem płyty Dezertera, a Włochatego to raz widziałem. Jednym słowem, nieda się dogodzić wszystkim :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maziboss

chcialoby sie wziac pare utworkow = piractwo.

Jak wezme od rodziny to tez piractwo?

Jak wezme utworek robiony przez znajomego to tez piractwo?

Chyba nie... :)

Ja nie lubie dzielic sie swoimi mp3. Bo segregowanie, uzupelnianie tagow to kupa czasu ! I nie pozwole na to zeby moj kumpel przyszedl zrobil dwa klikniecia i mial moje mp3 ladnie pokatalogowane.

Widze, ze nie jestes kolezenski :D Albo tak na prawde nie lubisz swoich kumpli.

Ja tam nie mam oporow, no chyba ze ktos ma problemy z oddawanie plyt. Pisze plyt, bo mam iRivera iMP-350 czyli cd/mp3 playera. Sam wiem ile zajmuje grzebanie w tagach, no ale ja jestem kolezenski :P

 

matdys

ipody maja swój urok, dlatego są kupowane...każdy kto ma ipoda doswiadczył tego czegos... perfekcyjne wykonanie, wygląd, jakosc dzwięku, itunes (iriver i iaudio tego nie mają).... mając ipoda zakochasz się w nim, bo to.....IPOD.

To nie urok, to marketing. Zauwaz, ze sporo osob nawet na "nołnejma" mowi ipod. Juz przyjelo sie, ze jesli mp3 player, to zapewne ipod. Kiedys nawet w Faktach TVN poswiecili 5 minut, zeby go rozreklamowac.

Tak jak na buty sportowe ludzie mowia adidasy, tak na mp3 playery mowia ipody.

 

Perfekcyjne wykonanie... szkoda tylko, ze jak wypuscili wersje Nano, to pojawily sie glosy ze wykonanie jest conajmniej gowniane. Ze player po kilku dniach jest caly w rysach, ze nie mozna go trzymac w kieszeni jeansow, bo pozniej ma sie lodowisko.

 

irivery i audio sa perfekcyjnie wykonane, bardzo ladnie wygladaja. Seria iFP od iRivera, to tez kultowe playery nawet no-name'y byly wzorowane na serii iFP. Co do wygladu, tu juz jest rzecz gustu. Mnie osobiscie nie podobal sie ipod. Obecnie sa rowniez modele czarne, ktore bardzo przypadly mi do gustu.

Tylko takie braki jak radio i dyktafon nie zachecaja mnie do kupna a dopupowanie modulów mija sie z celem. Bo lepiej kupic i miec niż kupic i dokupywac :)

Jakosc dzwieku - iaudio oraz iriver przoduja w tej dziedzinie. Ipod od serii 4 ma przyzwoita jakosc dzwieku. Niestety ipod nie obsluguje tak wielu formatow jak iriver oraz iaudio :(

 

itunes? Nie wiem czy jest sie tu czym zachwycac. Ja wole bezposrednie wrzucanie utworow bez bawienia sie jakims dodatkowym oprogramowanie. Dodatkowo jestesmy w Polsce, tu nie ma polskiego oddzialu, zeby mozna bylo sobie nabyc jakies utwory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy chwali to co ma. Proste.

 

Rozbawiło mnie to:

 

Jak wezme od rodziny to tez piractwo?

Haha, a jak ja wezme od wujka mojego kolegi z Ciechanowa mp3 to tez piractwo? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie paradoksalnie z Ralphem zgadzam... wkurza mnie podejescie polegajace na zadaniu dodatkowej kasy za wyposazenie i funkcje, ktore powinny byc w standardzie.

 

Na ten przyklad - dlaczego niema w komplecie ladowarki sieciowej? To juz jest po prostu kpina z ludzi... jade np. w gory i zeby moc korzystac z ipoda musze targac kompa, albo wywalac kolejna kase na i tak juz nietani odtwarzacz.

 

Kolejna sprawa - zlacze. Nie mozna bylo dac zwyklego gniazdka miniUSB? Zeby zaniesc komus jakies pliki na ipodzie, to musze nosic jeszcze kabel ze soba? Nie wspominajac juz o tym, ze w razie uszkodzenia/zgubienia tego kabla, trzeba wywalic kase na zapewne drogi kabel z jedynie slusznym zlaczem, zamiast pojsc do MediaMarkt i kupic najtanszy kabel USB za 3zl...

 

No i nieszczesny iTunes...powiedzmy, ze nie mam nic do samego programu (ktorego zreszta nigdy nie uzywalem), ale filozofia, ze wgrywac utwory mozna tylko "jedynie slusznym programem" mnie denerwuje (nie tylko w ipodzie zreszta). A swoja szosa, jest wersja iTunes pod linuksa?

Jesli nie, to to juz jest lecenie w ch... i zmuszanie ludzi do zakupu drogiego systemu operacyjnego (ktory wcale im nie jest potrzebny) lub jeszcze drozszego Apple'a.

 

Dobrze, ze teraz daja kable USB, bo do pierwszysch ipodow byly Firewire, co dla wielu ludzi tez konczylo sie kolejnym wydatkiem (kontroler firewire lub kabel USB).

 

Poca, niepotrzebnie ciagniesz sprawe w kierunku absurdu, bo rozprowadzanie kopii wsrod osob, z torymi pozostaje sie w bliskim zwiazku piractwem nie jest...

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem posiadaczem iPoda Color 20 GB (czyli 4G). I jestem szczesliwym posiadaczem.

 

Wiekszosc muzyki mp3 trzymam na iPodzie. Na odtwarzacz kopiuje iTunesem, i w nim slucham, spowrotem na dysk kopiuje Anapod Explorerem (ktory moze calkowiecie zastepnowac iTunes). Wsio jest OK. Takze z tym nie ma najmniejszego problemu. Dodatkowo iPod moze sluzyc jako pelnowartosciowy zewnetrzny dysk twardy (mozna z niego bootowac komputer).

 

Dodatkowo niekwestionowana przewaga iPodow (1G,2G,3G,4G,Nano, mini1G, mini2G - bez 5G i shuffle 8-) ) nad reszta odtwarzaczy mp3 jest mozliwosc instalacji alternatywnego systemu operacyjnego - Lunksa. Rozszerza to mozliwosci iPoda o sluchanie muzyki zwyczajnie skopiowanej na dysk, w formatach Wav, mp3, aac, flac, ogg, mod, musepack. Pozwala takze na ogladanie filmow, niestety zupelnie nieskompresowanych , z dzwiekiem(ale plynnie, 15fps - ja ogladam tak Simpsonow). Posiada sporo wbudowanych gier (dosc lipnych), pozwala przegaldac zawartosc HDD. Oczywiscie sa wbudowane aplikacje "uzytkowe" - notatnik, jeszcze bardziej prymitywny paint, konwerter jednostek, kalkulator, kalendarz i kilka bajerow jak "matrix" czy soft rysujacy i powiekszajacy fraktal mandelbrota. Istnieje takze dzialajacy (nie u mnie) emulator GameBoya, oraz to co najbardziej miazdzy - Doom :twisted2: . Dzialaja gry na engine Dooma (doom1, doom2 i ich wariacje, Heretic) oraz gry przeniesione na engine dooma (Duke Nukem 3d, Half-Life,Quake, FinalFantasy3...) . W Dooma da sie grac z pelna funkcjonalnoscia , co sprawia frajde, nie powiem :) . No i jest dyktafon - albo gadamy do sluchawki albo wpinamy mikrofon - dziala i to nienajgorzej.

 

A ladowarke sieciowa mialem w komplecie :P (cena w sklepie to 130 zl za ladowareczke + 80 zl za kabelek USB... - szok :| )

 

Dla niedowiarkow :

iPod Linux

Doom na iPoda

 

Pozdrawiam userow iPodow!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...