Skocz do zawartości
AZAKIEL

MORROWIND i inne nowe RPGi (czy to musi być takie biedne?)

Rekomendowane odpowiedzi

Bzdury !!!!!!!! prawda Morrowind mógłby być troche ciekawszy ale jest i tak super A Newerwinter night jest grą idealną (tylko Baldurs Gate 2 było lepsze)

Ale LOL , NWN to jedna z bardziej zabugowanych gier w historii :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... no ale podsumowując wydaje mi sie że moje zarzuty do morrownida są słuszne i J-RPGi nie mają tu nic do rzeczy

no nie wiem..

Np. taka animacja postaci, to racja. Identyczne drzwi - swiat jest ogromny, troche by tworcom zajelo, jakby wszystko mialo sie mocno roznic. Ale miasta maja czesto bardzo odmienny styl.

 

Za to mowisz ze "podchodze do postaci która coś mi mówi sypie nazwiskami jak z rękawa

których i tak nie zapamiętam zero klimatu beznamiętne informacje z których niby coś wynika" ---> Masa informacji jest dla mnie zaletą, daje poczuc ogrom swiata i tego co sie w nim dzieje. Poza tym prowadze sobie notatki na kartce :) W grze jest bardzo duzo zadan, masa jest ze soba powiazanych, nie wyobrazam sobie gry, gdyby obecny przeplyw informacji byl ograniczony.

Wydaje mi sie ze ta gra ci sie nie spodobala, gdyz jest zbyt zamotana, za duzo czasu zabiera, przy wielu zadaniach na raz ciezko sie polapac, duze miasta na poczatku dezorientuja. Coz... dla mnie to same zalety :P Przy moim zaawansowaniu w fabule, to wszystko co na poczatku dobijalo wielkoscia (np.txt), to normalka --> ale musial bys grac minimum 30-40 godzin zeby dojsc do statusu "obcykany z grą" :) A zeby przjesc to wg tworcow z 500.

Wolnosc w poruszaniu gdzie tylko chcesz rekompensuje wszystkie wady IMO. Uwielbiam dawanie graczowi wolnej reki. Gdy zabijesz kogos od glownego watku(umyslnie lub nie), gra informuje ze glowna nic zostala przerwana....loadujesz...lub... mozesz grac dalej! Robisz wszystko poboczne, anihilujesz kogo chcesz, nie ma 'game over' Jaka inna gra daje takie mozliwosci graczom? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra czas na moją wypowiedź ;).

Tak sie zachwycacie grafką na tym waszym PS2... wrzuccie sobie jakąś gre nawet w software w 800/600 na jakiś TV... widzicie jakieś krawedzie??? Ja nie widze! wszystko po zaokraglane! Powód - TV ma mają rozdzielke... nawet gry z ps1 nie wyglądają na nim zle a tam jest przeciez 320/280!! OFC nie mówie,że PS2 jest zle, brzydka grafikaa itp,ale poprostu,ze wcale to nie jest jakis potwór- przeróbki gier na konsole sprowadzają sie do walniecia malej rozdzialki i zminiejszenia detali ;). Morrek mi sie podoba, chociaż fakt ... za dużo łażenia miedzy miastami...mozna sie pogubic ;). No i jeszcze to,że gra u mnie nie chodzi zbyt rewelacyjnie ;)[gezz 16 FPS w nektorych miastach ;/]. CO do RPG to sie nie wypowiem na temat fabuł gier na PS bo poprostu nie grałem i tyle... Natomiast bardzo opdobały mi sie na PC-ta: Falout 1&2,BG1[w 2 nie grałem],troszke TORMENT[acz nie moglem sie do tego swiata z początku przyzwyczaic], no i Morrek ;)[w innego RPG w 3d nie grałem ;)]. Aha do tych wnioskow odnosnie jakosci wyswietlania obrazu na TV doszedłem po tym jak ostatnio dostałem film w marnej jakosci [na cd ;)] i rzuciłem go na TV.... film wyglądał jak praktycznie idealnie :) jakbym qpił nowa kasetke z nim...a może to fakt malyhch rozzmiaaarow televizora? Nie wiem ;) ale chyba rozdizlka zbytno nie wzrasta wraz z przekatna kineskopu ;). Aha w FF grałem tylko raz - w demko FF8 i sie zraziłem ;).

Dobra czas na moją wypowiedź ;).

Tak sie zachwycacie grafką na tym waszym PS2... wrzuccie sobie jakąś gre nawet w software w 800/600 na jakiś TV... widzicie jakieś krawedzie??? Ja nie widze! wszystko po zaokraglane! Powód - TV ma mają rozdzielke... nawet gry z ps1 nie wyglądają na nim zle a tam jest przeciez 320/280!! OFC nie mówie,że PS2 jest zle, brzydka grafikaa itp,ale poprostu,ze wcale to nie jest jakis potwór- przeróbki gier na konsole sprowadzają sie do walniecia malej rozdzialki i zminiejszenia detali ;). Morrek mi sie podoba, chociaż fakt ... za dużo łażenia miedzy miastami...mozna sie pogubic ;). No i jeszcze to,że gra u mnie nie chodzi zbyt rewelacyjnie ;)[gezz 16 FPS w nektorych miastach ;/]. CO do RPG to sie nie wypowiem na temat fabuł gier na PS bo poprostu nie grałem i tyle... Natomiast bardzo opdobały mi sie na PC-ta: Falout 1&2,BG1[w 2 nie grałem],troszke TORMENT[acz nie moglem sie do tego swiata z początku przyzwyczaic], no i Morrek ;)[w innego RPG w 3d nie grałem ;)]. Aha do tych wnioskow odnosnie jakosci wyswietlania obrazu na TV doszedłem po tym jak ostatnio dostałem film w marnej jakosci [na cd ;)] i rzuciłem go na TV.... film wyglądał jak praktycznie idealnie :) jakbym qpił nowa kasetke z nim...a może to fakt malyhch rozzmiaaarow televizora? Nie wiem ;) ale chyba rozdizlka zbytno nie wzrasta wraz z przekatna kineskopu ;). Aha w FF grałem tylko raz - w demko FF8 i sie zraziłem ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury !!!!!!!! prawda Morrowind mógłby być troche ciekawszy ale jest i tak super A Newerwinter night jest grą idealną (tylko Baldurs Gate 2 było lepsze)

Ale LOL , NWN to jedna z bardziej zabugowanych gier w historii :lol:

czyzby ? , poczytaj lepiej ;], bylo gro tytulow o wiele bardziej zabugowanych

do idealu tez jej dosyc daleko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy wy rozumieci ale konsola mam tu na mysli ps2 jest "owiele" slabasz od np takiego pospolitego zestawu teraz jakim jest powiedzmy xp 1,7 256ddr g-f4 ew r8500-9500 ten komp jest owiele potrzniejszy fizycznie od ps2 tylko roznia jestw tym ze programowcy od gier na ps2 wiedza na co pisza grena dokladnie jaki "konfig" i gra jest w tedy perfekcyjnie zoptymalizowana i mozna dac piekna grafike nie tracać na plynnosci gdyby na swiecie kazdy pcet mial taka sama konfiguracje to gry tez by o wiele lepiej chodzily... imho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury !!!!!!!! prawda Morrowind mógłby być troche ciekawszy ale jest i tak super A Newerwinter night jest grą idealną (tylko Baldurs Gate 2 było lepsze)

A dla mnie jednak Newerwinter Night na 1 miejscu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KAT seria FF nie ma wcale dziecinnej fabuły ani idiotycznego sytemu walki system walki w japońskich RPG jest łatwy w opanowaniu i daje duże mozliwości (nie chcę żeby ta rozmowa przerodziła się w kłótnie bo to dopiero będzie dziecinne , nie sądzę by grafa stała u mnie na pierwszym miejscu , dlatego własnie gram w NWN a nie w Morrowinda, Baldurs Gate 2  też miło wspominam ...ty chyba masz jakies uprzedzenia do "japońskiego syfu"  :lol: jak ty to okreslasz ...ten mój post nie jest postem w stylu dlaczego na pieca jest tak skoro na konsole jest lepiej , tylko dlaczego na peceta robi się gry tak niedopracowane od których wieje nudą w wielu przypadkach ...wybacz ale dla mnie Morrowind po prostu jest nudny takie jest moje zdanie po kilku godzinach grania

..ale to jest moje zdanie jak już mówiłem wczesniej

Zgodze sie z tobą AZAKIEL, sam mam PSX i zagrywałem sie kiedyś do bólu w Japońskie RPG łykałem dosłownie wszysto, nie bede sie wypowiadał na temat FinalFantasy, Xenogearsa, Varganta czy Tactica, juz raz to zrobiłem(duuuuuuży artykuł) i myśle że nie ma sensu tłumaczyć typowemu blaszak-playerowi co to są za gry bo jeśli uważa że te gry są do [gluteus maximus] to tego nic nie zmieni :wink: ale widze że ty to znasz i mnie rozumiesz co to znaczy ....wiec módlmy sie wspólnie zeby dane nam było zagrać na Finalu XI i żeby Japońce przede wszystkim pozwoliły nam w niego zagrać (jest to odpłatne), no chyba że znajdzie sie ktoś zdolny i pomoże tej grze hulać na pirackich serwerach ...we will see :roll:

aaaaa i jeszcze jedno odnośnie Morrowinda to dobra gra, nie jest on może nudny, ale żmudny to napewno trzeba miec duuuzo czasu

CU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez pisalem,ze seria FF nie jest zla. Uwazam tylko, ze nie sa to prawdziwe RPG i nie mozna ich nawet porownywac z Morrowindem. Rozbudowanie fabuly i jej nieliniowosc to jej najwieksze atuty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMEN 8) i tym słowem mozna zakończyć tę dyskusję temat chyba wyczerpany z grubsza.

 

P.S. Zagrywam sobie w NWN własnie i musze powiedziec ze całkiem całkiem gram już w to 5 dzień ...jak ktos bedzie szukał czego podobnego do NWN to nich pozyczy od kogoś starego PSX-a i załatwi sobie Vagrant Story ...klimat grafika design obiektów praca kamery grywalność i system walki miażdzą NWN ...najpiękniejsze smoki jakie widziałem to własnie w Vagrant Story ta gra to dla mnie niedościgniony wzór na jakąkolwiek platformę jesli chodzi grę fantasy ..maxymalnie wykorzystane mała pamięc konsoli PSX i jej mozliwości graficzne ... :? ehhh ja też nie do końca trawię to co japończycy robię w niktórych swoich rpg, cudaczne potwory miniace sie czasmi kolorami tęczy, ale w Vagrant Story tego nie uświadczysz ten świat jest brudny ponury i niebezbieczny, zero kiczu brakuje mi takich gier jak VS o takim poziomie dopracowania grafiki i grywalnosci ...a tymczasem wracam do całkiem milusiego NWN choć to nie ta liga 8) ....ale to tylko takie moje rozmyslania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do morrowinda to najwyzszy poziom to 75 - sam to obliczylem. warunkiem, aby ten level osiagnac jest wybranie na poczatku 10 umiejetnosci, do ktorych nie masz bonusow z racji wybranej rasy. wtedy mozesz osiagnac lvl 75.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesli kogos interesuje jak to obliczylem to podaje sposob:

kazda umiejetnosc ma sie poczatkowo na 5, jesli nie dostaje sie bonusow z racji rasy, to 5 glownych umiejetnosci ma sie na 35 a pozostale 5 wybranych na 15. max poziom umiejetnosci to 100, czyli z umiejetnosci glownych ma sie 5*(100-35)=325 rozwiniec, z dodatkowych 5 - 5*(100-15)=425 co lacznie daje 750 rozwiniec. a jak wiadomo 10 rozwiniec to 1 level, czyli z ktorej strony by nie patrzec to 750/10=75.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami mnie zadziwiasz.

Ale na polibude trzeba zapracowac :)

hehehehe jesli cos takiego wystarczyloby na polibude to mialbym juz dawno nobla z nauk scislych :P

to prawda, gratuluje scislej glowy.

 

ps. wlasnie zaczynam grac w morrowinda. mam nadzieje ze fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do mojej poprzedniej teorii to musze troche sprostowac, jesli ma sie 10 glownych umiejetnosci na 100 a przeczyta sie ksiazki, ktore je podnosza, to pasek poziomu wzrasta o 1/10. czyli jesli przeczyta sie odpowiednia literature w odpowiednim momencie to mozna zyskac jeszcze z 1 a moze nawet 2 levele...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...