Skocz do zawartości
p3dzi0r

SIEC LAN ,SDI I IRC !!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Cze , mamy siec na 7 osub z serwerem na sdi , serwer na redhacie itp, tydzien temu irc mi dzialal a tera wyskakują jakies dziwne accessdenied closing link i inne badziewia , nie przekonfigurowywalem systemu. Wiecie moze co jest ??? ??? nie moge nic zrobic a potrzebuje tego irca (aha muj klijent to mirc) . jak mu poprawnie skonfigurowac tego identa i firewalla (bo mamy).

albo mam konto na serwerze , wiecie moze jaką komendą sie łączy z ircem ??? (tryb textowy ??).

aha inni moi kumple mogą sie polączyc.

prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do klienta textowego to ja uzywam u siebie BitchX wiec if jest zainstalowany to z niego proponuje jest dosc latwy i w miare przejrzysty jest rowniez Irssi i pare innych klientow ale z nimi nie mialem kontaktu. Co do ustawien Mirca to u mnie rowniez jest Fire Wall na servie ale nie musialem nic zmieniac zeby mi sie Mirc nie krzaczyl. Dla odmiany lacze sie z ircem w troszke inny sposob niz to w standardzie sproboj maybe pomoze, wiec: opcje mirca "local info" w "ip adress" wklepujesz swoj wewnetrzny ip, w ramce "On Connect, get always" odznaczasz obydwie ramki a w "lookup method" ustawiasz normal. Jest jeszcze mozliwosc ze DNS na servie sie zwalilo albo cus takiego bo rowniez mielismy taki przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...