Skocz do zawartości
robak57

Moje Wc

Rekomendowane odpowiedzi

tak... a od kiedy ja to jakis expert ze wszystkie pytania do mnie kierujesz ? :) Szczerze to wc mam od wczoraj :) Ale co do wentylatorow to mus, szczegolnie jesli nagrzewnica stoi pionowo. Bez przewiewu to sama pompka przez noc wode zagrzala do ~40* :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nargil a co z wentylatorami muszą być??????????? na rej dużej i na małej

 

na tym duzym też

Sorry ale jezeli z takimi pytaniami wyskakujesz to ja Cie zapraszam do przyklejonego tematu Opis WC dla początkujących.

Odpowiadanie na każde takie podstawowe pytanie nie należy do czynności przyjemnych. Mało tego w regulaminie jest coś na temat powtarzania problemów juz 1000x poruszanych na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ale wolę się tak pytać bo już raz kupiłem i każdy pisał i mówił że procek 3200 amd wystarczy i co okazało sie że jest za słaby do tego zestawu i muszę go sprzedać i kupic operationa http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84521679 i znów strata czasu i kasy dlatego sie pytam a poradnik dla mnie nie wystarcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale jak planujsz wymienic kompa i zbierasz planujesz a tu cos nie gra to cie krew zalewa dlatego się pytam

niedawno też miałem podobny zestaw jak ty

Edytowane przez robak57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh, cwu:

- cisza - ideał

- wydajnosc - ideał

- cena - troche za duzo (sa drozsze pompy i gorsze- patrz eheim :D )

- wielkosc- bez przesady, ja mam CO, ktora jest dwa razy wieksza, moze nawet wiecej i jest okay (jest tak samo cicha)

 

wiec uwazam ze jakies male gowienaka na 12V czy nawet 230 to nie ejst to.

wyrobiłem sobie opinie obroncy tych pomp ;) ;]

primo, nie mowie ze to nie sa najcichsze pompy, mowie tylko ze nie kazdy maniak musi miec CWU, aby spelniala jego wymogi ciszy.

secundo, j.w. (analogicznie)

tertio, co do ceny, to niestesty nie naleza do najnizszych, ale zreszta nic nie pisalem na ten temat - zteszta niestety za jakosc trzeba placic

quarto, to co napisales jest oczywiste, ale nijak sie nie ma do faktu, ze cwu jest duza, zwlaszcza jezeli patrzysz pod katem instalacji jej w budzie, zwlaszcza jezeli to ma byc minitower (ciezko to widze), natomiast inne pompki, a i owszem.....

 

I to generalnie mialem na mysli, ze nie trzeba od razu kupowac CWU zeby pompa spelnila oczekiwania uzytkownika. W koncu ludzie maja rozne priorytety, jak ktos sobie robi WC dla maskymalnego OC i od razu zamierza puszczac wiatraki na 12v i takie tam, to na jaka cholere mu CWU ktore jest idealem ciszy.

 

A tak podsumowujac - to jak na to wszystko patrze (z reszta na siebie glownie) - to czasami mam wrazenie na ile to WC jest celem samym w sobie, a na ile tylko dodatkiem do kompa... I na zasadzie, ze kazdy musi miec wszystkie podezspoly naj... najlepsza (najcichsza) pompa, najbardziej wydajna chlodnice, bloki itp. A przeciez wszystko nie musi byc naj, zeby spelnialo nasze oczekiwania, a do tego nie sa to male pieniazde, zwlaszcza jezeli by na to spojrzec, ze to tylko chlodzenie.

Nie trzeba w koncu miec najszybszego samochodu, zeby dojechac do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba w koncu miec najszybszego samochodu, zeby dojechac do pracy.

Z tego wnioskuje, że wszyscy mamy powrócić do epoki kamienia łupanego! Technologia sie rozwija i człowiek powinien być w miare "aktualny". Jesli by tak nie było to dlaczego do pracy nie jeździsz syrenką? W koncu do roboty i tak dojedziesz, tzn. spełnia twoje wymagania. WC owszem jest miedzy innymi po to żeby było, a niektórzy chcą miec je jak najlepsze z jednej podstawowej przyczny, o której pewnie nie napisałes bo ciebie to nie interesuje .... dla wielu to jest hobby, tak jak zbieranie znaczków (totalny bezsens) albo porcelanowych słoników ;)

Jesli Ty nie chcesz miec porządnego wc bo Ciebie to nie pociąga to kup sobie CPC częściowo spełni to Twoje wymagania.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wnioskuje, że wszyscy mamy powrócić do epoki kamienia łupanego! Technologia sie rozwija i człowiek powinien być w miare "aktualny". Jesli by tak nie było to dlaczego do pracy nie jeździsz syrenką? W koncu do roboty i tak dojedziesz, tzn. spełnia twoje wymagania. WC owszem jest miedzy innymi po to żeby było, a niektórzy chcą miec je jak najlepsze z jednej podstawowej przyczny, o której pewnie nie napisałes bo ciebie to nie interesuje .... dla wielu to jest hobby, tak jak zbieranie znaczków (totalny bezsens) albo porcelanowych słoników ;)

Jesli Ty nie chcesz miec porządnego wc bo Ciebie to nie pociąga to kup sobie CPC częściowo spełni to Twoje wymagania.

Nie wiem gdzie to wyczytales? Stosujac to analogie mialem na mysli, ze raczej niektorym wsytarczy kilkuletni uwyazny samochod a nie od razu nowy sportowy. Ale moze zostawie te analogie....

Na podstawie towejej wypowiedzi mozna jednoznacznie stwierdzic, ze pompa CWU (albo CO) jest the besciak, a kazda inna jest do bani i nawet nie warto jej instalowac.

I o to mi chodzi, ze np. kogos wymogami ciszy moze zadowolic np. Eheim - w koncu tyle osob pisze ze ich pompa jest "nieslyszalna", skoro dla niego jest nieslyszalna, to po co ma kupowac jeszcze bardziej cicha - zeby jej jeszcze bardziej nieslyszec?\

 

A uzywajac moze bardziej komputerowej analogii chodzi mi o to, ze np w pracy komputera uzywam glownie w aplikacjach biurowych i oborbce tekstu, wiec nie musze kupowac sobie najnwoszego np. opterona, plyty SLI z 2 GF 7800 itd zeby ten komp spelnil moje wymagania nawet kupno maszyny 64 bitowej wydaje sie zbednym wydatkiem peniedzy (choc w obecnej sytuacji jednak dyskusyjnym) i wcalenie nie mowie ze chce wracac do epoki kamienia lupanego, bo niestety maszyna do pisania nie spelni moich wymagan, rowniez jakis 486.

 

Po prostu nie rozumiem czemu Pompa CWU/CO jest idealna (patrz jedyna) pompa jaka sie powinno wkladac do WC.

 

Dla mnie chlodzenie wodne rowniez w pewnym sensie jest celem samym w sobie, ale ja nigdzie nie napisalem ze to nie jest moje chobby,

[...] to jak na to wszystko patrze (z reszta na siebie glownie) [...]

/* tym przykladem chcialbym naklonic, aby moze 2 razy przeczytac cos co ktos napisze, zanim sie odpowie */

chozi mi o to, ze mozna tutaj wychodzi pewna polska natura, w sensie ja musze miec wszytko NAJ niezaleznie od "kosztow" w senise pompa CWU jest najcichsza wiec najlepsza (przynajmniej w polsce, bo na zachodzie nie koniecznie ) jest jedynym rozwiazaniem, bo jest postrzegana jako najlepsza, pytanie tylko dla kogo, bo dla mnie jezeli pompa spelni wymogi ciszy, to chcialbym aby sie jeszcze zmiescila do mojego minitowera i wygladala ladnie (mi sie te pompy po prostu nie podobaja - ale to moja sprawa), a przeciez aspekty wizualne stoja na bardzo wysokim miejscu....

 

Jezeli ktos mi jeszcze powie, ze owszem na zachodzie nie stosuja CWU bo maja np. Lainga ktory jest dobry, ale drogi w cholere - ja nie mowie ze nie, ale i tak jakby spojrzec na to ile kasy sie laduje, zeby miec swoje wymarzone (najlepsze) WC, to moze taki Laing lepiej pasuje niz CWU, a mowiac ze to jest polska i ze CWU wyjdzie taniej, to bardzo prosze, jak patrze w podpisy ludzi, jakim dysponuja sprzetem (komputerowym), to nie mowicie mi ze ludzi nie stac zeby wydac 100zl wiecej na pomkpe ;)

 

I na koniec chcialem napisac, ze jezeli jakikolwiek teskt obrazil kogokolwiej w jakikolwiek sposob, to z gory przepraszam, ale nie takie bylo moje zamrzenie. ;)

 

Pozdrawiam wszystkich

 

P.S. dla tych co jeszcze mogli zle zinterpretowac moje przeslanie - jasno czarno na bialym:

Ja nie przecze ze pompy CWU sa idealem ciszy, ja chce tylko powiedziec ze nie sa to jedyne pompy spoelniajace w 100% wymogi uzytkowikow.

 

A co CPC to wcale nie napisalem, ze nie chce miec porzadnego WC, i obawiam sie ze nie spelnia zadnego z moich wymagan (co nie znaczy ze chce kupic CWU, aby spelnilo moje oczekiwania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego kupowac cwu/co - bo jest cicha i wydajna, zadna inna Ci tego nie da. Dla mnie kupowanie mocnego eheima za 300 zł jest kompletnie bez sensu, bo ekeim maly nie jest, nie jest tez cichy.

 

Ja bede mial w kolejnej swojej revizji Wc bixa3 i moja CO - dlaczego? bo chce ciszy, jest to dlamnie najwazniejsze. Moge dzieki temu poscic wentylatory naminimum mocy i bedzie naprawde cicho.

 

porownanie z samochodem jest na prawde bez sensu, bo to zupelnie co innego, bo kilku letni samochod kosztuyje DUZOmniej niz nowy sportowy, w odniesienie do pomp jest inaczej. Kupowac jakas plastikowa pompke za200 zł to czemu nie doplacic troche do dobrej, cichej pompy jaka jest cwu..

 

wracajac do rozmiarow - zmieszczenie pompy CO bixa2, z dwoma wentylatorami w miditowerze jest bardzo proste. pompe w miejsce od hdd, na wyksciu kolanka, bix w zatoce 5,25 najwyzeszej przed nim panel do regulacji predkosci wenntyli, nizej hdd wytlumiony, w dwoch ostatnich 5,35 DVD i nagrywarka. Na sile zmiescic sie do mini towera tez da, zreszta do mini to akuraty jakiekolweiek wc wsadzic jest rudne, ale wszsytko da sie zrobic.

 

podsyumowujac:

jezeli ktos chce kupic atmana i wie ze bedzie dla niego okay, to inwestycje w cwu ma malo zalet, ale kupowac wieksze pompy za cenezblizona do cwu/co radzilbym sie zastanowiuc, bo po co pozniej plakac i zrobic zmiane, bo glosno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jeszcze raz po przeczytaniu waszych postów i opinii na temat WC doszedłem do dwóch rozwiązań i prosił bym o radę który zestaw jest lepiej rozwiązany

z zastosowaniem jednej chłodnicy jest problem że trzeba w górnej obudowie wiercić otwory ale przewody będą estetycznie rozmieszczone leprze do demontażu elementów

a z dwoma chłodnicami chyba wydajniejszy układ ale więcej plątaniny z przewodami

 

chłodnica nr1 http://mcs.pc.pl/produkt295.html

chłodnica nr2 http://mcs.pc.pl/produkt125.html

jedna duża http://mcs.pc.pl/produkt1191.html

post-127870-1139510988_thumb.jpg

post-127870-1139511002_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale na grafy bym dawał już schłodzoną wode a jedna grafa obecnie mi cie grzeje dojść mocno i te otwory w obudowie a jeśli chodzi o porwnanie dwie chłodnice kontra jedna to wagowo wychodzi identycznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale na grafy bym dawał już schłodzoną wode a jedna grafa obecnie mi cie grzeje dojść mocno i te otwory w obudowie a jeśli chodzi o porwnanie dwie chłodnice kontra jedna to wagowo wychodzi identycznie :)

wagowo... hehehe... dobre porownanie, ale przepływowo 9powtrza) niestety ale chlodnica na 3x120 jest lepsza od dwoch na 1x120. dawaj bixa3 + bixa1 jezeli chcesz, ale mysle ze bix3 sobie poradzi. Ja bym dał do dwoch takich graf pewnie dodfatkowo chlodnice, ale ja daje dwie chlodnice tylko na procka, woec nie ma co sie tym sugerowac ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.alphacool.de/xt/product_info.ph...5&cPath=5_34_35 ??????????????

http://www.alphacool.de/xt/product_info.ph...2&cPath=5_34_35 ???????????

widziałem że ty też w tym uszestniczysz to warto ?????????????

nie mam jeszcze dobrych bloków na gpu ???? może doradzisz????

Edytowane przez robak57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he e he 64 euro X 2 nie warte ceny a jak wyjdą 7900 to znów wydawać kacę ??????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

i czemu nie ta jest tańsza o 40zł http://www.alphacool.de/xt/product_info.ph...8&cPath=5_34_35 lub http://www.alphacool.de/xt/product_info.ph...3&cPath=5_34_35

i ten artek na gadu gadu nie odpowiada ???????

a ty kupujesz z niemiec ?????

bo jak jest on wiarygodny to bym też kupił

Edytowane przez robak57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz kupilem ;)

 

i nie artek, tylko atek, a w zasadzie demek ;)

 

http://www.alphacool.de/xt/product_info.ph...8&cPath=5_34_35

to nie bo jest ciensza ;)

 

http://www.alphacool.de/xt/product_info.ph...3&cPath=5_34_35

to jak chcesz to tak, ale pamietaj, zebys sienie zdziwil jak woda bedzie mialaspora temperaturke ;] 2 x mocna grafa + mocny proc + chipset ewentualnie (ale chipset sie malo grzeje wiecmozna pominac)

 

ja bym Ci radził kupic bixa3 tego duzego grubego na 3 wentyla ;) jego bede mial do samego proca wiec wiesz.............

 

demwk jest w 100% wiarygodny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym Ci radził kupic bixa3 tego duzego grubego na 3 wentyla ;) jego bede mial do samego proca wiec wiesz.............

Powiem tylko lol!!!!! :lol2: :lol2: :lol2:

Stary ja jade na fiacie i mam trzy bloki, a ty jedne bloczek i taką wyje...ną nagrzewnice.

Dobre dobre B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wszystko

dzisiaj dzwoniłem do sklepu http://www.x4pro.pl/ i powiedzieli że zalman na te karty jest do dup... a w 4max znów że jest dobry ba seria 7800 mniej się grzeje niż 6800ultra i sam nie wiem kogo słuchać bo cały czas mam problem z gpu

a jak jestem napalony to musze tozrobic jak najszybciej bo puźniej ochota mi odejdzie

Edytowane przez robak57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko lol!!!!! :lol2: :lol2: :lol2:

Stary ja jade na fiacie i mam trzy bloki, a ty jedne bloczek i taką wyje...ną nagrzewnice.

Dobre dobre B)

B)

 

no coooooooooooooo, wydjnosc to wydajnosc, zaczalem od lady, potem doszedl kadett, teraz bedzie bix3, ale dojdzie blok na chipset na pewno (nie wiem kiedy ale dojdzie ;) ), dojdzie tez na grafe - ale to jak ja zmianie, bo pasywny gigus mi spokojnie wystarcza.

 

Wiem ze bix3 to przesada tylko na proca, ale jakbym mial 2x7800 to bym nie kupil nic mniejszego ;)

 

zreszta stwierdzilem ze bix2 kosztuje niewiele mniej niz bix3, a po kij go pozniej sprzedawac i wymieniac - stracilbym tylko na tym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanko czy jest specjalny płyn do WC który w razie wycieku nie przewodzi prądu woda destylowana nie przewodzi ale widziałem jakieś specjalne płyny i troszkę kosztują czy warto ?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki

 

przeczytałem i doszłem do wniosku że wleje borygo tylko same bez dodatków lub inny preparad od samochodu jaki będę miał bo używał innego w aucie a pompę będem miał z CO to przepcha wszystko tak myślę?????

 

 

a ppzatym te płyny do solarów różnią się tylko tym że temperatura pracy jest od -40 do + 350Ci dlatego takie drogie a borygo -35 do ok +120C

Edytowane przez robak57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

kszonek widziałem na twoim zdięciu pompę do CO czy nie jest ona za mocna ????? czy naprawdę warto ją montować bo myślałem o pompie CWU droższa ale mniejsza jak myslisz?????

 

zamieżam jeszcze włożyć do układu naczynie przeponowe bo mam bardzo małe na 0,5l :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie nie ma w niej przesady, ale spotykam sie tylko z opiniami, ze to przerost formy nadtrescia. ja ją zastosowałem bo mialem ja akurat, gdybym ja kupował to bym kupil cwu.... ale po blizszym spotkaniu trezeciego stopnia z cwu w innym ukladzie, teraz nie zamianil bym swojej co na zadna inna.

 

imo dla normalnego uzytkownika cwu jest okay, ale nie podoba mi sie jej kształ nie am gdzie jej zamozcowac i wogole. na Twoim miejscu bym sie zastanowil co brac, ale jato nie Ty, wiec bierz cwu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzonek

 

mam pytanie bo widziałem twoje zdięcie tej pompki grunfosa ja taż juz mam i mam pytanko czy ty masz uklad zamknięty ????

cały czas mnie irytuje jakie może byc ciśnienie na układzie zamknietym 0,5 bara czy 1 bar czy 1,5 bara bo czym wiekrze ciśnienie to woda szybciej płynie ale mocowanie musi być mocniejsze a te przewody igielitowe nie wiem czy wytrzymią ????

mam też naczynie przeponowe i nie wiem jak je ustawic czy warto ???? i czy lepiej zrobic układ otwarty???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzonek

<_< :-| :? :mad:

 

mam pytanie bo widziałem twoje zdięcie tej pompki grunfosa ja taż juz mam i mam pytanko czy ty masz uklad zamknięty ????

cały czas mnie irytuje jakie może byc ciśnienie na układzie zamknietym 0,5 bara czy 1 bar czy 1,5 bara bo czym wiekrze ciśnienie to woda szybciej płynie ale mocowanie musi być mocniejsze a te przewody igielitowe nie wiem czy wytrzymią ????

mam też naczynie przeponowe i nie wiem jak je ustawic czy warto ???? i czy lepiej zrobic układ otwarty???

uklad zamkniety

ciesnienie jest spore, ale przy nk12 i cellfastach 10/12 zalozonych na cieplo bez cybantow/opasek, po zagieciu weza i zablokowaniu przyplywupompa nie ma sily ani rozsadzic weza, ani zasunac go z kolanka nawet na najwyzszym biegu. Ale sile zeby przepcnac wode ma, jest swietne, bo opory jej nie robia, tak jak niskowatowym akwariuwkom ;)

naczynie przeponowe? lapiej zamkniety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie naczynie przeponowe jest po to żeby w układzie zamkniętym było stałe cisnienie niezależnie od tem. wody tylko nie wiem jakie moge dać czy 1 bar nie będzie za wysokie ale takie by było najlepsze

http://www.termen.com.pl/of_ternp.php tak to mniej wiecej wygląda tylko mam mniejsze i w tych układzch ciśnienie jest ok 2,5 bara i wtedy woda super płynie

 

 

układ zamknięty jest najlepszy tylko mnie martwi czy te ruki i blok zapinki wytrzymią 1,5 bar bo w układzie otwartym jest ok 0,2 bara

Edytowane przez robak57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...