Skocz do zawartości
Trialces

Plyta Glwna Asus Tx97-xe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki dylemat. Chcialbym postawic serwer na Asusie TX97-XE. Niestety mam troche malo ramu (jedyne 8mb) i tutaj pojawil sie problem. Wiem, ze plyta obsluguje DIMM SDRAM 168 pin po maksymalnie 128 mb jedna kość natomiast nigdzie nie znalazlem informacji o maksymalnym takotwaniu. Zaczalem od manuala ze trony Asusa. Bardzo obszerna 72 stronnicowa instrukcja niestety o taktowaniu nie bylo wzmianki. Potem szukalem w internecie neistety rowniez bez rezultatu. Wreszcie napisalem do supportu Asusa. Zdziwilem sie kiedy otrzymalem odpowiedz, ze "raczej nie obsluguja". Zwracam sie wiec do Was, moze wy mieliscie jakies doswiadczenie z ta plyta.

Pozdrawiam

Edytowane przez Trialces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tymi predkosciami pamieci :P. Jakie wsadzisz takie pojda, to przeciez oczywiste. Najlepiej nie kombinuj tylko wstaw najprostsze jakie sie da. Pamieci w tych komputerach chodza synchronicznie wiec predkosc bedzie taka jaka dasz FSB, czyli dla tej plyty 50, 60 lub 66 MHz.

 

Musisz zmienic swoje podejscie do sprzetu. Czego bys nie zastosowal - z dzisiejszego punktu widzenia to nic nie zmieni. To nie nShitia i duale-sruale, kolejnej liczby pierwszej tym nie odkryjesz ani nie pobijesz rekordu w 3DMarku... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...