Skocz do zawartości
DrKleiner

Nvidia G80 I Ati R600

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio trochę pogrzebałem w necie, szczególnie CRYSIS mnie urzekł sowimi błyskotkami a do tego jest potrzebny komp a na pewno nasze karty które teraz mamy sobie z tym rady na maxa nie dają więc poszukałem i zatrzymałem się na NVIDIA G80 i ATI R600 słyszał ktoś coś na ich temat?

 

Jeszcze większość z nas nie zdążyła dobrze zapoznać się z kartami GeForce 7 i Radeonami z serii X1x00 a już zaczyna się mówić o ich następcach. Pierwsza ma zaatakować NVIDIA, pokaz nowej karty ma nastąpić na targach Computex. Przygotowywany w pocie czoła G80 ma być wykonany w procesie technologicznym 80nm, co ma zaowocować zmniejszeniem rozmiaru rdzenia o 19% w stosunku do G70. Bardzo prawdopodobne jest również to, że G80 będzie zgodny z Shader Model 4.0. Do towarzystwa nowemu dziecku NVIDIA zaprzęgnięto pamięci Samsunga GDDR4, które ceciach!ą się przepustowością na poziomie 2.5Gbps. Jeśli chodzi natomiast o ATI, to powołując się na firmowy roadmap można domniemywać, że R600 będzie wykonany w procesie technologicznym 65nm. Premiera kart na nim opartych ma nastąpić pod koniec tego roku.

Cytat: z frazpc.pl http://www.frazpc.pl/komentarze/news/15916...&_ATi_R600_Info

 

* 65nm

* 64 Shader pipelines (Vec4+Scalar)

* 32 TMU's

* 32 ROPs

* 128 Shader Operations per Cycle

* 800MHz Core

* 102.4 billion shader ops/sec

* 512GFLOPs for the shaders

* 2 Billion triangles/sec

* 25.6 Gpixels/Gtexels/sec

* 256-bit 512MB 1.8GHz GDDR4 Memory

* 57.6 GB/sec Bandwidth (at 1.8GHz)

* WGF2.0 Unified Shader

Cytat: z vr-zone.com http://www.vr-zone.com/?i=3177 Edytowane przez misiek175

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i po co odswierzasz temat ...

jak zwykle tylko bajki

Jakie bajki :blink: Przecież to następcy GeForce 7900 i Radeona X1900XTX. Może niektóre wartości się zmienią ale raczej nie dużo przecież coś musi udźwignąć CRYSIS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Boże.... nie dawno wyszła NV 7900 i Radeon X1900XTX a nvidia i ati robią juz ich następców, i poco to, mogli by troche poczekać asz ich ,,nowe wynalazki,, zyskają większa popularność ale w sumie to dobrze bo może spadną ceny Radeona X1900XTX i NV7900 :D

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mnie zastanawia po co robic wynalazki ktore za pol roku beda nie aktualne i nie chodzi o wydajnosc tylko technologie i obsloge narzedzi. NIc wielkiego sie nie zmienialo jak wchodzily nowe windowsy a Vista niesie ze soba jedna duuuza zmiane... Brak kompatybilnosci z DrX w dol co bedzie porazka jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak kompatybilnosci z DrX w dol co bedzie porazka jak dla mnie.

caly sytem graficzny opiera sie na dx9 wiec jak moze to byc niekompatybilne? zreszta odpalilem 3dmarka i wynik byl o jakies 10% nizszy, biorac pod uwage ze caly system i stery to beta to imho bardzo dobry wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się narazie wstrzymał z kupnem karty i poczekał na te potworki :D. A doczytałem jeszcze gdzieś że podobno G80 ma być też dwurdzeniowy GPU :D

No tak ale 7800gt też są modele dwurdzeniowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale 7800gt też są modele dwurdzeniowe.

Ciekawe gdzie znalazles dwurdzeniowe 7800GT?? Owszem Asus zaprezentowal plytke ale nie drurdzeniowa tylko posiadajaca dwa osobne procesory... To nie to samo i wiaze sie z wieloma trudnosciami jak podwojna emisja ciepla itd a rozwiazanie dwurdzeniowe nie powoduje podwojnego przegrzewania sie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe gdzie znalazles dwurdzeniowe 7800GT?? Owszem Asus zaprezentowal plytke ale nie drurdzeniowa tylko posiadajaca dwa osobne procesory... To nie to samo i wiaze sie z wieloma trudnosciami jak podwojna emisja ciepla itd a rozwiazanie dwurdzeniowe nie powoduje podwojnego przegrzewania sie...

Rozumiem. Ale jak by nie było ten asus jest dwurdzeniowy . A czy tego dwurdzeniowego G80 bedzie mozna połączyć w SLI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się narazie wstrzymał z kupnem karty i poczekał na te potworki :D . A doczytałem jeszcze gdzieś że podobno G80 ma być też dwurdzeniowy GPU :D

Poczekasz i co? Znowu wyjda zapowiedzi (dajmy na to) G90 i znowu ten sam dylemat :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja :wink:

 

Ewentualnie poczekac i kupic 2x2 rdzenie, albo 4x2 rdzenie i juz nie bedzie quadro tylko oktawro :razz:

Jak zle pisze to poprawic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja :wink:

 

Ewentualnie poczekac i kupic 2x2 rdzenie, albo 4x2 rdzenie i juz nie bedzie quadro tylko oktawro :razz:

Jak zle pisze to poprawic...

Myślę, że to by było raczej octo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wstrzymałem nic się nie stanie jak kupie karte później, która już pociągnie CRYSIS, i będzie obsługiwać SM 4.0 i DX 10 bo te seria 7 i 6 to samo prawie co FX tylko o wiele szybsze i pod względem konstrukcji lepsze. Bo między SM 2 i SM 3 nie widzę dużej różnicy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Boże.... nie dawno wyszła NV 7900 i Radeon X1900XTX a nvidia i ati robią juz ich następców, i poco to, mogli by troche poczekać asz ich ,,nowe wynalazki,, zyskają większa popularność ale w sumie to dobrze bo może spadną ceny Radeona X1900XTX i NV7900 :D

 

A kart graficznych więcej niż porządnych gier z super grafiką :mur: :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wstrzymałem nic się nie stanie jak kupie karte później, która już pociągnie CRYSIS.... :D

A niby na jakiej podstawie uważasz, że x1900/7900 nie pociągną CRYSIS? Chyba cyferki Cię nieco zaślepiły....

Po drugie Crysis jest na razie eksperymentalnym silnikiem i sama gra to na razie odległa przyszłaość. Do tego czasu równie dobrze może być tak, ze zostanie solidnie zoptymalizowany dla szerszego grona kart, jaki i tak,że wymagania wzrosną jeszce dalej i nawet High-end'owe karty będą "padały" pod tym tytułem. Na razie to czyste ploty i mydlenie oczu.

 

A tak na marginesie - jak byś zobaczył w działaniu choćby x1900 obawiam się, ze zmieniłbyś swoje podejście co do wydajnosci najwyższych modeli od Ati i NV...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kart graficznych więcej niż porządnych gier z super grafiką :mur: :mad:

I tu sie z Toba zgodze.... malo ciekawych rzeczy wychodzi... wiec p oco komu te karty? do kolejnych rekordow 3Dmarka chyba... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echh moim zdaniem to powinni troche przystopować producenci gpu.Dopiero co kupiłem x1600pro golden a tu już shadery 4.0 w drodze.Najbardziej mnie dziwi że robią nowe generacje kart tymczasem potencjał starych kart nie został wykorzystany w 100%.Trzeba brać przykład z konsoli.Tam wyciskają do samego końca wszystko co sie da z gpu i tym sposobem GT4 wygląda przepięknie chociaż gpu jest dużo słabsze niż w pecetach sprzed dwóch lat.To samo tyczy sie dooma na xboksie.Owszem został okrojony ale śmiga lepiej niż na kompach mimo tego że ma mało ramu;/.Chyba najwyższa pora żeby producenci zrozumieli że to oni się powinni do nas przystosować a nie my do nich.Echh szkoda że nie wrócą czasy 3dfx'a kiedy to karta starczyła spokojnie na 2 lata grania na full detalach :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jeszcze pasuje wydajność X800XT W 1280 na 960 z max detalami. Natomiast jak wyjdzie UT2007 to będzie slideshow. Producenci robią tak by nowa karta starczyła tylko na rok (głównym powodem jest wyścig marketingowy). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Mi jeszcze pasuje wydajność X800XT W 1280 na 960 z max detalami. Natomiast jak wyjdzie UT2007 to będzie slideshow. Producenci robią tak by nowa karta starczyła tylko na rok (głównym powodem jest wyścig marketingowy). Pozdrawiam.

Dokładnie. A po co nam PS 4.0 i inne technologie? No bo za technologie sie płaci... a raczej to my za te technologie zapłacimy :wink:

Oni robią szybciej te karty niż sie robi gry.

 

 

OT a widział ty Black'a na PS2 gra po prostu sam miód.

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja się tu nie gubię :) po prostu pisze to co znalazłem na net. Ja tutaj nie zaprzeczam żę CRYSIS nie pójdzie na Radeonie X1900XTX tylko na pewno nie będzie tych wszystkich wodotrysków z SM 4.0 i DX 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj nie zaprzeczam żę CRYSIS nie pójdzie na Radeonie X1900XTX

nie zaprzeczas, czyli zgadzasz sie, ze nie pojdzie ;)

 

tylko na pewno nie będzie tych wszystkich wodotrysków z SM 4.0 i DX 10.

spokojna Twoja rozczochrana, mamy jeszcze kaaaawal czasu do tych "zmartwien" :) jakos nikomu z obozu czerwonych szczegolnie nie przeszkadzal brak SM3.0 przez 18miesiecy, tak wiec luzik i spokoj, na SM4.0 przyjdzie czas :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...