Skocz do zawartości
JejoX

Sciąganie I Zakładanie Coolerow

Rekomendowane odpowiedzi

Moze mi ktos przedstawic krok po kroku procedure sciągania boxowego coolera z procesora???Bo z zakładaniem nie było problemów a nie wiem od czego zacząć w tym przypadku.

 

Zakładam Artcic Freezera ktorego mam juz od miesiaca ale nieststety nie miałem czasu go zalorzyc.

 

Mam zacząc od tej metalowej zapinki i podwarzyc ja śrubokręem??Czy mam zacząc od tego platikowego zatrzasku?

 

Co mam zrobic po kolei :rolleyes:

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

Praktycznie każdy kto ściągał boxa sobie uszkodził procesor. Powinieneś to zostawić fachowcom takim jak ja którzy ci to zrobią za 50 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każdy kto ściągał boxa sobie uszkodził procesor. Powinieneś to zostawić fachowcom takim jak ja którzy ci to zrobią za 50 zł.

 

??? A64 to nie AXP. Chłopak proca nie ukruszy (chyba, że coolera będzie zdejmował młotkiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każdy kto ściągał boxa sobie uszkodził procesor. Powinieneś to zostawić fachowcom takim jak ja którzy ci to zrobią za 50 zł.

 

Wez sobie nie żartuj!Za te pieniądze to ja sobie kupie nowego Freezera-prawie!Jak go uszkodze jak ma IHS-to nie XP zeby miał goły rdzeń.Mi chodzi o to ze niechce uszkodzic boxowego coolera poprzez nieumiejetne jego sciaganie.

 

Praktycznie każdy kto ściągał boxa sobie uszkodził procesor. Powinieneś to zostawić fachowcom takim jak ja którzy ci to zrobią za 50 zł.

 

Wez sobie nie żartuj!Za te pieniądze to ja sobie kupie nowego Freezera-prawie!Jak go uszkodze jak ma IHS-to nie XP zeby miał goły rdzeń.Mi chodzi o to ze niechce uszkodzic boxowego coolera poprzez nieumiejetne jego sciaganie.

 

 

Update:Oj widze ze to był sarkazm :wink: No wiesz trudno wuczuc sarkazm w słowie pisanym :wink:

 

Jesłi chodzi o ta dzwignie to mam ja pociągnąc do góry czy jak?Boje sie ze ją ułamie. :mur:

 

:lol2: odciągasz dzwignie, odczepiasz od ząbków zapinke i wyciagasz cooler...

 

 

Jak mam odciągnąc dzwignie??Do góry???Bo ja sie ciągneło w duł przy zakładaniu coolera a przy sciaganiu mam ja pociągnąc do góry???

 

Nie miałem nigdy do czynienia z takimi dzwigniami dlatego sie pytamn zeby niczego nie spartolić.Zazwyczaj ide na żywioł i póżniej żałuje wiec wole zapytać :wink:

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to nie na siłe???Jak zakładałem ten radiator to myśałem ze mi zaraz serce wyskoczy bo tak mocno trzebabyło naciagac ta dzwignie ze myślałem ze mi MoBo pęknie!!!

 

Czyli reasumując:

 

1)Dźwignie musze powli,spokojnie ciągnąc do siebie czyli do góry az wyskoczy z zatrzasku

 

2)Nastepnie odczepiam zapinke i wyciągam cooler

 

 

Jak będe wyciągał procka żeby go przeczyscic ze starej pasty to jak mam sie pozbyc ładunków zgromadzonych w ciele zeby go nie uszkodzić???

 

Jakis najlepszy domowy sposb bo nie posiadam specjalnej branzoletki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

Ten cooler można założyć jednym palcem... widocznie coś źle założyłeś. Co do czyszczenia to spirytus, wódka, zmywacz do paznokci... co do ładunków to raz dotknąłem ramów i zrestartowałem kompa... kaloryfer będzie ok ;x ale to bujda z tymi ładunkami. poza tym możesz lateksowe rękawiczki założyć czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg, ale masz problemy...dotykasz kaloryfera i sie rozładujesz (albo przypnij się łancuchem do rury :lol2: <joke>) co to za filozofia zdjąć cooler z A64? wszystko robi się intuicyjnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lUDZIE zdejmowanie i zakladanie box'a to najprostsza rzecz jaką można wykonać przy demontarzu chłodzenia!

Czasem jak po zdjęciu zapinki nie chce zejść to jeszcze spróbuj nim pokręcić na boki! jak to nie pomoże ciąg na siłępionowo do góry a procek wyjdzie razem z radiatorem!

 

A z tymi ładunkami to już paranoja!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

jak to nie pomoże ciąg na siłępionowo do góry a procek wyjdzie razem z radiatorem!

Owszem - wyjdzie, z powkrzywianymi nóżkami :mur: znam takiego jednego co tak zrobił :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

Jak ktoś jest nieudacznikiem to pognie nóżki w ten sposób!

Jak ktoś jest nieudacznikiem to nie potrafi zdjąć coolera bez ciągnięcia na chama...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już się tak gryziemy to ja tylko powiem tyle że:

Jak ktoś (np ja) ma wypolerowany na lustro radiator I PROCESOR a do tego jeszcze połączy to Arctic silver 5 to nie ma innych sposobów ściągnięcia radiatora!

:lol2: :lol2: odciągasz dzwignie, wysuwasz zapinke od strony dzwigni z ząbków, i przesuwasz cooler w strone drugiej zapinki, powietrze dostaje sie pomiedzy radiator a procka i cooler schodzi ładnie...ale po co pomyśleć lepiej na siłe :| co się dzieje z tym forum....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak kiedyś ściągałem boxa z pIV 2 lata box siedział na procu a pasta termoprzewodząca trzymała jak klej ściągam cooler i procesor sie do niego przylepił, bez otwierania socketu wyjełem proca i ułamałem jedną nuzke i 2 skrzywiłem, ale spoko dolutowałem i proc śmiga do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja juz sobie poradziłem....troche mi zasilacz przeszkadzał pozniej jak chciałem Freezera zamontować.Teraz freezer siedzi na procku ale cos za duzo wystaje mi IHS z pod stopki radiatora.Na gorze jakies 5mm wystaje IHS a na dole stopka wystaje po za IHS 2mm.Mozecoe zobaczyc to i ocenić w przyklejonym temacie o freezerze-moj ostani post ze zdjeciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do {gluteus maximus} jest!!W takim razie jak wytłumaczyć to ze niektorym mniej wystaje a innym wiecej? mimo ze maja takie same MoBo?Kumpel tez ma Asusa i jemu jakos Feezer siedzi praktycznie normalnie.Jest troszke przesunięty w dół ale nie az tak jak umnie.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

A wiesz że pomimo IHS nagrzewa się tylko środek procka ? Maaały środek ? A nie cała płytka... więc wystawanie tu nie ma znaczenia. Środek ma się stykać a nie jakieś kanty ;x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem zawsze tak ze śrubokrętem podwarzałem z jednej strony zapinke jednocześnie ja dociskając palcem i pilnując żeby radiator sie nie kręcił.Nie nacsikaj całym ciałem na radiator bo możesz wtedy ukruszyc procka.Jak wyskoczy z jednej strony to juz po sprawie,wyciagasz z drugiej strony zapinke i wyciągasz radiator.

 

Ja zawsze wczesniej wykręcałem cooler zeby lepiej widziec.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normlanie jadro nie jest aż tak kruche bez przesadym sciagałem, miałem cisnienie niesamowite ale nie potrzebnie, potem za drugim, trzecim razem robisz wszystko bezstresowo, aż dochodzisz do momentu ze sciagasz nawet o tym nie myślać :D <joke>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...