Skocz do zawartości
Gość sialala

X1800xt - Jakiej Firmy?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sialala

Witam. Z powodu Obliviona lame sie miedzy kupnem X360 (i klotnia z zona ;)) a zakupem X1800XT (ktore ma w miare rozsadna cene obecnie).

Jednak jest jedna rzecz w komputerze, ktorej nienawidze: szum wiatraczkow. Zatem pytam czy istnieja karty X1800XT, ktore fabrycznie sa obiektywnie rzecz ujmujac pod obciazeniem ciche?

 

Szukalem w paru sklepach do ktorych mam dostep i wszystkie maja podobne chlodzonka - wiatraczki max 80mm - czy istnieja wersje z moze nie pasywnym chlodzeniem, ale jakims w miare wydajnym przy zachowaniu ciszy? Idealem byloby pasywne - ale nie sadze, zeby to przeszlo.

 

Za wszelkie informacje bede naprawde wdzieczny. Nie interesuje mnie rozwiazanie typu "zrob to sam", czyli modyfikacja chlodzenia - bo nie chce tracic gwarancji. Nie interesuja mnie karty pokroju X850, X1600, X1900. W gre wchodzi wylacznie seria X1800 - XL podkrecalne, lub XT.

 

Za wszelkie sugestie z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z w miare cichym fabrycznym chlodzeniem to chyba tylko HIS mial serie IceQ Edition ,ale na stronie nie podaja nic o serii x1800 z takim chlodzeniem :? Wiec wynikalo by z tego ze nie wypuscili :sad: Najwyzszy model wedlug tego co pisza na stronce to x1600. Chyba pozostaje wymiana chlodzenia we wlasnym zakresie :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za problem zmienic chlodzenie na Zalmana lub Pentagrama albo na Ac2 (nie pamietam jak sie dokladnie nazywa) od Arctic Cooling.

 

BTW: ostatnio gdzies widzialem cos klasy x1800 full passive ale nie pamietam juz co to bylo, jak wroce do domu to sprawdze, bo wiem w ktorej gazetce to mialem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sialala, kupujesz za ok 10GBP lub 15EUR (no, może 18 ;)) accelero x2 i już masz praktycznie bezgłośnego x1800/1900 z potencjałem do o/c. Optymalne rozwiązanie to jednak woda, wtedy nawet topowy PC jest _cichszy_ od x360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

sialala, kupujesz za ok 10GBP lub 15EUR (no, może 18 ;)) accelero x2 i już masz praktycznie bezgłośnego x1800/1900 z potencjałem do o/c.

A gwarancje sobie wsadze gleboko? :|

 

Optymalne rozwiązanie to jednak woda, wtedy nawet topowy PC jest _cichszy_ od x360.

Ja na wiatrakach mam pieca niewiele glosniejszego od PSTwo, a na pewno cichszego niz XBox 1 ;) wiec to nie taki wyczyn :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to sialala, przy pewnym wkładzie własnym, zarówno czasu jak i pieniędzy, można cieszyć się z posiadania cichego, wydajnego pc- ot, kolejny argument na rzecz konsoli upada :P

 

Możesz naturalnie postąpić jak radził chemiczny_ali lub przed ewentualną RMA powtórne założyć ori chłodzenie. Nie wymaga to umysłu Holmes'a, ni też Watsona... ;)

 

edit- sporo o chłodzeniu możesz przeczytać w tym temacie: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=157378

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon X1600XT Gigabyte Silent Pipe II 256MB-na pewno jest bezglosne ;)

Tak samo jak GF2 MX200 z radiatorkiem, ale jak ma to sie do X1800XT??

 

Sialala kupuj byle ktorego i zmieniaj chlodzenie. Przeciez nikt nie bedzie sie o to czepial :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to wspolnego z tematem?

Ano to, ze karta na oryginalnym chlodzeniu jest cicha :D

 

Kup sobie jak radzi draak i chemiczny_ali Accelero X2 do X1800XT, bedzie cicho i wydajnie. A gwary nie tracisz, no chyba, ze przy wymianie chlodzenia uszkodzisz karte fizycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytajcie ze zrozumieniem autor przeciez napisal: "NIE INTERESUJE MNIE ROZWIAZANIE ZROB TO SAM!!!" :? Jak juz napisalem warto zapytac w sklepie ,czy jest mozliwosc zamontowania chlodzenia przez serwis ,u nas nie bylo by zadnych problemow ale na wyspach... :? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie interesuje mnie rozwiazanie typu "zrob to sam", czyli modyfikacja chlodzenia - bo nie chce tracic gwarancji." z tego co sie orientuje to gware traci tylko podczas uszkodzenia mechanicznego. Wiec.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytajcie ze zrozumieniem autor przeciez napisal: "NIE INTERESUJE MNIE ROZWIAZANIE ZROB TO SAM!!!" :? Jak juz napisalem warto zapytac w sklepie ,czy jest mozliwosc zamontowania chlodzenia przez serwis ,u nas nie bylo by zadnych problemow ale na wyspach... :? pozdro

Dla niektorych pojecie "ZROB TO SAM" moze byc jeszcze szerzej pojmowane i zalicza do niego montaz karty do kompa :D Zmiana chlodzenia jest banalnym zabiegiem i jezeli ktos robi to zgodnie z instrukcja i nic na sile to nie grozi mu zadne uszkodzenie karty. No i najwazniejsze, sama zmiana chlodzenia nie powoduje utraty gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cos :]

Tak jak pisałem wcześniej, wróciłem do domu i sprawdziłem

 

Asus EN7800GT Top Silent

 

Karta wyglada tak:

Dołączona grafika

 

 

 

wiecej info na http://www.trustedreviews.com/article.aspx?art=2419

 

Wiem wiem, mial byc x1800xt, ale nie znalazlem nic innego passiva w tej klasie. Karta chyba kosztuje cos kolo 1,8 (za tyle przynajmniej jest w komputroniku).

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sialala poszukuje wydajniejeszej vga dla ES4, a tam 7800gt jest dużo poniżej x1800xl, o xt nie wspominając, więc sam link Buu ciekawy ale nietrafiony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przeczytalem na innym forum (niem.) ze najcichsze chlodzenie z 7800/7900 ma 7800 GTX od Xfx

A 7900 GTX od Xfx ma ten sam cooler.

 

......a tu widze post @Buu :lol: :lol:

 

---EDIT---

Xfx 7800gtx ma chodzenie praktycznie nieslyszalne a karta i tak jest zimna (cooler wykonany 1a).

Przy chodzeniu passywnym bym byl troche ostrozniejszy, bo musisz mniec bardzo dobrze przewianna bude.

Narazie nieczytalem wypowiedzi zadnego usera tego Asus´a, bo malo osob go posiada :wink:

Edytowane przez gent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

masz jakies konkrety, czy tak sobie "teoretyzujesz"?

SLI odpada ze wzgledu na plyte glowna. A na chwile obecna to screeny z Frapsa mowia same za siebie i jeden radek wygrywa z jednym GF. Do tego dochodzi czynnik pieniezny - mi po prostu szkoda kasy na 7800GTX czy 7900... podobnie jak na X1900 ;)

 

Musze zagadac do kucyka o tego X1800XT bo tutaj znalazlem najtansze po 250 GBP :|

 

A ze na Wielkanoc bede w Polsce... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz jakies konkrety, czy tak sobie "teoretyzujesz"?

Nie chciej, bym zabił cię śmiechem :? Trzeba mieć tupet, by po lekturze wątku na tym forum, w którym ludzie z 7800gt/7900gt podają swoje mierne wyniki (by było łatwiej porównać- bez zmian .ini) pisać powyższego posta. Zaklinasz rzeczywistość? Nie sądzę, by ktokolwiek, nawet największy fanboy, mógł twierdzić, że 7800gt pozwalający na płynną grę w max.1024 może równać się xl'owi, na którym Jordi gra w 1600.

 

Odpal z łaski swojej tą pozycję (a nie wklejaj jakieś wyniki z postów innych użytkowników) na 7900gtx i udowodnij jak miażdżysz te wszystkie x1800/1900. Jesteś w stanie to zrobić, bo chwilowo to tylko ty teoretyzujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można mieć cichego x1800XT od Asusa. Jest to seria TOP. Jednak jego cena to ok. 2200 zł, więc nie opłaca się go brać. W tej cenie to można mieć x1900XT. Ostanio widziałem te karty już za 1850 zł od Gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można mieć cichego x1800XT od Asusa. Jest to seria TOP. Jednak jego cena to ok. 2200 zł, więc nie opłaca się go brać. W tej cenie to można mieć x1900XT. Ostanio widziałem te karty już za 1850 zł od Gigabyte.

arche_ na allegro już sprzedaje x1800xt 512mb za 1350zł - czy to jest lepsze od 7900GT ?? (sorry za offtop)

 

tak w ogóle, czy jest sens pakować się w radka na plyte glowna nvidii (jaka mam w podpisie) ?? Moga byc jakies konflikty ??

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...