Skocz do zawartości
fireblade3

przekierowywanie portow w sieci lokalnej

Rekomendowane odpowiedzi

odkreslam na wstepeie ze akorat na tym znam sie troche malo wiec pytania bede takie ....lipne :P wiec pytanie jak zrobic przekierowywanie portow tak abym w sieci lokalnej mogl zrobic u siebie na kompie np ftpa

(podkreslam ze moj komp to nie server) prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkreslam na wstepeie ze akorat na tym znam sie troche malo wiec pytania bede takie ....lipne :P wiec pytanie jak zrobic przekierowywanie portow tak abym w sieci lokalnej mogl zrobic u siebie na kompie np ftpa

(podkreslam ze moj komp to nie server) prosze o pomoc

iptables -A PREROUTING -t nat -p tcp -d xxx.xxx.xxx.xxx(1) --dport xx(1) -j DNAT --to xxx.xxx.xxx.xxx(2):xx(2)

 

i tak:

xxx.xxx.xxx.xxx(1) - adres źródłowy czyli np ppp

xx(1) - port wchodzący czyli np dc++ 411

xxx.xxx.xxx.xxx(2) - adres gdzie ma być przekierunkowany

xx(2) - port gdzie ma być przekierunkowany

np:

iptables -A PREROUTING -t nat -p tcp -d 217.xx.xx.xx --dport 21 -j DNAT --to 192.168.1.2:21

 

i tylo - pamietaj to tylko na jajkach 2.4.xx na 2.2 to inaczej wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec... jak rozumiem mam napisac to mniejwiecej tak dla mojego ip wew 192.168.0.7 gdzie ja chce posiadac ftp na swoim kompie

iptables -A PREROUTING -t nat - tcp -d xxx.xxx.xxx.xxx(i tu pod tymi gwiazdkami ip zewnetrzne mojego serwera) --dport 21(ftp)-j DNAT --to 192.168.0.7:21 napisz czy dobrze mysle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec... jak rozumiem mam napisac to mniejwiecej tak dla mojego ip wew 192.168.0.7 gdzie ja chce posiadac ftp na swoim kompie 

iptables -A PREROUTING -t nat - tcp -d xxx.xxx.xxx.xxx(i tu pod tymi gwiazdkami ip zewnetrzne mojego serwera) --dport 21(ftp)-j DNAT --to 192.168.0.7:21 napisz czy dobrze mysle

tak ale proponuję inne porty niż 21 na głównym serwie. gdyby ktoś chciał też ftp to był by już problem. u siebie stawiasz ftp na porcie 21 a odwołanie do głównego serwa na innym niestandardowym czyli:

iptables -A PREROUTING -t nat - tcp -d xxx.xxx.xxx.xxx --dport 666 -j DNAT --to 192.168.0.7:21

kumasz oki tylko pamiętaj inny port na serwie głównym

 

czyli ktoś pisze xxx.xxx.xxx.xxx:666 a łączy się z 192.168.0.7:21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry mialo tak byc dziekowa wielka mysle ze bedzie dzialac jak ktos chce to moze zamknac juz ten topic wiem wszystko co chcialem i jeszcze raz wielka dziekowa gosciu podaj maila gg albo nr kom to ci przysle adres na ftpa do mnie i haselko no i login to bedziesz se normalnie odsysal co bedziesz chcial a mam raczej nowe rzeczy :P jeszcze raz dziekowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...