Skocz do zawartości
Efyr

ATI Radeon X800 GTO cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzedni temat osiągnął już ponad setkę ;]- dlatego też otwieram jego kolejną część.

Cz. I zostaje zamknięta i staje się pewnego rodzaju archiwum Waszej wiedzy - link do niej -> 2070891[/snapback]

Instalujesz ATITool, po instalacji trzymasz "shift" i klikasz settings, teraz w overclocking patrzysz na "config_die_fuses" - 5 od lewej powinna być literka F i "config_subrate_fuses" - tu ostatnia litera F musi być. Jeżeli spełniasz te kryteria Twoja karta moduje się bez problemu na 16 potoków.

Jak na screenie poniżej, te na które patrzymy zaznaczyłem na czerwono:

1979160[/snapback]

1. ściągasz to 2168385[/snapback]
Komendy do atiflash 3.09 (tego zalecaja na techpowerup) "-f -p -st 0 bios16.bin"

Bios ktory wgralem i nie robil takich problemow jak poprzednie, znaczy nie bylo tego dziwnego bledu to ten:

2033772[/snapback]

Postanowiłem, ze sam zmodyfikuje oryginalny bios tym bardziej, ze roboty przy tym niewiele:

2086277[/snapback]

Istotna jest w zasadzie tylko cyfra występująca po 6.:

0 = zero pixel pipeline quads disabled (16 pipelines enabled)

1 = one pixel pipeline quad disabled (12 pipelines enabled)

2 = two pixel pipeline quads disabled (8 pipelines enabled)

3 = three pixel pipeline quads disabled (4 pipelines enabled)

zatem przy 16 potokach najważniejsze będzie 60..

Po całej operacji wynik następujący:

1978112[/snapback]

Tutaj cos znajdziesz

 

ATI Radeon X800 Pro/XT/XT PE

 

Radeon X800 Pro/XT/XT PE Voltmods AGP

1979196[/snapback]

PENCIL MOD W SAPPHIRE X800GTO2^LIMITED EDITION na czerwonym PCB ,pewnie do innych tez pasuje ,ale ja takiego akurat mam i opisze jak to sie robi.

Posłużę się do tego screenamni niebieskiego PCB

 

Tu są zaznaczone punkty pomiaru (zielone strzałki) nas interesuje tylko strzałka VGPU która wskazuje na punkt o oznaczeniu C60.Bierzemu miernik ustawiamy na 20volt i czarny kabel od miernika podłączamy do masy na karcie (czarny kabel) lub jak ktoś nie ma to do innego czarnego kabla. Czerwonym przewodem dotykamy punkt C60 od góry(patrząc na kartę która jest włożona do komputera) i pojawia się nam napięcie.

Zapisujemy sobie ile jest.

2172817[/snapback]

1-będzie nam potrzebny :

-ołówek 2B i najlepiej jeszcze 4B -dobrze zatemperowane

-miernik z 2 ostrymi końcówkami do mierzenia

-szpilka/igła

-gumka z ostrą krawędzią

-troche swiatła i czasu

1896363[/snapback]

A wiec panowie wszystkie testy sterów zrobione przeze mnie są chyba ch*** warte! Więcej już chyba nie będę robił, ponieważ jest tyle kombinacji w windzie ze szok. Teraz zainstalowałem SP2 co dało + 200 punktów! Wyłączenie wszystkich (możliwych) usług pogarsza wyniki... Pokaże Wam wyniki testów, które dotąd zrobiłem:

 

Omega Drivers

2687 - 12769 pkt

2683 - 12821 pkt

2675a - 12732 pkt

2671 - 12753 pkt

Extreame

1.5.13 - 12715 pkt / 12805 pkt*

1.5.12 - 12748 pkt / 12738 pkt*

1.5.11 - 12521 pkt / 12580 pkt*

XG WarCat

5.13 - 12805 pkt

5.12 - 12845 pkt / 12998 pkt**

5.11 - 12707 pkt

ZerOpoint

0.513b - 12781 pkt

0.511 - 12822 pkt

NGO Drivers

1.5.13 - 12766 pkt

 

* po zastosowaniu tweaków dostępnych w dodatkowej zakładce sterowników

** po zainstalowaniu SP2

Jak widać, w większości między sterownikami różnice są marginalne. Często na wyniki w markach mają wpływ najróżniejsze ustawienia. Dlatego stosujcie takie sterowniki, które Wam najbardziej odpowiadają np. ze względu na dodatkowe opcje, ustawienia itp.

 

 

:icon_exclaim: Czy wgrywać najnowsze sterowniki, jak tylko się pojawią?

Faktem jest, że zazwyczaj nowsze sterowniki są bardziej wydajne od poprzedniej wersji. Ale prawie zawsze różnice te są bardzo niewielkie. Dlatego nie polecam wgrywania za wszelką cenę najnowszych sterowników, gdyż instalowane jedne po drugich narobią syfu w systemie, co może doprowadzić do spowolnienia systemu zamiast do tej minimalnie większej wydajności. Natomiast w przypadku formatu i stawiania nowego systemu polecam wgranie najnowszych sterowników.

 

 

:icon_exclaim: Zmiana chłodzenia

Zapewnienie odpowiedniej temperatury jest bardzo ważne dla żywotności grafiki. Standardowe chłodzenie wystarcza do oryginalnych taktów grafiki, chłodzenie zmieniają zazwyczaj ludzie, którzy podkręcają mocniej grafikę, bądź też chcą aby było cichsze. W większości przypadków lepsze chłodzenie, czyli niższe temperatury pozwalają na większe podkręcenie grafiki.

Aby ściągnąć stare chłodzenie wystarczy odkręcić śrubki i je ściągnąć - robimy oczywiście wszystko delikatnie, aby niczego nie uszkodzić. Staramy się także aby nie pozostawić żadnych śladów, aby nie było ryzyka straty gwarancji. Chłodzenie po odkręceniu zazwyczaj dwóch śrub, w wersji z blaszkami po drugiej stronie może ich być więcej, powinno bez problemu i wysiłku z naszej strony odejść. Sapphire stosuje pastę termoprzewodzącą więc nie powinno być problemów.

Jeżeli radiator nie chce odejść może się okazać, że użyto kleju. Jest to znacznie gorsza opcja dla ściągającego i bardziej niebezpieczna - ale raczej przy GTO nie stosowana. Jeżeli jednak na to trafimy, to ludzie polecają ściągać chłodzenie po rozgrzaniu grafiki w jakieś grze czy czymś innym i póki ciepła ściągać. Inna wersja mówi o włożeniu grafiki w torebce antystatycznej do zamrażarki i wtedy ściągać. Ale radżę poszukać jeszcze na ten temat bo nie jestem pewny.

Po ściągnięciu radiatora czyścimy delikatnie rdzeń np. delikatnym papierem toaletowym, lub chusteczkami (typu velvet czy coś w tym stylu), można potem doczyścić za pomocą alkoholu. Wszystko delikatnie aby niczego nie uszkodzić.

Na dokładnie wyczyszczony rdzeń nakładamy nową (cienką) warstwę pasty termoprzewodzącej - jaką wybrać musisz sam postanowić. Tu jest wątek o pastach: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=135469 Tu jest test: http://hardtech.pl/index.php/mode/articles/id/14 (w tej chwili nie działa, ale może naprawią).

Można użyć najlepszych past na bazie srebra, bądź minimalnie mniej wydajnej Ceramique, która jest bezpieczniejsza bo nie przewodzi prądu, więc nie ma ryzyka zwarcia jakby dostała się gdzie nie powinna.

Zmiana pasty też jest zalecana dla tych, którzy ściągnęli chłodzenie tylko po to aby zobaczyć jaki mają rdzeń i założą ponownie oryginalne chłodzenie. A nawet jeśli zmieniamy chłodzenie i z nim dostaliśmy nową pastę, to zazwyczaj nie jest ona zbytnio wydajna.

 

 

:icon_exclaim: Alternatywne coolery na grafike

W ostatnich czasach mamy większy wybór dmuchaw na nasze grafiki. Najczęściej spotykane to Zalman i trochę tańszy Pentagram.

Można też zastosować Silencera, jednakże ma on tyle zwolenników, którzy są za wydmuchiwaniem gorącego powietrza z obudowy, ile przeciwników twierdzących że prowadzi on do spalenia karty. Wybór należy do Ciebie, tu masz topic, w którym poczytasz więcej o tym chłodzeniu: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=101337

Chemik16 poleca jeszcze inne chłodzenie, które zachwala jako bardzo wydajne, ciche i w dobrej cenie. Może być ono ciekawą alternatywą, a chodzi o Evercool VC-RHC Turbo 2

 

Ponieważ w ostatnich upałach coraz częściej pojawia się problem chłodzenia grafiki.

Najtańszym i najszybszym rozwiązaniem będzie zamocowanie wentylatora na grzbiecie grafiki, który będzie dostarczał oryginalnemu chłodzeniu świeżego powietrza. Można zastosować do tego jakiś wentylator, który mamy pod ręką, bądź kupić jakiś za grosze. Można stosować wentylatory 80mm, a lepiej 120mm, gdyż są relatywnie cichsze – aby była taka sama wydajność jak 80mm 120tka kręci się wolniej i wtedy cichsza jest, a poza tym będzie ona także owiewać układy zasilające grafiki – a te też się grzeją.

Tu przykład jak to może wyglądać (na zdjęciu jest wiatrak 80mm):

Dołączona grafika

 

Mocowanie może być bardzo proste: wystarczy przykleić do ścianek wentylatora karton i zrobić w nim nacięcia w które wciśnie się laminat grafiki. Oczywiście jest to rozwiązanie tymczasowe i jeżeli ktoś będzie chciał dłużej pracować w ten sposób to będzie musiał solidniej zamontować wiatrak.

 

Innymi tanimi sposobami i wydajnymi jest zastosowanie radiatorów np. z procesorów. Można dobrać jakieś i po niewielkich przeróbkach zamocować na grafice. Rozwiązanie takie jednak może być czasochłonne, zajmować sporo miejsca, a także trzeba uważać na ciężar takich radiatorów aby nie uszkodzić grafiki. Podam stronę z galerią naszych użytkowników takich rozwiązań, może coś ktoś podpatrzy:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=17566

 

 

:icon_exclaim: Download

:arrow: Sterowniki:

Catalyst® - oryginalne sterowniki firmy ATI

WarCat - jedne z najpopularniejszych nieoficjalnych sterowników

Omega - także bardzo popularne nieoficjalne sterowniki

 

:arrow: Podmiana biosu:

Program do podmiany biosu - to za jego pomocą wgramy bios aby grafika działała na 16 potokach

ATIFlash 3.09 - jak są problemy z wgraniem biosu 16 potokowego można się próbować jeszcze tym ratować

Stronka ze zbiorem biosów - możecie wybrać sami jaki bios najbardziej Wam będzie odpowiadał. W serii X800 było sporo modeli, które różniły się zegarami, ilością potoków i innymi bzdetami. Więc każdy powinien coś tam znaleźć dla siebie.

 

A tu bios do karty Sapphire na AGP z pamięciami 2ns z 16potokami znaleziony przez Karasa:

http://forums.techpowerup.com/attachment.p...mp;d=1141173528

 

Oraz bios do modowalnej wersji Sapphire z 128MB pamięci PCIE przerobiony przez remka za pomocą instrukcji Patrola

http://rapidshare.de/files/22353864/Saphir...B16pot.bin.html (dla tych co będą mieli problemy z ściągnięciem: na pierwszej stronie klikamy "Free" w dolnym prawym rogu, na następnej stronie odczekujemy odliczanie, następnie mniej więcej w środku wysokości znajdujemy "No premium-user. Please enter" po tym zanjduje się trzy znakowy klucz, który przepisujemy do pustego okienka, tego trochę w prawo i klikamy przycisk Download from... i powinno się pojawić okienko do ściągania pliku, jak się nie pojawi można spróbować później, a jak nawet to nie pomoże napiszcie w temacie, to Wam prześle to na maila).

 

Botowalne CD z programem do podmiany biosu @16 pot AGP - będzie przydatne zwłaszcza dla tych, którzy nie mają stacji dyskietek w komputerze,

Oraz Instrukcja obsługi, znalezione przez kardasa (ściągamy dokładnie tak samo jak instrukcja alkapit wyżej)

 

:arrow: Przydatne programy:

ATI Tool - to tym programem sprawdzamy, czy mamy litery F, ma on też możliwość wykrycia automatycznie możliwości OC (było powyżej w tym poście)

ATI Tray Tools - także opcja auto OC, profile 2D/3D, opcja monitorowania temp. podczas działania aplikacji 3D (też było wyżej)

 

 

 

Wszystkie zawarte tu informacje wykorzystujesz na własne ryzyko.

Ani ja, ani osoby cytowane nie odpowiadają za ewentualne szkody.

Pamiętaj, że kombinując w taki sposób ze swoją grafiką ryzykujesz utratą gwarancji (chyba, że zrobisz to tak że nic nie będzie widać i w serwisie się nie połapią) a nawet spaleniem karty (dotyczy to głównie Vmodów).

Więc zanim coś zrobisz dobrze się zastanów.

 

 

Jeżeli uważacie, że coś jeszcze powinno się znaleźć w FAQu dajcie znać

 

 

Pozdrawiam i życzę wysokich FPSów - Efyr

Edytowane przez Efyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efyr nie musza byc wszedzie Fki, z reszta ja po modzie mam pierwsze E.

 

instalujesz ATITool, po instalacji trzymasz "shift" i klikasz settings, teraz w overclocking patrzysz na "config_die_fuses" - 5 od lewej powinna byc literka F i "config_subrate_fuses" - tu ostatnia litera F musi byc. Jezeli spelniasz te krytera Twoja karta moduje sie bez problemu na 16 potokow.

To trzeba spelnic by mod byl udany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te sa spoko ale niestety po angielsku, nie instaluj catalyst control center, zainstaluj do nich ATi try tool (menu jest proste wiec nawet z angielskim jezykiem powinienes dojsc co i jak), polecam

sterowniki Warcat

Edytowane przez remek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko.. chcialem dzisiaj zmodowac mojego GTO na x850XL sprawdzilem czy są F'ki - są, zgralem bios na wszelki wypadek.. sciagnalem ten nowy... bootuje flashrom... itp itd.. restart kompa.. i nic.. dalej 12 potokow... czym jest to spowodowane ze moja karta sie nie moduje??? prosze o odpowiedz... pozdrawiam !!!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko.. chcialem dzisiaj zmodowac mojego GTO na x850XL sprawdzilem czy są F'ki - są, zgralem bios na wszelki wypadek.. sciagnalem ten nowy... bootuje flashrom... itp itd.. restart kompa.. i nic.. dalej 12 potokow... czym jest to spowodowane ze moja karta sie nie moduje??? prosze o odpowiedz... pozdrawiam !!!!! :)

a uzyles flashroma zmodowanego ? tzn ktory odblokowuje dodatkowe 4 potoki ? mianowicie.. http://www.techpowerup.com/articles/100/im...flashrom16p.zip ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko.. chcialem dzisiaj zmodowac mojego GTO na x850XL sprawdzilem czy są F'ki - są, zgralem bios na wszelki wypadek.. sciagnalem ten nowy... bootuje flashrom... itp itd.. restart kompa.. i nic.. dalej 12 potokow... czym jest to spowodowane ze moja karta sie nie moduje??? prosze o odpowiedz... pozdrawiam !!!!! :)

GTO przerabiasz na X800XT chyba że masz R480 ale w to wątpie, wgraj dobry i daj znac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi padła grafika (tak mi sie wydaje choc ciezko w to uwierzyc)

Wgralem nowy bios i karta nie wstala ... Niestety wlozenie grafy na PCI i ustawienie w biosie opcji INIT DISPLAY FIRST na PCI nic nie dało .... Karta PCI razem z AGP nie odpala ...a powinna ... Moze jakies sugestie ? Sprawdze jeszcze jutro grafe na innym kompie ...

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wczoraj zakupiłem karte graficzną Sapphire ATI Radeon X800GTO2 256DDR3 256bit PCI-E 2xDVI/VIVO, chciałbym oglądać filmy z komputera na telewizorze czy mógłby mi ktoś napisać krok po kroku jak mam podłączyć komputer z telewizorem, dostałem tyle kabli do karty graficznej że połapać w nich się nie umiem.W telewizorze jest wejście EURO. Z góry bardzo dziękuje.

 

Windows:Windows XP Proffesional SP2

Sterownik:Catalyst 6.3

Edytowane przez czocza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na pewno wgrywalem ten zmodowany bios.. wszystko normalnie przebiega.. tylko ze po resecie dalej tylko 12 potokow... z tego co wyczytalem w tym temacie.. to te x800 GTO maja albo 430 albo r480.. i jedynym warunkiem koniecznym do modowania są te f'ki ktore u mnie tez są.. nie chce sciagac orginalnego chlodzenia.. gdyz wtedy stracilbym gwarancje.. a to jest jedyna mozliwosc zeby dowiedziec sie czy mam r480 czy r430.

dziwna sprawa..:/

 

a moze to przez to ze ja moge miec pamieci na tej grafie 2.0 a nie 1,6 i przez to ten zmodowany bios.. nie chce sie wgrac.. albo nie dziala poprawnie... czy jest jakas mozliwosc jak sprawdzic szybkosc pamieci na grafie/?? p <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na pewno wgrywalem ten zmodowany bios.. wszystko normalnie przebiega.. tylko ze po resecie dalej tylko 12 potokow... z tego co wyczytalem w tym temacie.. to te x800 GTO maja albo 430 albo r480.. i jedynym warunkiem koniecznym do modowania są te f'ki ktore u mnie tez są.. nie chce sciagac orginalnego chlodzenia.. gdyz wtedy stracilbym gwarancje.. a to jest jedyna mozliwosc zeby dowiedziec sie czy mam r480 czy r430.

dziwna sprawa..:/

 

a moze to przez to ze ja moge miec pamieci na tej grafie 2.0 a nie 1,6 i przez to ten zmodowany bios.. nie chce sie wgrac.. albo nie dziala poprawnie... czy jest jakas mozliwosc jak sprawdzic szybkosc pamieci na grafie/?? p <_<

Pamięci sparawdzasz patrząc na napisy na kościach ostatnia linijka powinieneś mieć ciąg liter i coś takiego:

...-GC20

Dwie ostatnie cyfry oznaczają ile pamięci mają ns: 20 to 2ns jak 16 to 1,6ns

 

Spróbuj jeszcze wgrać bios zmodowany pod GTO2 albo bios do X800XL

Może to coś pomoże.

 

A Kupos'owi chodziło raczej o przerobiony program aby właśnie można było wgrać zmodowany bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wczoraj zakupiłem karte graficzną Sapphire ATI Radeon X800GTO2 256DDR3 256bit PCI-E 2xDVI/VIVO, chciałbym oglądać filmy z komputera na telewizorze czy mógłby mi ktoś napisać krok po kroku jak mam podłączyć karte graficzną z telewizorem, dostałem tyle kabli do karty graficznej że połapać w nich się nie umiem.W telewizorze jest wejście EURO. Z góry bardzo dziękuje.

 

Windows:Windows XP Proffesional SP2

Sterownik:Catalyst 6.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok udalo sie w koncu.. sciagnalem jeszcze raz program do flashowania i bios z tamtej stronki.. bios sie wgral... ale obraz w czasie ladowania kompa wogole sie nie pojawia.. dopiero potem jak pulpit sie pokazuje... ale max rozdzialka do 800/600.. chyba jednak u mnie nie bedzie x850 chodzil.. wiec bede musial sie zadowolic tylko X800XL? czy jak wgram bios do niego to tez bede mial 16 potokow?

z gory dzieki wszystkim ktorzy odpowiadaja na moje posty:) B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wczoraj zakupiłem karte graficzną Sapphire ATI Radeon X800GTO2 256DDR3 256bit PCI-E 2xDVI/VIVO, chciałbym oglądać filmy z komputera na telewizorze czy mógłby mi ktoś napisać krok po kroku jak mam podłączyć karte graficzną z telewizorem, dostałem tyle kabli do karty graficznej że połapać w nich się nie umiem.W telewizorze jest wejście EURO. Z góry bardzo dziękuje.

 

Windows:Windows XP Proffesional SP2

Sterownik:Catalyst 6.3

A więc tak... potrzebna by Ci była przejściówka z S-VIDEO na EURO. Kabel S-VIDEO podłącz pod TV-out na karcie, drugi jego koniec pod tą przejściówke. Potem tylko trzeba ustawić w windowsie to wyjście, najlepszy do tego jest, według mnie, ATI TRAY TOOL. DISPLAY -> Settings tam są wszystkie potrzebne opcje, jest to proste w obsłudze, więc dasz sobie rade z tym, jak co to pytaj (możesz też pisać na moje GG, zazwyczaj jestem wieczorem po 21)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X800XL ma 16 potoków. Ja mam wgrany bios właśnie z tej grafy i też mam 16 potoków.

Dzieki Efyr chyba tak zrobie.. ale gdzie moglbym znalesc stery do x800XL na pamiatki 1,6 bo na tech'u sa tylko do pamieci 2,0.. B)

 

P.S. grafa jest na niebieskim laminacie moze to cos tez znaczy?? ;)

Edytowane przez hntr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem Biosu do x800XL do pamięci 1,6ns na PCIE

 

Ale z tego co pamiętam to były zmodowane biosy do GTO2 na pamięci 1,6ns. Może one ci będą pasować.

Ale zdarzały się przypadki uszkodzonych potoków, wtedy one nie działały.

Wgrywaj bios spod dosu tym programem co podał Kupos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety mi grafa padla ... Ciekawe jaka w zamian na gwarancji dostane ? moze R430 :| padaczka

Hm a mozesz powiedziec z jakiego powodu Ci padla ?

Ostatnio obserwuje ze sporo ludzi stracilo swoje grafy... Ja mam raczej takie szczescie ze moja przezyla i dosc wysokie oc, i dosc wysokie vmody i nawet... zalanie jej woda podczas pracy komputera (od czego sie ma suszarki) ;-) i wszystko smiga ladnie pieknie.. poki co :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm a mozesz powiedziec z jakiego powodu Ci padla ?

Ostatnio obserwuje ze sporo ludzi stracilo swoje grafy... Ja mam raczej takie szczescie ze moja przezyla i dosc wysokie oc, i dosc wysokie vmody i nawet... zalanie jej woda podczas pracy komputera (od czego sie ma suszarki) ;-) i wszystko smiga ladnie pieknie.. poki co :>

nie od OC :D ani od temperatury ani ze byla wadliwa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a ja mam maly problem. Otoz dzis wpadla mi karta na testy X800GTO na AGP i okazalo sie ,ze jest na PCB x800xl ma rdzen r430 z wlasciwymi Fkami i pamieciami Samsunga 2ns. Nie znalazlem nigdzie podobnych biosow do XL, bo bios od XL pod agp jest do karty z Samsungami 1.6ns. Postanowilem zmodowac bios wlasnorecznie przez edycje hex editorem (wartosc 61 na 60). Po tym modzie flashrom w ogole nie chcial mi przeflashowac karty natomiast atiflash dal rade ,ale po restarcie mialem czarny ekran, wylaczyl mi sie monitor i musialem po omacku wgrywac stary bios. I teraz takie pytanie. Czy ja cos zle robie w hex editorze czy moze tej karty nie da sie zmodowac??

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nieaktualne ;) Mam 16pipes i nawet chodza :) Tutaj link dla zainteresowanych :

http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=9289

 

i odpowiedni bios ,ktory trzeba wgrac ati flashem :)

 

http://forums.techpowerup.com/attachment.p...24&d=1141173528

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z kompem. Po uruchomieniu gry wyłancza się monitor i pomaga twardy reset tylko.

Dzieje się tak nie za każdym razem i nie w każdej grze.( w AIRSTRIKE 3D notorycznie się to dzieje, a w Call of Duty 2 rzadziej) Czasem można pograć godzine i nic się nie dzieje, a czasem zaraz po uruchomieniu monitor się wyłancza. Co ciekawe nigdy się nie wyłączył na 3dmarku2003.

Sprzęt:

Athlon 3000+ podkręcony na 2,2GHz

1GB Ramu

DFI LANPARTY ULTRA-D

Seagate 160GB

nagrywarka DVD i zwykła, FDD

Sapphire Radeon X800GTO niekręcony

Zasilacz Chieftec 350W z wentylatorem 120mm. Zasilacz ma dwa odczepy 12V.

Czego to jest wina ???. Pierwsza myśl , że to za słaby zasilacz, ale wszystko jest nowe, a zasilacz nie taki ciańki.

Może to wina driverów ?? Wgrałem omegi najnowsze dostępne.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ktoś z Was miał styczność z x800gto od Gigabyte? Bo widze że mają trochę inne chłodzenie, a tanie są.

Tu znalazłem jakiś dziwny opis, nie wiem czy ta karta jest tak okrojona czy się pomylili w komputroniku:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23388

Edytowane przez Xaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...