Skocz do zawartości
Efyr

ATI Radeon X800 GTO cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

Ma wpływ bo kazdy moze mieć różne timingi.

 

Witam bo sie nie przywitałem.

 

Ja smigam na biosie od Sapphire X850XT 520/540 jedyny mankament to ze po uruchomieniu windy cooler chodzi na 5% dlatego odrazu mi startuje ati tool który reguluje prędkości coolera odpowiednio od temperatury, które zapisują sie nie wiem gdzie, ale jak wyłącze ati tool to cooler i tak jest regulowany dopuki nie wyłącze kompa.

Zauwazyłem dziwna prace mojej karty z uruchomionym Ati Tool-em jak jest włączony niezależnie czy na standardowym biosie ze standardowymi taktami czy na jakimkolwiek innym, niektóre gry mi przycinają np. NFSMW czy np. Pinball FantasticJourney :) a w zasadzie zwalniają i nagle przyśpieszają do większej prędkości niż powinan gra się toczyć ciężko to opisać.

 

I mam pytanko czy ktoś wie jak mozna w biosie modyfikować prędkosci coolera, w nVidi wiem że jest taka możliwość edytorem biosu w Ati tego nie ma ale moze można modyfikować w inny sposób zmieniając w bitach zaszyte informacje ?

 

Z góry dziekuje i pozdrawiam.

GibEx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodajże niektóre stery mają możliwość ustawień obrotów wiatraka. Może tam masz coś namieszane. Albo jakiś inny programik w tle Ci chodzi. Wiatrak Ci kręci się na te 5% jeszcze zanim załaduje winde, czy już po? Bo jeżeli po, to prawie na pewno będzie jakiś program w tle, bo z biosu by od razu na takich obrotach się kręcił.

Poszukaj, a jak nie znajdziesz, to spróbuj format i inne sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item98989556_sapphire_x8...gwarancja_.html

 

oplaca sie czy nie za 410 zl to nie GTO ale pamiec DDR3 ?

1. takie pytania zadawaj z dziale "Co Kupić" :angry:

2. O ile pamiętam to x800 miał pamięci 3.x ns i nie miał DDR3 tylko DDR dlatego gorzej chodzi i jest taktowany standardowo niżej więc - koleś chyba ma coś nie tak w opisie.

 

3. A moje pytanie już na temat:

mam radeona GTO z rdzeniem R430 i pamięciami 1.6 ns na PCIE

nie wiem jaki bios do niego wsadzić - w tej chwili siedzi zmodyfikowany od XT - 400rdzeń 500 pamięci(wcześniej czytałem w tym topicu, że te nowe GTO mają dużą padalność - może dlatego, że ludzie właśnie biosów nie modyfikowali i dawali 500 mhz na biednego r430?).

Chciałem wgrać od XL - bo ten standardowo ma ten rdzeń ale nie mogłem znaleźć biosu z pamiątkami 1.6

po prostu na XT musze mieć pamięci taktowane 490 - nawet po założeniu zalmana VF700 nie dało się zrobić 500 :/ na standardowym biosie szły prawie 600 bez radiatorków.

Co się stanie jeśli jak wgram bios odXL gdzie pamięci są 2.0 ns posiadając 1.6 ns :? ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam radeona GTO z rdzeniem R430 i pamięciami 1.6 ns na PCIE

nie wiem jaki bios do niego wsadzić - w tej chwili siedzi zmodyfikowany od XT - 400rdzeń 500 pamięci(wcześniej czytałem w tym topicu, że te nowe GTO mają dużą padalność - może dlatego, że ludzie właśnie biosów nie modyfikowali i dawali 500 mhz na biednego r430?).

Chciałem wgrać od XL - bo ten standardowo ma ten rdzeń ale nie mogłem znaleźć biosu z pamiątkami 1.6

po prostu na XT musze mieć pamięci taktowane 490 - nawet po założeniu zalmana VF700 nie dało się zrobić 500 :/ na standardowym biosie szły prawie 600 bez radiatorków.

Co się stanie jeśli jak wgram bios odXL gdzie pamięci są 2.0 ns posiadając 1.6 ns :? ???

BIOS | 3dmark 2005 | koment

 

PCI-E Sapphire X800 GTO samsung 1,6 (12 potoków) 400/900 ||| 4468 ||| my orginal

AGP Sapphire X800 GTO samsung 1,6 (16 potoków) 400/900 ||| 5098 ||| added by KARAS ;)

PCI-E Sapphire X800 XL samsung 2,0 (16 potoków) 400/900 ||| 5110 ||| techpower.com

PCI-E Sapphire X800 GTO2 samsung 1,6 (16 potoków) 400/900 ||| 5049 ||| techpower.com // faq page 1

Jak widzisz hntr wgrywał bios od XL z pamięciami 2,0ns i nic mu się nie stało

Poza tym X800XL także miały rdzeń r480, czyli wygląda na to, że XL dokładnie to samo co GTO2, albo modowalne GTO, bo rdzenie takie same. A jedyne różnice to nazwy <_<

W takim razie biosy te powinny pasować tak do r430 jak i do r480, skoro te grafiki były na takich rdzeniach i miały te biosy.

 

 

EDIT:

slike3 tu masz zestawienie grafik:

http://img509.imageshack.us/img509/8562/04...061731515ao.jpg

Zresztą masz tam napisane w tym linku co dałeś pamięci 350MHz, co daje 700MHz

Czyli tyle ile wersja GTO z 128MB, natomiast GTO z 256MB ma pamięci 980MHz, co odbije się różnicami wydajności

Znajdź jakiś test i porównaj czy różnica cenowa jest adekwatna do różnicy w wydajności

Edytowane przez Efyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam problem czy da sie cos z tego zrobic jak nie mam tej jednej F:)

Pozdrawiam

Niestety brakuje obu F, wiec nie ma szans na odblokowanie. Edytowane przez Patrol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem bios od XL (2 godziny szukałem dyskietki na 7 które gdzieś wygrzebałem 6 było rozwalonych, a ta ostatnia, która zadziałała została w napędzie :) )

Dużo lepiej karta się na nim czuje, na standardowych sterownikach z płytki od GTO bez problemu zrobiła 550 dla pamięci(wczesniej max 490) i 435 dla rdzenia - dalej na razie nie kręciłem, bo miałem zalmana na silent nastawionego.

Wogóle nie ma co wgrywać biosów od XT do tych kart lepiej wgrać od razu XL jak się ma rdzeń R430 :mur:

 

Jakie temperaturki powinny być na karcie ?? 55*C może być na GPU ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie temperaturki powinny być na karcie ?? 55*C może być na GPU ??

U mnie na standardowym chłodzonku dobija do 70*C, więc twoje 55*C to prawie mróz :razz:

Ale najczęściej jest tak, że czym niższa temperaura, tym rdzeń poleci wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem bios od XL (2 godziny szukałem dyskietki na 7 które gdzieś wygrzebałem 6 było rozwalonych, a ta ostatnia, która zadziałała została w napędzie :) )

Dużo lepiej karta się na nim czuje, na standardowych sterownikach z płytki od GTO bez problemu zrobiła 550 dla pamięci(wczesniej max 490) i 435 dla rdzenia - dalej na razie nie kręciłem, bo miałem zalmana na silent nastawionego.

Wogóle nie ma co wgrywać biosów od XT do tych kart lepiej wgrać od razu XL jak się ma rdzeń R430 :mur:

 

Jakie temperaturki powinny być na karcie ?? 55*C może być na GPU ??

A jak ci stery wykrywaja karte na tym biosie??

 

Tak BTW to te ostatnie R430, ktore montuja do wersji AGP sa bardzo chlodne. U mnie tak jak w podpisie z pentagramem AlCu mam max 53stp na gpu przy 16 potokach, a w idlu spada nawet do 33.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam problem czy da sie cos z tego zrobic jak nie mam tej jednej F:)

Na razie wyznacznikiem są te litery F. Ale możliwe, że osoby, które to podały się myliły, chociaż małe szanse.

 

 

@Karas a jesteś pewny że to na prawde r430?

Bo jeżeli tak, to ciekawe co jest przyczyną takich różnic w temperaturach :unsure:

Edytowane przez Efyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak BTW to te ostatnie R430, ktore montuja do wersji AGP sa bardzo chlodne. U mnie tak jak w podpisie z pentagramem AlCu mam max 53stp na gpu przy 16 potokach, a w idlu spada nawet do 33.

Jak widać "chłodne" to względne pojęcie bo ja mam na r423 przy 590mhz na rdzeniu max. 55C w grach...w idle ok 35C .Chłodzenie ac homemade. Na boxie bez kręcenia dobijało 70C :?

Szkoda ,że już tak ciężko trafić dobre karty.

 

A co do F-ek to do tej pory się sprawdzała zasada z ich obecnością(chyba,że coś przegapiłem :blink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wgrać od XL - bo ten standardowo ma ten rdzeń ale nie mogłem znaleźć biosu z pamiątkami 1.6

po prostu na XT musze mieć pamięci taktowane 490 - nawet po założeniu zalmana VF700 nie dało się zrobić 500 :/ na standardowym biosie szły prawie 600 bez radiatorków.

To sprawć w Rabicie czy oba biosy mają takie same timingi ja staram sie zawsze ustawić w nowym biosie takie jak w standardowym.

 

A co do moich temperatur na boxowym chłodzeniu to w stresie 55-58 C w spoczynku 33-35 C to zależy jeszcze od temperatury pokoju pozaty mam dobrze wentylowaną bude bo proc tak jak w podpisie w idel ma 22-25 C

Edytowane przez GibEx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do F-ek to do tej pory się sprawdzała zasada z ich obecnością(chyba,że coś przegapiłem :blink: )

Na razie nie było odchyłów od reguły, ale nigdy nic nie wiadomo B)

Może po prostu wszyscy patrzyli, że się nie da i nikt nie spróbował :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efyr mam pytanko jakie napięcie dajesz na swój ramik ? i sprawdzałęś czy w twoim wypadku wydajniej jest tak taktować ram kosztem większych timingów ? nie zawsze więcej Herców znaczy większa wydajność jaki masz dostęp, zapis, i odczyt (do / z) Pamięci w Everescie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim nie robiłem Vmodów, zresztą praktycznie od kiedy go kupiłem komp leży w częściach. Teraz nie mam czasu na zabawe nim, bo siedze na innym i prace końcową pisze. Dlatego tamten w częściach aby mnie nie korcił.

 

Ale kilka innych osób się w to bawiło. Musiałbyś poszukac w poprzedniej części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ci stery wykrywaja karte na tym biosie??

No stery teraz pokazują, że mam x800 Series - bez XL. Wgram nowe może to coś zmieni.

To sprawć w Rabicie czy oba biosy mają takie same timingi ja staram sie zawsze ustawić w nowym biosie takie jak w standardowym.

No timingi troche się różnią, raz wyższe są na tej raz na tej. Nie mam pojęcia o ustawianiu ich na grafie :)

timingi z XT LINK1

a Tutaj z XL LINK2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dlaczeego jak krece grawife a Ati tool to wydaje dziwny dzwiek tyk tyk tyk tyk.. i to napewno grafika

 

X800GTO

Napisz wiecej szczegolow. Co dokladnie krecisz i czy to sie dzieje przy przekroczeniu jakiejs wartosci w zegarach ? A moze poprostu wiatrak o cos Ci zachacza i gdy wlaczasz Ati Toola, ktory moze miec domyslnie zmiane predkosci obrotow wiatraka co moze powodowac ten dzwiek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dlaczeego jak krece grawife a Ati tool to wydaje dziwny dzwiek tyk tyk tyk tyk.. i to napewno grafika

X800GTO

Niektóre egzemplarze tak mają. Pykają kondensatory pod obciążeniem.

 

Miałeś wtedy włączony ten rysunek z samolocikiem?

 

U mnie też pyka, ale bardzo cicho, słyszalne było tylko jak komp leżał bez budy na biurku przede mną.

 

Ale np posiadacze pasywnego 6600 Gigabyte to już mają koncert, że głośniejsza niż z wiatrakiem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moze ktos wie ile moge najwiecej skrecic na AtiTool czy on sam to zablokuje.. bo o temp sie nie boje teraz mam takie ustawienia jak na zdjeciu i wychodzi na 3dmarku 06 1600ptk a na fabrycznych ustawieniach 1370..

X800GTO.. ten co nie da sie odblokowac 16potokow..post-136802-1145549570_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...