Skocz do zawartości
Efyr

ATI Radeon X800 GTO cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przechwyciłem od koleżki Sapphire X800GTO2 (czerwone PCB). Praktycznie od nowości chodziła po podmianie biosu na 16 potokach. Do czasu jak pojawiła sie szachownica, tak jakby prześwitująca w pewnych miejscach przez ekran. Widoczna jest w 3D (szachownica bardzo przeszkadza, ale nie ma przekłamań w renderingu - przebarwien tekstur itp - tylko szachowy przeswit, np. w wizjerze snajperki w COD4) i 2D (podczas POST OK, w XP zauwazylem w dolnej czesci ekranu na niebieskim ekranie "Zapraszamy" na pulpicie czysto).

 

Powrót do 12 potokowego biosu nie rozwiązał problemu. ATI Tool sypie zółtymi kropkami na teście artefaktów. Obniżenie taktów GPU i MEM nic nie wnosi.

 

Wydaje mi sie ze padł jakis potok w GPU (rdzeń R480) i teraz chce sie troche z tym pobawic w naprawianie. Nie wykluczam ze jedna z pamieci padła (ale wydaje mi sie ze to wina GPU).

 

W zwiazku z tym mam pare pytan:

1.Czy mozna wylaczyc potoki przez wylutowanie/przelutowanie elementów na GPU "kastrując kartę"?

2.Czy proba stosowania VDMODA (z 1 postu) jest zasadna i są realne szanse ze rozwiaze problem szachownicy przez dowoltowanie GPU?

3.Jakie wartości timingów najbardziej luzują pamięć? Próbowałem mieszac na wyczucie z poziomu Ati Tool ale po zastosowaniu nowych ustawień na ekranie pojawialy sie krechy i sterownik restartował GPU

 

Orginalny bios wrzucilem TU:

http://www.andromeda.neostrada.pl/bios.zip

 

Karta jest juz spisana na straty wiec mozna szalec :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po reinstalce xp (sp2), zainstalowalem nowe warcaty i ati tray tools, niby wszystko w porzadku, rozdzielczosci sa, menadzer wszystko wykrywa, ale w dxdiagu mam niedostepne moduly directdraw i direct3d. Moge przeprowadzic tes direct draw ktory przechodzi pomyslnie, ale i tak moduly dalej niedostepne O_o . Odinstalowalem warcaty, zainstalowalem starsza wersje sterow, po resecie ekran troche poszalal (czern na zmiane z tencza), ale podzialalo, dd i d3d sie wlaczylo. Zresetowalem komputer, i znowu to samo, moduly niedostepne o_o . Jakies pomysly co z tym zrobic? Plyta Gigabyte k8ns, stery oczywiscie zainstalowane. Przed formatem problemu nie bylo, system instalowany z tej samej plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam radeona x800gto 512 ddr2 procesor intel pentium 4 3GHz płytę główną gigabyte zainstalowałem po formacie najnowsze sterowniki , xp sp2 , i mam mały kłopot z niektórymi programami graficznymi i grami które bez problemu działają na słabszym kompie. Mianowicie po włączeniu np gry komputer zawiesza sie i pojawiają sie kolorowe paski na ekranie. Jest to wina karty graficznej ?? czy może czegoś innego ? ? proszę o odpowiedz z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki: czy ta grafike da sie jeszcze kupic w jakims sklepie czy pozostal juz tylko rynek wtorny? I ktora wersja/ktory producent bylby najbardziej wskazany?

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WiTAM,

 

mam takie problem postanowiłem sobie wgrać nowy Bios do mojej karty Radeon X800 gto2 na slot PCi-E(sprawdziłem czy jest to wogule możliwe, sciągnołem bios program) przystąpiłem do wgrywania biosu lecz w trakcie wgrywania biosu niefortunnie zabrakło prądu. Teraz nie potrafię uruchomić komputera tą kartą za kazdym razem nie włącza mi sie monitor , kilka sygnałów dzwiękowych i stoi. Do tej pory zrobiłem :

 

- podlaczyc inną karte na slot PCi (samam karta dziala lecz z Kara Radeon X800 gto2 nie idzie, kilka sygnalów dźwiękowych i monitor sie nie włącza wiatraki wszystkie chodzą

- ustawiłem w biosie aby startował z karty PCI lecz komputer nie wstawał

- zresetowałem bios podłanczalem po kolei najpierw kartę PCi( włącza sie monitor) potem kartę Radeon X800 gto. Po podlaczeniu karty drógiej (zawieszal sie w trakcie uruchamiania, pokazywal sie purpurowy ekran, obraz byl rozmazany, poszarpany) Po ponownym uruchomieniu komp juz nie wstawal. Kilka sygnałów dzwiękowych i stoi w miejscu.

 

Ma ktoś jakiś pomysł jak mógłbym rozwiązać ten problem ?

 

Pozdrawiam

Andrzej

Edytowane przez endioszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam Sapphire X800GTO (czerwone PCB) na agp i muszę zmienić chłodzenie i myślę jakie możecie jakieś wydajne chłodzenie polecić ? ja myślę nad 2 Thermaltake Extreme Giant III lub ARCTIC COOLING ACCELERO S2 + TURBO MODULE i teraz pytanie które jest wydajniejsze i czy będą pasować na moja kartę bardziej zależy mi na wydajności niż ciszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest podkręcona dlatego potrzebuje czegoś wydajnego:) a ewetualnie jakiego dokladnie tego pentagram polecasz ? bo mam do wydania ok 80 zł max 100 ale wolal bym nie bo raczej nie warto pakowac tyle w chlodzenie dla tej karty :) potrzebuje chlodzenie takie ktore spokojnie przetrwa do pazdzernika wtedy bedzie nowa karta:)

Edytowane przez Thorn123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...