Skocz do zawartości
Jooseeph

Chłodzenie I Wyciszanie Hdd

Rekomendowane odpowiedzi

 Wywal tego SG. Do tego pogwaranycjny, czyt. szrot dopuszczony do obiegu :-( Ale wracając do BB. Za duża przestrzeń pomiędzy dyskiem a ściankami, jedna warstwa na jednym z boków powinna jeszcze wejść. Odpuść z tą pastą bo tylko pogarszasz.. ;-)

 

Ścianka od strony złączy też powinna być pionowo, czemu ją wyjątkowo poziomo położyłeś? Daj chociaż jedną warstwę pionową żeby zniwelować przestrzał przez szczeliny. Do tego nie widzę wycięcia na kable. Jak ty używasz tego bitumboxa? :-> Z tego co widzę warstwy są "pod sufit" to jak tam kable wchodzą do dysku?

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pudeleczko

Mnie się co prawda nie chciało robić bitumboxa ale znalazłem dość tanie rozwiązanie Acutake Dark Disc. Cena średnia ale patrząc na tego typu produkty ~80pln to jeszcze niewiele. Siedzi sobie toto w budzie jako opiekun jedynego dysku mechanicznego i opierając nogi na kompie nie słyszałem dotychczas żadnego dysku a przerabiało pudełko już chyba wszystko poza 7200.11. Nawet dla testów wsadziłem 7200.12 w serwisie i przystawiałem ucho żeby usłyszeć. Dodatkowo dobrze spełnia rolę radiatora.

 

Z everka : WDC WD6401AALS-00L3B2 37 °C (99 °F)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa BB wypelnione matami APP + SamsungiF4. Dyski naprawde staly sie bezszelestne, a temperatury spadly do 25stopni po kilku godzinach pracy. ;) Koszt jednego boxa to jakies 15zl (kupione wszystko na miejscu wiec nie wliczam przesylki). 2 maty 25x50cm do tego puszka po popsutym dvd (ja mialem swoje stare, ale na allegro mozna wychaczyc po 10zl z przesylka) i jedno BB gotowe. No i oczywiscie jakis metr tasmy aluminiowej, zeby dysk nie skleil sie z matami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam obudowę jak w podpisie, na chwilę obecną 1.5tb barakudę 7200.11 ST31500341AS i 4 samsungi. Jeden to 1.5tb F2EG, a trzy pozostałe to 750gb F1ki. Cały ten komplet włożony w sanki zarówno dociśnięty do końca (aż zatrzaski zaskoczą sankowe) albo luzem (wsunięte nie do końca od tak by były tylko na miejscu) powodują, że komp mi tak rezonuje, że nie idzie spać.

Edit : literówki.

 

Sorry ze tak odgrzebuje stary temat - nie wiem czy juz rozwiazales problem... Moj zestaw:

750 GB

1,5 TB

1 TB

2 TB

(za miesiac ma byc kolejne 2TB)

to wszystko wstawione w scythe hard disk stabilizer x4 + scythe slip stream 1200 puszczony na 5V. Dodatkowo windows wylacza nieuzywane dyski po 20min. Temperatury dyskow to (po paru godzinach) to (według górnej kolejnosci):

42

33

36

29

niestety stara 750 grzeje sie dosyc mocno.

 

Moja buda to CM692 Advanced, dodatkowe chlodzenie to 12cm na podlodze, 12 na gorze, 12 na tyle, 14 z przodu (wszystko 5V) + 12cm na CPU (PWM - aktualnie 35st, w stresie dochodzi do 55), grafika to pasywny gf9600 (podkrecony na 760MHz). Efekt to calkiem cichy szum (na ogol pracuje tylko dysk systemowy). Komputer jest slyszalny ale spokojnie mozna spac 3metry obok i trzeba sie wsluchac w srodku nocy czy pracuje. Przy 4 dyskach w sankach obudowy to faktycznie byla masakra.

Edytowane przez kretos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zastanawiam się nad chłodzeniem samoróbką, najprostszym jakie można zrobić zwykły wentylator pod dyskiem nadmuciach!ący powietrze, wentyl o średnicy 92 mm w zatoczce o średnicy 100 mm (taka w której tylko dysk się mieści)

 

Coś takiego, tyle, że w mniejszej zatoczce:

znalezione w necie

 

Tutaj pytanie, ma ktoś z forumowiczów taki typ chłodzenia? o ile gdzieś mniej więcej spadną temperatury (moim wentylem będzie prawdopodobnie Fander Roxo 92 mm), czytałem recenzje, że przy użyciu takiego cudu

 

akasa drive cooler

 

temperaturka dysku spada o około 9 stopni, (prawie 30 decybeli, troszkę głośno) więc wpadłem na pomysł iż przy zwykłym wentylku o większym przepływie powinnienem osiągnągnąc podobny rezultat (i zachować względną ciszę), tyle teoria więc przed podjęciem decyzji wypytam się szanownych forumowiczów o praktykę.

 

 

I pomarudze troszkę jeszcze ma ktoś może Scythe Ita Kaze SCIT-1000? wyglada solidnie aluminiowy radiator plus wentylator 100mm tylko o troszke malym przeplywie (ale bedzie cicho) zastanawiam się czy czasami nie osiągne podobnych efektów ze zwykłym wentylkiem, więc po co przepłacać :wink:

Edytowane przez cad9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno potrzebujesz chłodzenia dysku?

Zapewniam Cię, że jeśli dysk nie przekracza 45 st. C to nie ma potrzeby zajmować się chłodzeniem dysku.

Pewnie znajdą się tacy którzy będą twierdzić, że u nich dysk ma 28 stopni ale to ja nie chcę mieszkać u nich w domu, musieliby mieć 16-18 st. C w pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety chłodzenie jest niezbędne dysk ma już 5 lat i powoli zaczynam widzieć oznaki przyszłej awarii, podczas skanowania całkowicie się zawiesza system (dysk chrobocze wtedy jak najęty) temperatura podczas normalnej pracy dochodzi do 46 stopni (wcześniej nie przekraczały 38), wolę zainwestować kilkanaście złotych w chłodzenie niż kupowaćwnowy dysk (mój to WD ATA 80 GB), przedłuży to jego żywotność (za 2 lata planuję całkowitą modernizację komputera, chcę żeby do tego czasu dysk wytrzymał <_< )

 

Takie pytanko o ile temperatura spadłaby z 45 stopni gdybym dysk od dołu chłodził wentylator 92 mm, w odległości około 2 cm od elektroniki?

 

(kilkanaście złotych za wentylator to nie jest duży koszt, a nie chcę specjalnie inwestować w ten leciwy już sprzęt, Celeron 2,8 pod soket 478)

Edytowane przez cad9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niewiele to pomoże, ale ok. Taki dysk pada raczej ze zużycia a nie z powodu wysokiej temp. Jeśli bardzo chcesz go chłodzić to próbuj, jednak cudów bym nie oczekiwał. Zastanów się też czy nie lepiej poprawić cyrkulację w budzie dodatkowym wentylem zamiast dawać chłodzenie na dysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobry dzial ale chcialem sie poradzic jak "przyciszyc" swjego kompa? Chodzi o dwojke z sygnatury, wyje strasznie, nie wiem dokladnie co najbardziej wyje ale karta graficzna i zasilacz napewno, dysk chyba tez. Obudowe mam jakas tania. Co kupic/zrobic zeby go jak najbardziej wyciszyc? Ewentualnie prosze o przeniesineie do odpowiedniego dzialu.

Edytowane przez kaykay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauważyłem ten temat. Mam pytanie:

 

Witam!! Mam boxowe chłodzenie w pc i strasznie mnie denerwuje jego hałaśliwość. Moge wydać do 250zł za coś co będzie proste w montażu dla laika i jak najcichsze (ile trzeba wydać żeby komputer był niesłyszalny?)

 

Procesor: Athlon™ II X4 620 Processor, 2611 MHz

Płyta: MSI gf615M-P33

Obudowa: MiniATX:

grafika : gt220

zasilacz: 430W jakiś no name (powinienem go też wymienić?)

Żadnego OC zależy mi tylko na ciszy :)

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...