Skocz do zawartości
KaxxL

Kara

Rekomendowane odpowiedzi

No skoro jest temat to się spytam. Czy moge jeździć nie zarejstrowanym, nie przystosowanym do jazdy po drogach motorem bez 18 lat po torze zrobionym osobiście ? Konkretnie to podwórko przystosowane do jazdy motorami. Jak mie zgarną za smiganie po torze to będzie ciekawie :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że możesz. Crossówki są przeznaczone tylko i wyłącznie na tor dlatego policja nie ma prawa nic Ci zrobić. Dopóki nie wjeżdżasz na drogi publiczne jesteś bezpieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

To znaczy ze mozna crosem jezdzic po polach/lakach/lasach bez prawka/karty motorowerowej? Czy tylko po torach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że możesz. Crossówki są przeznaczone tylko i wyłącznie na tor dlatego policja nie ma prawa nic Ci zrobić. Dopóki nie wjeżdżasz na drogi publiczne jesteś bezpieczny.

A no to na wszelki wypadek załatwie jeszcze taśme z biało czerwonymi pasami :) pewnie będzie porywana no ale z ludźmi nic już nie zrobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że możesz. Crossówki są przeznaczone tylko i wyłącznie na tor dlatego policja nie ma prawa nic Ci zrobić. Dopóki nie wjeżdżasz na drogi publiczne jesteś bezpieczny.

A czy nie jest tak, ze jezdzac po torze nie badac pelnoletni i bez prawka to musi nad Toba sprawowac pieczec jakis instruktor/opiekun? Bo taka samowolka dotyczaca jazdy po torze troche mnie dziwi szczerze "mowiac".

 

@Pioorek

Raczej nie mozna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do opiekuna to nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że można jeździć bez niego. Jeździsz po terenie prywatnym i policja może Ci "naskoczyć" IMO.

Co do łąk - to raczej też nikt się nie przyczepi, ale po lesie można poruszać można się tylko wyznaczonymi drogami albo w ogóle. Poza tym jak złapie Cię leśnik masz przerąbane. Dlatego cross - tylko na tor - ew. odludnione miejsca. Chcesz pojeździć kup enduro, zarejestruj i zrób prawko ( można kupić motorower i jeździć na dowodzie bądź karcie motorowerowej ), ale o jeździe w lesie możesz zapomnieć. Chyba, że masz las prywatny ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do opiekuna to nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że można jeździć bez niego. Jeździsz po terenie prywatnym i policja może Ci "naskoczyć" IMO.

Co do łąk - to raczej też nikt się nie przyczepi, ale po lesie można poruszać można się tylko wyznaczonymi drogami albo w ogóle. Poza tym jak złapie Cię leśnik masz przerąbane. Dlatego cross - tylko na tor - ew. odludnione miejsca. Chcesz pojeździć kup enduro, zarejestruj i zrób prawko ( można kupić motorower i jeździć na dowodzie bądź karcie motorowerowej ), ale o jeździe w lesie możesz zapomnieć. Chyba, że masz las prywatny ;).

No ja akurat mam takowy :) Fajnie mieć babcie na wsi ;] BTW te drogi w lesie, niestety one są traktowane jako drogi klasy 3-ciej więc prawo sięga i na nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Ile wynosi kara za nie oclenia auta w terminie ? szukalem w google ale nic nie znalazlem

pzdr z gory THX

Spróbuję opisac jakiś zarys na swoim przykładzie.

Wszystko zależy ile czasu mieneło od końca terminu w którym powinieneś się zmieścić z opłatą. Nie wiem czy się przepisy zmieniły ale ja w zeszłym roku spóźniłem się 4miesiące z deklaracją celną a właściwie AKCYZĄ i przyszło mi zapłacić najwyższy mandat 1500zł - !! Do bodajże miesiąca bądź dwóch jest jakaś tam stawka dzienna za spóźnienie. Powyzej tego terminu ładują już maksymalną stawkę jaka może być ...czyli 1500zł.

Dwa pytania...czy składałeś już papiery do Urzędu Celnego? Mój własnie błąd polegał na tym że nie złożyłem w terminie dokumentów (wtedy jeszcze było 7 dni - nie iwem jak jest teraz)> Jeżeli złożyłeś te dokumenty to jeżeli nawet przeleżą powiedzmy miesiąc to celnicy mogą przymknąć na to oko jak będziesz się tłumaczył że powiedzmy wyjechałeś z kraju i dopiero teraz tu jesteś. Wtedy są duże szanse że odstąpią od ściągania kary. W innymym wypadku czeka Cię uiszczenie mandatu.

 

Tak reausumując to wszystko zależy od tego:

- ile czasu mineło od końca terminu na opłatę akcyzową

- czy złożyłeś w terminie dokumenty ale dopiero po dłuższym okresie czasu chcesz wnieść samą opłatę.

 

Przepraszam za tak zagmantwany tekst ale chciałem pomóc a nie wiem czy w ciągu najbliższych dni tu zajrzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ze mozna crosem jezdzic po polach/lakach/lasach bez prawka/karty motorowerowej? Czy tylko po torach?

Po polach bez problemu, po "polnych" drogach też, w lesie nie wiem.

Ale jak masz już Crossa 125cm3 to nie ma się co martwić ;)

 

Jak masz zwykłego crossa to nic Ci nie zrobią o ile nie będziesz jechał po drodze koło policji ;)

A jak masz enduro to już lepiej zrobić sobie prawko i zarejestrować go bo wtedy już masz pełny luz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po polach bez problemu, po "polnych" drogach też, w lesie nie wiem.

Ale jak masz już Crossa 125cm3 to nie ma się co martwić ;)

 

Jak masz zwykłego crossa to nic Ci nie zrobią o ile nie będziesz jechał po drodze koło policji ;)

A jak masz enduro to już lepiej zrobić sobie prawko i zarejestrować go bo wtedy już masz pełny luz

A co to za różnica czy mam enduro albo crossa ? Z resztą skoro zasuwam sobie torem i mogą mi naskoczyć to dlamnie pełny luz :D po co komu asfalt ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły cross jest tylko na tor i nie da rady go zarajestrować, a enduro już jest bardziej przystosowany do ruchu ulicznego (ma np. światła)

 

Na torze chocby chcieli to Ci nic zrobić nie mogą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, przynajmniej mi i kolegom nic nie zrobiła policja a pare razy widzieli.

Po polnych już gorzej, ale jak znasz teren... ;)

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe pytanie :D Mam papiery na ten motor ale nie wiem czy zostały poprawnie przepisane na mnie ;] konkretnie jest to dowód rejestracyjny i papiery zakupu nowego silnika.

 

Jak powinno wyglądac przepisywanie papierów na kogoś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...