Skocz do zawartości
Saimek

Optymalizacja Seti Enhanced Pod Windowsa I Linuxa!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :D

 

 

 

WINDOWS

 

 

Instrukcja obslugi:

 

1. Instalujecie standardowe BOINC ktore pobieracie tutaj: TUTAJ KLIKNIJ ABY POBRAC BOINC

 

2. Wylaczacie BOINC'a bo po instalacji chyba sie wlacza.

 

tutaj po drodze bedzecie musieli gdzies chyba zalozyc Konto jezeli jeszcze nie macie! :))))

 

3. Nastepnie sciagacie optymalizowanego BOINC_5.5.0_SSE2.zip z opcja return_results_immediately KLIKNIJ TUTAJ ABY POBRAC

 

4. Rozpakowujecie to co jest w tym zipie do katalogu program files/boinc/ lub innnego jezeli zmieniliscie.

 

5. wlaczacie BOINC. Robi on benchmarki bo zauwazyl zmiane wersji z 5.4.11 na 5.5.0.

 

6. Dajecie attach to projekt i wpisujecie tam swoj email z rejestracji a jako PROJECT URL: http://setiathome.berkeley.edu

 

7. sciaga wam probke i jakies [ciach!]lki. jak juz wszystko sciagnie wylaczacie BOINC file/exit czy tam plik/koniec w polskiej wersji

 

8. Sciagacie i instalujecie optymalizowane SETI pod wasz sprzet

 

NOWA WERSJA OPTYMALIZACJI PONIZEJ!!! =)

 

=== KOMPUTERY STACJONARNE ===

Pentium III / Celeron / Duron / Athlon XP / Sempron XP ==> SSE (uniwersalny)

Athlon 64 / Sempron 64 / Athlon X2 ==> SSE2 (uniwersalny)

Celeron D / Pentium 4 / Xeon ==> SSE2 (Intel)

Pentium D / Core 2 Duo ==> SSE3 (Intel)

 

=== LAPTOPY ===

Pentium III / Athlon XP mobile / Celeron ==> SSE (uniwersalny)

Athlon 64 / Sempron 64 / Turion 64 / Turion X2 ==> SSE2 (uniwersalny)

Pentium 4M / Celeron M / Pentium M / Core Duo / Core 2 Duo ==> SSE2 (Intel-Mobile)

 

 

 

9. to by bylo na tyle! :) dolaczacie sie do teamu i jazda! :) liczcie i niech MOC bedzie z Wami :D

 

 

LINUX

 

Tak samo jak na windowsie PLIKI:

 

TUTAJ SCIAGNIESZ BOINC_5.5.0_SSE2.tar.gz

 

TUTAJ SCIAGNIESZ Enhanced_5.12_IPP_AR_FPOP_INFO_SSE2.tar.gz

 

JEST PROBLEM NA FEDORZE! ale latwo go rozwiazac... tworzymy symboliczne linki w katalogu /lib/ (oczywiscie z poziomu roota)

 

ln -s libcrypto.so.0.9.7f libcrypto.so.0.9.7

ln -s libssl.so.0.9.7f libssl.so.0.9.7

 

i powinno wszystko dzialac ;)

FAQ by Saimek

 

Zamieszczone tutaj optymalizacje sa autorstwa Crunch3ra! Dziekujemy mu za jego prace :D

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i [gluteus maximus] ... zassałem tą optymalizacje i nie działa. Wywala błąd przy obliczeniu i nie chce zassac nowej próbki.

Probowałem przeinstalowac całego klienta, wywaliłem wczesniej cały katalog seti i mam to samo :/

Dołączona grafika

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że optymalizacja działa i to całkiem nieźle. Właśnie liczę na niej pierwszą dużą próbkę i standardowo powinno ją liczyć ok. 5,5 godziny. W tej chwili liczy ją równo godzinę i jest zrobione 25%. Poczekam do końca, ale jeśli się takie tempo utrzyma, to liczy ~30% szybciej. Miło :D

 

 

EDIT:

No, te sztuczki naprawdę działają :D. Pełna jednostka (credit: 64.90) przeliczona w dokładnie 3h34m40s. D805@3.2GHz, komp w międzyczasie normalnie używany. Standardowo, wg początkowego benchmarka programu, powinno to trwać 5h39m. A więc różnica jest potężna - zdecydowanie polecam (osobiście użyłem SSE3 i chodzi bez błędów).

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie niestety przez to mnostwo problemow jest... poszukaj na google napewno znajdziesz gdzies na stronie optymalke pod SSE/MMX. ;)

 

@kszonek: zamiast na nas psioczyc bys pomogl liczyc hehe ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MMX

SSE

SSE2

SSE3

 

optymalizacje seti od crunch3ra

 

dziekowac mojemu teamowi boinc@poland :P

 

//

jeszcze app ;)

 

//

 

i klient:

MMX

SSE

SSE2

 

rowniez by crunch3r, linkow do truXofta nie daje bo sa na stronie, zreszta crunch3rki lepsze.

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

3. Następnie ściągacie optymalizowanego BOINC_5.5.0 z opcja return_results_immediately:

 

BOINC 5.0.5 MMX

 

BOINC 5.0.5 SSE

 

BOINC 5.0.5 SSE2 (serwer nr 2)

 

4. Rozpakowujecie to co jest w tym zipie do katalogu program files/boinc/ lub innego jeżeli zmieniliście,

Musze z przykrością stwierdzić że ten plik jest uszkodzony :(

 

Dowód:

Dołączona grafika

 

 

Szukałem na Google jakiś mirrorów i pupcia. :/

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boinca optymalizowanego sobie odpusccie ;) jedyne co daje to ze jest opcja return_results_immediately czyli po policzeniu i odeslaniu jednostki od razu ja raportuje ;) ale jak ktos ma maly cache'u ustawiony to nie ma roznicy prawie ;) najwazniejszy jest zoptymalizowany klient SETI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że na szybkość liczenia ta optymalizacja zbytnio nie wpływa, ale ładnie podnosi wyniki benchmarków maszyn - de facto to tylko ładnie wygląda ;) i również nie wprowadza zmian do czegokolwiek, no może z wyjątkiem samozadowolenia hehe.

 

Saimek, dodałbyś do swojego faq linki pod linuxa dla 'app_info.xml', optymalizacji 'sse3' i poprawny link do 'boinc 5.5.0 sse' dla windows - linux (sprawdź app_info.xml czy jest poprawny i czy wskazuje na 5.12) , windows masz powyżej (też sprawdź czy nie jest uszkodzony).

Thnx ;).

Edytowane przez Free'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Optymalizacje pod SSE zaaplikowane :)

Będą widoczne róznice czasów? Póki co liczy dość szybko.

Wszystko przebiegło bezproblemowo przy ładowaniu optymalek.

A mógłbyś się pochwalić i powiedzieć jak szybko. Na musa można porównać twojego procka do mojego :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='22 cze 2006, 15:59' post='2194252']

A mógłbyś się pochwalić i powiedzieć jak szybko. Na musa można porównać twojego procka do mojego :wink:

RAC podniósł się momentalnie z 85-90 na 100. Obliczenia śmigają aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

RAC podniósł się momentalnie z 85-90 na 100. Obliczenia śmigają aż miło.

Chodziło mi raczej o czasy w jakich przelicza Ci próbki ale spoko...

 

...już Cię gonie bo się wkońcu uporałem z kompem (troche się przegrzewał procek i wywalał).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o czasy w jakich przelicza Ci próbki ale spoko...

 

...już Cię gonie bo się wkońcu uporałem z kompem (troche się przegrzewał procek i wywalał).

A to tak trudno samemu sprawdzić? :blink: http://setiathome.berkeley.edu/results.php?hostid=618078 Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety coraz mniej licze na natku i mi rac spada :/ ale po wakacjach wroce.. bo wyjezdzam niestety. Jak sie uda to bedzie conroe :D heheh. ;)

No jak wyjeżdżasz to zostaw włączony komputer ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...