Skocz do zawartości
Saimek

Optymalizacja Seti Enhanced Pod Windowsa I Linuxa!

Rekomendowane odpowiedzi

wrzucilem .. ale pozniej jeszcze pokompinuje :)) aa tak apropo przeliczylem juz dwie probki i czemu nie mam jeszcze zadnych kredytow ?? na stronie w granted credit jest napisane pending czyli w trakcie ... ale w trakcie jest uz caly dzien i nic :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

wrzucilem .. ale pozniej jeszcze pokompinuje :)) aa tak apropo przeliczylem juz dwie probki i czemu nie mam jeszcze zadnych kredytow ?? na stronie w granted credit jest napisane pending czyli w trakcie ... ale w trakcie jest uz caly dzien i nic :((

Tę samą próbke co Ty liczą trzy inne komputery. Kiedy ich wyniki dotrą do centrum SETI otrzymasz punkty.

Problem w tym, że czasem te próbki liczą "kalkulatory" a nie komputery tak więc można czekać i nawet 24h lub więcej :lol2:

 

Cierpliwości...

 

EDIT:

Wystarczą trzy wyniki jak bądą...

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='23 cze 2006, 16:15' post='2196118']więc można czekać i nawet 24h

Dokładnie ... czasmi trzeba czekać pare ładnych dni.

Ale można zobaczyc właściwości danej próbki i zobaczyc czy inne komputery to liczą albo ile kompów już ją policzyło.

Optymalizacja jest ok, na początku to chyba każemu boinc wywala błędy itp, to trzeba przeczekać. Sam zacznie dobrze liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bledy na poczatku przy optymalizacji sa poniewaz napisalem blad w FAQ. Jak BOINC pobierze probke dla SETI bez optymalizacji to w tej chwili teraz przypisuje ja wersji seti_enhanced 5.19.... a nasz klient jest jako seti_enhanced 5.12 i BOINC mysli ze nie ma klienta ktory by mogl policzyc probke usuwa ja i trzeba czekac az pobierze nowa.... wiem troche zakrecilem ale tak jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Heh mój cielak obliczył pierwszą próbkę seti :P Zajęło mu to niecałe..... 34 h :D a dostałem za tą próbkę 28.38 ;(

Szkoda prądu, czasu i nerwów na tego "cielaka" <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bledy na poczatku przy optymalizacji sa poniewaz napisalem blad w FAQ. Jak BOINC pobierze probke dla SETI bez optymalizacji to w tej chwili teraz przypisuje ja wersji seti_enhanced 5.19.... a nasz klient jest jako seti_enhanced 5.12 i BOINC mysli ze nie ma klienta ktory by mogl policzyc probke usuwa ja i trzeba czekac az pobierze nowa.... wiem troche zakrecilem ale tak jest :D

Wystarczy dodać do pliku app_info.xml:

 

<app>

<name>setiathome_enhanced</name>

</app>

<file_info>

<name>setiathome_5.19_windows_intelx86.exe</name>

<executable/>

</file_info>

<app_version>

<app_name>setiathome_enhanced</app_name>

<version_num>519</version_num>

<file_ref>

<file_name>setiathome_5.12_windows_intelx86.exe</file_name>

<main_program/>

</file_ref>

</app_version>

 

Po tym możemy cieszyć się małą mistyfikacją kolejnej wersji seti na rzecz 5.12 crunch3ra.

Edytowane przez Free'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh,.. zrobilem wszytsko tak jak trzeba i w projekty mam status caly czas odrzuca i nie moge sie polaczyc .... i tak apropo gdzie mam wrzucic to z pkt.8 bo nie wiem czy dobrze to robie :((

To, że w "Projekty" masz status "połączenie odrzucone" to normalka. Zobacz czy w "Zadania" masz jakieś "dane przetwarzane", jeśli tak wsjo działa. BTW to z pkt 8 wrzucasz do pkt 10 hehe ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wrzucalem :) i nic mam jeszcze jedno pytanie czemu teraz jak zainstalowalem wszytsko od nowa i pobralo probke przeliczylo 1,5% i stanelo i w statusie jest Aktywnosc wstrzymana ??:> i nie liczy dalej .. ja nic nie wstrzymywalem ani nic :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Olej optymalizacje i licz jak normalnie....Co z tego ze bedzie liczyc dluzej, to nie wyscig.

Ale jak będzie liczył szybciej to policzy wiecej próbek, a jak policzy więcej próbek to będzie miał więcej punktów, a jak będzie miał więcej punktów to nasz team będzie wyżej w statystykach, a jak....

 

...pisać dalej :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='23 cze 2006, 22:35' post='2196698']

Ale jak będzie liczył szybciej to policzy wiecej próbek, a jak policzy więcej próbek to będzie miał więcej punktów, a jak będzie miał więcej punktów to nasz team będzie wyżej w statystykach, a jak....

 

...pisać dalej :?:

A jak uruchomisz te "optymalizacje" poprawnie u niektorych to bedziesz dobry :lol: Bo nie tylko ja jestem ułomny i mam z nimi problemy [btw ostatnio po ich zastosowaniu jednostki liczyło, bledow nie pokazywalo a pkt i tak niepodliczało :lol: :lol: :lol: ]

 

I skoro te optymalizacje są takie swietne to wytlumacz mi czemu nie znajde ich na stronie projektu, a tworcy w ogole sie nim nie zainteresowali?? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie ma ich.. a czemu to kto to wie. ?! :> dlatego Crunch3r zrezygnowal z kompilowania i optymalizowania bo nie dosc ze go zlewaja to jeszcze posadzali go o jakies oszustwa czy cos... Pozatym jak ludzie szybciej licza to ich servery nie wyrabiaja... musza wymyslac coraz to nowe wynalazka tak jak SETI enhanced np.. zwiekszyli rozdzielczosc sprawdzania probek bo nie wyrabiali juz wczesniej z przetwarzaniem danych.... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś liczy na [brzydkie określenie na linuksa]u to polecam zoptymalizowanego seti, do którego link podałem powyżej. Wzrost prędkości przetwarzania to jakieś 10%.

 

Tutaj znajduje się instruction in english, jak zrobić własnego zoptymalizowanego setiego. Narazie nie mam czasu więc się nie bawię, ale raczej w niedalekiej przyszłości spróbuję.

Edytowane przez Free'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągąłem tą optymalizacje dla sse2, i z wyjatkiem pięknych wyników w CPU benchmark nie zauważyłem jakiejs różnicy w liczeniu <_<

 

Edytowałem również plik app_info tak jak pisał Free` i probki jakie mialem pobrane liczy mi (znaczy przewidywany czas) w 7h i 20min .

 

Dobrze mi sie wydaje, że zacznie liczyc z optymalizacja ale dopiero po pobraniu nowych probek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągąłem tą optymalizacje dla sse2, i z wyjatkiem pięknych wyników w CPU benchmark nie zauważyłem jakiejs różnicy w liczeniu <_<

Dobrze mi sie wydaje, że zacznie liczyc z optymalizacja ale dopiero po pobraniu nowych probek?

Na którym kompie masz zainstalowaną wersję zoptymalizowaną ? Z tego co widzę to wszystkie 3 maszynki liczą Ci na stock, znaczy standardowych aplikacjach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh... w brew ze nei dzial proboje dalej .. i jak dlugo moge czekac na pobranie probki ?? tutaj macie wszytstko co mi wyswietla w raporcie nie wiem czy to dobrze czy nie :((

 

06-07-01 01:59:55||Starting BOINC client version 5.4.9 for windows_intelx86

06-07-01 01:59:55||libcurl/7.15.3 OpenSSL/0.9.8a zlib/1.2.3

06-07-01 01:59:55||Data directory: C:\Program Files\BOINC

06-07-01 01:59:55|SETI@home|Found app_info.xml; using anonymous platform

06-07-01 01:59:55||Processor: 1 AuthenticAMD AMD Sempron Processor 3000+

06-07-01 01:59:55||Memory: 510.42 MB physical, 1.22 GB virtual

06-07-01 01:59:55||Disk: 12.68 GB total, 2.76 GB free

06-07-01 01:59:55|SETI@home|URL: http://setiathome.berkeley.edu/; Computer ID: 2491386; location: home; project prefs: default

06-07-01 01:59:55||General prefs: from SETI@home (last modified 2006-06-29 23:13:35)

06-07-01 01:59:55||General prefs: using separate prefs for home

06-07-01 01:59:55||Local control only allowed

06-07-01 01:59:55||Listening on port 31416

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh... w brew ze nei dzial proboje dalej .. i jak dlugo moge czekac na pobranie probki ?? tutaj macie wszytstko co mi wyswietla w raporcie nie wiem czy to dobrze czy nie :((

 

06-07-01 01:59:55||Starting BOINC client version 5.4.9 for windows_intelx86

06-07-01 01:59:55||libcurl/7.15.3 OpenSSL/0.9.8a zlib/1.2.3

06-07-01 01:59:55||Data directory: C:\Program Files\BOINC

06-07-01 01:59:55|SETI@home|Found app_info.xml; using anonymous platform

06-07-01 01:59:55||Processor: 1 AuthenticAMD AMD Sempron Processor 3000+

06-07-01 01:59:55||Memory: 510.42 MB physical, 1.22 GB virtual

06-07-01 01:59:55||Disk: 12.68 GB total, 2.76 GB free

06-07-01 01:59:55|SETI@home|URL: http://setiathome.berkeley.edu/; Computer ID: 2491386; location: home; project prefs: default

06-07-01 01:59:55||General prefs: from SETI@home (last modified 2006-06-29 23:13:35)

06-07-01 01:59:55||General prefs: using separate prefs for home

06-07-01 01:59:55||Local control only allowed

06-07-01 01:59:55||Listening on port 31416

widzie, ze masz optymalki, ale dlazego nie scviaga jednostek to nie wiem, daj w activity "siec zawsze dostepna".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...