Skocz do zawartości
aerial

Passive Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Thx ;) Moge na poczatku odposcic sobie bloki na hdd i mostek :P

a jesli chodzi o pompke to jak oceniasz swoją? Mysłalem tez nad Laingiem DDC z top-rezem Xspc (tyle osob ją ma...)

A w sprawie pompki - czy musi ona być umieszczona na dole ukladu czy może byc też gdzies wyzej?

bo chce sobie powiesic telewizor lcd na scianie a na miejscu telewizora (obok monitora) postawić komputer z okienkiem :P Aby potem można było popatrzec na efekty pracy no i świecące rurki :P

Chłodnice/kaloryferek zamierzam postawic w teraźniejszym miejscu komputera czyli pod biurkiem.

Ty masz pompe zamontowaną na koloryferku a ja chciałbym ją schować w komputerze bo akurat bede miał na nią miejsce ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do regulusa to w moim przekonaniu lepiej jakiś płytowy. Regulus mam tylko drabinkę z miedzianych rurek nie za gęsta, finy sa naciśnięte na re rurki tez nie za ciasno. Miłem regulusa i musze powiedziec jeżeli odpowiada ci zupełna cisza ale 40* na procku i 50 na tej karcie co masz to inwestuj. On ma taką zalete że przy wzroście wykozystania kompa temperatura nie rośnie zbyt gwałtownie. Większa delta temperatur grzejnik otoczenie poprawia znacząco wydajność. Jeżeli grzejnik ma byc wolno stojący to zainwestuj w taki o wysokości 60cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeretyK a jakiego Regulusa dokładnie miałeś? 600x400 czy inny?

I jakie miałeś temperatury na radku w stresie? Czy te 50 stopni które wymieniłeś tyczą sie idle czy stress?

Ja teraz mam 38/52 na procku i 50/85 na radku teraz na AC

 

Myślałem też nad zwykłym płytowym model K22 - Zauważyłem, że przy temperaturach plynów 55/45 (wejsciowym/wyjsciowym) i temp otoczenia 20 (wg parametrow technicznych)

Regulus ma ok 290 Watt a płytowy grzejnik 350. Wiadomo że te temperatury płynów będą niższe.

Roznica między tymi grzejnikami to też pojemnośc bo w regulusie ok poł litra wody miesci się a w zwykłym ok 2,5l

na szczescie mam duzo czasu na rozmyslenie, ktory wybrać ;]

Edytowane przez Precello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w płytowym masz więcej kanałów i ciecz lepiej oddaje ciepło, regulus to jak pisałem ma drabinkę z rurek miedzianych w moim 400x400 było 6 rurek 15mm^2. W galerii możesz znaleźć mój projekt. Co do temp nie wiem bo nie miałem radka ale e6300@3ghz i 7800gt i temperatury porównywalne z chłodzeniem powietrznym no ale cicho. W mojej opinii to albo zastosować duży grzejnik albo dać sobie spokój. Mialem kilka układów pasywnych i bez rozmiarów albo kosmicznych cen trudno cos wydajnego zbudować- takiego że robisz OC i intensywnie wykorzystujesz. Jeżeli nie chcesz max OC, a prio to cisza to ok. Jednak mało który sprzęt bez jakich kolwiek wentylatorów da sobie rade (ram, mosfet, ATI) i tak nawiew będzie potrzebny+ cyrkulacja w obudowie. Póxniej zaczniesz słyszeć dyski, cewki itd. :D Ja zainwestowałem w TC 3x12cm z wentylatorami na 5V i tak cicho nie miałem nawet z regulusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm też coraz bardziej jestem przekonany do płytowego. Dziś dokładnie wymacałem kaloryfr, który mam, czyli C-22 i dochodze do wniosku, że oprócz finów, kaloryfer oddaje ciepło obudową, przez która kanalikami płynie woda. Dodac trzeba większą pojemność, więc woda ma więcej czasu na oddanie ciepła.

Ram mam chłodzony radiatorami z Heatpipe :P więc wystarczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm też coraz bardziej jestem przekonany do płytowego. Dziś dokładnie wymacałem kaloryfr, który mam, czyli C-22 i dochodze do wniosku, że oprócz finów, kaloryfer oddaje ciepło obudową, przez która kanalikami płynie woda. Dodac trzeba większą pojemność, więc woda ma więcej czasu na oddanie ciepła.

Ram mam chłodzony radiatorami z Heatpipe :P więc wystarczy...

Precello jak tam Twoje WC ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ty "aerial" jesteś gość! 15 maja wypłata i wszystko co mi potrzebne kupuje i muszę taki układ zrobić/mieć. To jest DOBRE! Tylko mam parę pytań wkleisz mi link gdzie mogę kupić takie złączki do grzejnika i te węże by można było w obudowie mieć zwykłe 10/16 węże? Obecnie wybrałem z alledrogo.pl pompe i ten grzejnik, napisz mi czy ten aluminiowy grzejnik będzie znacząco wydajniejszy od stalowego? Bo cena jest sporo większa. Czy wlewając płyn do chłodnic nie muszę się nic martwić nawet jak będzie układ chodził do kolejnego update podzespołów PC (2-3lata) czy trzeba go może zmieniać co jakiś czas? Kwotę jaką mogę przeznaczyć to 1000zł (bez bloków).

 

POMPA:

http://allegro.pl/leszno-pompa-cyrkulacyjna-lfp-15pwr14c-do-cwu-i3138056647.html

GRZEJNIK:

http://allegro.pl/grzejnik-aluminiowy-wulkan-h-500-1700w-10-zeber-i3184204147.html

 

Układem chciałbym schłodzić Q8200 OC 2800mhz (1.35vcore), GTX 660 Ti

Mam pytanie czy temperatura karty po podkręceniu do (1100mhz) nie przekraczała by w stresie 70'C stopni i procesor?

Za wszelkie rady z góry DZIĘKUJE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza opcja to właśnie mo-ra albo taniej phobya na 4x180 albo 9x120, puścić to na minimalnych obrotach, dobrej jakości wentylatory, będzie wydajniej, a jak dobrze ustawisz chłodnicę (daleko od stanowiska) to również cicho. 
Pompka podobnie, lepiej jakaś dedykowana, łatwiej to poskładać, odpowietrzyć itd.

 

Ale jak wspomniał poprzednik, pakowanie się w LC do starej platformy mija się trochę z celem, dziś można poskładać bardzo wydajny i energooszczędny config, który będzie działać na cichym chłodzeniu powietrzem. LC ma sens tylko do high-endowych klocków, które mocno się grzeją, i w przypadku których lc jest stosunkowo "tanie" w porównaniu do hardware.

 

Co do samego układu, ciągle działa. Było trochę zmian hardware, ale wszystko w dalszym ciągu spełnia swoje zadanie. Ile to już będzie, 9 lat? Dołączona grafika

Niestety, z braku środków, nie jestem w stanie realizować swoich pomysłów.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...