Skocz do zawartości
Ant3k

Dobra Karta Muzyczna

Rekomendowane odpowiedzi

Ant3k

M-Audio Audiophile 2496 ma wyjscia Chinch

tak samo jak ESI JULI@

oraz niektore karty AUDIOTRAKA ale oni kaza sobie slono placić

przejściówki mają jakość gorszą niż lipną

 

jesli juz musisz to lepiej zrobic sobie samemu kable odpowiednie zadne przeplotki albo zlecic komus aby ci zrobil np. na Klotz iy106 najlepiej sie sprawdzil w moim systemie w porownaniu z LaGrange, Cordialowym CIK122 oraz Gotham GAC2V1

 

a co do tych starych kart to sa one takie stare ze te kwarce ktore maja juz dawno stracily swa precyzyjnosc (jesli byly na poczatku dokladne w co raczej watpie) + widzac po jakosci elementow wedlug mnie dzwiek bedzie conajmniej kiepawy

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez wlasnie ostatnio interesuje sie i esi juli i e-mu 1212m.... poki co jestem bardziej sklonny kupic e-mu 1212m...

ale karta ma sluzyc nie tylko do odsluchiwania na stereo... bardzo zalezy mi na dobrej jakosci nagrywania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multitest dobrych kart dźwiękowych - polecam przeczytać ten test odsłuchowy!.

http://www.e-muzyk.pl/muzyk/servlet/Index?...;page_article=0

http://www.e-muzyk.pl/muzyk/servlet/Index?...amp;article=627

 

Test karty Audiophile 24/96 :

http://www.digit-life.com/articles/maudioaudiophile/

http://www.kikeg.arrakis.es/measurements/M...SIO%2024bit.htm

 

karty dźwiękowe forum

Warto przeczytać :Karty dźwiękowe do 1500 zł

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie podpiac sie do tematu... creative x-fi bede musial niedlugo wymienic na cos innego ze wzgledu na brak sterow pod linuxa i idiotyczny uklad wejsc/wyjsc nie pozwalajacy mi nagrywac i sluchac jednoczesnie... szkopul jest taki, ze karta oprocz dobrego wyjscia stereo powinna miec takze porzadne wejscie liniowe, jako ze czasem potrzebuje cos sobie nagrac z gitary... mam emulowane wyjscie we wzmacniaczu wiec raczej zadnych di boxow itp nie potrzebuje ;p czy jest cos godnego uwagi tak do 400 zl?

edit: zauwazylem, ze przy studyjnych kartach sa wyjscia mono, a ja przez 90% czasu uzywam sluchawek (Sennheiser HD-555) z jackiem stereo... sa do tego jakies specjalne przejsciowki ktore nie powoduja zbyt wielkich znieksztalcen? a moze od razu szukac karty z wyjsciem sluchawkowym.. ale to juz chyba nie ten przedzial cenowy

Edytowane przez arch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po pierwszych testach Audiophile 2496 i powiem tylko że "Super karta",którą miałem wcześniej,czyli X-Fi Extreme,to sprzęt tylko dla graczy.Dzwięk brzmi zupełnie inaczej niż na "Szumblasterze".Nie jest ani suchy ani metaliczny jak w X-FI,jest po prostu taki bardzo,bardzo muzykalny.Muzyka wprost płynie z głośników.Od teraz słyszę wiele dzwięków,które wcześniej po prostu nie były słyszalne.Nazwa "Audiophile" napewno nie jest na wyrost.Bardzo się zdziwiłem że we wszystkich grach mam dzwięk.Mówiąc szczerze nie liczyłem na to.Dzwięk się nie tnie ani nie zwalnia.Nic w tym stylu.Jest czysty i dynamiczny.Nawet Prey działa idealnie.Strata EAX 5 i innych wodotrysków to żadna strata.Liczy się piękno dzwięku.Co do nagrywania dzwięku,to nie wiem,bo nie zajmuję się tym,chociaż do zestawu sprzedający dorzucił mi własnoręcznie nagraną płytę DVD z dziesiątkami profesionalnych programów i gigabajtami instrumentów.Może kiedyś się zajmę nagrywaniem,chociaż osobiście wątpie.Za kartę dałem 280zł,co uważam że jest bardzo dobrą ceną.Dziękuję Cantiemu że otworzył mi oczy i wskazał właściwą drogę.Wcześniej wiele razy się z nim nie zgadzałem ale teraz przyznaję mu rację i przepraszam za wszystkie złe słowa pod jego adresem.A teraz idę oddać się prawdziwej rozkoszy dzwięku............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit: zauwazylem, ze przy studyjnych kartach sa wyjscia mono, a ja przez 90% czasu uzywam sluchawek (Sennheiser HD-555) z jackiem stereo... sa do tego jakies specjalne przejsciowki ktore nie powoduja zbyt wielkich znieksztalcen? a moze od razu szukac karty z wyjsciem sluchawkowym.. ale to juz chyba nie ten przedzial cenowy

A może rozważ zakup wzmacniacza słuchawkowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byc moze vortex bedzie mozliwosc uruchomienia eax 1-2 (gowno tak na marginesie A3D bylo lepsze od wszystkich eaxow) ale bardzo mozliwe ze wystapia problemy, zwiechy, trzaski

yamaha - watpie

a tak wogole to sam creative ma problemy z bezproblemowym dzialaniem eax :P poza tym na wszystkim co nie jest creative eax jest emulowany

 

RALF11

ciesze sie twoim szczesciem :)

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak uwazasz, mimo wszystko tak jak kolega Jenot polecam Ci skombinowanie sobie jakiegos wzmacniacza sluchawkowego od kolegi lub pozyczyc aby uslyszec jak to naprawde gra ;) oczywiscie nie byle co :) mysle ze szybko zmienisz zdanie, i wzmacniacz sluchawkowy bedzie Ci jak najbardziej potrzebny do dalszej egzystencji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak uwazasz, mimo wszystko tak jak kolega Jenot polecam Ci skombinowanie sobie jakiegos wzmacniacza sluchawkowego od kolegi lub pozyczyc aby uslyszec jak to naprawde gra ;) oczywiscie nie byle co :) mysle ze szybko zmienisz zdanie, i wzmacniacz sluchawkowy bedzie Ci jak najbardziej potrzebny do dalszej egzystencji ;)

no dobra ale bardziej potrzebuje karty dzwiekowej :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy ile chcesz przeznaczyć na kartę?.Jeśli masz ok.600zł,to bierz bez zastanowienia Esi@Juli.Jeśli mniej,to Audiophile 24/96.

 

Sorki ze sie podlaczam, RALF11 jak rozumiem mowisz o tej karcie: http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Studio/...e/ESI-Juli.html

 

Warto sie taka dzwiekowka interesowac jesli nie bede nagrywal/tworzyl muzy? Chodzi mi tylko o odsluch, gram raczej rzadko. Mialaby byc podpieta pod Sennheiserki HD555 i prawdopodownie yamahe pianocraft. Jest sens kupowac cos takiego, czy moze olac i zostawic audigy2zs albo czyms innym sie interesowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na jak najlepszym odsłuchu stereo,to bierz Esi@Juli.Wszystkie osoby,które słyszały ją w akcji były zaskoczone jakością dzwięku.Nie ma co się oszukiwać.Wszystkie karty muzyczne Creativa nadają się tylko do gier i filmów.Dobrze wiem co mówię,bo sam miałem wcześniej Audigy 2 i X-Fi Extreme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

esi juli@ ma swietny dzwiek

audiophile 24/96 i revolution 5.1 tez

5.1 ma lepsze przetworniki niz 7.1 ;)

wszystkie te karty wybijaja sie na przod w porownaniu do creativow

 

juli@ warto jesli sie pod wzmacniacz podlacza

 

24/96 i revo 5.1 to w zasadzie karty bardzo podobne, jednak 24/96 ma wiecej mozliwosci jesli chodzi o zabawe z audio i ciut lepsza jakosc dzwieku

 

arch jesli jestes bardziej graczem niz sluchaczem to wez sobie revo5.1

jesli chcesz miec poprostu super dzwiek do 24.96/juli@

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do tego audiophile 24/96 da się ją podłączyć pod logitechy z-2300? Jak myślicie jak powinny grać?

Obecnie mam logitechy z2300 + X-fi i myślę o sprzedaży x-fi i tych logitechów i kupnie tego audiophile 24/96 plus jakieś dobre glośniki stereo. Co o tym myślicie?

 

Prosiłbym o pomoc w wyborze to tego jakiś głośników stereo za ok 400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...