Skocz do zawartości
hisaki

Stara Plyta Glowna I Pamiec Ram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam bardzo stary komputer ktory ma plyte glowna LUCKY STAR 5I-VX2C to jest jej charakterystyka http://artofhacking.com/th99/m/I-L/36003.htm

 

Na plycie tej mam jedna kosc pamieci ram jest to pamiec jednostronna SIMM 8MB. Chcialem dokupic wiecej pamieci zeby zrobic z tego komputera taki maly serwer i niestety mam problem. Chodzi o to ze nie mam pojecia czy kazda pamiec SIMM bedzie mi pasowac? Na allegro sa rozne, wiem ze musze miec 72pinowa i tylko tyle. Ta co mam od nowosci na tej plycie to pamiec 1x8MB i jest to pamiec jednostronna. Tak wiec nie wiem czy moge wsadzic pamiec dwustronna? Niestety nie mam skad wziazc do testow, a nie chce wydawac kase na marne szczegolnie ze to takie antyki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy simm 72 (uważaj na edo nie zawsze działają i rozmiar 32 MB jest bezpieczny). Simmów nie montuje sie parami ;) tzn ja się z tym nie spotkałem przy swoim p60. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy simm 72 (uważaj na edo nie zawsze działają i rozmiar 32 MB jest bezpieczny). Simmów nie montuje sie parami ;) tzn ja się z tym nie spotkałem przy swoim p60. Pozdr

 

 

 

mylisz sie! :) zlacze simm ma 32 bitowa szyne, natoniast pamiec ram posiada 64 bitowa organizacje zapisu i odczytu, dlatego jedna kostka nie ma prawa pracowac

pozatym zobacz w jaki sposob sa zorganizowane banki pamieci na tej plycie - jeden bank, to dwa zlacza - jak ta plyta miala by pracowac majac obsadzone 1/2 banku?

moze to bylo na 486 a nie na p60? bo na 486 to by sie zgadzalo - tam byla 32 bitowa szyna zapisu i odczytu

aha... byly tez simy na 30 pin ;)

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...