Skocz do zawartości
Hikari

Wc 4.0 Ultimate

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle wszystko zrobione po swojemu, na przekór panującej modzie forumowej i na zasadach STAREJ DOBREJ SZKOŁY ;D

Prawde mowiac to jestem troche zdziwiony, ze na Forum zostalo juz tak malo osob z czasow swietnosci Forum.

 

Będe monotematyczny... i mało orginalny... ale po cholere Ci takie węże ogrodowe??? (tak wiem przepływ.. ale czy te 2st mają na prawde takie znaczenie???). No i faktycznie miedziane kolanka wyglądają obleśnie... troche bez sensu wydawać 100Euro na blok na hdd co byłby ładny i zasłaniać go kilkunastoma miedzianymi kolankami... Z jednej strony piękny grill.. podświetlenia.. z drugiej tona węży i tona kolanek....

Powiem tak - jesli znajde chwile czasu i bede sie nudzil to zrobie test kolanka vs ciensze rurki. Jesli to drugie bedzie lepsze to na pewno zmienie duzo w swoim WC (na bank doszedlby tygon).

 

lepsza temp. by była jak byś zmienił bloki i zastosował ładne i wygodne węże 8/10 lub nawet 10/1.5

i ci co pisali że kolanka zmniejszją przepływ mają racje bo faktycznie tak jest

Na overclockers.com byl kiedys test i faktycznie jakiekolwiek elementy ograniczaja mocno przeplyw (dlatego wlasnie wszystkie kolanka to w rzeczywistosci 2x45*, a nie 1x90*).

 

Generalnie temat mocno przerabialismy ze 2-3 lata temu z Witchhunterem i doszlismy do wnioskow, zeby stosowac wieksze rurki i kolanka (u niego konstrukcja tez miala byc mocno zakrecona).

 

mam pytanie czym mierzony jest przeplyw wody? jaka jest dokladnosc tego urzadzenia? bo jestem zdziwiony ze przeplyw spada az do 300l/h :]

 

pompa bierze prawie 60 watt na 1 biegu i ma 6m podnoszenia O_o

Dokladne dane sa w zalaczonej prezentacji, ale ten przeplywomierz nalezy do bardzo dokladnych, wiec raczej nie ma mowy o pomylce. Wynik mnie tez martwi, ale z drugiej strony w sumie jest tu 5 bokow, filtr, przelywomierz (jakis opor tez stawia) i sporo rurek...

 

Rezik - i wszystko jasne :D

Aha.. nie zauwazylem ze jest REZ a nie uklad zamkniety :> no to przepraszam moze byc 300l/h :P jak sie wszystko rozpreza w reziku :>

kurna to tam rezik jest, no tak

heh tyle [ciach!]ia sie z wężami rozwiercaniem króćcy a ty tam rezik wsadziłeś do pompy c.o. - jak dla mnie żal

Jest to kolejny mit!!!

Rez nie otwiera ukladu dopoki wlot do rezerwuara jest zanurzony w wodzie - w takim przypadku nie ma to najmniejszego wplywu na przeplyw wody (poza oczywistymi oporami samego "pudelka"). Problem robilby sie wtedy, kiedy wlot bylby nad powierzchnia wody (np. kaskady).

 

Mysle, ze powinny sie tu wypowiedziec madre glowy, ale nie wydaje mi sie, zebym nie mial racji (to, co napisalem to wnioski z jednej dyskusji na Tweaku sprzed paru lat).

 

Dbał żeby nie były węże za cieniutkie a wykorzystuje 1/4 mocy pompki :lol:

Akurat wykorzystywanie mocy pompy nie zalezy tylko ode mnie (patrz starty na oporze). Poza tym zwiekszanie biegu na pompie nie zawsze jest korzystne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten filtr wody. Masz jakieś zdjęcie, link, cokolwiek o nim?

 

Jaki masz przepływ mierzony tym SF800?

 

Np. 6000 obrotów to 60 litrów, prawda to?

Przeplyw jak pisalem to lekko ponad 300 l/h

 

Poniewaz SF-800 jest podlaczany pod licznik rpm dla wentylatorow to wynik jest dzielony przez 3000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze powinny sie tu wypowiedziec madre glowy, ale nie wydaje mi sie, zebym nie mial racji (to, co napisalem to wnioski z jednej dyskusji na Tweaku sprzed paru lat).

Akurat wykorzystywanie mocy pompy nie zalezy tylko ode mnie (patrz starty na oporze). Poza tym zwiekszanie biegu na pompie nie zawsze jest korzystne.

były dyskusje na ten temat

zobacz topick o pompach C.O.

i kiedyś ktos sie pytał jaki rez wybrać i tam też jest obszerna dyskusja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeplyw jak pisalem to lekko ponad 300 l/h

 

Poniewaz SF-800 jest podlaczany pod licznik rpm dla wentylatorow to wynik jest dzielony przez 3000.

Może inaczej: bez żadnych podzielników 1000 impulsów ze wskaźnika to jaki chwilowy przepływ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche spóźniony koment(?)

Układ zdrowo poje***y :D. Naprawde przemyślany i jeżeli można tak powiedzieć ładnie brzydki. Mi osobiście podobają się miedziane trójniki i kolanka. Powiem szczerze, że już mam dosyć tych wszystkich układów z poukładanymi wężami gdzie wszystko musibyć świecące i piękne. Naprawde mi się podoba!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:

Takie ilosci sa wykorzystane wlasnie dlatego, zeby bylo cicho. Lepsze efekty uzyskujesz przy niskich obrotach 3 wentylatorow niz przy srednich obrotach jednego.

Mysle. ze jednak jeden wentylator przy niskich obrotach da najlepszy efekt :D

 

Pomijam juz kwestie kanalizacji, wezykow kolanek i inny "kontrowersyjnych" elementów. Takie jedno pytanko mam... po co takie wydajne WC, skoro w tym komputerze nic nie masz :D ? Niekrecony Opek, 6600 i... tyle :wink: . Takie elementy mozna schlodzic pasywnie, bez wentylatorkow, wezykow, wc ;)

 

Chciałbym jeszcze poruszyc kwestie wydajnosci... Cholernie marna jak na takie super uber zabiegi i walke o kazde 0.05'C. Skoro masz 38'C na niekreconym opku144 - 1800MHz oraz vcore na poziomie ~1.36v (dfi daje tyle jako auto) - to to jest smiech na sal. Na takim samym cpu i mobo, przy 2.7GHz i 1.42v i BOXOWYM mialem dokladnie taka sama temperature po kilku godzinach prime :lol:

 

A generalnie mowiac to respect ;)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle. ze jednak jeden wentylator przy niskich obrotach da najlepszy efekt :D

Fakt :)

 

Pomijam juz kwestie kanalizacji, wezykow kolanek i inny "kontrowersyjnych" elementów. Takie jedno pytanko mam... po co takie wydajne WC, skoro w tym komputerze nic nie masz :D ? Niekrecony Opek, 6600 i... tyle :wink: . Takie elementy mozna schlodzic pasywnie, bez wentylatorkow, wezykow, wc ;)

Generalnie zawsze WC buduje dla... zasady i samego WC, nie zas wszystkich mozliwosci O/C jakie one daje.

 

Niemniej ten komp jest zlozony z dosc dobrych czesci, wiec nad O/C bede pracowal w najblizszym czasie. 6600 jakos mnie specjalnie nie boli, bo wiele nie gram.

 

Chciałbym jeszcze poruszyc kwestie wydajnosci... Cholernie marna jak na takie super uber zabiegi i walke o kazde 0.05'C. Skoro masz 38'C na niekreconym opku144 - 1800MHz oraz vcore na poziomie ~1.36v (dfi daje tyle jako auto) - to to jest smiech na sal. Na takim samym cpu i mobo, przy 2.7GHz i 1.42v i BOXOWYM mialem dokladnie taka sama temperature po kilku godzinach prime :lol:

Po pierwsze:

1. Jak byla temperatura powietrza podczas pomiaru?

2. Dioda w CPU to nie jest termometr - zabezpiecza ona tylko przed przepaleniem sie rdzenia. Trudno wnioskowac cokolwiek na jej podstawie.

 

Z drugiej strony moze gdzies popelnilem blad - raczej nie w samym WC, a jesli juz to byc moze trzebaby bylo zmienic mocowanie boku.

 

Niestety pomiar wydajnosci tutaj jest bardzo trudny, bo nie wiem ile ciepla jest przenoszone do ukladu (CPU + GPU + NB + PSU + HDD) :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możecie mnie zjechac

 

ale dla mnie:

 

PRZEROST FORMY NAD TRESCIA

jak dla mnie to zamontowales sobie poduszki powietrzne i zamek wewnetrzny w maluchu

(nie ublizajac DFI i Opkowi)

przymknałbym oko jakby to latalo 24/7 3.5ghz na procu z 330 na memkach a grafa miala prawie WR ..

ale z drugiej strony cale to "coś" da się zrobic prosciej...

 

a to:

Zestaw przemyślany, niepospolity, z którego sam jestem bardzo zadowolony, i który pewnie nieprędko znajdzie konkurencję (mam nadzieję). Dodatkowo dzięki automatycznemu sterowaniu poprzez MX5 wiem, że nie stanie się z tym nic złego niezależnie od okoliczności. Aktualnie jest to sprzęt bezawaryjny, do którego mam pełne zaufanie.

to jakis normalnie marketingowy belkot .. domokrążcą byleś? a moze ubezpieczenia sprzedajesz?

Uklad nie przemyslany i zagmatwany (no zagmatwany mozna chyba uznac za niepospolity), nie masz az tyle blokow zeby usprawiedliwic taki burdel. CHAOS masz w kompie ... !! ..

blok w zasilce i na hdd moglbym spokojnie podpiac w swoim WC nie tracac na przejrzystosci ..

a u Ciebie nawet nie widac jaka masz mobo i co jest na procu. Tylko sciana węży. Do tego na fotach naprawde nic nie widac bo sa niewyrazne

 

do tego jeszcze fakt ze mowisz ze masz WC dla samej zasady itp ...

to po co masz jeszcze 352367tys wentylatorów w kompie.

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hikari

 

Jeżeli faktycznie zbudowałeś to WC dla zabawy, chciałeś stworzyć jakieś dzieło z którego możesz być dumny ze względu na jego skomplikowanie i włożoną pracę, to Ci się udało, gratuluję.

 

Ale jeżeli liczy się dla Ciebie wydajność WC i możliwości jakie ono daje, to.... zdejmij czapkę z tego proca, zyskasz więcej niż stosując te grubaśne węże. Zmień je na coś mniejszego, poprawisz przepływ powietrza w budzie ;).

 

Jeśli chodzi o kwestię przepływów, to o siebie dodam tyle:

1. Woda to nie tłum ludzi i w wężach o mniejszym prześwicie po prostu szybciej płynie. Przepływ zależy tylko od spadków ciśnień a te generowane przez węże (czyli de facto przez lepkość cieczy) pozostają małe.

2. Przepływ ma znaczenie tylko jeśli chodzi o bloki na końcu podukładów inline. Po prostu im szybciej ciecz płynie tym mniejsza będzie różnica jej temperatury między końcowym blokiem a początkowym.

 

To tyle, pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możecie mnie zjechac

Nikt po nikim nie bedzie jechac za wlasne opinie (pod warunkiem, ze nie sa one obrazliwe).

 

to jakis normalnie marketingowy belkot .. domokrążcą byleś? a moze ubezpieczenia sprzedajesz?

Chlopaczku, nie wiesz nic o mnie, wiec takie teksty sobie oszczedz.

 

Uklad nie przemyslany i zagmatwany (no zagmatwany mozna chyba uznac za niepospolity), nie masz az tyle blokow zeby usprawiedliwic taki burdel. CHAOS masz w kompie ... !! ..

Nie nazwal bym tego chaosem - to, ze nie widac calej konstrukcji na fotkach to akurat dla mnie nie jest zaden problem. Wazne jest to, zebym ja wiedzial o co tam biega i w razie czego umial sobie poradzic z kazdym problemem w ukladzie.

 

Co do zarzutu o brak przemyslenia to zaproponuj cos od siebie - wtedy zobaczymy.

 

blok w zasilce i na hdd moglbym spokojnie podpiac w swoim WC nie tracac na przejrzystosci ..

a u Ciebie nawet nie widac jaka masz mobo i co jest na procu. Tylko sciana węży. Do tego na fotach naprawde nic nie widac bo sa niewyrazne

Jak pisalem wazne jest to, ze ja wiem o co tam biega. Co do fotek to niestety jakiekolwiek by one nie byly to wiele elementow jest poukrywanych tak, ze nic nie bedzie widac na zdjeciach.

 

to po co masz jeszcze 352367tys wentylatorów w kompie.

Z prostego powodu - wole miec kilka wentyli na bardzo malych obrotach niz jeden na duzych.

 

Ale jeżeli liczy się dla Ciebie wydajność WC i możliwości jakie ono daje, to.... zdejmij czapkę z tego proca, zyskasz więcej niż stosując te grubaśne węże. Zmień je na coś mniejszego, poprawisz przepływ powietrza w budzie ;).

Przeplywu powietrza az tak strasznie nie blokuje - bez przesady.

 

Niestety tutaj wyniki sa dosc rozne od tych prezentowanych na overclockers.com (sorry, ale polskim testom jakos nie specjalnie ufam, moze dlatego, ze w Polsce nikt nie ma laba do ich przeprowadzania).

 

Jak juz mowilem - postaram sie zrobic test przeplywu na wezach 10, 12 i 15 ID. To powinno wiele wyjasnic.

 

Na koniec

DFI + Opteron to dosc popularna kombinacja w zwiazku z tym mam pytanie - na jakich ustawieniach odpalaliscie ten sprzet??? U mnie ruszenie fsb od razu powoduje blad przy odpalaniu XP :/

Edytowane przez Hikari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na koniec

DFI + Opteron to dosc popularna kombinacja w zwiazku z tym mam pytanie - na jakich ustawieniach odpalaliscie ten sprzet??? U mnie ruszenie fsb od razu powoduje blad przy odpalaniu XP :/

To nie mów, że z wc jedziesz cały czas ne defaulotwych taktach :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miazga, 1szego posta nie czytałeś? :P

@Hikari

A mnożnik HTT na x3 przestawiłeś?

Poza tym w A64 nie ma czegoś takiego jak FSB.

 

A samo WC - według mnie zdecydowanie przekombinoawne. Ale cóż, to tobie ma się podobać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie mów, że z wc jedziesz cały czas ne defaulotwych taktach :blink:

Niestety dokladnie tak. Od momentu ukonczenia WC nie mialem w ogole czasu, zeby podejsc do OC.

 

zero samo krytyki ..

Z tym sie nie zgodze - nie czepiam sie krytyki mojej pracy (jest ona nawet wskazana), ale nie pozwole, zebys krytykowal mnie jako osobe.

 

Poza tym krytyka w stylu "uklad nieprzemyslany i zagmatwany" i koniec jest dla mnie troche bez sensu. Jesli uwazasz, ze zrobilbys to lepiej to napisz jak.

 

I na koniec "blok w zasilce i na hdd moglbym spokojnie podpiac w swoim WC nie tracac na przejrzystosci .." - Polska to jest taki kraj, ze kazdy MÓGŁBY tylko jakos wiekszosci nic z tego potem i tak nie wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym krytyka w stylu "uklad nieprzemyslany i zagmatwany" i koniec jest dla mnie troche bez sensu. Jesli uwazasz, ze zrobilbys to lepiej to napisz jak.

Przecież już każdy napisał co powinieneś zmienić, ale Ty dalej uparcie zostajesz przy swoich brzydkich grubych wężach. Ehh... szkoda słów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na koniec

DFI + Opteron to dosc popularna kombinacja w zwiazku z tym mam pytanie - na jakich ustawieniach odpalaliscie ten sprzet??? U mnie ruszenie fsb od razu powoduje blad przy odpalaniu XP :/

Prosze bardzo :D :

 

DFI + Opteron 144 na boxowym chlodzeniu dodawanym gratis do procka (ew mozna od kogos odkupic za 10-15zł ): http://img208.imageshack.us/img208/6703/2675ii.jpg

 

DFI + Venice 3000+ (rozni sie od Opterona ilością L2) na WC za... 200zł :D ? http://img308.imageshack.us/my.php?image=10min47s2ai.jpg

 

Teraz zaprezentuj nam swoje wyniki, osiagniete dzieki super rozwiazaniom poprawiajacym wydajnosc w Twoim i tak ekstra wydajnym WC :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale sie przyczepiliscie chlopaka.

masell -nawet na najlepszym wc slaby procek nie osiagnie tyle co perelka na byle jakim ac -wiec nie wiem po co dales te screeny

a sam uklad - jezeli w kompie nie bedziesz wymienial nic przez pare lat to ok -bo rozmontowac to i potem zamontowac spowrotem to chyba trwa wieki

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konczcie ot i trzymajcie poziom tej "wymiany zdan" bo miejscami zniza sie on do niebezpiecznie niskiego pulapu...

A Hikari, wczytaj sie w niektore argumenty krytykow twoje zestawu, bo jesli cos potwierdza wieksza liczba osob to znaczy ze nie jest to tylko zlosliwosc jednostki.

Najwazniejsze zeby zachowac kwiecistosc jezyka, piekno epitetow i garsc szczerego wzajemnego szacunku w swoich wypowiedziach :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konczcie ot i trzymajcie poziom tej "wymiany zdan" bo miejscami zniza sie on do niebezpiecznie niskiego pulapu...

A Hikari, wczytaj sie w niektore argumenty krytykow twoje zestawu, bo jesli cos potwierdza wieksza liczba osob to znaczy ze nie jest to tylko zlosliwosc jednostki.

Najwazniejsze zeby zachowac kwiecistosc jezyka, piekno epitetow i garsc szczerego wzajemnego szacunku w swoich wypowiedziach :wink:

ja sie nie zgodze.

 

to ze "wszyscy" polecaj 8/10 nie jest powodem zeby ich uzywac. Ja zobaczylem pierwsza odpowiez w temacie ze powinny byc 8/10 to brrrrrrrrrrrrr.

 

//

 

Mi sie podoba, bo uklad jest INNY niz reszta. Trzymaj tak dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masell -nawet na najlepszym wc slaby procek nie osiagnie tyle co perelka na byle jakim ac

Perełka? 2.7 na ~1.5v to perełka? Skoro budowal ten uklad patrzac przez pryzmat wydajnosci, to niech pokaze ta wydajnosc. Ja narazie zauwazylem... nic poza grubymi wezami nie zauwazylem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestancie sie czepiac, kazdy ma takie wc jakie mu sie podoba, nazwa temtu cos jak "nicko13" i jego dlugo oczekiwne wc na purepc, ale dajcie sobie na luz.

 

Mi sie podoba ze ono jest takie masywne, duzo wezy, duzo kolenek, duzo wody (w sensie w wezach), ale sam bym takiego nie chcial, bo persepktywa 10cm kawalkow weza i kolanka co chwile m isie nie widzi, ale nie powod zeby odrazu pyskowac do siebie chlopaki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 3 wrz 2006, 12:14' post='2302436']

Przecież już każdy napisał co powinieneś zmienić, ale Ty dalej uparcie zostajesz przy swoich brzydkich grubych wężach. Ehh... szkoda słów

No wlasnie - grube weze sa dla niektorych brzydkie. Zaledwie pare wypowiedzi tyczylo sie tego, ze grube weze + konieczne kolanka moga byc gorsze w kwestii wydajnosci niz na przyklad 12/16. To jest dobry argument i jak najbardziej biore go pod uwage.

 

DFI + Opteron 144 na boxowym chlodzeniu dodawanym gratis do procka (ew mozna od kogos odkupic za 10-15zł ): 2302444[/snapback]

Teraz zaprezentuj nam swoje wyniki, osiagniete dzieki super rozwiazaniom poprawiajacym wydajnosc w Twoim i tak ekstra wydajnym WC :)
Jak kupowalem Opka to byl testowany na ~330 Mhz, ale jakie beda ostateczne wyniki to nie wiadomo.

 

Poza tym wlasnie OC czesto ma sie nijak do wydajnosci chlodzenia.

 

a sam uklad - jezeli w kompie nie bedziesz wymienial nic przez pare lat to ok -bo rozmontowac to i potem zamontowac spowrotem to chyba trwa wieki

Calosc na pewno tak. To co mnie faktycznie meczy to ewentualne wymontowanie mobo (ale fakt, ze nie robie tego na codzien) - to jest niestety duzy case :?

 

A Hikari, wczytaj sie w niektore argumenty krytykow twoje zestawu, bo jesli cos potwierdza wieksza liczba osob to znaczy ze nie jest to tylko zlosliwosc jednostki.

Poki uzywa sie racjonalnych argumentow to sie nie czepiam. Poza tym nie staram sie isc tak jak wiekszosc ludzi tylko tak jak mowi mi moja wiedza i zdobyte doswiadczenia. Jasne, ze moge sie mylic, ale wtedy staram sie miec dowody swojej pomylki.

 

Niestety nie pamietam juz linkow, ale na overclockers.com bodajze Adams przeprowadzal kilka fajnych testow. Z tego co pamietam to fakt, ze:

- kolanka dosc mocno ograniczaja przeplyw (testy byly na baaardzo prostych ukladach, wiec roznice w przeplywie byly bardzo drastyczne);

- zdecydowanie bardziej oplaca sie stosowac 2x45* niz 1x90*;

- jakiekolwiek ksztaltki ograniaczja przeplyw

Wiadomo, ze wszystkie te kolanka mocno mnie bola, ale nie bylo innej rady.

 

Poza tym jest jeszcze kwestia czesci ukladu z podcisnieniem - to wlasnie tutaj opory najbardziej wplywaja na przeplyw wody i wlasnie tutaj stosowanie jak najwiekszych wezy jest uzasadnione.

 

Jakby tego bylo malo to w tym miejscu tygon odpada totalnie (chyba, ze jest zbrojony). Podcisnienie z latwoscia zagniata 2,5mm grubosci waz do wewnatrz. Pompa OC pod tym wzgledem znacznie sie rozni od akwariowek.

 

Brakuje mi zdjęcia, coś jak to: http://forum.purepc.pl/index.php?act=Attac...ost&id=8917 ale większe zbliżenie ze zdjętą boczną blachą tak żeby na jednej fotce widać było całość

Jak tylko bede mogl to zrobie taka fotke i wstawie na Forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby tego bylo malo to w tym miejscu tygon odpada totalnie (chyba, ze jest zbrojony). Podcisnienie z latwoscia zagniata 2,5mm grubosci waz do wewnatrz. Pompa OC pod tym wzgledem znacznie sie rozni od akwariowek.

nie do konca....... cellfast przy temp wody 45 stopni jest mieciutki ale nic sie mi nie zagina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...