Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Małe pytańko.Na wcześniejszej płycie Abita którą miałem (NV8) w biosie była opcja która pozwalała mi na zmniejszenie obrotów wiatraka na procu do 60% i podana też była temperatura przy jakiej obroty mają wrócić do maksymalnych. http://telewizor.elektroda.net/lcd.html

Miałem ustawione wtedy na 60% a temp max to 55 stopni i przy tej temperaturze wiatrak włączał się na max.

W tym biosie jest trochę inaczej i jest tych opcji więcej.Czy mógł by mi ktoś pomóc w skonfigurowaniu,bo maksymalne obroty są potrzebne w grach itp. a przy śmiganiu po necie czy skanowaniu kompa (zwłaszcza wieczorem) to wole ciszę.

 

zagadaj na gg to ci pomoge 7801177 :wink: :wink: :wink:

Edytowane przez mietas>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba kwestia alph które sa dla roznych dzielników inne itp, mzoe czasmi sa za duzze czy za male i to powoduje jakieś niestabilności itp.

Co to są alphy? :)

to mobo jest kaprysne co do ramu jego ustawień itp

W takim wypadku popróbuje z innymi pamięciami jeszcze.

 

Może po zmianie tRFC płyta odzyska pełną stabilność. Nie rozumiem z jakiego powodu domyślnie miałem różnie na różnych kościach, na pierwszym slocie 105 ns a na drugim 75. Zmieniłem oba na 127,5, może wykurzę blue screena.

 

Dzięki Viru$!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do alph to są jakieś dziwne ustawienia już nie pamiętam co ale nie ma ich w biosie tylko a jakimś alpha tweekerze to ustawiasz ale dle manie to głupota odpalam na 80% komp i pzrestawiam jakies alphy w windowsie zeby wszystko było ok ;(. Co do trfc to u mnie tak samo na roznyych kostkach trfc bylo iine dla kazdego banku !!! ten abit tak ma chyba :P, ale daje to sporo podniesienie tej wartosci = stabilnosc. Kiedys ktos o podkladki do myszki w abicie pytał i ja mam to samo pytanko kto z was maił te podkladki pod mysz zielone w swoim boxie ?? bo kumpel pzred swietami kupił mobo i miał ta podkładke a u mnie jeje nie było, dziwna sytacja sprawiła ze dochodze do wniosku ze te odkladeczki sie niektorym b. podobają i sobie je przywlaszczają w sklepach !!! wlasnie po swietach mam zamiar tekiego sprzedawce ustawić :P heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się pytałem o te podkładki,bo też jej nie dostałem.Ale w najbliższym czasie poruszę ten temat ze sprzedającym.

Bo w hurtowniach przecież nie otwierają pudełek ze sprzętem.Tak mi się przynajmniej wydaje.

Pasiło by napisać do Abita z zapytaniem czy podkładka jest dodawana do KAŻDEJ płyty.

A jak u was temperatura mostka na tym ciepłowodzie,bo u mnie trochę to jest gorące,ale że w poprzedniej płycie zmieniłem chłodzenie chipa z wiatraka na niebieskiego zalmana to go zostawiłem i wieje na niebieską kostkę z napisem ABIT 8) :mrgreen: bo zawsze coś pomoże.

 

 

Batylatko łer ju nał.

Edytowane przez ZielonyTBG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się pytałem o te podkładki,bo też jej nie dostałem.Ale w najbliższym czasie poruszę ten temat ze sprzedającym.

Bo w hurtowniach przecież nie otwierają pudełek ze sprzętem.Tak mi się przynajmniej wydaje.

Pasiło by napisać do Abita z zapytaniem czy podkładka jest dodawana do KAŻDEJ płyty.

A jak u was temperatura mostka na tym ciepłowodzie,bo u mnie trochę to jest gorące,ale że w poprzedniej płycie zmieniłem chłodzenie chipa z wiatraka na niebieskiego zalmana to go zostawiłem i wieje na niebieską kostkę z napisem ABIT 8) :mrgreen: bo zawsze coś pomoże.

Batylatko łer ju nał.

co do podkladki to napisalem do abita do oddzialu pl usa i china o ta podkladeczke :P

a co do chipa fakt jak jest buda z slaba wentylacja i wysokie htt to potrafi sie nagrzac ale hot pipy dawaja rade bo ciepelko ladnie idzie na koniec :P ja mam i tak w budzie 2 x 12 cm fanderki i dosc dobry przeplyw wiec bie pomagam chlodzic nb ;-) Jkie macie chlodzonka na swoich abitach i co polecicie co na 1000 % wejdzie na to mobo ??? jade na ac alpine 64 i czas cos inego zapodac i zrobic lepsze oc :P

p.s. pytalem o nowy bios 1,2 :P

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na procu mam AC 64 na trzech hot pipach czyli standard i jest skierowany do tyłu obudowy więc chłodzi radiator na mosfetach no i z chipa.Jedna 80 zasysa,druga wywiewa plus zasiłka 12cm,no i między cooler proca i grafike włożona jest 80.Stoi sobie na 7900GS i dmucha na chipset tylko musiałem przykleić kawałek pianiki do wiatraka żeby ciasno siedział.

 

Tez coś nabazgrałem do Abita PL odnośnie biosu.Może się odezwie.

 

A czym zwolnić wiatrak w biosie?

 

1-CPU FanEQ Target Temp.- od 40% do 70%

2-CPU FanEQ Temp. Tolerance-od 3 do 15

3-CPU FanEQ Start Control- od 100% do 60%

4-CPU FanEQ Stop Control- od 60% do 30%

 

Jak ktoś wie to niech poda jak co ma być ustawione.

 

A jak wam podają napięcia jakieś programy do monitorowania.U mnie pokazują w okolicach 7V(chodzi o 12V reszta jest OK),

a w biosie pokazuje 12,12V.Tez macie przekłamania?

Edytowane przez ZielonyTBG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyTBG

co do listów do abita to radze do pl nie pisac :P jakoś mało kumaci se i nie odpisują ja zawsze na usa wysyłam oddział i zawsze odpisują i sporo czasu ich nękam roznymi pytaniami :P. Co do reg predkosci wiatraków działa to na pewno bo jak cos poprzestawialem to mi wentyle z 1300 rpm do 800 zjechały, jak bede w chacie kukne w biosa i napisze co tam zmieniłem, ale i tak mam fanderki 2 więc reg, sobie reg, na fanderkach. Co do napięć programy pokazują roznie, z reguły głupote ;-], coś jakoś soft mi tak samo 12 v pokazywal jako 7 :(, najlepsza i pewna metoda to miernikiem pomierzyć ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Viru$ na płycie to złącze do wiatraka na CPU ma 4 piny.Czy to nie przez to jest ten problem,że nie mogę zmniejszyć obrotów ??

 

A co do Abita.PL.Niestety ale nie znam języka angielskiego na tyle żeby pisać do nich maile.

Edytowane przez ZielonyTBG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do reg. obrotów to ja ma:

 

cpu:

50 jak to zmniejszysz to spadna ci obroty ( ale to chyba zalazy jakie masz temp na procku itp )

5

80

50

 

system:

30

5

70

50

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak ustawione i nic.Jak na pewno zauważyłeś gniazdo od wiatraka CPU ma wyjście na cztery piny (jak Intel) a mój wiatrak ma trzy.Przełożyłem wtyczkę od coolera z CPU do gniazda SYS bo tam jest już zwykła trzy pinowa,w biosie przestawiłem żeby SYS odczytywało temperaturę na tym gnieździe z proca i wiatrak zwolnił.W tym momencie mam w okolicach 1050rpm no i jest cicho.Tylko mi teraz buczy Zalman na 7900GS Galaxy i nie mogę tego zmniejszyć nawet przez Rive :mad:

 

@Cziloss nie wiem o jakie GoodRamy Ci chodzi,ale ja mam na płycie na razie jedną kość GoodRam DDR2 512mb 667mhz CL5 i nie miałem z nią żadnych problemów.Wcześniej na jeden dzień dostałem Kingstona żeby tylko odpalić płytę,ale działała mi tylko w pierwszym slocie(ale to przy próbie podkręcania).A teraz Goodram śmiga bez problemu przy HTT 300.

 

EDIT:W opisie płyty pisze (na tyle co czaje angielski)że jeżeli nie będzie podpięty wiatrak na cztery piny to regulacja będzie niemożliwa i wiatrak będzie śmigał cały czas na full.

Edytowane przez ZielonyTBG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat umarl czy jak

 

odzywajcie sie sczesliwi posiadacze abicikow :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Stary nie ma się co dziwić. Ten ABIT utonął w cieniu jakiś badziewnych M2N32 czy innych MSI.

To nie jest NF7-S, zeby ggo wszyscy mieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy spojrzeć na Allegro,a zobaczy same gigasy i asusy przeplecione srokami.A poza tym cena na allegro tej płyty jest DOŚĆ wysoka.

Ja ją kupiłem na miejscu w sklepie (małe i drogie miasto) za 278 zeta,a tu trzeba dać 339+koszty.Niedobrze.

Jest też temat NV8 który też nie jest zbyt popularny,a płytka była wypaśna.Spisywała się rewelacyjnie i dlatego znowu kupiłem Abita i jestem znów zadowolony.

Ja już uporałem się z problemami które miałem i jestem szczęśliwym posiadaczem Abicika. :)

Edytowane przez ZielonyTBG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy spojrzeć na Allegro,a zobaczy same gigasy i asusy przeplecione srokami.A poza tym cena na allegro tej płyty jest DOŚĆ wysoka.

Ja ją kupiłem na miejscu w sklepie (małe i drogie miasto) za 278 zeta,a tu trzeba dać 339+koszty.Niedobrze.

Jest też temat NV8 który też nie jest zbyt popularny,a płytka była wypaśna.Spisywała się rewelacyjnie i dlatego znowu kupiłem Abita i jestem znów zadowolony.

Ja już uporałem się z problemami które miałem i jestem szczęśliwym posiadaczem Abicika. :)

Prawda jest taka, że po NF7 dla AMD(nieważne czy to K7 czy to K8) niewiele było naprawdę dobrych płyt.

Do tego złozyło się odejscie projektanta NF7 przez co powstała LanParty i takie tam...

ABiT stracił na popularnosci, ale teraz odzyskuje ją na Intelu (AW9D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie odzywam bo mi wszystko gra ok na kn9 więc nie mam o czym dyskutować !! A tak poważnie czy ktoś miał na tej mobo coś takiego że jak wyłączy kompa i odłączy zasilanie całkowicie np wył, zasilacz w kompie lub wypinająć wtyczke z gniazdka (zasilanie pc'ta) to po włączenou komp nie rusza ? i trzeba wył i włączyć zasilanie do kompa ze 2 razy i wstanie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Viru$

Ja zawsze jak wyłączam kompa to i wyłączam listwe,więc odcinam całkiem napięcie od mobo i do tej pory nie miałem ani razu tego tylu problemu.

@Daron

Czyli ten Abit AW9D to jakiś potwór,bo w Intelu to nic nie czaje.Skoro tak to może "sława" tego modelu przeniesie się na całą stajnie Abita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Daron

Czyli ten Abit AW9D to jakiś potwór,bo w Intelu to nic nie czaje.Skoro tak to może "sława" tego modelu przeniesie się na całą stajnie Abita.

Potwór nie potwór, za cenę niższą od równoległych ASUSów dostajemy po prostu lepsze mobo, fajniejsze i mające stajla.

Miałem z tymi mobaczesami do czyniena na targach i wywarły na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Jeden mankament to BIOS - jest różowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie mam problemów i zawsze bede chwalil ABiTA płyta jest wypasna i to wszystko nic nikt nie wie o nowym biosie??

o biosie cisza nic nie słychać, ;(, a co do abita ja już mam 6 mobo ze stajni abita i jest wszystko ok ;] jara mnie ten czerwony laminat heheh pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tez tytm bardziej ze mam taka fajna obudowe z szybką i zajebiscie to wygląda

czy może tak to u ciebie wygląda: hehhee

Dołączona grafika

bo jak tak to jest to samo co u mnie, mobo siedzi w tt soprano ;]

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta świeci jak chodzi w ten sposób? :o

nie nie świeci mobo to nie fatality :P tylko ja mam na dole w budzie katode czerwoną i to tak sobie wygląda ;] Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na początku chciałem kupić sobie Asusa tego na NF 5 Ultra, ale odstraszyły mnie problemy i niskie napięcie na ramach. Napiszcie proszę, jak wam się kręcą ram i procek na waszych płytach, i ogólnie, czy jesteście zadowoleni ze swoich NOBO. Ja traktuje Abita KN9 jako taką alternatywę dla tego Asusa. I jaką wersję polecacie? Bo różnice cenowe pomiędzy najtańszą na NF 4 a tą na NF 5 Ultra (570) nie jest duża. Na najnowszych biosach ładnie wszystko śmiga?

PS: Z testów w necie wynika ze plyta dobra, a temat coś się nie kręci, czyżby plyta idealna wiec nie ma co pisać bo nie ma problemów?

 

Planuje do niej kupić i podkręcać:

 

RAM: Good-Ram 667, 2 x 512

CPU: X2 3800+

GPU: AMD 1600 Pro / 1650 Pro / 1650 XT / 1950 Pro (w zaleznosci od kasy jaka bedzie)

 

A co już mam:

Dysk z popisu i zasilacz z podpisu, to wszystko wpakuje do budy chieftecka która juz kupilem (taka duza fajna :D) A procka chce chlodzic AC Freezerem Pro :P I co wy na to? Olać Asusa i kupić Abita? DFI głośne... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nicolass

witam,

Co do mobo czy jest idealna haha idealnych rzeczy to chyba nie ma i nie było. Ja osobiście z mobo nie mam i nie miałem żadnych problemów no chyba ze z tym właczaniem co wczesniej gdzieś pisałem ale tak to wszzystko jest ok, juz do 3 kompów ja ladowałem i wszyscy za zadowoleni. Fakt w temacie nikt sie nie wypowiada za bardzo ale ja osobiscie nie mam o czym skoro wszystko mi gra jak ta lala bez problemowo. Co do kasy fakt wersja na nf 570 kosztuje niewiele wiecej ale sa z nia problemu poczytaj poszukaj na forum usa, kumpli mam 2 co mialo ta wersje na 570 i na nf4 bo z tamtymi mobo mieli jakies jaja. Co do oc z info z sieci wynika ze max hhtt to okolice 310 u mnie poszlo na 330 wiecej nawet nie testowałem bo po co mi to nie bawie sie w jakies rekordy itp. skoro bedziesz mail procka 3800 x2 to masz mnozik 10 to przy htt da ci 3 ghz realne to po co ci wiecej :P i czy trafisz na taki porcek to tego nikt nie wie czy bedzie mial takie oc. DFI super mobo jka chcesz hardcorowe oc htt w okolicy 400 tylko po co !!! to wez dfi to chyba nr na m2 podstawke z tanich mobo !! mi osobiscie do moich potzreb abit styka i kocham cisze na abicie !!! i nie mam czasu na zabawe z wyjcami z dfi ;P choc mailem dfi w domu w kompie dla kumpla i zrobila na mnie cool wrazenie.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholercia :/ robilem przymiarki do tego Abita na NF4 a tu du.. nie ma i nie bedzie tam gdzie sie zaopatruje :( dostalem super cene na KN9 Ultra ale brak mi przekonania. jedyny zysk to kontroler 1394 i.. wiecej problemów? a czy na nowszych rewizjach biosu est rownie niestabilna? ktos ja moze ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholercia :/ robilem przymiarki do tego Abita na NF4 a tu du.. nie ma i nie bedzie tam gdzie sie zaopatruje :( dostalem super cene na KN9 Ultra ale brak mi przekonania. jedyny zysk to kontroler 1394 i.. wiecej problemów? a czy na nowszych rewizjach biosu est rownie niestabilna? ktos ja moze ma?

nForce 5 - to powinno mówić samo za siebie.

Mnie boli rozmieszczenie PCIE 1x w tej płycie. Przy zalmanowych, albo dwuslotowych grafach wylatuje mi jedna potrzebna sieciówka. Minus ode mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na tej ultra na nf 570 były jaja z wysokim nap, na pcix grafa wariowała, mialem problemy z usb musialem wszystko pod ps2 podłaczać mysz klawa, płyta nie była za stabilna. miałem kilka dni i się z raziłem do niej teraz mam kn9 na nf 4 i wszystko jest oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nForce 5 - to powinno mówić samo za siebie.

Mnie boli rozmieszczenie PCIE 1x w tej płycie. Przy zalmanowych, albo dwuslotowych grafach wylatuje mi jedna potrzebna sieciówka. Minus ode mnie...

o rany :/ naprawdę tak źle z tym nf5? a nowe biosy? pamietam ze gdy kupowalem NF7-S rev. 2.0 mialem rownie sporo klopotu z dopasowaniem kostek RAM - pozniej nowe biosy i na dlugo spokoj.

przymierzam się wsadzić tam Sępa 3000+ i wycisnac z niego te 9*300 - naprawdę same minusy tego NF5 w stosunku do NF4?

 

u mnie na tej ultra na nf 570 były jaja z wysokim nap, na pcix grafa wariowała, mialem problemy z usb musialem wszystko pod ps2 podłaczać mysz klawa, płyta nie była za stabilna. miałem kilka dni i się z raziłem do niej teraz mam kn9 na nf 4 i wszystko jest oki.

a jakiego uzywales biosu? miales ten z 7 grudnia?

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...