Skocz do zawartości
delwin

X 1950 Już W Ofercie

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze wczesniej na tym zasilaczu pracowal GTX 260 wiec watpie by problemem byl zasilacz.

zasilacz: iBOX 400W

To coś wytrzymało GTX 260 i nie poszło z dymem?

Pożycz od kogoś porządny, markowy zasilacz (chieftec GPS 400W wystarczy) i sprawdź na nim, nie ufam takim urządzeniom zasilaczopodobnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z karta Asusa x1950pro 256mb ram/ 256bit. Chodzi o OC. Czytalem ze te karty demonami nie sa. Zwlaszcza pamieci trudno ruszyc chocby o 5mhz, ale wzialem sie za podkrecanie rdzenia. Metoda forumowa "3dmark" (defaultowo rdzen 580) test przeszedl 600mhz i 620mhz. Moglbym dalej krecic, jednak majac obiekcje co do skutecznosci i bezpieczenstwa tej metody ( poprzedni galaxy gf7300gt walnely pamieci) sciagnalem furmark. Zapuscilem stability test extrem burning i po sekundzie zwiecha. Rozkrecilem karte przeczyscilem z kurzu, wymienilem paste na arctiq ceramique ( poprzednia byla calkowcie rozlana poza GPU) i zapuscilem furmarka. Zwiecha po 10 sekundach. W dodatku teraz patrze na GPUZ i na everesta i mam odczyt predkosci wentylatora 20%. Zrobilem test grajac i szybkosc obrotow nie wzrasta - stala 20, wiec chyba tak byc nie powinno ? ocb Dodam ze test furmarkiem robilem na zegarach defaultowych.

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie kupilem karte graficzna powercolor x1950 pro i ona ma dodatkowe zlacze zasilania na (( 6 stykow (2razy3styki) ))

moj zasilacz nie ma w ogole takich wejsc wiec musze dokupic przejsciowke

 

zasilacz 4life 400W

 

tylko slyszalem ze zeby podlaczyc do tego czarnego 6 pin wejscia przejsciowke to trzeba miec 2 te moleksy czy to prawda?

 

jesli tak to mam tylko 1 wolne moleks wiec musiualbym 2 przejsciowki kupic czy to sie w ogole oplaca jesli znajac ceny sklepow komputerowych to na pewno zaokraglaja sobie - wiec minimum 10zl za przejsciowke ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tez tak mysle dzisiaj sie okaze bo mialem propozycje uzywanego zasilacza za 1/3 ceny - zobaczymy jaka firma itd jesli bedzie to markowy zasilacz to go biore i po sprawie a jesli nie to dalej sie zastanawiam nad przejsciowkami

 

wiec moje pytanie aktualne jest dalej, jak pojde do sklepu komputerowego to bede wiedzial ale moze ktos wczesniej mnie oswieci?

 

ps. a ten zasilacz to TRACER 4life - czy to az taki smiec czy jednak zwykla przesada?

Edytowane przez futureman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delta byłaby dobra.

I nie baw się w Tracer, Feel i inne [ciach!]a.

 

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "..."

Marki zasilaczy, które są do wymiany, gdyż grożą spaleniem komputera:

Akyga, Altis, Aspire, Aton, Codegen, ColorSit, COMPAQ, Computer, Deer, Eurocase, Everpower, Fever, Four Star, Gembird, Gigabajt, Hec, Impet, i-box, Linkword, L&C, Logic, LOGISYS, Megabajt, Mercury, Metropilis, Modecom Feel I, II, III/Premium, Mustang, Newton Power, Platin Power, Power Color, Powercomp, Power Man, Procomp, Qoltec, QTECHNOLOGY, Q-tec, RAIDMAX, Rubikon, Ropla, SilenX, Sun Pro, Suntek, Take Me, Task, Tracer, Tronje, Ultra Media, V Power, Xilence, XION, 2N.

 

Marki zasilaczy, które są bezpieczne i do użytkowania, i do OC:

Amacrox, Antec, be quiet, Chieftec, Corsair, Enermax, Fortron (nowy, nieużywany), Modecom MC, OCZ, PCPower&Cooling, Pentagram, Seasonic, Silver Power, Tacens, Tagan, Topower, Yesico, CoolerMaster, Enlight, Delta, Astec.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tez tak mysle dzisiaj sie okaze bo mialem propozycje uzywanego zasilacza za 1/3 ceny - zobaczymy jaka firma itd jesli bedzie to markowy zasilacz to go biore i po sprawie a jesli nie to dalej sie zastanawiam nad przejsciowkami

 

wiec moje pytanie aktualne jest dalej, jak pojde do sklepu komputerowego to bede wiedzial ale moze ktos wczesniej mnie oswieci?

 

ps. a ten zasilacz to TRACER 4life - czy to az taki smiec czy jednak zwykla przesada?

Powiem tak w przeciągu zeszłego roku wymieniłem 10 sztuk tego szmelcu, farta mieli ludzie, że zdychał tylko zasilacz i trzeba zaznaczyć że nie były to mocne konfigi także polecam zaopatrzyć się w cos innego np. w to co andrew polecił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok wiec szukam dobrego zasilacza ale sa problemy z tymi wejsciami bo chce kupic cos na dluzej a wiec musi miec 4xmolex (chyba to stare wejscie tak sie nazywa to 5 pinowe biale), 1xPCI-E 6-PIN do podlaczenia dodatkowego zasilania karty graficznej, zlacza SATA- nie mam takich urzadzen teraz ale na przyszlosc, no i miec wszystkie zabezpieczenia

 

po 1 czy dobrze nazwalem te wejscia? - tzn x1950PRO w wersji AGP potrzebuje dodatkowego podlaczenia PCI-E 6-PIN ?

po 2 czy oplaca sie kupic uzywany dobry zasilacz no i dzialajacy oczywiscie np. CoolerMaster 450W czy to jest ryzykowne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kupilem przejsciowke (bo cena normalna - ponizej 10zl) i podlaczylem karte karta sie uruchomila ale po wlaczeniu windowsa widac jakies zamazane obrazy jakies czerwone kolory itp (zdj.)

 

http://www.voila.pl/171/i73d4/?1

 

czy to normalne (kiedy nie ma sterownikow ze taki obraz daje ta karta graficzna ?

 

po 2 po zainstalowaniu sterownikow (na windows 7 - system sam wykryl i zainstalowal) karta sie uruchomila po restarcie obraz nie mial tych niedoskonalosci (na pulpicie oczywiscie bo gry nie dalem rady uruchomic bo sie zawiesila wczesniej) ... wlasnie karta tak podzialala kilkanascie sekund i sie zawiesila jedyny sposob uruchomienia to restart ale po restarcie jest to samo

 

jak uruchomic ta karte i czy taki obraz bez sterownikow to normalne na monitorze lcd i tej karcie graficznej, jesli nie to jaka przyczyna?

 

moja plyta glowna GIGABYTE GAk8t800 - chyba ten model - podzespoly na pewno nie powoduja problemow jedynie plyta glowna....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli jest tutaj jakis specjalista sprzetowy to prosilbym o PW ewentualnie gg, chcialbym sie pewnych rzeczy dowiedziec gdyz mam plyte (o dziwo markowa plyte) i dzieja sie doslownie smieszne rzeczy - gf7600gt - zawieszala sie, atix1950pro zawiesza sie - troche mi sie to nieprawdopodobne wydaje zeby taki producent tak spiepszyl plyte ze nie uciagnie mocnych kart graficnych ktore teoretycznie sa kompatybilne z ta plyta (z reszta sobie daje rade) i chcialbym sie dowiedziec cos na temat uruchamialnosci grafiki na plytach, zaczyna mnie to denerwowac a nie chce zmieniac komputera bo poza tym problemem wszystko dziala idealnie (a wiec najlepiej wyeliminowac ta wade)

ale gdyby sie nie dalo to jestem sklonny wymienic plyte i odejsc od gogabyte i p[rzejsc na cos innego markowego, uzywane sa dostepne wiec nie bedzie problemu

 

ale najlepoiej zeby sie jacys fachowcy wypowiedzieli, wiem ze ciezko o kompetentne osoby ale jest to forum pc wiec moze jednak ktos sie zna akurat na kompatybilnosci grafiki z plytami glownymi, PW, gg lub napscie tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś na innym systemie? Możliwe, że 7mka nie trawi tej grafy na agp. Za przycięcia może też być odpowiedzialny zasilacz, płyta główna nie ma z tym raczej nic wspólnego, chyba, że jest uszkodzona.

Edytowane przez master4life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

master4life - no wlasnie nie sprawdzalem ale sprawdze wkrotce na xp - jak bede mial wolne, no odlacze tez wszystko zeby sprawdzic zasilacz, i przejsciokwe inaczej podlacze do 2 moleksow osobnych a nie do jednego rozgalezionego (tzn podlaczenie jest prawidlowe ale moze inaczej rozlozy moc przy 2 osobnych molexach

 

ale moim zdaniem zasilacz 400 da rade z ta grafika\windows 7 - nie wiem ale powinien tez dac rade chyba ze sterowniki sciagane przez ms automatycznie sa do [gluteus maximus] - ale to sprawdze w wolny dzien bo mam i xp i 7 na 2 partycjach wiec moge testowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale ta karte powinien udzwignac pomimo tego.

 

-----

 

mam pytanie do uzytkownikow POWERCOLOR ATI RADEON X1950PRO AGP - na jakich plytach uzywacie tych kart?

 

-----

 

i jeszcze jedno pytanie do uzytkownikow x1950pro, jakie sterowniki sa najlepsze na ta karte graficzna (windows 7 i windows xp) ?

 

-----

 

juz ostatnie pytanie reszte bede szukal na specjalistycznym forum gdzie sa osoby ktore znaja sie na sprzecie, np elektroniczne z dzialem pc... bo tutaj to raczej uzytkownicy komputerow a wiec zainstalowac wpiac element do plyty glownej sprawa wydajnosci itp a ja potrzebuje informacji technicznej

 

ale to pytanie mysle ze pasuje na to forum: podajcie wersje sterownikow na jakich wam chodzi stabilnie x1950pro na windows 7 i windows xp , z gory thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje pod PCIE. Stabilnie to powinny tobie dzialac wszystkie wersje . Jak nie dzialaja to cos nie tak jest. Mialem juz rozne wersje pod moje 1950 i problemow nie mialem. Aktualnie na XP SP2 uzywam najnowszy bodajze 9.11.

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok tez mysle ze powinno dzialac na kazdych a jak nie to znaczy ze cos nie tak,

 

ale jest cos nie tak, przed chwila sprawdzalem na sterownikach 9-11 i windows7 karta sie zaistalowala pochodzila z minute i po tym czasie wyskoczyl komunikat: not optimum.... please... nie doczytalem calego alarmu bo mi zresetowalo komputer, po resecie juz byl problem z uruchomieniem tzn szybko sie wieszala po kilku sekundach od wlaczenia...

 

jakies rady ci jest grane co tutaj trzeba zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam problem z Radeonem. Problem polega na tym, że np grając w dirta 2 z auta wychodzą mi przezroczyste paski, w football managerze i PESie to samo dzieje się z głów sędziów. Nie mogę sprawdzić ile stopni ma karta bo mimo, że jest seryjnie zamontowany Zalman VGA VF700-AlCu to nie ma czujnika temperatury. W dodatku co jakiś czas podczas włączania komputera, nagle rozdzielczości mi siada na 640x480. Próbowałem sterowników Omegi, teraz pracuję na Catalyst 10.2 i jest to samo. W czym może tkwić problem? Rdzeń był podkręcony o 5 mhz, a pamięć o 10 mhz. (przez 15 minut po czym wróciłem do domyślnych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No załóżmy, że w kosmiczny sposób się przegrzewa. Bo faktycznie podczas pracy kiedy ją dotknąłem to lekko mnie parzyła. Ale jak wytłumaczyć to, że podczas włączania się wysypuje i rzuca najgorszą rozdzielczość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemaneczko. Prosiłbym o pomoc, gdyż pojawiły się pewne symptomy śmierci mojej karty.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Nie mam czujnika temperatury, wymieniłem 2 dni temu pastę na sylikonową typu H, by chociaż zobaczyć czy nastąpi poprawa. Po 20 minutach w Furmarku resetuje mi się akcelerator. Moje pytanie brzmi, czy tylko karta jest powodem moich problemów czy może to być coś innego? Po prostu wolałbym kupić kartę i od razu ją wymienić i mieć problem z głowy niż zostawiać kompa na tydzień w serwisie i czekać na diagnozę za 50 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...