Skocz do zawartości
oldskul

Jaka Pralka? Co Wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o pralki to w pierwszej kolejności zwróć uwagę czy pralka ma możliwość zdemontowania i wymiany łożysk na bębnie czy też nie. Firma odgrywa drugoplanową rolę. Pralki Samsunga są robione w Amice Wronki i z jakością bywa różnie. W dodatku elektronika jak zawiedzie to może być problem z jej naprawieniem, gdyż powlekają to jakimś żelem który uniemożliwia dobranie się do bebechów ale za to chroni przed wilgocią. Plusem jest to, że nie ma problemu z serwisowaniem. Tam gdzie masz Amicę/Electroluxa tam też masz Samsunga. Electrolux to dobry wybór, bo przeważnie da się w nim wymienić prosto łożysko. Wadą może być to, że np. w mojej EWT1366HDW łożyska zdechły po 23 miesiącach i na szczęście jeszcze się załapałem na serwis gwarancyjny. Pralki Amici bym nie kupił (mam piekarnik i dziękuję), nad Samsungiem się zastanawiałem ale to bardziej przez wymiary. Aczkolwiek lodówkę mam Samsunga. Ostatecznie zdecydowałem się na LG F10B8ND, bo był dobry wymiar, był napęd Direct Drive oraz demontowane łożysko. Bęben co prawda jest plastikowy i powleczony blachą ale nie można mieć wszystkiego zwłaszcza przy pralkach o głębokości do 44cm. Pralki mają trochę cięższy żywot niż lodówki, dlatego taki wybór. Ciekawą opcją są pralki firmy Bosch. Bosch Boschowi nierówny i tutaj poszukaj sobie w necie konkretnych serii. Jedne mają wymienne łożyska, inne zintegrowane z bębnem. Te drugie proponuję odpuścić. Trzymaj się zasady im prościej tym lepiej. To jest żelazna zasada przy wyborze AGD jaką się kierują wszyscy. Druga zasada, to sprawdzaj gdzie masz punkt serwisowy. Wtedy nawet naprawa pogwarancyjna nie musi boleć. Ostatnia zasada to nie ufaj sprzedawcy w sklepie z AGD. Sam się przekonałem, że ich wiedza jest znikoma i nie potrafią odpowiedzieć na proste pytanie np. o łożyskach albo materioale z jakiego jest zrobiony bęben (bębny z "kwasiaka" są trwalsze, te plastikowe- powlekane blachą potrafią szybciej zarzucić się pleśnią i innymi świństwami). Tego oczywiście nie zobaczysz ale poczujesz. Dużo zależy od użytkownika, chemii jakiej używa itd. Warto zerknąć do instrukcji i poczytać jak wygląda prawidłowa eksploatacja. Dobrą alternatywą na tanie pralki niegdyś była firma Gorenje, bo dawała 5 lat gwarancji. W cenie 900zł kupowałeś pralkę, a jak minęła gwarancja i padła kupowałeś kolejną. Teraz już chyba nie znajdziesz modeli objętych ta gwarancją, bo generalnie chyba zmienili politykę gwarancyjną. Z takich praktycznych rzeczy proponuję wybrac się do sklepu i fizycznie pomacać, obejrzeć, pralkę. Wierz mi, że to bardzo pomaga w wyborze. Różnie też w instrukcjach jest to opisane ale przeważnie pralka potrzebuje odstawać od tyłu 10cm, i po 2 do 2,5 po bokach. Warto to wziąć pod uwagę przy wyborze. Poza tym poziomowanie, poziomowanie i jeszcze raz poziomowanie. Im zrobisz to dokładniej, pieczołowiciej tym większa szansa na długie działanie. Dobrze też jest nie dobijać do pełnego wsadu, bo w fazach przejściowych kiedy pralka się napędza i zwalnia mokre pranie potrafi dać jej w kość. Reszta to kwestia szczęścia :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia zasada to nie ufaj sprzedawcy w sklepie z AGD. Sam się przekonałem, że ich wiedza jest znikoma i nie potrafią odpowiedzieć na proste pytanie np. o łożyskach albo materioale z jakiego jest zrobiony bęben (bębny z "kwasiaka" są trwalsze, te plastikowe- powlekane blachą potrafią szybciej zarzucić się pleśnią i innymi świństwami).

Taka drobna uwaga, bęben to jest to, co się obraca, nie widziałem innego niż z "kwasiaka".

Drugi element jest nazywany zbiornikiem. Dawniej była to stal emaliowana, później jakieś tworzywo. Wymieniałem kiedyś łożyska w Amice z początku wieku, już z programatorem elektronicznym. Materiał był super wytrzymały. Zbiornik skręcany. Obecnie często stosują tworzywo zgrzewane jakąś kosmiczną technologią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację. Jak się człowiek naczyta gdzie wszyscy jadą na skróty to potem w głowie gdzieś się to utrwala i zaczyna tak samo powtarzać. Nie zmienia to faktu, że można spotkać różne wynalazki i przez cały czas trzeba zachować czujność :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie będę zakładał tutaj kolejnego tematu bo nie ma to wiekszego sensu. Chciałbym jednak zapytać sie o to jaką pralke wybrać. Mianowicie mieszkam sam tak więc mam  na oku coś mniejszego ale z dużą ilością sensownych programów. 

 

Orientowałem się trochę w pralkach i zainteresowała mnie pralka Candy  GVS34 126DC3/2-S . Pralka ma 6 kg pojemności przy 37 cm grubości. Z tego co patrzę to wszystko jest ok, czytałem również w sieci,ze mają dobry serwis. Czy któs z Was ma może pralkę tej firmy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mieszkasz sam, to te 6kg ładowności jest ci niezbędne, bierz w ciemno.

Wiadomka, mieszkając z ludźmi 6kg to zbytek, zanim się te 6kg nazbiera, ktoś się w*urwi i wyrzuci to do śmietnika, bo będzie mu śmierdzieć już ta sterta prania.

 

Lofciam spamerów na forum, witam więc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie będę zakładał tutaj kolejnego tematu bo nie ma to wiekszego sensu. Chciałbym jednak zapytać sie o to jaką pralke wybrać. Mianowicie mieszkam sam tak więc mam  na oku coś mniejszego ale z dużą ilością sensownych programów. 

 

Orientowałem się trochę w pralkach i zainteresowała mnie pralka Candy  GVS34 126DC3/2-S . Pralka ma 6 kg pojemności przy 37 cm grubości. Z tego co patrzę to wszystko jest ok, czytałem również w sieci,ze mają dobry serwis. Czy któs z Was ma może pralkę tej firmy? 

 

Miałem i chwaliłem, wytrzymała 9 lat. Teraz mam Elektroluxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę polecić pralkę Whrillpool. Kupiliśmy ostatnio pralkę za 1300zł bez gwarancji, ponieważ moim zdaniem jest to zwykłe oszustwo i naciągactwo. Ładowana od przodu, pojemność 7 kg, dużo opcji prania, jest cicha. Mogę szczerze polecić pralki tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2018 o 11:36, FxJ napisał:

Żeby się ubrania szybciej niszczyły?

Od wirowania?

2 godziny temu, domi78 napisał:

W domu dogorywa 13-letnia pralka i przymierzam się do zakupu nowego sprzętu. W domu 3 osoby. Dość częste pranie. Trochę przesiedziałam na necie i ... w sumie mam już lekki zamęt w głowie. Bo wybór jest duży i ciężko się zdecydować. Zależy mi na spokoju przez następne co najmniej 10 lat. Wole wydać od razu więcej. Zastanawiam się nad pralko-suszarką Candy Czy Ktoś z Was ma doświadczenie z tą pralką ?

Jeżeli masz miejsce to kup sobie dwa oddzielnie urządzenia pralkę i suszarkę. Moim zdaniem jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie- szczególnie jeżeli masz dzieci. Pralka pierze, a w tym czasie suszarka suszy. Dodatkowo w razie awarii tracisz tylko jedno urządzenie.

 

Mam pralkę Candy, dostała ostro  (średnio 2 prania na dzień x2 lata). Ogólnie jestem zadowolony, ale to była najtańsza wersja za 1000zł.

Edytowane przez rolercoster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, domi78 napisał:

W domu dogorywa 13-letnia pralka i przymierzam się do zakupu nowego sprzętu. W domu 3 osoby. Dość częste pranie. Trochę przesiedziałam na necie i ... w sumie mam już lekki zamęt w głowie. Bo wybór jest duży i ciężko się zdecydować. Zależy mi na spokoju przez następne co najmniej 10 lat. Wole wydać od razu więcej. Zastanawiam się nad pralko-suszarką Candy Czy Ktoś z Was ma doświadczenie z tą pralką ?

 

Jeśli myślisz o pralce na 10 lat bez awarii to musisz mieć trochę farta bo :

Producenci dają aluminiowy krzyżak który koroduje ( elektrokorozja z nierdzewnym bębnem )  

Co robić by szybko go nie zeżarło ? Unikać proszków ( alkaiki ) i uzywać żelów do prania.

Otwarta morda pralki po każdym praniu by schła w środku.

Nie walić do pralki ile wlezie bo napisali do 7 kg ( na pampersach piszą do 15 kg ;)

A jak pęknie to są 2 drogi :

Masz wersje z rozbieralnym bębnem :

Bosch seria WAE ( robione w PL ) / Niektóre Samsungi / Hitachi /   a innym trzeba spojrzeć pod spódnicę ;) 

Elektrolux Amica  whirpool  można zapomnieć.,, bęben klejony 

Jak klejony to wyżynara i jechana po spawie  wymienić kzyżak ( o ile się dostanie ) i zakleić + na szpaksy skręcić...

Rozbieralny to już łatwiej... wyciagasz sam bęben i dajesz do dorobienia nowy krzyżak z nierdzewki ( lub zakup aluszajsu fabrycznego)

Mi Beko (rozbieralne ) wytrzymało 12 lat ale że po 12 latach to ona swoje przeszła do tego programator czasami szalał to naprawa była nieopłacalna .. A przeszła : wymiana 2x szczotki w silniku  / po 11 latach łożyska silnika / cieknacy pojemnik na proszek..

Bosch WAE którego mam i jak padnie krzyżakl po 6 latach to sens naprawy będzie ale powyżej 10 to będę się zastanawiał ..

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2018 o 08:27, domi78 napisał:

Teraz technologia i to jakie funkcje ma pralka jest bardzo ważne. Warto jest zorientować się przede wszystkim w zakresie tego jakie dana pralka ma parametry. Powinna mieć dużą prędkość wirowania, klasę najlepiej A oraz wiele programów. Szukając tej odpowiedniej dla nas znalazłam pralko-suszarkę Candy. I wiem że decydując się na nią dokonam właściwego wyboru.

Bot zarejstrował sie na tutejszym forum by pytać o pralkę??  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fortom napisał:

Wszelkie parametry pralek i cenę można porównać bez wychodzenia z domu na rankingmania.pl. Oprócz tego z poradnika dowiemy się jaką pralkę kupić, aby stosunek jakości do ceny był najlepszy i dopasowany do naszych możliwości finansowych. 

Znowu jakiś debilny trollboot...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...