Skocz do zawartości
bamc

Dysk Twardy Zaczął Głośno Chodzić

Rekomendowane odpowiedzi

Śrubek mocujących dysk do sanek nie ruszałeś?

tak jak wspomniał MBX, najprawdopodobniej są to drgania które przenoszą sie na obudowe. jednak niestety czasami się tak dzieje że dysk zaczyna głośniej chodzić ale osobiście mam w starym kompie dyski które mają już po 15 lat i są nadal tak samo głośne jak 15 lat temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analizujac rapotrt smart stwierdzam ze ten dysk moze w kazdej chwili paść, jest zarżnięty jak dzika świnia, mechanika dysku juz wysiadla, glowica nie trafia w sciezke, kilkset tysiecy bledow naprawianych przez algorytmy dysku.

 

Ogolnie jak najszybciej backup i nowy dysk, juz nic nie zrobisz, nawet hddregenerator nie pomoze :)

 

Przyjmij moje najszczersze kondolencje :cry:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo za pomoc :) co mogło być efektem takiego stanu dysku? czas?

Poprostu miales pecha (trafil sie taki sobie dysk) - inny taki sam dysk moze przezyc duzo wiecej,

 

PS: Szkoda dysku, to chyba Seagate Barracuda V

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sbchp250 zaciekawiłeś mnie tą analizą ;] Mógłbyś rzucić okiem na mój dysk? Też chodzi coraz głośniej i chyba nawet wolniej.

Z twoim dyskiem jest wszystko w porzadku. (masz tylko nieznaczna liczbe bledow pomiedzy dyskiem a kontrolerem - moze to byc wina tasmy albo kontrolera) Ale raczej tasma nawala, zmien na nowa, jam masz powyzej 48Cm to sprobija zmienic na 48cm

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sbchp250 w jaki sposób się interpretuje te raporty? Jest gdzies napisane jak to sie czyta?

 

Przyklejony temat http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=166218 czyli SMART bez tajemniec :) Ten temat to bumerang, ci jakis czas sie powtarza :)

 

@krzyysiu dalem wyzej link, mozesz sam dojsc do odpowiednich wnioskow, a jak nie to moge ci opisac co i jak :)

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale taki raport SMART nie musi oznaczać że dysk jest uszkodzony. Przekonałem sie o tym sam na własnej skórze - były jeszcze większe liczby niz na waszych screenach a dysk nowiutki był, teraz ma ponad 2 lata i hula do tej pory, wiec ?

 

Poza tym czasami SMART podaje błędne dane, w wierszach 05,C5,C7,C8 jak nabija to znaczy że dysk ma albo bady albo problemy z zapisem i odczytem.

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A co możecie powiedzieć o moim dysku ? Ponieważ głośno chodzi i nie wiem czy jest uszkodzony czy po prostu tak ma?...

 

 

Pozdrawiam

Kristian

post-188048-0-20887700-1310539934_thumb.jpg

post-188048-0-24626900-1310540636_thumb.jpg

Edytowane przez Pułek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...