Skocz do zawartości
mr^_^max

Dentysta + Wyrywanie Zęba = ...

Rekomendowane odpowiedzi

.... wolę wyrwać zęba niż mieć kanałowe i za parę lat jak ten nieżywy ząb się zepsuje iść wyrywać korzenie, które ledwo co wystają....

Ale jest jeden mały pikuś , bo z tego co mi się obiło o uszy ,to nawet jeżeli ząb leczony kanałowo kiedyś się rozsypie (z powodu braku jego odżywiania ) to ten korzeń (prawidłowo) przeleczony kanałowo który pozostał można potraktować tak samo jak bardzo drogi wszczep tj tytanowy implant który jest de fakco sztucznym korzeniem , i w ten przeleczony kanałowo korzeń można ponoć z powodzeniem wkręcić sztyft na którym potem osadza się sztuczny ząb ,dodatkowo własny korzeń ma tę zaletę że organizm go nie odrzuci a taki sztuczny wszczep za kilka tysięcy może zostać przez kość odrzucony i wtedy cała kasa idzie w błoto .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem mężczyzny, którzy się boi dentysty i potrzebuje przy rwaniu zęba coś więcej niż znieczulenie miejscowe. Może ja mam po prostu większą wytrzymałość na ból.

Dobra. Już się nie zagłębiam.

 

Tak na marginesie to wynika z tego co mówicie że zęba rwiecie codziennie. No chyba że tak... :blink:

Wiesz znieczulenie miejscowe to w Polsce oznacza w 90% lidokainę + noradrenalinę ;). Ja ból nadal czułem mimo że miałem wrażenie spuchniętego policzka. Nie na każdego działa lidokaina ja wolałbym osobiście być pod narkozą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie na każdego działa lidokaina

2. ja wolałbym osobiście być pod narkozą ;)

1. To zmienia postać rzeczy. Ale zapewne jest kilka substancji i jak jedna nie działa to druga.

2. Radzę daleko idącą ostrożność. Narkozy z tego co wiem nie wolno nadużywać.

Edytowane przez Pigmej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście boję się narkozy bardziej niż choćby nawet poważniejszego zabiegu np. usunięcie zęba chirurgicznie (rozcinanie dziąsła) wykonywanego w świadomości.

Na szczęście znieczulenie miejscowe zadziałało w moim przypadku poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szfak, jak człowiek się zdecyduje w koncu iść to przed wszędzie widzi dentystę. Demotywatory - dentysta, forum - dentysta, joemonster... "Boję się otworzyć lodówkę"...

 

W tym tygodniu idę wyleczyć kolejne 2. + spiłowanie plomby która mi przeszkadza już z 4 miesiace... +od podobnego okresu czasu boli mnie jak nacisnę inną plombę - pewnie uslysze "do zobaczenia za 2 dni na kolejnej wizycie, to trzeba wymienic".

 

Kiedyś leczyłem na żywca jak mały byłem. W NFZ. 2 czy 3 wizyty szły na jeden ząb. Ostatnio prywatnie byłem dwa razy leczyc w sumie 4. Po dwa na wizytę. 150zł za dwa zęby[wyp. białe, swiatloutwardzalne] + znieczulenie... Kosztuje, ale mniej roboty wybitnie. No i jak się uda(o tym zaraz) to w dodatku brak bólu.

 

Ale co do znieczulenia. U góry ok, w kilku miejscach znieczulenie i nic nie czułem... Ostatnio na dole. Koszmar. Warga mi się "znieczuliła" a zęby nie bardzo. Jaki się mężczyzna wtedy robi wrażliwy. "aua".

Mam nadzieje ze tym razem znieczulenie zostanie dobrze podane....

 

Ale imo warto się przełamać i mieć spokój. No i jestem propagatorem idei leczenia zamiast wyrywania. Niektóre mam już 10 lat po leczeniu i wszystko miód, orzeszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak się ma sprawa z pastami wybielającymi? Czyszczę zęby regularnie, jednak mam żółtawy kolor. Zwykłym szczotkowaniem da się coś zrobić, przy pomocy odpowiedniej pasty oczywiście?

Masz taki kolor szkliwa i tyle. Zostaw jak jest. Jak zaczniesz łysieć to też będziesz szukać sposobu na przeszczep włosów? Takie życie. Nie będziesz mieć zębów jak prezenterzy w TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po paście za wiele bym się nie spodziewał. Pogadaj z dentystą, czyszczenie zębów może pomóc - zależy ile masz osadu. Ja muszę sobie coś takiego zafundować - palenie, ciągle kawa/herbata robi swoje, podobno przeczyszczenie u mnie powinno odnieść wymierny efekt, tylko najpierw muszę poleczyć.

Można też wybielać u stomatologa ale to bym sobie darował, podobno różnie z tym bywa, trochę to kosztuje, i jeszcze pewnie jakiś negatywny wpływ na szkliwo również ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz taki kolor szkliwa i tyle. Zostaw jak jest. Jak zaczniesz łysieć to też będziesz szukać sposobu na przeszczep włosów? Takie życie. Nie będziesz mieć zębów jak prezenterzy w TV.

Dlatego nie pytam o jakieś cudowne wybielanie (zresztą nawet mnie nie stać), tylko czy pasta może coś pomóc.

 

Ja to mam ogólnie jakieś słabe te zęby, właśnie zabrałem się za leczenie. Na szczęście 'odkryłem', że moja dentystka pracuje teraz również w przychodzi, także byłem dziś częściowo na NFZ. Plomba 40zł, jeden ząb zatruty (koszty wyjdą przy następnej wizycie) i jeszcze 3 do zrobienia. W miesiąc mam nadzieję doprowadzić swoje uzębienie do porządku i dlatego pytam o pastę wybielającą. Jeśli nie ma efektów, trudno, kompleksów nie mam :wink:

Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...