Skocz do zawartości
szwabek

.::wc::. Początki I Wybory...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam zamiar złożyć wymarzone WC!!! :D Naczytałem się dzis caaaały (od rana do teraz) dzień rozmaitych postów na ten temat na forum!

 

może zacznę od tego co teraz stoi pod moim biurkiem.

 

CPU: Athlon Barton Mobile 2800+

MoBo: Abit AN7

RAM: Geil 512Mb 400MHz cl2.5

GPU: R9550 Gigabyte

HDD1: 80GB Seagate (7200, ATA)

HDD2: 250BG Seagate (7200.10 SATA)

zasilacz: HuntKey 350AP

obudowa: Aton 6138

 

To taki (nie)potrzebny wstęp...

 

Planuję teraz zmianę wnetrzności, tu jest problem na jakie, ale to nie temat do tego działu, chociaż..

Wybieram pomiędzy:

939 (DFI LP + Venice 3000+ lub X2 3800+ - taka mała różnica cenow wydajnościowa:P )

AM2 (najchetniej bym poczekał na DFI LP + X2 3800+)

775 (Asus P5B Deluxe lub Gigabyte GA-965P-DQ6 + Conroe E6300 lub 6400 - NAJdroższa i NAJwydajniejsza opcja... ehh)

 

Jak już pisałem na wstępie przeczytałem mnóstwo różnych postów, obejrzałem wiele kibelków, lecz mimo to wolę zapytać osobiście o kilka rzeczy. Mam nadzieję, że nikogo nie zdenerwuję kolejnym postem z serii jestem zielony, pomocy...

 

W każdym razie jak już się uporam z wyborem CPU i MoBO, a moze nawet przed nim, chce zmontować chłodzenie wodne, pierwszy zakup to OBUDOWA, którą raczej muszę i chcę zmienić, pytanie do Was: JAKA OBUDOWE WYBRAC? moje typy to którys z chefteców (medium tower, np. LBX-03B-B-B).

Problem polega na tym czy brać big towera czy medium (chyba wole medium)?!

 

Pytanie o obudowę muszę powiązać z wyborem chłodnicy!

Chcę zastosować 3bloki i chłodnicę duble lub triple, wybór pomiędzy serią Black Ice i Cooltekiem.

Nie widziłem wiele chłodnic typu triple i dlatego też chciałem zapytać: CZY JEST SENS? I CZY ZMIESCI SIE DO CHIEFTECA MEDIUM TOWER??

 

O bloki pytać nie będe, bo nie ma sensu. Wybiorę coś od Kyńka lub Misia :)

 

Węże... Chiba się zdecyduje na 8/10 (niebieskie hehe ;p )

 

Pompka, przed dzisiejszą lekturą byłem za Atamanem lecz chyba teraz jestem bardziej za CO/CWU. CO WY NA TEN WYBOR?

I jesli jest to wybór trafny to którą: Laing, Grunfosa czy moze Coolrivera?

czy jednak poczciwy Ataman lub Hydor?

 

i na koniec co myślicie o zasilaczu? czy pociągnie nową wykręconą konfigurację??

 

Dziekuję wszystkim, którzy dobrneli do końca:)

Proszę o konsruktywne uwagi i rady!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda - jak najwieksza. Najlepiej. Chieftec'ki moga byc. Patrz tak, zeby miala miejsca na wentyle 120mm i mozliwosc wypinania koszykow na hdd.

 

Pompa - jesli wymagasz absolutnej ciszy to tylko cwu - leszno/grundfos - jeden pies.

 

Zasilacz tez radze opchanc i kupic cos 400-450w.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa: z tego co napisałeś to chcesz zamontować chłodnice we wnętrzu obudowy. Teraz pytanie jest czy chcesz chłodnice podwójną czy potrójną. A to dlatego, że do mediuma LBX'a nie zmieścisz w środku potrójnej chłodnicy. Nad zasilaczem jest za mało miejsca żeby zamieścić jeszcze wentyle. W takim wypadku powinieneś kupić BigTowera, w którym zmieścisz wszystko. Jeżeli masz miejsce pod biurkiem, lub na biurku i nie nosisz budy zbyt często to będzie to dobry wybór.

 

Chłodnica: bez zastanawiania sie Cooltek. Obojętne czy tripple czy dual.

 

Pompka: radze kupić cos porządnego, w przyszłości nie będziesz mieć kłopotów. Tak wiec nie patrz raczej na akwariów. Jeżeli kupisz bigtowera to i pompa cwu sie zmieści bez problemu a nawet i co.

 

Na temat zasilacza sie nie wypowiadam, ale do zwykłego jednojajowego raczej 939 wystarczy, problem sie może robić jeżeli wsadzisz cos od intela + jakas wypasiona i prądożerna grafa. Radził bym ją wymienic na cos mocniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Martinii

Twoja ma mozliwosc wypiecia tych koszyków??

Bo najbardziej jestem za dokładnie tym modelem!

Polecasz?

Hmm a czemu nie wymagac ciszy skoro cena tych pompek jest porownywalna z Hydorami nie mowiac o Eheimach? Jakis barak przekonania odnosnie tych pompek w twej wypowiedzi wyczuwam.. :P

 

@Miazga82

Napisałeś ze zadna róznica czy chłodnice dual czy triple...? Czyli wziac dual bo po co przepłacać..

Miejsce niby mam i kompa nie nosze ale taka bardziej elegancka ta medium mi sie zdawa i Ty widze zreszta tez taka posiadasz i ładne bebechy z tego co pamietam:)

Wiem że popmki polecasz zawsze zeby wziac lepsze dlatego w gł. mierze czytajac wczesniejsze Twoje wypowiedzi szukam czegos lepszego... Wiec na co pada Twoj wybór???

Edytowane przez szwabek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu Twojego posta widze ze napaliles sie konkretnie na wc ;) gratuluje. chyba mamy nowego pasjonata wc.

co do wyboru czesci to ja niestety (a moze i nie) Ci nie pomoge, zostawiam to kolegom bardziej obeznanym w temacie kupnych czesci. ale wtrace tylko swoje trzy grosze na temat pompy ;) jestem zdania ze ladowanie pomp cwu i co jest lekka przesada, oczywiscie to tylko moje zdanie. zajmuja duzo miejsca, sa nie poreczne i niewygodne przy wszelakich robotach. po za tym akwariowki sa wystarczajace, jesli tylko sie nimi odpowiednio zajmiemy, przerobimy na inline moga byc rownie dobre i ciche co pompy cwu co (no moze minimalnie glosniejsze, ale wyciszenie kompa nie polega na samym zakupie ultracichej pompy ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś ze zadna róznica czy chłodnice dual czy triple...? Czyli wziac dual bo po co przepłacać..

Tego nie miałem na myśli. Chodziło mi o produkt ogólnie coolteka. Jeśli sie zdecydujesz na jakąś chłodnice to polecam cokolwiek od coolteka ;) Nic wydajniejszego w tej cenie nie znajdziesz. Ale wybór zależy od obudowy którą kupisz. Osobiście jeśli bym miał teraz kupić obudowę to byłby to LBX ale big-tower. Jednak oferuje on więcej miejsca do popisu. Medium tez jest duży, sam byłem w szoku po przejściu z normalnej miditower, lecz w bigtowierze nie będziesz mieć tego problemu, że coś Ci sie kiedyś nie zmieści. Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzieki za odp juz dokonałęm częsciowej decyzji:)

 

OBUDOWA: Chieftec LBX-03B-B-B (MEDIUM TOWER)

jednak zdecydowanie lepszy wygląd + takie smieszne zdanie które przeczytałęm wczoraj, że to zadna przyjemnosc brac big towera gdzie sie wszystko zmiesci bez zadnych problemow, lepiej wziac medium i uzyc głowy...

CHłODNICA: Cooltek Exstream Dual

 

POMPKA...????

dalej niewiadoma! proszę o konkretne typy!!

 

I teraz taka sprawa praktyczna...

Rozglądam się za zmianą podzespołów, ale przekonany nie jestem czy zmieniac teraz, na co zmieniac, czy czekac, na co czekac?!?

W związku z tym pomyślałęm że najpierw złoże chłodzenie na ten stary sprzęt a po zakupie nowych czesci przełoze moje WC na nowego demona:P Problem polega (chyba) na dobraniu bloków w miarę uniwersalnych, i tu wiem ze moge miec problem, co poddaje wątpliwości sens składania wc na starej machinie, aczkolwiek mnie to ciekawi jaka by byłą temp i czy wiecej wyciągne w OC. Blok na CPU problemem nie jest bo widze sporo takich "uniwersalnych" natomiast NB i grafa moga sprawic nie lada problem... hmm a moze w zasadzie na starym kompie podłacze tylko jeden blok..?! całkiem nie głupi pomysł:) heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzieki za odp juz dokonałęm częsciowej decyzji:)

 

(...) to zadna przyjemnosc brac big towera gdzie sie wszystko zmiesci bez zadnych problemow, lepiej wziac medium i uzyc głowy...

Też tak myślałem pół roku temu. Miesiąc temu sprzedałem Medium i kupiłem Big, bo zwyczajnie zabrakło miejsca. Pamiętaj, WC wciąga jak bagno. Zrobisz jeden układ, a za pół roku będziesz robił nową rev, by po 6 miesiącach powtórzyć wszystko od nowa, etc, etc.

Zawsze jest coś, co będziesz chciał zmienić w swoim WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz taka sprawa praktyczna...

Rozglądam się za zmianą podzespołów, ale przekonany nie jestem czy zmieniac teraz, na co zmieniac, czy czekac, na co czekac?!?

W związku z tym pomyślałęm że najpierw złoże chłodzenie na ten stary sprzęt a po zakupie nowych czesci przełoze moje WC na nowego demona:P Problem polega (chyba) na dobraniu bloków w miarę uniwersalnych, i tu wiem ze moge miec problem, co poddaje wątpliwości sens składania wc na starej machinie, aczkolwiek mnie to ciekawi jaka by byłą temp i czy wiecej wyciągne w OC. Blok na CPU problemem nie jest bo widze sporo takich "uniwersalnych" natomiast NB i grafa moga sprawic nie lada problem... hmm a moze w zasadzie na starym kompie podłacze tylko jeden blok..?! całkiem nie głupi pomysł:) heh

na starą "machinę" montowanie 3 bloków mija się moim zdaniem z celem. nb spokojnie daje radę w pasywie, tak samo radek 9550.

a co do kompatybilności bloków np na gpu to kup abadona i nie powinno być problemu w przypadku zmiany grafiki jak i montażu radiatorów na niej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zdjąłeś cały ten ciepłowód?? znaczy że to raczej taki pic na wode a nie chłodzenie czy miałes taką wizję?

 

edit:

kupiłem już obudowę, chłodnicę oraz2 fandery:)

 

teraz wybieram pompke i blok/bloki:)

Edytowane przez szwabek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...