Skocz do zawartości
anx239

Ibm Thinkpad T40 - Recenzja

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki za super recenzje, ale napisz cos wiecej o ThinkVantage.

 

czym sie roznia modele T40, T41, T42, T43 ?

mi osobiscie podoba sie T43 - 1,6 centrino 512DDR2 dysk 60GB 5400 8MB (najlepiej sata) wifi bluetooth irda no i najlepiej dvdrw ale niekoniecznie. dam za niego max 3500 ale jeszcze nie teraz ;)

swoja droga do swojego notebooka musisz troche pracy wlozyc, np. dysk wymienic, baterie, no ale za ta cene to nie ma co wymagac za wiele ;) ale jak na uzywany 2 lata to igielka jest.

Zamiast wymieniać w moim T40 komponenty (bateria i dysk, ewentualnie do 1GB RAM) postanowiłem go sprzedać. Wisi już na Allegro. Dołożę trochę kasy i zmienię na T42. Jak się uda to może nawet na T43.

Co do wyglądu ThinkPad-ów to wg mnie są naprawdę ładne. Mają spokojny ale nowoczesny design. Czarny zawsze jest ładny. Napewno nie kupiłbym nigdy laptopa srebrnego. Farba pozłazi i dopiero wygląda beznadziejnie. Dla mnie np. ThinkPad T60 (14") to wizualnie dzieło sztuki. Oczywiście o gustach się nie dyskutuje - to tylko moje odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wymieniać w moim T40 komponenty (bateria i dysk, ewentualnie do 1GB RAM) postanowiłem go sprzedać. Wisi już na Allegro. Dołożę trochę kasy i zmienię na T42. Jak się uda to może nawet na T43.

Co do wyglądu ThinkPad-ów to wg mnie są naprawdę ładne. Mają spokojny ale nowoczesny design. Czarny zawsze jest ładny. Napewno nie kupiłbym nigdy laptopa srebrnego. Farba pozłazi i dopiero wygląda beznadziejnie. Dla mnie np. ThinkPad T60 (14") to wizualnie dzieło sztuki. Oczywiście o gustach się nie dyskutuje - to tylko moje odczucia.

moje myslenie ;)

 

mi tez sie IBM podobaja, nie lubie sie wyrozniac, nie lubie wynalazkow. ibm to dla mnie takie audi - klasyczne ale szybkie wygodne ;)

 

powiedz mi anx239 co planujesz teraz kupic? proc, pamiec, dysk itp ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje myslenie ;)

 

mi tez sie IBM podobaja, nie lubie sie wyrozniac, nie lubie wynalazkow. ibm to dla mnie takie audi - klasyczne ale szybkie wygodne ;)

 

powiedz mi anx239 co planujesz teraz kupic? proc, pamiec, dysk itp ...

Myślę nad T42. Pentium M 1.8, 1GB RAM, minimum 60 GB HD, najchętniej Combo, WiFi i BT. Koniecznie w bardzo dobrym stanie wizualnym. RAM-u może być na początek 512MB ale koniecznie w jednej kości.

Najchętniej zakupiłbym T43 na szynie 533MHz z procem 1.8 ~ 2 GHz, 1GB RAM i dysk SATA 80GB 7200rpm.

Tymczasem zbieram kasę i się zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad T42. Pentium M 1.8, 1GB RAM, minimum 60 GB HD, najchętniej Combo, WiFi i BT. Koniecznie w bardzo dobrym stanie wizualnym. RAM-u może być na początek 512MB ale koniecznie w jednej kości.

Najchętniej zakupiłbym T43 na szynie 533MHz z procem 1.8 ~ 2 GHz, 1GB RAM i dysk SATA 80GB 7200rpm.

Tymczasem zbieram kasę i się zobaczy.

Jak juz wspominalem dyskow SATA w T43 nie ma...

Procka mam takiego jak ty bys chcial... Ramu juz tez tyle...

A HDD bede zmieniac na Hitachi 80GB 7200rpm 8MB Cache.

Na koncu doloze BT, bo fabrycznie w tej konfiguracji go nie bylo.

Ja jakos wole dolozyc, wymienic, niz od razu wydac wiecej... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wychodze z zalozenia, ze jak juz cos jest zrobione wczesniej to dla mnie lepiej bo nie musze juz tego robic ;) z reguly wiem ze w laptopach wymienia sie najczesciej baterie, rzadziej juz dysk czy naped. tak sobie pomyslalem, ze wystarczy mi w zupelnosci combo i nagrywarka dvd zewnetrzna na usb. adapter kosztuje grosze, a nagrywarke mam w stacjonarnym, tak wiec tanim kosztem moge miec nagrywarke dvd. ale moze byc problem z czytaniem plyt nagranych na nagrywarce w dvd-romie (combo). czasami tak wychodzi na oszczednosci ;). generalnie w ibm nie podoba mi sie stacja dokujaca (replikator portow? ) jestem tez ciekawy jak zachowuje sie ta oryginalna myszka od IBM i czy dysk 5400rpm "muli" tak jak w stacjonarnym. jakby mogl ktos kompetenty wypowiedziec sie na ten temat to bede wdzieczny. w dalszym ciagu nie dowiedzialem sie czym sie roznia T41 T42 i T43.... tylko wyposazeniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IBM czy Lenovo... Jakosc nadal na bardzo wysokim poziomie.

Porównaj T40/42/43 z najnowszym T60 albo z X60S :wink: Miałem okazję się przekonać, popracować kilka tygodni z tym sprzętem i jakość jedzie powoli w dół :sad: C2D i inne bajerki już mnie nie przekonują. IBM zawsze słynął z jakości, solidności, niezawodność, bezawaryjność no może poza ostanim okresem gdy ilość usterek przekraczała 6%.

 

Szkoda, że dział laptopów sprzedał Lenovo. IMHO legenda umarła.

 

W każdym razie żaden Thinkpad z jakim się spotkałem nie uległ awarii. No może poza jednym jak koledze piorun strzelił w słup i spalił się router wraz z kartą sieciową w laptopie (poza uwaloną kartą laptop działał w porządku :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj T40/42/43 z najnowszym T60 albo z X60S :wink: Miałem okazję się przekonać, popracować kilka tygodni z tym sprzętem i jakość jedzie powoli w dół :sad: C2D i inne bajerki już mnie nie przekonują. IBM zawsze słynął z jakości, solidności, niezawodność, bezawaryjność no może poza ostanim okresem gdy ilość usterek przekraczała 6%.

 

Szkoda, że dział laptopów sprzedał Lenovo. IMHO legenda umarła.

 

W każdym razie żaden Thinkpad z jakim się spotkałem nie uległ awarii. No może poza jednym jak koledze piorun strzelił w słup i spalił się router wraz z kartą sieciową w laptopie (poza uwaloną kartą laptop działał w porządku :) )

No ja nie mialem na mysli T60...

Max do T43, wszystkie nastepne modele to juz nie to.

Nie umarla, mozemy ja wciaz podtrzymywac bedac posiadaczami IBMow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że dział laptopów sprzedał Lenovo. IMHO legenda umarła.

madre slowa. mi Lenovo kojarzy sie z takimi firmami jak Acer, California Acces itp. Jak mozna bylo sprzedac nazwe LEGENDY ? czy to taki marketing ? ktos tu tez powiedzial ze nie przekonuje go C2D w najnowszych IBM'ach. Mnie tak samo, jak dla mnie to stary poczciwy IBM z Pentium M tylko.

 

 

btw. Ibm sprzedal albo sie polaczyl z Hitachi. dyski IBM tez slynely z niezawodnosci itd. 3 moich znajomych mialo przez dlugie lata (2 nawet dalej ma) 20GB, 20GB i 40GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. Ibm sprzedal albo sie polaczyl z Hitachi. dyski IBM tez slynely z niezawodnosci itd. 3 moich znajomych mialo przez dlugie lata (2 nawet dalej ma) 20GB, 20GB i 40GB.

Nowa fabryka IBM'a na Węgrzech (tj. kilka lat temu) niestety zasłynęła z fatalnej jakości produktów. Całe serie dysków m.in. DTLA padały w niedługim czasie. To był gwóźdź do trumny. Ale Hitachi nie zaprzepaścił technologii.

Używałem Hitachi 80GB, teraz 160GB i jestem bardzo zadowolony.

 

Co do marki IBM Thinkpad - Lenovo wykupiło 3-4 letnie prawo do tej marki. Potem już nie będzie mogło jej używać.

 

Owszem czepiam się T60 i X60s, ale miałem też okazję pobawić się Lenovo N100 - to jest dopiero jakościowa katastrofa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jak pisałem tak zrobiłem. Mój ThinkPad T40 znalazł już nowego właściciela. Zostały mi jeszcze do sprzedania karta WiFi i moduł Bluetooth i zabieram się za poszukiwanie maszyny marzeń :rolleyes: , aczkolwiek na miarę kasy którą mam/jeszcze dozbieram. Nawet mój ukochany palmtop HP1940 zmienia właściciela :sad: .

Ale trudno, na IBM każda złotówka ważna. Jak już coś zakupię to oczywiście nie omieszkam pochwalić :oops: się na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do doka (Advanced Minidock) mam specjalny kabel którym mogę podpiąć np. stacje dyskietek czy DVDRW - napędy muszą posiadać odpowiednie złącze. Napęd podpinam kablem do doka.

 

Fabrycznie nowa Ultrabay 2000 nagrywarka DVD od Lenovo to koszt około 1300 zł brutto :lol: No nic za markę i miniaturyzację się płaci :wink:

 

Dok Ultrabase X6 do X60s posiada miejsce napęd (wersja Ultrabase 2000) ponieważ nie ma na niego miejsca w laptopie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

post wprawdzie stary ale czy warto jeszcze kupowac t41? mam mozliwosc kupic taki sprzet?

miael macerka wczesniej z ddr2 i wicej na hdd niz te thinkpady takze zastanawiam sie czy jeszcze wart owydawac kase na to starocie?

Jasne :D

Słabszy T41 kontra trochę szybszy Acer - wybór jest łatwy = kup T41.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli IBM wydaje się za drogi i za mało wydajny to zamiast asusa polecam DELLa, jakość prawie tak samo dobra co w IBM a można w przyzwoitej powiedzmy cenie dostać porządny config. Miałem asusa, wsparcie techniczne jest ok ale jakość wykonania mogła być lepsza, trochę trzeszczał i touchpad był głośny... klikanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i wykopaliska ... ale sam bym kupił serie T... pomimo upływu lat i mocnej eksploatacji te laptopy dalej sa synonimem trwałości ( miałem w rekach 6 letniego i nawet nie był wytarty.... )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T40 miały ekrany IPS, prawda? Musiały być super (głównie chodzi o kąty i lepszą reprodukcję kolorów). Dzisiejsze tandetne TNki glare nie dość, że potrafią tworzyć artefakty kolorystyczne po bokach przy patrzeniu w sam środek ekranu, to na dodatek odbijają wszystko i łapią odciski palców jak szalone.

 

A za matową powłokę trzeba wydać, czasem sporo. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Laptop IBM T40 - jak rozszeżyć pamięć Ram... ?

Witam! Od zamieczenia przez Pana recenzji minęło już trochę czasu... Tak sie jednak składa, że ja nadal posiadam IBM T40... Wcześniej nie posiadałem zadnego sprzętu komputerowego, a T40 podarował mi kolega.... Jak na razie działa, ale chciałbym rozszeżyć Ram i dodac dodatkowy dysk ?zamówiłem na allegro Dysk 80 GB Toshiba HDD Ata i kieszeń dla niego 9.5 mm? Otworzyłem klapkę na spodzie laptopa i wyjąłem kość Ram... Jednak na płytce dane wskazują, że jest to Ram 256MB DDR333Mhz.... Laptop informuje o pamięci Ram 512 MB... Ile więc w laptopie jest slotów na Ram?  Gdzie jest drugi Ram 256MB? Czy aby go zlokalizować należy rozebrać laptopa? Poza tym w sklepie komputerowym znalazłem pamięć Ram 1GB DDR bo 2 GB DDR nie mozna znależć... Czy więc wystarczy jedynie wymienić kości i laptop zacznie działać nieco szybciej? Będę wdzieczny za odpowiedż na moje pytania... Pozdrawiam!

Edytowane przez Sliwka69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...