Skocz do zawartości
Dziuby

Imei I Namierzanie Telefonu Gsm

Rekomendowane odpowiedzi

jest taka mozliwosc ale policja musiala by wydac nakaz a raczej nie wydaja byle dla odnalezienie skradzionego telefonu (bo im sie nie chce - taki kraj)

Nie tyle policja co prokuratura zdaje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prokuratura to dla mnie czesc policji (moze i tak nie jest ale dla mnie w prostym rozumowaniu tak) co nie zmienia tego, ze nie chce im sie takich nakazow wydawac tylko po to by odnalezc skradziony telefon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, że tak się dzieje w kraju. A czy macie może czy w Anglii policja mocniej szuka?

Brat znalazł telefon i nie wie czy ma go włączać czy nie bo nie chce żeby go zablokowali.

 

p.s.

Pisząc znalazł mam dokładnie to na myśli. Proszę nie sugerować kradzieży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a co za roznica czy wlaczy czy nie? Jak kolo zglosil kradziez czy tam zgubienie (a pewnie tak bo tam jak ci ukradna a masz ubezpieczony to dostajesz nowy ale musisz zglosic to na policji) to nawet jak ma wylaczony to i tak zablokuja - ale w polsce bedzie dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm no nei wiem, ale mi zawsze wydawalo sie, ze IMEI to unikatowy numeri jesli go zablokuja to nei tlyko u danego operatora ani w jendym kraju tlyko wszedzie i u kazdego operatora, ale moge sie mylic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zmiana imei jest nielegalna?

Jeśli tak to to wszystko co chcę wiedzieć.

Jeśli nie to czy można zmienić imei w Nokii 6233?

zmiana imei jest nielegalna, przewaznie trzeba przelutowywac uklady na plycie glownej, zaden serwis (jesli nie masz tam znajomego) sie tego nie podejmie, czasami na gieldach sa ryzykanci co to robia za okolo 100zl (zalezy od telefonu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starych nokiach (DCT-3) typu 3310 itp da sie zmienic imei jednym kliknieciem myszki po podlaczeniu tela MBUS'em do kompa ;)

ta ale w czasach noki 3310 nie blokowali telefonow po IMEIu a jak teraz komus taka ukradna to przewaznie albo nie ma juz pudelka/gwarancji albo nie chce mu sie tego zglaszac ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta ale w czasach noki 3310 nie blokowali telefonow po IMEIu a jak teraz komus taka ukradna to przewaznie albo nie ma juz pudelka/gwarancji albo nie chce mu sie tego zglaszac ;]

 

wiesz w dct4 tez da sie imei zmienic. w opt pozostanie ten sam ale do sieci komoreczka będzie meldowala się innym.

a dct4 są jeszcze w sprzedazy jako nowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm no nei wiem, ale mi zawsze wydawalo sie, ze IMEI to unikatowy numeri jesli go zablokuja to nei tlyko u danego operatora ani w jendym kraju tlyko wszedzie i u kazdego operatora, ale moge sie mylic.

Tak by bylo, jakby operatorzy wymieniali miedzy soba listy poblokowanych IMEI. A tak niestety nie jest i nawet w obrebie kraju nie ma u nas jednek wspolnej bazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak by bylo, jakby operatorzy wymieniali miedzy soba listy poblokowanych IMEI. A tak niestety nie jest i nawet w obrebie kraju nie ma u nas jednek wspolnej bazy.

W obrebie kraju jest wspolna lista i jesli telefon zostanie zablokowany u jednego z polskich operatorow to mozna sie spodziewac, ze w przeciagu 48 godzin zostanie rowniez zablokowany u pozostalych. Zdarzaja sie przyupadki, ze bedzie dzialal, ale sa stosunkowo nieliczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...