Skocz do zawartości
srekal34

Jaki zegarek?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pioorek

Ja mam aktulanie taki:

 

http://www.zibi.pl/produkty2.asp?kat=1&amp...t=66&id=363

Moze nie jest najlepszy, ale mnie sie podoba. Wkurza troche gumowa "zawiązka" 8O bo jak sie spoce to mi sie troche lepi, wolalbym branzolete (moze sobie wymienie...) no i szybka mi sie dosc szybko porysowala, tez przydaloby sie wymienic. Ogolnie go polecam, tani i dobry jak na swoja cene.

Nie moglbym zyc bez zegarka na reku ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast Pateki to nalepsze mechaniczne zegarki na świecie, i co do tego nie ma wątpliwości. Jak ktoś ma pieniążki - ja nie widzę problemu. Zresztą Pateki są śliczne, w przeciwieństwie do np. Rolexów...

No widzisz, wychodzi jak łatwo dajesz sie omamić misternej machinie marketingowej. Wyjaśnij mi, co daje Ci podstawy do postawienia tej tezy, którą pogrubiłem? Otóż podejrzewam, ze Patek jest jedyną marką elitarną jaką znasz (tu właśnie działa dyskretny marketing firmy; Rolexa natomiast nie uznaje za marke elitarna - bardziej za czysto snobistyczą), bo inaczej nie wysunąłbys takiego stwierdzenia. Powiedz mi, w czym dokładnie mechanizm Pateka jest lepszy od mechanizmow takich firm jak np. IWC, Audemars Piguet, Parmigiani Fleurier, Vacheron Constantin, Breguet, itp., itd?? Zresztą to są marki rownie elitarne (i rownie doskonałe) jak Patek, wiec moze wyjasnie o co mi chodzi na bardziej przyziemnym przykładzie. Czy naprawde uwazasz, ze mechanizm np. Omegi za 10k jest zauważalnie gorszy od Pateka za 1 000 000? Nie wydaje mi sie, zeby taka Omega działała w jakikolwiek sposob gorzej od Pateka. Jednak Patek jest 100x drozszy, poniewaz wypuszcza limitowaną serie np. 100 egzemplarzy, a na świecie jest znacznie wiecej niz 100 ludzi chetnych na jego zakup, wiec Patek musi ustalic cenę na absurdalnym poziomie. Na rynku jest kilkadziesiat marek, oferujących zegarki rownie perfekcyjne jak Patek i kuriozalnym jest twierdzic, ze mechanizm Pateka jest lepszy (w czym lepszy pytam?).

Poza tym gdybym miał wydac milion na zegarek, to zamówiłbym go u jakiegos producenta, wg. mojego projektu i miałbym jedyny, unikalny egzemplarz (sygnowany moim nazwiskiem na tarczy 8O ) - mogłbym sie wtedy smiac w twarz tym looserom z ich pospolitymi Patekami 8O

 

 

pisząc o mercedesie mialem na mysli to ze się mało psują ;)

No i wlasnie dlatego nie mozna ich porownac do Mercow, bo nowe Merce sypią sie podobno jak cholera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to Patek stworzył Calibre 89 żeby pokazac co potrafi technicznie, na forach internetowych możesz sobie poczytać dokładnie o mechanice, i w czymś ten Patek jest jednak lepszy, skoro się nim wszyscy tak ekscytują od strony technicznej. Mi tourbillon do szczęscia niepotrzebny, wystarczy mi kwarcowy Edox (najcieńszy na świecie ;X). Zresztą pytasz dlaczego uważam że Patek robi najlepsze zegarki mechaniczne? Bo Calibre 89 i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są różne modele lakierowanych butów Nike 8O

Ta, jak Casio to Mercedes, to Patek to co... Platynowy prom kosmiczny wysadzany diamentami?

moze inaczej 8O casio to mercedes... szczegolnie te stare.... patek to bardziej jaguar/aston martin... o maybach zwanych rolexami nawet nie wspominam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to Patek stworzył Calibre 89 żeby pokazac co potrafi technicznie, na forach internetowych możesz sobie poczytać dokładnie o mechanice, i w czymś ten Patek jest jednak lepszy, skoro się nim wszyscy tak ekscytują od strony technicznej.

Calibre to model stworzony na 150. rocznice Patka, ktory chcial zrobic najbardziej skomplikowany zegarek (jakos glupio mi uzywac słowa "zegarek" w stosunku do Calibre, ale mniejsza o to) i to mu sie udało, dlatego też sie ludzie podniecają. Nie rozumiem jednak jaki to ma zwiazek z rzekomą wyzszościa mechanizmu w zegarkach Pateca nad zegarkami przykładowo Vacherona. Jak w ogole mozna mowic o wyzszosci jednego nad drugim, podczas gdy obie firmy robią perfekcyjne czasomierze. Mozna jedynie dyskutowac o designie ale to kwestia gustu. I jeszcze wracając do Calibre - myslisz, ze VC nie moglby zrobic takiego zegarka? Ze nie daliby technicznie rady? Moze nawet zrobią na jakąs okrągłą rocznice ale na to trzeba przeznaczyc wielkie srodki. Patek ma prawdopodobnie najwieksze zyski w tej branzy (tj. w branzy ekskluzywnych zegarkow), wiec moze sobie pozwolic na wypuszczanie bardzo niewielkich serii ultra-skomplikowanych "zegarkow". Patek nie robi mechanizmow lepszych od np. Vacherona, ale przez swoje działania marketingowe (na ktore skadają sie m.in. takie okolicznosciowe cudeńka jak Calibre) moze poszczycić sie największym prestizem. Poza tym Patek ma swoją legende i skutecznie ją pielęgnuje. Lecz prestiż i legenda marki nie oznaczają wcale, ze Patek umieszcza w swoich zegarkach lepszy mechanizm niz konkurencyjne marki - po prostu wiądący producenci eksluzywnych zegarkow umieszczają w nich najlepsze mozliwe mechanizmy i bezsensem jest je porownywac.

 

Zresztą pytasz dlaczego uważam że Patek robi najlepsze zegarki mechaniczne? Bo Calibre 89 i tyle.

Czy gdyby Bill Gates miał kaprys posiadania najbardziej skomplikowanego zegarka i opłacił najlepszych zegarmistrzow z całego swiata, przeznaczył na ten cel jakąs astronomiczną kwotę i ostatecznie zaprezentował po 10 latach "swoje" dzieło sygnowane logiem swojej firmy, to stwierdziłbyś, ze najlepsze zegarki mechaniczne robi Microsoft, bo Gates-Watch i tyle? 8O

 

Ps.

Tu jest opis i zdjecia Calibre, zobaczcie o co sie rozchodzi 8O

 

Istnieje tylko 5 egzemplarzy :)

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, pewno masz racje. Przypuszczałem że renoma Pateka nie wzięła się znikąd, i przerasta konkurencję. Dla mnie mechaniczne zegarki to... hobby. Ja w takim rozwiązaniu nie widzę sensu, zresztą, po raz kolejny powtarzam, że numer jeden to dla mnie wcześniej podany Edox. Zresztą czy sama mechanika zegarków, znacząco się zmieniła od ostatnich 100 lat? Przecież poza precyzyjnymi badaniami, to jest to zasadniczo to samo...

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mowie ze prestiz Pateka wział sie znikad, bo renome firma budowała latami, ale inne marki tez mają swoj prestiz i jak sie oferuje zegarki za kilkset tysiecy euro to po prostu nie mozna sobie pozwolic, zeby ich mechanizm był w jakimkolwiek aspekcie gorszy od konkurencji. Mowiac wprost - marki ze szczytu "piramidy prestizu" osiągneły juz wszystko co sie dalo w kwestii mechanizmu, wiec teraz rywalizują juz tylko designem czy limitowanymi seriami (kto krzyknie wieksza cene za zegarek ten lepszy 8O - i Patek wygrywa 8O ).

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna koperta, czy ten segment srodkowy jest z innego metalu? No i ja osobiscie nie lubie cyferek, i znowu jest wyraznie odseparowany segment z minutami - nad cyferkami. Tak sobie to wyglada moim zdaniem. Ale ja bardzo minimalistyczny jestem 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawali za darmo do skarpetek? Bo ceny tych zegarków są na allegro 10x wyższe, niż to jest warte 8O DIESEL ZIĄ, DIESEL 8O

 

@dzik86

 

Casio Edifice - fajna seria, sportowo-klasyczne, dynamiczne, nawet kiedyś rozważałem kupno jednego z nich, ale wpadł mi do rąk mój szwajcar, więc mała renowacja i jakoś nie nabyłem Edifice'a. Jeszcze Lineage spoko jest.

 

Nie no, aż dam linki, design jest powalający

 

http://www.allegro.pl/item148024152_super_..._zl_xenon_.html

http://www.allegro.pl/item149824709_zegare...top_model_.html

http://www.allegro.pl/item148150591_diesel...rek_okazja.html

 

I absolutny numer 1

 

http://www.allegro.pl/item148247856_niesam...wy_lucky_7.html

 

No ale jak Pollock poszedł ostatnio za $140,000,000 :)

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm to może i ja sie pochwale co posiadam :]

zainwestowalem po raz kolejny w firme Casio noi jak narazie sie nie zawiodlem, zegarek moge polecic osobom, ktore nie patrza na wyglad ani funkcje a na wytrzymalosc zegarka. Poza wytrzymaloscia ma jeszcze jedna zalete, nie trzeba w nim wymieniac baterii, poniewaz posiada panele sloneczne, tadaam a oto on:

 

CASIO DB-E30 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast rozwazam zakup zegarka do garnituru i moją uwagę przykuł ten Tissot:

 

Dołączona grafika

 

(wersja z czarną tarczą)

 

Dołączona grafika

 

...i ten Longines:

 

Dołączona grafika

 

Który ładniejszy?;] (Osobiście skłaniałbym sie nieco bardziej w strone Longinesa 8O )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Casio to wygląda jak zegarek dla 9 latka na komunię :)

Zegarek to kwestia osobista. Nie czepiałbym się designu, co najwyżej płacenia za markę, jak to było wprzypadku tego Diesla.

 

Longinesa

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Przeca to klon mojego Edoxa (i Vice Versace), tylko że złoto (u mnie starło się po paru latach 8O w sumie nawet nie jestem pewien czy to złoto 8O ) zastąpione srebrem, a brązowy pasek - czarnym.

 

Po prostu zegarkowa klasyka w prostej formie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko Longines to kwarc, a Tissot ma naciag automatyczny. Jednak z drugiej strony, jesli zakladałbym go okazjonalnie to naciag automatyczny wcale nie jest zaletą, hmmm...

 

Btw, przy okazji znalazłem coś arcypięknego 8O

Dołączona grafika

 

Szkoda tylko, ze mnie nie stac 8O

 

http://www.chrono24.com/web/pl/hersteller/...mos/1230927.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zwolennikiem kwarcu. Tzn. nie fascynuje mnie mechanika zegarków, dokładność kwarcu + brak problemów z serwisem co pare lat (wystarczy dobry zegarmistrz). Ogólnie nie fascynują mnie tysiące wzkazóweczek itp.

 

Zresztą w sumie ciekawy link

 

Chronometr

 

Jedyny miły bajer - wieczny kalendarz. Na daną chwile potrzebowałbym jeszcze z 2 zegarki, wspominany wcześniej Edox na bransolecie, i ewentualnie coś srebrnego (białe złoto...) na czarnym pasku. No ale niestety, jak się nie pracuje, to się ma priorytety.

 

Na daną chwilę ciekawią mnie repliki, tzn. ich jakość wykonania. Bo ~300-500 zł sugeruje że nie jest to szrot, a design niektórych elitarnych zegarków, ucieszyłby mnie w niefirmowym wykonaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...