Skocz do zawartości
pmp

Panoramy LCD 26" / 27"

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam jak na żywo zobaczyć tego U2515h czy plamka nie za mała. Odległośc od monitora to jakies 55cm

 

W nowoczesnych systemach i programach mała plamka nie stanowi problemu, bo dzięki funkcji skalowania (systemowe dpi) możesz ustawić praktycznie dowolną (do chyba 500%) wielkość interface'u. Jedyny problem jest w przestarzałych technologicznie programach, które nie chcą się prawidłowo skalować. Tak czy inaczej w popularnych programach problemów ze skalowaniem nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad przesiadką z mojego obecnego monitora 16:9 Dell U2515H 1440p na jakiś monitor 21:9. I tak myślę nad zasadnością tego wyboru. Z jednej strony schodzę z rozdzielczością, alez drugiej,  jak zobaczyłem gry na takim monitorze, to się zakochałem. Niby mógłbym pójść wyżej i zainwestować w monitor UWQHD, ale to łączy się ze zmianą karty graficznej (obecna to MSI 1070),  a sam monitor to też wydatek minimum 2000zł. Zastanawiałem się nad LG 29UM69G (wydaje mi się, że branie 34" przy 1080 mija się z celem)
Posiadany budżet, to kasa za Dell'a +/- 400zł o ile będzie sens dopłacać (czyli jakieś 1400zł). Głównie używany będzie do grania, oglądania filmów pracy. Co myślicie zmieniać, czy lepiej pozostać przy 1440p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup nowych monitorów i szczerze powiem pojęcia nie mam co jest obecnie warte uwagi. Teraz mam dwa delle 2209wa i poszukuje na ich miejsce dwóch monitorów 27 calowych z rozdzielczością 1440p. Budżet..? Myślę, że 3,5 tyś złotych, jak faktycznie będzie warto to dorzuce parę stówek. Jeżeli chodzi o zastasowanie to głównie gry, trochę programowania, nie mam wygórowanych wymagań co do jakości obrazu, żeby była nie gorsza niż na starych ekranach.     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę do tematu. Sam się zastanawiam nad zakupem monitora typowo do gier. Mam Asusa Designo MZ27AQ 1440p 60Hz IPS. Jeśli dokupię do tego coś na 144Hz to czy ten 60Hz nie będzie kuł w oczy. Matryca także w IPS? Co z synchronizacją, gsync czy freesync?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FxJ Szczerze powiem nie rozważam zakupu monitora o odświeżaniu >75Hz, po pierwsze jakoś nie odczuwam potrzeby przy moich zastosowaniach, a po drugie nie mam czym tego napędzić (obecnie mam GTXa970, może za jakiś czas wleci GTX1660). Dlatego  celuje w rozwiązania raczej biurowe niż gamingowe. Znajdzie się coś godnego polecenia? W pracy mam 3 sztuki Lenovo-thinkvision-t24i-10   szczerze powiem wydają się OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Planuję w tym tygodniu zamówić nowy monitor i chciałbym abyście mi coś doradzili przed tym. Na początek trochę informacji:

Mój profil: (80% Chrome i kodzenie, 20% gry MMO/RTS, praktycznie nie gram w FPS czy bardziej kompetytywne tytuły, filmów nie oglądam, okazyjnie jakiś serial).
Oczekuję:

  • 27"
  • 1440p
  • IPS/VA (byle nie TN)
  • cena 1000-1500zł (wolałbym wydać blizej dolnej granicy chyba, że naprawdę warto



Fajnie gdyby było:

  • raczej płaski (nie skreślam, zakrzywionych ale preferuję proste)
  • więcej niż 60Hz
  • FreeSync zgodny z kartami nVidii
  • cienkie ramki



Sam szukałem od kilku dni i znalazłem 4 pozycję, choć jestem otwarty na nowe:
ACER NITRO 27" VG270UBMIIPX (słyszałem o różnych problemach z nim)
ACER NITRO 27" VG270UPBMIIPX (to co wyżej ale 144Hz, warto dopłacać 350zł ? )
SAMSUNG 27" CJG50 (LC27JG50QQUXEN) (zakrzywiony, popularny, dość sprawdzony, słabe kolory)
SAMSUNG 27" THE SPACE LSR750 (LS27R750QEUXEN) (fajnie wygląda, stabilna podstawka, 144Hz, podobno ma wyjść update z FreeSync? tylko czy warto dopłacać względem pozostałych?) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...