Skocz do zawartości
DrKleiner

Jaki plecak kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry fipa za moją zbrodnię.

Oczekuje oddzielnego topicu z przeprosinami.. 8O

Jeśli sugestia wydania 100% więcej za plecak z gwarancją dożywotnią i jakością wykonania bez porównania lepszą od takich za 100zł to jest zła rada- to przepraszam.

Bierz pod uwage czyjes możliwosci finansowe. Kolega wyraźnie napisal, ze MAX 100zł po czym dodał, ze NAWET KOSZTA EWENTUALNEGO TRANSPORTU MUSZĄ SIĘ W TYM ZAWIERAĆ. Proponujesz mu cos dwa razy droższego po czym sie unosisz, bo zwrocilem Ci na to uwage.

 

I tak zaraz wpadnie jonas i napisze, ze "każda sraczka swój Laxigen chwali" 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się takim modelem Jansportu: http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=169854805, mam go ok. 3 lat, troche już przeżył ale za to nic się nie popruło czy rozerwało. Pojemność jest chyba jego największą zaletą.

Heh, miałem właśnie wkleić link do tej samej aukcji ;) Ale jak w jakichś mniej stylowych kolorach (tzn. nie czarny :) ) można wyrwać za 99. Co to się porobiło, ja za swój dałem 149 w sierpniu 2005, cena katalogowa w 2006 podskoczyła do 169, a tu tak tanio 8O W każdym razie szczerze polecam. Pojemny, bardzo, ale to bardzo ładny - skromny, bez masy śmieci, które odpadną/zepsują się/urwiesz przypadkiem. Po ponad półtora roku użytkowania wygląda prawie jak nowy (no, pomińmy fakt, że jest nieco brudny :D ). Noszę w nim codziennie parę kilo na stosunkowo długim dystansie, ciężar przyjemnie się rozkłada na ramiona. Nie przemaka łatwo, szwy trzymają, zamki w doskonałym stanie. Nic się przy ramionach nie urywa, gdzie dla porównania w poprzednim paso (tia, wiem że to shit) po 2 miesiącach musiałem na nowo przyszyć paski, wymienić jeden zamek i zaszyć dziurę która zrobiła się pomiędzy dwoma kieszeniami 8O Ma też za sobą kilkudniowe wypady we wszystkie strony kraju, jak na razie mnie nie zawiódł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JanSport, sam taki plecak zakupiłem sobie do gimnazjum, a aktualnie jestem w klasie maturalnej. Plecak jak bym go wyprał wyglądał by jak nowy. Jedyne oznaki zużycia to lekko przytarte paski.

 

Polecam bardzo tę firmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm nie bede oryginalny i również polece Jansporta

 

mam ten model http://allegro.pl/item174783126_jansport_b..._promocja_.html i moge powiedzieć że jest gigantyczny kiedy trzeba coś wiekszego zmieścić (2xmobo w boxsie spokojnie sie mieści) a gdy jest pusty wtedy wydaje sie mały

dodajmy do tego że nie mam spoconych całych pleców (tak jak to było ze zwykłym pelcakiem) a na dodatek jest bardzo lekki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podłącze się do tematu i może polecicie mi jakąś torbe na ramię?

Głownie bedę ją nosił do szkoły, a w niej zeszyty, książki

(ale wielkością bym się nie sugerował, bo dla mnie to nie problem jedną książke pod pache wziąć).

Znalazłem takie na allegro:

http://allegro.pl/item253826773_torba_puma...7_v_series.html

http://allegro.pl/item255214762_torba_puma...d_palo0801.html

 

Co o nich sądzicie? Nie chce żeby wyszło gejowo i szukam raczej torby które nie rzuca się w oczy (i żeby nie wyszło, że jest to damska torba, bo łatwo pomylić 8O) .Aha zauwazyłem, że w większosci przypadków ceny za torby wynoszą ok. 75-150zł, plecaki podobnie. Wydaje mi się, że to bardzo dobra cena, ale czy też jakość? Tak dla porownania - ile w miare dobre plecaki kosztują?

Aha może jest tu jakiś specjalista i mi powie czy te z linka są ori, a nie podróbki.

Edytowane przez Helm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami torba jest bardziej poręczna ale chyba jednak zdecyduje się na plecak. Dlaczego? Bo i tak musze kupić plecak na rower, ale tak to zaoszczędze troche pieniążków. Plecak dodatkowo bedzie uzywany do szkoły, miasto, wycieczki itd. Ma być nie za duży, wygodny, wytrzymały i ładny (raczej w jakimś ciemnym kolorze)

Cena - bo ja wiem, akurat tak bardzo ważna nie jest. Jeśli mam dopłacić kilkadziesiąt zł do dużo lepszego plecaka który będzie spełniał w/w wymagania to zrobie to (ale wolalbym się wyrobic w 200zł)

Edytowane przez Helm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos JanSporta. W poprzednim topicu o plecakach pisałem, ze po ponad 6 latach uzytkowania w moim plecaku zaczeły sie przycinac zamki glownej kieszeni. JanSport jak wiadomo daje 30 lat gwary, ale ja nie posiadam juz rachunku. Pytalem sie w ich sklepie czy mimo to wymienią plecak i powiedzieli mi, ze gdybym mial rachunek to nie byloby problemu, a tak to mogą jedynie bezplatnie wymienic zamki (i ogolnie wszystko co jest zuzyte), co zajmnie 2-3 tygodnie. Czego chciec wiecej? W niedalekiej przyszłości zamierzam kupic jeszcze drugiego JanSporta ze specjalną kieszenią ochronną na lapka - widzialem super plecak za 370 i dowiedzialem sie, ze czasami ten model jest przeceniany na 250 - jak bedzie za tyle to na pewno się skuszę ;)

Odświeżam, bo oddalem mojego starego i wysłużonego JanSporta na gwarancje (nie miałem oczywiście żadnego dowodu zakupu) i po około dwóch tygodniach dostałem praktycznie nowy plecak, bo wymienili w nim prawie wszystkie suwaki i ramiączka 8O . Innymi słowy: obsługa klienta na 5+ . Więcej niestety nie mogę dać, bo nie wymienili jednego zamka wewnętrznej kieszonki (działał co prawda idealnie, ale jakimś cudem odłamała się część tego metalowego trzymadełka w taki sposób, że zamiast okrągłego otworu zostalo półkole - mam nadzieję, że rozumiecie o co chodzi :) ), za co przeprosili w liście 8O . Kupiłem też tego drugiego JanSporta, ze specjalną kieszenią na laptopa - na barsop.pl (polecam - paczka doszła następnego dnia po zamówieniu) stoją 140 zł taniej niż w sklepie. Ogolnie stałem się stałym klientem firmy JanSport :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć o tej gwarancji na JanSporty. Mnie się po 4 latach wyrwał zamek, a raczej zrobiła dziura między materiałem a zamkiem błyskawicznym.

Wymienią Ci ten zamek - oddaj to punktu JanSporta (jak nie masz rachunku z tego sklepu gdzie go kupiłes to musisz oddac bezposrednio do ich biura, znajdującego się w centrum handlowym na przeciwko Blue City). Oczywiście nie zapłacisz za to nawet złotówki 8O .

 

EDIT:

Nie wiem czemu wydawało mi się, ze jestes z Wawy :) . Co do Łodzi to nie wiem gdzie i czy tam biuro mają, ale jak będziesz chciał oddać plecak to się dowiesz 8O .

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami torba jest bardziej poręczna ale chyba jednak zdecyduje się na plecak. Dlaczego? Bo i tak musze kupić plecak na rower, ale tak to zaoszczędze troche pieniążków. Plecak dodatkowo bedzie uzywany do szkoły, miasto, wycieczki itd. Ma być nie za duży, wygodny, wytrzymały i ładny (raczej w jakimś ciemnym kolorze)

Cena - bo ja wiem, akurat tak bardzo ważna nie jest. Jeśli mam dopłacić kilkadziesiąt zł do dużo lepszego plecaka który będzie spełniał w/w wymagania to zrobie to (ale wolalbym się wyrobic w 200zł)

Od ok. pół roku posiadam taki, tyle że czarny klik Dość dużo miejsca, wygodny i wciąż wygląda jakbym kupił go wczoraj ; ].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktos aktualnie aktualnie poszukuje plecaka, ale ja dla potomnych napisze że ze swojej strony polecam Jansporty. Po 2 latach użytkowania z mojej winy popsuł mi się suwak. Oddałem na gwarancje i bezproblemowo naprawili go (wymienili) w ciagu 2 tygodni - sklep telefonicznie powiadomil mnie o mozliwosci odbioru plecaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktos aktualnie aktualnie poszukuje plecaka, ale ja dla potomnych napisze że ze swojej strony polecam Jansporty(...)

Ja dorzucę swe trzy grosze. Otóż plecak JanSporta, mniej więcej taki: http://www.barsop.pl/product_info.php/products_id/1085 tylko, że oczywiście starszy model, posiadałem szczęśliwie całe 10 lat (no przyznam, zabrakło 1 miesiąca do 10 lat). 8O Jednakowoż poprzez uszkodzenie mechaniczne (z mojej winy) uszkodzil się nieco zamek główny i wymagał specjalnego patentu zeby go zapiąć. Kres tego plecaka był dość smutny. Mianowicie w ostatnie wakacje (2007) po spożyciu sporej ilości wody ognistej udałem się ze znajomymi na dogrywkę do nocnego, no i niefortunnie (w stanie upojenia) patent na zapięcie zamka nie zadziałał i z plecaka wypadły dwie 0,5l. Do dziś pamiętam ten widok... jak uderzają z impetem o chodnik. O dziwo się nie potłukły, tylko odbiły i poturlały, jednak plecak tak mnie wyprowadził z równowagi, że w przypływie złości (w stanie totalnego upodlenia ową wodą ognistą) postanowiłem go za karę wyrzucić. Tak też się stało niestety. Jak wytrzeźwiałem następnego dnia, to moralniak był przeokrutny - ten plecak mógł spokojnie wytrzymać następne 10 lat. 8O No, ale nie ma tego złego - przy następnej wypłacie zakupie jakiś nowszy model, oczywiście wyłącznie JanSporta. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po trzech latach użytkowania plecaka High Sierra http://www.boardsports.com/250059.html moge go w 100% polecić. Plecak jest ledwo brudny, przez wspomniane 3 lata nie zepsuło się nic, choc jest użytkowany codziennie. Jest wygodny, przestronny (choć mógłby byc większy troche). Wkurzaja tylko długie paski od zapięć pasów biodrowego i na wysokosci klatki piersiowej. No i warto wspomnieć o 25 latach gwaracji. Najwiekszą wadą jest jednak jego cena, choć za jakość sie płaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie 8O Powitać wszystkich, którzy mi pomogą i przy okazji koledze powyżej.

 

Potrzebuje dobrego plecaka do szkoły, mój alpinus się rozsypał i coś mi potrzebne. Myślałem nad plecakiem Wolfgang WŁÓCZYKIJ II 24, ale może znacie coś lepszego? Raczej firmom typu adidas, puma itp mówię nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halo?!

 

Może oferta Deutera by Ciebie zainteresowała, porządne plecaki i wytrzymałe. Gdyby firma wymieniona przez el_gringo_dado nie po[gluteus maximus]dła, to poleciłbym HighSierra - mam na rower "bukłak" tej firmy (model Fluid) a latam z nim codzień, prany był z 8 razy, wypadków (na rowerze) przeżył kilka i wygląda po prawie 2 latach lepiej niż szmaty typu puma/nike/... po miesiącu użytkowania.

 

remiky

 

Z taką kwotą to wiele nie zwojujesz, systemy nośne takich plecaków będą raczej utrapieniem dla pelców...

Ja bym spróbował coś Hi-Tec/Magnum V-Lite 28 - na alledrogo chodzą po 128 pln, a mają niezły system nośny = siatka + metalowy stelaż powodujący że między plecakiem, a plecami masz wolną przestrzeń (przepływ powietrza latem). Mam taki system w bukłaku HighSierra i innego systemu nośnego już sobie nie wyobrażam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halo?!

 

Może oferta Deutera by Ciebie zainteresowała, porządne plecaki i wytrzymałe. Gdyby firma wymieniona przez el_gringo_dado nie po[gluteus maximus]dła, to poleciłbym HighSierra - mam na rower "bukłak" tej firmy (model Fluid) a latam z nim codzień, prany był z 8 razy, wypadków (na rowerze) przeżył kilka i wygląda po prawie 2 latach lepiej niż szmaty typu puma/nike/... po miesiącu użytkowania.

"szmaty typu puma/nike" - właśnie dlatego mówiłem, że tego nie chce 8O ale plecaki Deutera wydają się trochę za drogie (większość powyżej 200zł) i niezbyt ładne na pierwszy "internetowy" rzut oka. Ostatnio miałem lekkiego 20l alpinusa, więc teraz myślę, że może 25l. Thx za pomoc, masz coś jeszcze w zanadrzu? 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...