Skocz do zawartości
pe_te

Rozdzielenie Radiówki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problemik z routerem kupionym w UK.

Router nazywa sie Kcorp lifestyle wireless gateway router model to KLS-6615

Otoz z tym routerkiem problemy sa od poczatku a mam go juz prawie pol roku.

1. Jesli router dziala tzn kazdy z 3(2 laptopy i jeden desktop) pozostalych domownikow ma internet sa momenty w ktorych strona google laduje sie przez 30 sek ...

2. Czasem siec sie wywala ze nikt nie moze kozystac z netu, siec bezprzewodowa jest ale kazdy komputerek wysla setki pakietow a dostaje conajwyzej 30-40...

3. Wczoraj probowalismy przekonfigurowac router aby uzywal klucza WEP ... i teraz znowu nikt nie ma netu a siec fizycznie stoi i kaz\dy moze sie z nia polaczyc.

3 godziny siedzialem nad tym zeby cs z tym zrobic i nic. Problem jest nawet w tym ze po podlaczeniu rutera to innego kompa i wstukanie w mozilli IP przypisanego do tego routera nie wchodzi do okienka konfiguracji. Pojecia nie mam co mam robic... jak byly kable wszystko bylo proste a z bezprzewodowkami sa takie problemy eeeeh

;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zakinho

bo moj problem wyglada nastepujaco . mam internet na parterze odbieram go z anteny zawieszonej na dachu interet jest radiowy jak najlpiej bylo by podzielic ten internet na 2 komputer latop ktory znajuduje sie na 1 pietrze najlepiej by bylo bezprzewodowo . jakie byly by koszty takiego czegos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu to jest tak: kupujesz wspomniany BlackBox, albo inny sprzęcik, który umie rozdzielać radiówkę - po kablu już masz. Jeśli dodatkowo chcesz bezprzewodowo do jednego kompka - to musisz podpiąć jakiś AccesPoint (AP) i tyle... Raczej się nie myle :-P Ale lepiej jeszcze poczekać na opinię specjalisty :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem który dotyczy po części routera Black Box, po rozdzieleniu radiówki na dwa komputery zauważyłem że mój antywir NOD 32 uruchamia się około 36 sekund, przed rozdzieleniem było to góra 5s. Ma to zapewne związek z nawiązywaniem połączenia przez router, które trwa około 30 sekund... da się coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie masz warunki. Można to zrobić za pomocą jednego urządzenia np. OvisLinka Wl-5460 (tryb Universal Repeater) - AP odbiera sygnał radiowo i przekazuje go dalej do laptopów. Warunek jest taki, że AP musi znajdować się w takim miejscu, żeby był w stanie odebrać sygnał na dobrym poziomie. Jeżeli w tej chwili odbierasz sygał za pomocą anteny, która jest gdzieś na zewnątrz (dach, komin itp.) to lepiej zastosować 2 oddzielne AP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W w/w temacie jestem totalnym noobem, zakupilem router Linksys Wrt54gl niestety kocowka kabla od anteny krotko mowiac nie pasuje .

W obecnej chwili wkreca sie ja do D-linka 520 a ma pasowac do wspomnianego rotera . Na allegro znalazłem http://www.allegro.pl/item239863129_dowoln...ap_wys_24h.html o co proscic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma dziurke czyli RP-SMA na przejsciowce ma byc z bolcem a z drugiej strony RP-TNC z dziurka .

Wielkie dzieki, pytanko dodatkowe czy beda straty sygnalu z powodu takiej przejsciowki ? Czy lepiej na stale przerobic koncowke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

Kumpel kupił sobie LINKSYS WRT54G lecz nie udalo mu sie go podlaczyc to kupił sobie router a tego oddal mi. Ja mam radiówkę, tyle ze mam taką końcówkę a nie ma w tym AP wejścia na taką, Jest jakaś możliwość zbudowania sieci u mnie na tym LINKSYS'ie? Czy nie da rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router podlaczony, oprogramowanie dostarczone prze linksysa to qupa, z tomato wreszcie wszystko PRAWIE zadziałalo.

Prawie bo sila sygnalu na glupim planecie wynosila 85-98% a na wrt54gl max 14%, co jest zastosowana przejsciowka tak go niweluje lub cos nie tak ustawiłem w routerze a moze wbudowana sieciowka w moim msi jest taka kiepska (jaka najlepiej kupic?).

 

eureka po 4 godzinach juz szystko działa :) , problem jak zwykle byl banalny , wystarczylo przestawic jedna opcje w "Miscellaneous" i juz

Edytowane przez Cloperflake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siła sygnału zależy od mocy nadajnika i wzmocnienia anteny. Moc nadajników w kartach i AP jest praktycznie taka sama (42-100 mW). W gruncie rzeczy, większość AP w środku posiada zwykłą kartę WLAN na miniPCI. Mocniejszy sygnał z AP wynika w wielu przypadkach z faktu, iż posiada on dobrej jakości antenę (lub nawet często 2-3). Reasumując siła sygnału z AP i karty WLAN jest porównywalna i zależy przede wszystkim od wzmocnienia anteny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem b;lackboxa,by miec dostep WIFI z laptopa w calym domu. Narazie konfiguruje go z RJ45,bo nie mam drugiego AP do rozgloszenia sygnalu w domu.

 

Na PC stacjonarnym i karcie sieciowej WIFI lapie sygnal z mojej sieci (antena panelowka i 100m do nadajnika WLAN) ale po podlaczeniu tej samej anteny do blackboxa juz nie wykrywa mi tej sieci WIFI :/ Co zrobic? Czyzby za slabe nadawanie BB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bb posiada układ radiowy o małej mocy (ale wysokiej czułości) ale nie powinno byś tak że nie wykrywa sygnał wogóle. Można sprawdzić ustawiając go w tryb ap i na kartach o których pisałeś sprawdzić sygnał; jeżeli w jednym pokoju bedzie mniej niż 80-90% to coś nie tak z radiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam- to mój pierwszy post na forum :)

Mam na sowim kompie (zwanym dalej kompem nr1) net srogą radiową, chcę go udostępnić na drugiego kompa (zwanego dalej kompem nr2) po lanie - nie potrzebne mi, żeby tam był ciągle, wystarczy aby tylko gdy komp nr1 jest włączony. Połączyłem oba kompy w lan, wszystko działa, pliki udostępniam itp, tylko gdy chcę udostępnić moje połączenie (z radiówki) na drugiego kompa - by tam był net - wyskakuje mi taki oto błąd:

Dołączona grafika

Wygooglowałem, że to przez to, że na oba połączenia (radiówka i lan) jest ustawione automatyczne uzyskiwanie ip. Ustawiłem na jednym połączeniu ręcznie, a na drugim auto i dalej to samo. Później na obu ręcznie i nadal to samo...

I tu moje błyhskotliwe pytanie :)

Co zrobić aby działało?

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Ave

Edytowane przez arekqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Najprawdopodobniej Twój ISP (dostawca) stosuje blokadę podudostępniania intenetu (czyli np. podziału), może to robić świadomie lub nie świadomie (najlepiej zobaczyć w regulaminie). Najczęściej robi się to przez zmianę parametru TTL, jeżeli zrobił tak jak myślę - nie obejdziesz; pozostaje kontakt z adminem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak w temacie - próbuje rozdzielić radiówkę na 2 kompy. Obydwa komputery połączyłem kablem, na pierwszym mam kartę sieciową D-Linka oraz wbudowaną sieciówkę, na drugim karte Realteka. Próbowałem kombinować z IP, programami do rozdzielania, ale nie moge nawet ich połączyć w sieć, kompy nie widzą się nawzajem. Jeśli chodzi o sprawy sieci to jestem totalnym laikiem, tak więc proszę o porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Najprawdopodobniej Twój ISP (dostawca) stosuje blokadę podudostępniania intenetu (czyli np. podziału), może to robić świadomie lub nie świadomie (najlepiej zobaczyć w regulaminie). Najczęściej robi się to przez zmianę parametru TTL, jeżeli zrobił tak jak myślę - nie obejdziesz; pozostaje kontakt z adminem

Nieprawda, tego windows nie jest w stanie wykryc.

Rozkonfiguruj radiowke na moment na jakas egzotyczna klase adresowa, domowa karte sieciowa ustaw na automata, potem wlacz udostepnianie, zmien klase adresowa na inna niz ma Twoj dostep do netu i na koncu zmien IP na bezprzewodówce na taki jaki tam masz czy tam na automata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie małe pytanko. Jak z tematu wynika chodzi i rozdzielenie internetu radiowego. Tylko, że ja nie chce puścić po skrętce tylko chce dać ten internet radiowo na cały dom, ponieważ mam 2 laptopy. I tu mokje pytanie czy do tego potrzebuje 2 AP tego typu:

 

http://allegro.pl/item328325541_blackbox_v..._wisp_apc_.html

 

Czy wystarczy mi tylko 1??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcześniej czytałem że muszą być 2 ponieważ 1 będzie odbierał a 2 będzie wysyłał.... więc jak to jest z tym w końcu.... bo z tego co ja zrozumiałem to jak odbiera nawet przy 2 antenach w AP to myszą być 2 AP ponieważ jak odbiera to nie może wysyłać więc jak to w końcu jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy to od miejsca instalacji ap odbierajacego i typu anteny, a dokladniej czy w takim ustawieniu ap bedzie w stanie objac sygnalem nadajnika tez dom..wowczas stosujesz funkcje reapeter w ap...

ale najbezpieczniej dac 2 AP np takei jak podales wyzej..i odpowiednio umiejscowic je w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy się ja nie mam w domu AP. Ja mam kartę w komputerze do niej jest podłączona teka mała antenka umieszczona na dachu.

I tak myślę, że dam 2 ale te co ja znalazłem no takie tanie nie są jak się bierze 2, więc mam taką prośbę czy ktoś zna jakieś inne AP tańsze i dobre??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja często w swojej sieci stosuję 2x TP-LINK (sprawdzone w kilkunastu instalacjach, działa nieprzerwanie od kilku miesięcy) czyli:

TL-WA501 (sam ap) jako client - odbiera sygnał od providera

TL-WR542G (router z ap) jako 'nadajnik' na dom

łączysz pierwszego skrętką do gniazda wan w drugim

jedyny feler tego rozwiązania; WA501G nie jest 'przezroczysty' w trybie klienta więc MAC jaki będzie widzieć provider to ten z właśnie niego i to na nim trzeba go ew. klonować

 

a i cena bo był zapomniał :) z tego co ostatnio kupowałem to ~180zł za oba czy już chyba nawet mniej teraz

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...