Skocz do zawartości
Nicolass

Radeon Hd 2600 XT/Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Duzo jeszcze zalezy od ceny. Poza tym jeden test wiosny nie czyni ;-)

Tak tylko ze czegóż można się spodziewać po karcie która jest słabsza w 3D marku 06 od GF8600GTS?? Zresztą nawet parę wynikow pozwala stwierdzić czego mniej więcej mozna oczekiwac po tym Radeonie.... i jak wychodzi z tego testu to chyba niewiele.... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo jeszcze zalezy od ceny. Poza tym jeden test wiosny nie czyni ;-)

Od dłuższego czasu utrzymuje sie taka tendencja, ze testy przed premierowe robione miedzy innymi na forach nie odbiegaja zbytnio od produktu finalnego. Cena ... cena swoja droga ale za g*wno co w Dx9 bedzie sie slimaczyć, a w Dx10 nie zapewni należytych detali i płynności nie jest dla mnie nic warte :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod tym linkiem jest mały teścik (3D marki, Company of Heroes i FEAR) radeona HD2600xt od MSI.... Takty - 800/2200 czyli dużo wyższe od GF8600GTS.... Aha - i pamięci GDDR4 :wink:

 

PS. Ciekawe jak się kreci.... Mam nadzieję ze 65nm da możliwośc wyciągniecia taktów na 1Ghz na rdzeniu na powietrznym chłodzeniu....

 

EDIT: SOORRY!! Zapomniałem wkleić linka :oops: .... Oto i on

 

http://66.218.71.231/language/translation/...68%26t%3d154177

No to macie porownanie do 8600GT/GTS/Moded

Ustawienia pamieci sie tylko niezgadzaja ja mam nizej 730 4-5-5-18

oni 800 -5-5-5-18 dlatego ta 4 jest umnie.

Pierwszy leci

 

1024x768 Fear

2600XT

Dołączona grafika

8600 Default 540/700

Dołączona grafika

Totalna porazka 2600XT(znowu stery)

Sorry taktow karty niewidac

Poprawiony

Dołączona grafika

zaraz z ustawieniami GTS

8600 GTS

Dołączona grafika

Na koniec 8600GT (865/1010)

Dołączona grafika

Podsumowanie z FEAR

2600XT

AVG 24fps

8600GT

avg 53fps

8600GTS

avg 68fps

8600GT moded

avg 75FPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to "ladnie" sie zapowiada ten 2600. I pewnie wiele lepiej nie bedzie, albo bedzie lepiej ale niewiele :/

Wyglada na to ze po niespecjalnie udanym 2900 wyjdzie jeszcze bardziej nieudany 2600...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kiepski ten mid w tym roku :mur:

Najpierw rozczarowanie 86xx, a teraz x2600xt wychodzi jak to karta od ati z opoznieniem i wyglada na to, ze bedzie jeszcze slabszy :lol:

Oj polecieli sobie w kulki teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kiepski ten mid w tym roku :mur:

Najpierw rozczarowanie 86xx, a teraz x2600xt wychodzi jak to karta od ati z opoznieniem i wyglada na to, ze bedzie jeszcze slabszy :lol:

Oj polecieli sobie w kulki teraz

No jedyna nadzieja w kastratach bazujących na G92 i r650.... Miejmy nadzieję ze obie firmy się opamiętają i że doczekamy godnych następców choćby GF6600GT/7600GT a jeszcze lepiej takich GF7900GS (Galaxy B-) )czy tez Radków x1950pro....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem notatkę prasową na temat 2600XT Ultimate i wspominają o O/C karty, a później o niskim poborze prądu, możliwe że kartę będzie się dało wykręcić na pasywnym chłodzeniu? Dla mnie to utopia. Ale ta błoga cisza jest czymś, co bym chciał... jak ja nie lubie wiatraczków :angry:

Wiatraczki mogą być ale wolnoobrotowe ( 80 mm 1600 rpm i gwarantuję że nie usłyszysz ). Karty pasywne idealnie się nadają do bezgłośnego wiatracznego chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj podobnie jak i w 8600 problemem jest nie szyna pamieci, a zapewne niewielka ilosc rop'w i tmu odpowiednio 4 i 8 <_<

Ble, rzeczywiście klasa średnia nie dopisała w tej generacji, a topowe karty ledwo gwarantują płynność, co za czasy :/ Ja chcę grać na natywnej rozdzielczości 19-sto calowego LCD, a tu taka kicha, mogli by wypuścić coś pomiędzy 2600XT i 8600GTS, a wyższymi modelami i obniżyć ceny. Ja wam powiem, jak AMD nie zrobi dobrej konkrurencji, to zginiemy marnie :-| Już nie chodzi o moją sympatię do kart od czerwonych, jak oni nie zrobią "zielonym" konkurencji, to czeka nas w nowej generacji kart powtórka z rozrywki - 9600 bedzie ekstemalnie obcięte w stosunku do 9800 :sad:

 

Edit:

Przeglądając internet w poszukiwaniu jakiś newsów o 2600XT, znalazłem tabelke ze specyfikacją kart serii 2000 od Sapphire, wrzucam niżej, znalazłem też foto pudełka od 2600XT Ultimate.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że serie 7900GS i X1950PRO/GT znajdą jeszcze więcej nabywców niż dotychczas :D Ja mam zamiar zakręcić się koło X1950GT w cenie 450 zł są do kupienia - wszystko czego potrzeba 256 bit, 36PS, 12 ROP, dośc duże zegary i cena pokroju 7600GT :D W 8600xx podkręcanie pamięci niewiele daje powyżej pewnego poziomu, ponieważ te karty mają bardzo przycięte GPU - jeszcze bardziej to widać w 8500GE z DDR3. Jeśli by porównywać "cięcia układów", to 8600xx jest obcięty o 1/4, a HD2600xx o odrobinę mniej niż jedną trzecią w stosunku do najmocniejszego układu. Jeśli będzie koło tych 600 zł i będzie lepszy od 8600GTS (który czasami prawie pod 900 zł (!) podchodzi) to powinno być OK. A jeśli nie będzie lepszy, to AMD-ATI zaliczy kolejną wtopę, chociaż z drugiej strony, żeby nie był lepszy od 8600xx to już wielka sztuka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Jeśli będzie koło tych 600 zł i będzie lepszy od 8600GTS (który czasami prawie pod 900 zł (!) podchodzi) to powinno być OK. A jeśli nie będzie lepszy, to AMD-ATI zaliczy kolejną wtopę, chociaż z drugiej strony, żeby nie był lepszy od 8600xx to już wielka sztuka :D

AMD musi patrzeć na to co robi i nie może sobie pozwolić na kolejne wpadki, bo jak im to się nie zwróci, to będą biedni. Skoro 2600XT ma być koniem pociągowym, bo na kartach średniego pułapu się zarabia najwięcej, to musi być to oferta godna uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nicolass Nvidia tez o tym wie, a jakos wydala gnioty :|

Palit 8600GT za ~430 zł po podkręceniu nie jest gniotem. Po drugie kondycja finansowa jest nV jest dużo lepsza, a brak konkurencji też robi swoje. AMD musi walczyć o pieniążki graczy. Czekajmy na pierwsze oficjalne testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2600xt to niestety taka sama kupa jak 8600 :|. Nie tego oczekiwałem od tych kart.

 

Może w 2 prockach 2600 na jednej karcie jest siła ? Zależy od ceny

http://www.in4.pl/komentarze.htm?news_id=13333.

Problem w tym ze SLi/CF nigdy nie przyność wzrostu wydajności 100% a zazwyczaj max 90 (a czesto dużo mniej).

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Może w 2 prockach 2600 na jednej karcie jest siła ? Zależy od cenyhttp://www.in4.pl/komentarze.htm?news_id=13333.

Problem w tym ze SLi/CF nigdy nie przyność wzrostu wydajności 100% a zazwyczaj max 90 (a czesto dużo mniej).

Szczerze wątpie, żeby to miało sens, przecież dualne 1650XT nigdy nie wyszły poza faze prototypów, więc wątpie by tym razem było innaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby zobaczyc jak badziewnie wypada CF wystaczy oblookac test starszych braci czyli x2900XT CF na www.guru3d.com Nie widze sensu w takiej konstrukcji ktora ze wzgledu na 2xPcb i 2x512 mb pamieci tania po prostu nie moze byc. SLI przy CF to juz dopracowana i sprawdzona technologia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale SYF <_<

 

Co prawda to dopiero pierwsze testy i starych gier, ale ATI w TES i FarCry zawsze jakos sobie dawało rade lepiej od Nv, a teraz to wyglada na szhit ponad wszelka miare :| Jakim trzeba byc głąbem żeby wydawać cos gorszego w wydajności od 86xx gdy się stoi w niezbyt uprzywilejowanej pozycji fiansowej :blink:

 

PS; Skąd wykresy pobrałeś?

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ale jak to mozliwe. Jak patrze na specyfikacje, to to powinno z 8800GTS w mniejszych rozdzialkach walczyc. Wysokie taktowanie rdzenia, 120 zunifikowanych procesorow strumieni. O co kaman, przeciez 8600 ma ledwo 32. Czy zle kombinuje i to sa jakies inne ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He? 2600XT gorszy od 8600GT? A myślałem, że tylko w Polsce mogą takie coś wymyśleć :blink: Faaajnie no :mur: kupie 8600GT, kurde :sad:

 

Edit: (cytat z PCLab)

W przyszłym tygodniu AMD rozpocznie dostawy układów RV630 i RV610 do producentów kart graficznych.

 

Ostatecznie do produkcji trafią rewizje A14 w wypadku RV610 oraz A15 dla RV630. Ostatnie zmiany wniosły poprawki do obsługi odtwarzania plików video oraz usunęły problemy występujące w 3D Mark 05 i 06.

 

Jak deklarują producenci, pierwsze karty z nowymi układami AMD będą zdolni wyprodukować w przeciągu tygodnia od otrzymania dostawy GPU. Dostępne mają być wersje zarówno dla PCI-e, jak i AGP.

 

Według zapowiedzi AMD, karty graficzne z Radeonami HD 2400 mają być wycenione na około 100, a z Radeonami HD 2600 na około 200 dolarów. Producenci informuja, że karty mają być "tanie".

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko: obydwie firmy sobie w kulki lecą ;0. Poraz pierwszy od czasu 5800 i 5600 jest taka ogromna różnica miedzy modelami mid a high :?. Nie wiem o co w tym chodzi ops zapomniałem: o mamone. Tyle czekaliśmy na karty z rodziny r6xx a 2600xt jest jeszcze gorsze od 8600. Nic tylko gratulować :|.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...