Skocz do zawartości
DrKleiner

M1siek LC's

Rekomendowane odpowiedzi

REV. 4
2b4296cb8747ba52m.jpg



REV 3.0
b5dc2cdf9337c1fem.jpg


Config REV 3-4 (aktualny config):
Płyta główna: DFI LanParty LT X38-T2R
Procesor: Intel Core2Quad Q9300 2500Mhz@3000Mhz
Obraz: Zotac GeFroce 8800GTS 512 + Acer AL 2216Wsd
Pamięć RAM: Kingmax 4GB RAM DDRII 1066Mhz
Dysk: 2x Seagate ST3250620AS 250GB SATA II 16MB -RAID0
Zasilacz: Enermax Modu82+ 625W
Karta dźwiękowa: Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer + Creative Inspire T6060
Control: Microsof Curve 2000, A4Tech X-718BF
Obudowa i chłodzenie: Chieftec Bravo Big Tower


Config REV 1-2:
Płyta główna: DFI LanParty UT CFX3200-DR
Procesor: AMD Athlon 64 X2 3800+ 2000Mhz@2500Mhz @ 1,440V
Obraz: Sapphire Radeon X1900XT 512MB + Acer AL 2216Wsd
Pamięć RAM: 2GB RAM 400Mhz@460Mhz(200Mhz@230Mhz) 2.5-3-3-7-1T Kingston (KVR400X64C3AK2/2G)@ 2,70V
Dysk: 2x Seagate ST3250620AS 250GB SATA II 16MB -RAID0
Zasilacz: Topower TOP-450P3 U12 EZ
Karta dźwiękowa: Creative SoundBlaster Audigy2 Value + Creative Inspire T6060
Karta TV: WinFast TV 2000 XP Deluxe
Control: Tracer Maybach SL, Techsolo TM-70
Obudowa i chłodzenie: Chieftec Bravo LBX-01BBB

 

REV 2.0 <- odnośnik
e7c2ef4e05f2e981m.jpg


REV 1.0


Witam chciał bym się tutaj pochwalić moim pierwszym WC ;) jakie kiedy kolwiek zrobiłem na początku chcę podziękować tym osobom które przyczynił się do powstania tego układu:

Jarogniew – za pomoc od samego początku w dobieraniu części, aż przy składaniu (dzwoniłem o 23, głupio było ale były problemy)

Kynikowi – za wysłanie dwa razy paczki, pierwsza zaginęła na PP wiadomo :(

Muzycomowi – za znalezienie ostatniego Frost2NB, szybkie wysłanie i zniżkę

Mojemu bratu – za trzymanie, wlewanie, ogólnie pomoc manualną

Klocki:
- Bloczek CPU: Prison ProV2
- Bloczek GPU: Prison Pro V2 + radiatory od Pentagrama
- Bloczek Chipset: Frost 2 Nb - Pompka: Coolriver rev. 2
- Węże: Innovatek wąż 8x10mm UVR niebieski
- Chłodnica: Black Water Advanced 122 rev. 2.0
- Wentylatory: Fander FX120-W + BlackSilentFan XL2
- Płyn: Woda demineralizowana + Petrygo wymieszane w stosunku 1:1
- Złączki: Trójnik T 2x SM8/10, gwint 1/4" (do AirTrap), Szybkozłączka skręcana SM8/10, gwint 1/4" - prosta
- Realitynet AirTrap

Temp:

IDLE po pracy 1h:
Stare (AC):
CPU – 36C
GPU – 63C
Chipset – 45C

Nowe (WC):
CPU: - 29C
GPU: 32C WOW temp spadła prawie 2 razy
Chipset: 36C

Stress
Testowanie polegało na zapuszczeniu jednego Prime 2004 (jeden rdzeń) oraz Battlefield 2 żeby obciążyć cały układ.
Co do wentylatorów na chłodnicy, steruje nimi mobo, więc jest wahadełko od max po minimum.
Czas: niecała godzinka
Stare(AC):
- CPU: 46C
- GPU: 93C
- NB: 52C

Nowe(WC):
- CPU: 37C
- GPU: 42C
- NB: 40C

Hałas:
Pierwsze włączenie, uff jak cicho mobo sobie sama na początku włączyła tylko fandera gdzieś 643RPM jejuś to komp może być cichy po chwili wyłączył się i chodzi do teraz wentylator w P3 ;) cisza jak makiem zasiał, nie te suszary AC pseudo ciche :)
Jedyne co teraz słysze to moje dwa dyski :( ale na nie też znajde sposób.

Fotki:

21a0cc04e0b2fea5m.jpg
Tak wyglądał mój komputer przed wodowaniem

5b8325779a741a40m.jpg
A tak już po...

ff31d6edf96bd872m.jpg8884814b2974ef1em.jpg87f0069b04b9d2a5m.jpgfb20ddd615f534fbm.jpged513f15f46c4fa8m.jpg1b27f16ea570c27cm.jpgcf2e968ab16d5d38m.jpg836081f37a2432a3m.jpg8e8535b00eaafb4cm.jpg99dea932002239e1m.jpg955af07e8345ad9fm.jpg9bf2d975b226b096m.jpg4849dbc83a249fdfm.jpg797e3b5d136f7bc9m.jpg49a3f0e71e617859m.jpgcbe149aef5f9a1ccm.jpg1cf84ffe5609672dm.jpg710546f7400e1129m.jpg03c7ca2b57e3445am.jpg8c31a434706a5b70m.jpg700880ff2b5ed79em.jpg5b8325779a741a40m.jpg282b65a54230e743m.jpga03e528b8c6bc31cm.jpg388b1131958de619m.jpg54f78d570198d5eem.jpg
Problemy:
Pierwsze to była cieknąca pompa obok kroćcy :(, jeden tel do Jarogniewa i okazało się że lepiej jest na tej pompce tak nie zakładać tych węzy(pompka -> wąż -> króciec -> wąż), tylko naciągnąć na tą grubszą cześć a cięższą do środka. Dobra zrobione następnie napełnianie układu mieszanką siedziałem z tym do 1 w nocy z bratem w końcu padliśmy WC wygrało 1:0 dla niego lecz dziś skoro wróciłem do domu zacząłem napełniać i tak po 3h napełniłem. Komp leżał chyba w wielu pozach ale w końcu zassał wode. W końcu dnia 17.05 na świat przyszło WC o godne 17:30 ehh, wzruszające teraz wiem jedno do AC nie wracam.

Rev 1.2
a341c5b584f04f76m.jpgfd756bdf041802e1m.jpg
1db674a4318213b0m.jpgc2027c326a467dfem.jpg

Edytowane przez M1siek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też z doświadczenia wiem że nie ma co po nockach przy kiblach grzebać :)

E tam zaraz, ja sobie odpowietrzałem w godzinach nocnych. Machanie chłodnicą w kuchni przy piwku - bezcenne ;)

 

WC przyjemne, mógłbyś dać trzeci wentyl na chłodnicę, miejsce się marnuje a temperatura jeszcze ciut spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy przypadkiem laminat karty nie jest za gorący. troche kiepskie radiatory kupiłeś obawiam sie że pasywnie mogą mieć problem ze schłodzeniem pamieci

 

nie podoba mi sie mocowanie chłodnicy szczególnie to że nachodzi na zasilacz

pozatym nie dziwie sie że miałeś problem z napełnieniem układu skoro jest gwintami do dołu, a i następnym razem żeby sie nie meczyć napełnij chłodnice zanim ją podłączysz do układu (chociaż w tej pozycji może być trudno)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko pamięci pasywnie mogą nie wyrabiać - karty od x1800 do x1950xtx wymagają wręcz nawiewu na układy zasilania. Prawdopodobnie temp tych układów masz w okolicach 70-90 C podczas obciążnia (zależy czy z o/c czy bez o/c) ale to i tak imho nie za dobrze dla niej.

Pozdr.

Edytowane przez Grzechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Chłodnica: Black Water Advanced ALU 122 rev. 2.0

A nie przypadkiem Black Water Advanced 122 ? Bo ALU nie jest malowana na czarno, a jak widze po fotach to chłodnica jest bardzo ładnie pomalowana, rzekł bym, że takową kupiłeś, co za tym idzie nie masz ALU tylko CU ;)

 

A co do WC to ładny i schludny układzik :)

Jedyne co mi się nie podoba to to, że wentyl na chłodnicy zasysa (?) ciepłe powietrze za zasiłki, no i to, że jest tylko 1 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi się nie podoba to to, że wentyl na chłodnicy zasysa (?) ciepłe powietrze za zasiłki, no i to, że jest tylko 1 ;]

są dwa, w środku masz fandera Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie przypadkiem Black Water Advanced 122 ? Bo ALU nie jest malowana na czarno, a jak widze po fotach to chłodnica jest bardzo ładnie pomalowana, rzekł bym, że takową kupiłeś, co za tym idzie nie masz ALU tylko CU ;)

 

A co do WC to ładny i schludny układzik :)

Jedyne co mi się nie podoba to to, że wentyl na chłodnicy zasysa (?) ciepłe powietrze za zasiłki, no i to, że jest tylko 1 ;]

Racja, piwo dla Ciebie mój błąd :damage_wall: pośpiech czyni coś takiego z ludźmi. Już poprawiłem.

 

są dwa, w środku masz fandera

Dokładnie, co do wentylatora na zewnątrz to wyrzuca on powietrze czyli zasysa to co zasilacz wyrzuca. A Fander wyrzuca to co jest wewnątrz w obudowie na zewnątrz.

Edytowane przez misiek175

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ciepłe takie średnie ale na temp nie narzekam. W sumie w obudowie nie ma się co grzać jedynie sekcje zasilania, i twardziele.

 

Ladne ;)

Dzięki :) tak nawiasem mówiąc gdy zobaczyłem twoje pierwsze WC :) w TT Armor to mnie zainspirowało do zbudowania własnego, a było to dawno, tyle koncepcji miałem aż powstało to coś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy raz to naprawde fajnie :)

 

A co do nocnego skladania WC to ja mam po takim pamiatke do konca zycia - skladajac pierwsze WC o 4 rano omsknal mi sie srubokret i rozoralem sobie nim kciuk do kosci. Od tamtej pory nocnemu majsterkowaniu mowie nie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W planach:

1. Kupić katod niebieskich i wycięcie okna

2. Kupić dwa SCYTHE Quiet Drive ale jakieś używane będę polować ;D

Moze wykonaj BTB?

Wc calkiem fajne. Jeszcze tylko katody i bedzie extra.

 

Edit: Literówki.

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello misiek ;)

 

Wc calkiem przyjemnie i "czysto" poskladane, jednak jak dla mnie polaczenie - kolejnosc troszku nie teges ;) Mogles weze najpierw poprowadzic do cpu -> karta -> chipset. Bloczek na NB bardzo mi sie podoba, tez taki sobie sprawie - idealne rozwiazanie na DFI..

 

ps. niedlugo wakacje - CF party ;>

 

pzdr xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello misiek ;)

 

Wc calkiem przyjemnie i "czysto" poskladane, jednak jak dla mnie polaczenie - kolejnosc troszku nie teges ;) Mogles weze najpierw poprowadzic do cpu -> karta -> chipset. Bloczek na NB bardzo mi sie podoba, tez taki sobie sprawie - idealne rozwiazanie na DFI..

 

ps. niedlugo wakacje - CF party ;>

 

pzdr xD

No no CF pamiętam ;) coś się pomyśli :)

 

Co do kolejności to ta wygląda estetyczniej, jak bym zrobił po twojemu była by mieszanka węzy ;) i jakoś mi to nie pasowało ;) bo było wiele koncepcji.

 

Nice ;)

 

Szkoda, że coolriver musi stać tak krzywo. To już lepiej żeby był z profilu ;)

Z profilu nie wejdzie.

Edytowane przez misiek175

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W planach:

1. Kupić katod niebieskich i wycięcie okna

2. Kupić dwa SCYTHE Quiet Drive ale jakieś używane będę polować ;D

Dobra, dobra nie Ty jeden szukasz uzywanego Quiet Drivera :-P

 

WC baaardzo mi sie podoba, porzadeczek, sklada sie z czesci o ktorych sam mysle wiec jest OKi :wink:

Pytanie: czy ten Topower ma jakis czujnik temperatury (moj Enermax ma, wiec pytam), bo jestem ciekawy o ile wzrosly temperatury u Ciebie, bo sam myslalem o takim zamontowaniu chlodnicy.

Elegnacko, pozdrawiam :D

 

PS jak do konca przeanalizuje foty to moze sie jeszcze do czegos przyczepie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestry Topek niema czujnika

 

UPDATE:

 

Stress

Testowanie polegało na zapuszczeniu jednego Prime 2004 (jeden rdzeń) oraz Battlefield 2 żeby obciążyć cały układ.

Co do wentylatorów na chłodnicy, steruje nimi mobo, więc jest wahadełko od max po minimum.

Stare(AC):

- CPU: 46C

- GPU: 93C

- NB: 52C

 

Nowe(WC):

- CPU: 37C

- GPU: 42C

- NB: 40C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladnie, aczkolwiek mogloby byc ladniej ;) Ten czarny wiatrak na chlodnicy jest konieczny ? Skrec w nim kabelki bedzie ladniej wygladac. Jak juz sie czepiam estetyki - draznilby mnie na Twoim miejscu, te zolte tasmy IDE, swego czasu mialem bardzo fajne, czarne - Cooler Mastera ale te tez sa w porzadku ;)

 

Koniecznie musisz wyciszyc dyski. Moze SQD ? :D

 

Poza tym nie moge sie niczego czepic, ale osobiscie wywalilbym pompke na zewnatrz, skoro chlodnica juz tam jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pompki na zewnątrz poco jak jest na molexa, niech sobie siedzi.

Dyski są w planie do wyciszenia. A te taśmy IDE to od DFI ;) a na razie kasy brak, mnie one nie przeszkadzają. Ten wentylator na zewnątrz jest w IDLE wyłączony, aktywuje się on dopiero jak mobo stwierdzi że na CPU robi się ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemny układzik, jedyne do czego moge sue przyczepić to że chłodnica jest króćcami do dołu (ale to tylko sie liczy w momencie odpowietrzania), dołóż trzeci wentyl a tego XL1 przekręć o 180* (kabelek będzie szedł w tej prowadnicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...